Jump to content
IGNORED

Totalna antipreporuka


korindjar

Recommended Posts

Glengari me je isključio već na početku, sa onim žestokim Boldvinovim ekspozicijama. Konopac i nije bio loš do neke sredine, ali je onda i on polako ušao u kalup, i pokazao pravo lice onim Stjuartovim Dostojevskijevskim zaključkom na kraju. Mislim, svi takvi filmovi pate od istih elemenata: pretenciozni, prepametni dijalozi, dosadni, pretenciozni monolozi, zaskočice (iz Lion in Winter, "Give me a little peace. - A little? Why so modest? How about eternal peace?", mislim se, jedva čekam da nabavim ženu pa da joj posle par decenija braka jednom ovako zavučem :isuse: ), i sve to bombastično, pretenciozno, usiljeno, prepoznaš ih sve posle par scena.Doduše, neki imaju vrlo dobre plotove (Glengari, Dial M), upravo zbog toga što su iz komada. :)

Link to comment
  • 7 months later...
  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lancia

    27

  • ToniAdams

    20

  • Ajant23

    19

  • Miralem

    16

Većina filmova bazirana na komadima. Neki obožavaju ove, meni se naprotiv čini kao potpuno neprikladno mešanje 2 medijuma. :unsure: ........Rope (1948, Hičkok nije mogao da ga spase :isuse: )
!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
Link to comment
  • 2 weeks later...

bezizrazajna brljotina od filma, nesposobna da izazove ni najprostije osecanje. cak ni patetiku. ni za odrasle, ni za decu, ni za konje. jako malo/10 (mozda za neku sliku krajolika i pozu konja). warhorse.jpg

Link to comment
  • 4 weeks later...

Carjackedhttp://www.imdb.com/title/tt1321861/Tipican primer kako NE TREBA praviti film na ovu temu. Ocajan, nerealan scenario, up and down ponasanje glavnih aktera; u jednom momentu Maria razgovara sa otmicarom kao sa ortakom iz komsiluka bez ikakvog razloga, povoda, dok vec u sledecem momentu na izuzetno jadan nacin se pretvara u napacenu mucenicu...prilicno jadno.Rezija i scenario - :puke:Od Marie Bello najgore sto sam gledao, sigurno.

Link to comment
  • 3 months later...
  • 1 month later...
Glengari me je isključio već na početku, sa onim žestokim Boldvinovim ekspozicijama. Konopac i nije bio loš do neke sredine, ali je onda i on polako ušao u kalup, i pokazao pravo lice onim Stjuartovim Dostojevskijevskim zaključkom na kraju. Mislim, svi takvi filmovi pate od istih elemenata: pretenciozni, prepametni dijalozi, dosadni, pretenciozni monolozi, zaskočice (iz Lion in Winter, "Give me a little peace. - A little? Why so modest? How about eternal peace?", mislim se, jedva čekam da nabavim ženu pa da joj posle par decenija braka jednom ovako zavučem isuse.gif ), i sve to bombastično, pretenciozno, usiljeno, prepoznaš ih sve posle par scena.Doduše, neki imaju vrlo dobre plotove (Glengari, Dial M), upravo zbog toga što su iz komada. smile.gif
Glengeri je jedan od mojih omiljenih filmova. Prvo, sjajna ekipa glumaca, koji su briljantno isprofilisali likove. Drugo, odlični dijalozi. Treće, iako statičan, nije dosadan, naprotiv, prosto je neverovatno koliko su dočarali sve strahove, frustracije i komplekse sitnih trgovaca. Ko se bavi(o) sličnim poslovima, spoznaće pravu vrednost ovog filma ...
Link to comment
Kroz tamno staklo (1961) i još par Bergmanovih
Koji jos Bergmanovi? I za ovaj se zagrcnuh... Mislim, kakvo god sranje da je snimio (a nije), covek nije zasluzio da se nadje na temi antipreporuke dry.gif
Link to comment
  • 4 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...