Jump to content
IGNORED

Totalna antipreporuka


korindjar

Recommended Posts

totalnu antipreporuku na b92 sam poceo bas sa kingdom of heaven. bangavo sam piso te 2005.

Veceras sam gledao Kingdom of Heaven. Upada u konkurenciju tri najslabija ove godine. Standardna frljanja sa stereotipima koji se nalaze kod svakog wanna be epskog junaka ovaj put ipak nadmasuje potreba da se podvuce nekakva crta na odnose istoka i zapada - rezultat katastrofalan. Suvise ga simplifikova da bi licio na ista ozbiljno, a dal' ga je pojednostavio zbog publike, il' nije znao bolje da isprica - to već ne znam.Scene borbe pate od klaustrofobičnih kadrova, gde nikako da „izvuce” scenu kako bih video šta se desava u borbi. Vidi se uglavnom mahanje macevima i po koji put se ubaci kadar sa licem glavnog glumca - čisto da znamo da je cova još ziv. E tu mi je Ridli total glup - imao je zicer sa onom rekonstrukcijom Katargine u Glaijatoru, al' se posteno osr'o po motci. Rekoh da ne postuje prostor.Scenario je smece. Nas lik kolje popa na pocetku i odlazi u Jerusalim da valjda okaje grehe i krstashi. U njegov konflikt sa religijom i bogom necu ulaziti jer sam vec rekao da je to suvise simplifikovano, a time i stupidno do panja.Lik princeze igra nejasnu ulogu, kao i odnos nje i Bluma.Za ovaj film mogu reci da je potpuno bespotreban, a zamilite kada se u bespotrebnom filmu, nalazi i bespotrebna sekvenca. Devojka je valjda ubacena da bi se videla sisa, koju Ridley naravno uopste nije pokazao. Film bi takodje trebao da ponudi i neke suspense od tri nano sekunde. Dva, ili tri puta se desava da neko lezi na patosu i treba biti zaklan, a Ridlijevi junaci mu postedjuju zivot zabadajuci mac pored njega.Scenario nudi gomilu nelogicnih i pateticnih dogadjaja koji na kraju cine suplju celinu.Izdvajam razvoj price sa jednim sporednim Saracenom:Prvo se pretvara da je sluga svog sluge, onda vodi Bluma u Dzerusalim.Kasnije poklanja Blumu zivot i mi otkrivao t da je ovaj u stvari veliki vojskovodja.Montaza je opako zakenjala. Ko da sam ga ja sklapo u nekom shareware programu za montazu.Scena kako Bloom skace na konja, onda nekih 10 frejmova dok on pravi grimasu skacuci na konja i onda opet big picutre kako je naseo na konja i odlazi. Totalno nepotrebno i iritirajuce guranje face u toj sceni. Ima neki dijalog kada se ocu objašnjava ko je kopilan, gde se na svakih 5 reci menja kadar na govornika, histericno.Scene borbe su zacinjene ubrzavanjem frejmova, pa naglim zaustavljanjem i to ne kada se nekome sece glave, nego u totalno praznom hodu za scenu i onda opet stravicno ubrzavanje, pri kome se ništa ne konta.Scene koje su pateticne do povracanja:Pichoka {ujahala na konju}: Ko ti je Gospodar?Blum: Nemam gaPichoka: Daj vode------------------------------------------Blum: Sta vredi Jerusalim?Poglavica muslimanski: {onako iz prolaza} Nista .... {okrece se baca svinjogojacki osmeh, stezuci pesnice} I sve! :sick: (ovo je to besmisleno pojednostavljanje o kome sam drvio)------------------------------------Jedna od poslednjih scena kada Poglavica dize krst sa patosa i nezno ga postavlja na stocic za fuka.---------------------------Jerusalim nema vitezova koji bi ga branili. Blum naredjuje okupljenoj masi da klekne i sve ih proglasava vitezovima. Scena izdvaja kardinalovog klinca, koga Blum samara, kao sto je i njega njegov otac osamario. Prica otac-klinac i razlog iz kog je klinac i izabran daju posebnu bljutavost ovoj sceni.Sve u svemu ocaj film, koji upada medju gre ove sezone. Ako sam se ja isfrljo negde kopajte me.Prvom filmu koji je obradjen na ovom topiku dajem maximalnu ocenu
Edited by Hustler
Link to comment
  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lancia

    27

  • ToniAdams

    20

  • Ajant23

    19

  • Miralem

    16

veceras morao da odem i pogledam australopitekusa u hulahopkama. nisam bas znao sta me vuce u bioskop i naknadno ustanovim da je to kako bi ovde mogao uspravan i cist pred ajantom da ustvrdim da je u pitanju jedno sranje od filma... jedini problem je sto sam morao da polizem to govno da bi mu skapirao ukus. dusane, magarcino...

Edited by Hustler
Link to comment

Pravo da ti kažem i pre pominjanja na forumu, čim sam čuo za film, prva pomisao mi je bila: Kakva glupost, pomešano sa mučninom.Nego sam na ovom topicu više pisao onako :D

Link to comment
nisam bas znao sta me vuce u bioskop i naknadno ustanovim da je to kako bi ovde mogao uspravan i cist pred ajantom da ustvrdim da je u pitanju jedno sranje od filma... naravno. kakav sam magaracidem da se raspitam da li mogu da te banujem do kraja decenije pa se vratim
Neka Ajant uzvrati i ode u bioskop da konacno overi RH-a. :D
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Heathershttp://www.imdb.com/title/tt0097493/"..what can i say, this movie sucked so much. It felt like the longest movie in history when nothing interesting happened. From poorly developed characters to dull pointless scenes. If you have a plant, watching it grow is better than seeing this movie. Or even listening to yourself breathe. Winona riders acting was very bad, she seemed to have no emotion. She was dull, just like the movie.Don't waste your time please. The fact that Christian Slater is in the movie, does not make it any better. He sucks too. I don't know who in their right mind would like this annoying movie. Please don't watch this, after I did, I wanted to break the CD in half and throw it out my window. ..."

Link to comment
  • 4 weeks later...

Find Me Guiltyhttp://www.imdb.com/title/tt0419749/Dugo sam se razmisljao da li da ga ubacim u ovaj topik. Ali jebi ga, film je toliko glup da je jednostavno ovo njegovo prirodno odrediste. Gomila nesmesnih gangsterskih fora na sudjenju, boze dragi cemu ova glupost Sidni.. :isuse:

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...