Jump to content
IGNORED

Skijanje


Bane5

Recommended Posts

Inace, utisak dana mi je opet onaj mucenik Kurt, decko Kathrin Zettel, koji je opet dzabe dolazio. A sto se Kathrin tice, ste joj videli kevu? Neke stvari su sad jasnije :D
:lolol: Kurt i meda su utisak prvenstva, kao i ona, najvece razocarenje. Ne za mene, naravno. I nije samo keva, vidljiv je i caletov doprinos.
Link to comment

Bravo za Mikaelu. Stavrno je trenutno bez premca u slalomu. A ne zaboravimo da ima samo 17 god :Hail:A bravo i za Tinu :Hail: 3 medalje na SP. Zao mi je sto bar jedno srebro nije postalo zlato. Najpre ono veleslalomasko.. Al nema veze. U ovoj sezoni onatreba da ima glavni cilj da skupi 2000 bodova i udje u i istoriju.. A mislim da itekako moze to da ostvari :)

Link to comment

2000 bodova je osvojio samo Herman Maier, i to tacno toliko, 2000. godine. Vonn je prosle godine ostala kratka za 20 poena. Tina ima 11 trka do kraja i fali joj 306 bodova, tako da nije pitanje da li ce preci, nego kad i za koliko. Sledeceg vikenda idu spust i super kombinacija u Meribelu, a onda 2 Super G-ja i spust u Garmischu, tako da bi trebalo vec tu da ih predje. Onda je samo pitanje gde ce se zaustaviti i postaviti lestvicu koju je pitanje da li ce neko uspeti da preskoci.Meni je vise zao zlata iz kombinacije, tu nekako imam osecaj da ga je izgubila (mada je Maria odlicnim slalomom zasluzeno pobedila), a srebro u veleslalomu je ipak osvojeno kad su vec skoro svi bili otpisali medalju posle lose prve voznje. A i Worley je RASTURILA.Vec mi je zao sto sezona zavrsava za samo mesec dana, proletelo je, a odavno nisam ovako uzivala prateci.

Link to comment

Da, u pravu si za veleslalom. Tesko da bi i najbolja Tina iz obve sezone mogla parirati onakvim voznjama Worlijeve..Napisao sam da mije najvise zao te trke, samo iz razloga sto je bila neprikosnovena u SK ove godine..A ne mogu se sloziti da je samo pitanje kad i gde ce preci 2000. Svasta moze da se desi do kraja sezone, najpre mislim na pad forme (ne na povrede), pa me ne bi iznenadil da se Tina do poslednje nedelje "bori" za dvehiljadarku...Da ne budem pogresno shvacen, ja prognoziram da ce imati oko 2100 bodova, mozda cak i vise. Ali to nikkako nece biti tako lak zadatak, kao sto se mozda cini kad se pogeda da fali samo 306 bodova (npr. cak ni 5 podijuma do kraja sa 3.,mestom nece biti dovoljni, pa mora i pobedjivati).

Link to comment

Al pre svega, druga voznja muskog slaloma kojom se zavrsava ovo SP. Hirscher je naravno glavni favorit za zlato, a za ostale medalje ce biti velika borba.Iako nisam fan austrisjkog skijanja, mislim da su zasluzili da uzmu danas zlato (mozda cak i Mat iznenadi sve pa i Hirsera...).A nas Marko Vukicevic sa rednim brojem 76 zavrsio na 51.mestu. Pretpostavljam da ce i u muskom slalomu 60 ici u drugu trku, pa ce imati priliku i da malo popravi taj plasman... Svaka cast i njemu i ostalim nasim takmicsarima/kama za sve pokazanu na SP, jer je poznato koliko se kod nas ulaze u skijanje i kakve uslove ta deca imaju..

Link to comment
Da, u pravu si za veleslalom. Tesko da bi i najbolja Tina iz obve sezone mogla parirati onakvim voznjama Worlijeve..Napisao sam da mije najvise zao te trke, samo iz razloga sto je bila neprikosnovena u SK ove godine..A ne mogu se sloziti da je samo pitanje kad i gde ce preci 2000. Svasta moze da se desi do kraja sezone, najpre mislim na pad forme (ne na povrede), pa me ne bi iznenadil da se Tina do poslednje nedelje "bori" za dvehiljadarku...Da ne budem pogresno shvacen, ja prognoziram da ce imati oko 2100 bodova, mozda cak i vise. Ali to nikkako nece biti tako lak zadatak, kao sto se mozda cini kad se pogeda da fali samo 306 bodova (npr. cak ni 5 podijuma do kraja sa 3.,mestom nece biti dovoljni, pa mora i pobedjivati).
Ove sezone se samo ceka da Tini padne forma, ali to se nikako ne desava. Konstantna je od pocetka i verujem da ce tako biti do kraja. Na samo 5 trka u svetskom kupu nije zavrsila medju prvih 5, ako se doda jos i spust na SP, onda je to 6 od 31 trke. Van top 10 na samo 3. Cinjenice mi daju za pravo da budem jako optimisticna, pa... minimum 2200 do kraja. :D Videcemo vec sledeceg vikenda, ocekujem bar +100, u kombinaciji ima jedva 3 konkurentkinje.Kako Hirscher greske pretvara u prednost! Taman se ponadas da je pogresio i izgubio, kad ono - jos veca prednost. Zasluzeno.Navikla sam se na skijanje svaki dan, treba sad docekati sledeci vikend. :(
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...