Jump to content
IGNORED

Totalna antipreporuka


korindjar

Recommended Posts

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lancia

    27

  • ToniAdams

    20

  • Ajant23

    19

  • Miralem

    16

moze obrazlozenje?
Robin Hud, osim sto nema mnogo toga zajednickog sa ostalim filmskim verzijama junaka, je prilicno nezanimljiv tip. Malo je vremena posveceno njegovom odnosu sa saborcima, posto je Robin Hud u stvari Robin Longstrajd, obican strelac u vojsci kralja Ricarda, koji se sticajem okolnosti po povratku u Englesku predstavlja kao plemic Robert Loksli i zivi u zamku Lokslijevog oca, sa Lokslijevom zenom [Lady Marion]. Robin Hud [za razliku od npr. Maksimusa u Gladijatoru] nema prijatelje, nema zenu koju voli, nema pravog neprijatelja. Jednostavno ti nije stalo do njega, ukljucujuci i razne spletke cija je on [i ljudi oko njega] moguca zrtva.U pitanju je "prequel" koji pokazuje kako je doslo do odmetanja u sumu, gde u jezivo pateticnom govoru [iako skromnog obrazovanja Robin je veoma elokventan] pred engleskim velikasima Loksli/Longstrajd trazi donosenje Magna Carte [!]...tu sam krenuo da izlazim ali mi je drugar rekao da je nakon toga doslo do velike bitke u kojoj je Robin skenjao domaceg izdajnika sa 40+ metara i kao predvodnik engleske vlastele postao pretnja kralju Dzonu.
za pošetak ridley scot odavno ne valja, a australopitekus je hudu nabacio irski akcent
Lutajuci akcenat je jos i najmanji problem ovog filma. Edited by reg
Link to comment

"Dazed and Confused", pa Odiseja 2001, a sada i film koji je svetsku premijeru imao pre nekoliko dana.Više nije dovoljno reći da je poslednji pogledan film smeće. Napljuvati ga ljudski, nego stvari sada dobijaju veću težinu ili bolje zezanje ako se napišu ovde.Praktično ispada, po ovom rezonu, da svaki film za koji neko kaže da mu je jadan na Poslednjem filmu, može da ga postuje i ovde. A, sada kada sam ponovo pogledao prve strane topica, pa na to se izgleda i svodi :huh:

Link to comment
"Dazed and Confused", pa Odiseja 2001, a sada i film koji je svetsku premijeru imao pre nekoliko dana.Više nije dovoljno reći da je poslednji pogledan film smeće. Napljuvati ga ljudski, nego stvari sada dobijaju veću težinu ili bolje zezanje ako se napišu ovde.Praktično ispada, po ovom rezonu, da svaki film za koji neko kaže da mu je jadan na Poslednjem filmu, može da ga postuje i ovde. A, sada kada sam ponovo pogledao prve strane topica, pa na to se izgleda i svodi :huh:
Na poslednjem filmu ne pisem, a na ovom topiku imam dve antipreporuke, SOS- Spasite nase duse i Robin Hud. Obe sam dao u vreme kada se film davao/daje u bioskopima, jer upravo u takvim situacijama ovaj topik ima smisla. U bioskopu ljudi uglavnom imaju vise strpljenja za smece nego kada ga puste kod kuce. Takodje su u pitanju filmovi od cijih rezisera sam [kao i mnogi drugi] ocekivao mnogo vise, dakle opet u skladu sa razlozima koje je Maltese/Hustler imao u vidu kada je otvarao topik "nisam bas bio siguran za neke filmove, najvise zbog reziserskih imena i tu se grdno zajebah i pogledam par filmova, koje bi slobodno preskocio da je kojim slucajem postojao ovakav topik. Dakle u osnovi topika cuci cista filantropija.".
Link to comment

reg me citira, dakle reg je u pravu!inače primetno je da je ridley počeo da od russela crowea pravi svog de nira i di capria (ko skorseze), samo je rezultat očajan - american gangster, body of lies,, robin hood... valjda je do toga što nema to de/di kao prefiks prezimena

Link to comment
Na poslednjem filmu ne pisem, a na ovom topiku imam dve antipreporuke, SOS- Spasite nase duse i Robin Hud. Obe sam dao u vreme kada se film davao/daje u bioskopima, jer upravo u takvim situacijama ovaj topik ima smisla. U bioskopu ljudi uglavnom imaju vise strpljenja za smece nego kada ga puste kod kuce. Takodje su u pitanju filmovi od cijih rezisera sam [kao i mnogi drugi] ocekivao mnogo vise, dakle opet u skladu sa razlozima koje je Maltese/Hustler imao u vidu kada je otvarao topik "nisam bas bio siguran za neke filmove, najvise zbog reziserskih imena i tu se grdno zajebah i pogledam par filmova, koje bi slobodno preskocio da je kojim slucajem postojao ovakav topik. Dakle u osnovi topika cuci cista filantropija.".
Što li si ti ovo meni pisao ostaće misterija :huh: Nego...
inače primetno je da je ridley počeo da od russela crowea pravi svog de nira i di capria (ko skorseze), samo je rezultat očajan - american gangster, body of lies,, robin hood... valjda je do toga što nema to de/di kao prefiks prezimena
Pa, možda je ipak to obostrano. Ipak je crowe svog jedinog Oskara dobio kod Ridleya...A, mislim da braća Skott skupa drže rekord na Denzelu, čoveku koji em je velika mega zvezda, em retko prelazi film godišnje, em se drži istih ljudi kao reditelja (Spike Lee, braća Scott, Edward Zwick, Jonathan Demme, Norman Jewison, Carl Franklin) - čovek se lako vezuje :D Ne znam, možda je i do Crowea, pa stariji Scott jedva dočekao...
Link to comment
Što li si ti ovo meni pisao ostaće misterija
Spomenuo si "film koji je svetsku premijeru imao pre nekoliko dana" i "halabuke senzacionalizma" posle mog posta.
Link to comment

The Thomas Crown Affair + The United States of Leland = ctrl + shift + deleteNisam imao bas mnogo srece ovih dana.

Edited by BlackGeorge
Link to comment
"Dazed and Confused", pa Odiseja 2001, a sada i film koji je svetsku premijeru imao pre nekoliko dana.Više nije dovoljno reći da je poslednji pogledan film smeće. Napljuvati ga ljudski, nego stvari sada dobijaju veću težinu ili bolje zezanje ako se napišu ovde.Praktično ispada, po ovom rezonu, da svaki film za koji neko kaže da mu je jadan na Poslednjem filmu, može da ga postuje i ovde. A, sada kada sam ponovo pogledao prve strane topica, pa na to se izgleda i svodi :huh:
Aj sad razmisli malo o ovome što si napisao. Zašto bi film koji ne preporučujemo bio i poslednji koji smo gledali? Mogli smo ga pogledati i pre pet godina.I zašto je problem da prihvatiš mišljenje različito od tvog? Sve je stvar ukusa.
Link to comment
Aj sad razmisli malo o ovome što si napisao. Zašto bi film koji ne preporučujemo bio i poslednji koji smo gledali? Mogli smo ga pogledati i pre pet godina.I zašto je problem da prihvatiš mišljenje različito od tvog? Sve je stvar ukusa.
:Hail: Aj ti fore radi pročitaj citirani post, i podseti se elementarne logike. Jer, ovako deluje da dodaješ neke metamisli u moj post na osnovu kojih izvodiš* implikacije o meni. * podrazumevam sva značenja reči pored koje stoje zvezdicaE, da, mali hint. Moj post, koji si citirao, razvija se iz tri faze. Drugim rečima, sva tri pasusa ne ponavljaju istu misao. Ali, ti izgleda u svakom postu vidiš tautologiju, a repliciraš silogizmima. Edited by Ajant23
Link to comment

Ono što sam ja o tzv. RH čuo od rođene sestre, ukratko, u twitterom uzvišenom SMS formatu, je da film ne valja, da je nezanimljiv i 1 gubljenje vremena.I apsolutno me ne zanima što Ajant tautološki ima o tome za primjetit.

Link to comment
za pošetak ridley scot odavno ne valja, a australopitekus je hudu nabacio irski akcent
meni je body of lies bio gledljiv a kingdom of heaven mi se dopao po principu sareno i budali (tj. meni) drago. RH sam danas svesno izbegao u bioskopu i ostavio ga za priliku kada u istom budem sam a ne u pratnji razdrazljive bolje polovine. jos jedan trijumf uzasa senzacionalizma.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...