Jump to content
IGNORED

Totalna antipreporuka


korindjar

Recommended Posts

Malina je notorna glupost napravljena da se seljoberi nekom smeju, a novinari tabloida izdrkavaju na ljudima iz šou biznisa, umesto da se bave vojnom industrijom i bankarskom mafijom koja im preuzima zemlju. Nešto kao Farma, otprilike, apsolutni jad i beda.  Što se tiče Oskara, može se reći da je Artist jedan od najboljih filmova koji je dobio Oskara u ovom veku, a i bez obzira na to što je fra/usa/bel produkcija, svakako i jedan od najholivudskijih. Što i nije teško u konkurenciji takvih remek dela kao što su Argo, 12 Years a Slave ili Hurt Locker, da ne govorim o Titaniku, paradigmi svih sranja koja su zadesila tu nagradu koja "čuva svoj nivo".

 

To sve ipak ne objašnjava zbog čega opet trošiš svoje i moje vreme provocirajući jalov i ničim izazvan razgovor tipa "oscar vs. evropski festivali". Oskar i ti evropski festivali (koji te iz nekog razloga strašno bole) su dve različite stvari, različitih nivoa sveobuhvatnosti i pretenzija - nije potrebno potencirati nikakav jaz između njih, nek postoji i jedno i drugo, pa šta ko voli. Prihvati to i bolje ćeš se osećati.

Link to comment
  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lancia

    27

  • ToniAdams

    20

  • Ajant23

    19

  • Miralem

    16

Ma, ti trošiš vreme obojice pominjući Malinu kao povod da opljuješ Oskara...

 

Srećom, čim sam video seljoberi, odlutala mi koncentracija šta si dalje pisao, pa si mi barem time malo uštedeo vreme...

Link to comment
  • 2 months later...

Volim da kuliram uz filmove s kafansko-kuhinskom temom, bilo je zadnjih godina dobrog zezanja s tom temom, ali ovo sto odgledah sinoc (lazem, nisam izdrzao do kraja) Chef je bez konkurencije najnaj NE u svakom smislu. Tolika netalentovanost za film i pricu je da ne poverujes.

Link to comment

E da pomenem i ovde "Lucy".

 

Ne sećam se kad mi se film asvideo toliko, a pošao sam od prilično niskih očekivanja. I izvršio ekstremno snažan suspension of disbelief. I nije pomoglo ništa. Jedino bi totalna anestezija bila od koristi.

Link to comment

E da pomenem i ovde "Lucy".

 

Ne sećam se kad mi se film asvideo toliko, a pošao sam od prilično niskih očekivanja. I izvršio ekstremno snažan suspension of disbelief. I nije pomoglo ništa. Jedino bi totalna anestezija bila od koristi.

 

+1 

 

Dodjoh i ja da upozorim ljude da nikako ne odu da gledaju ovo u bioskopu. Imao sam niska ocekivanja, polagao nade u devedesetominutno trajanje  [koliko gluposti moze da stane u 90 minuta? - naivno sam se pitao], ali uzalud - u pitanju je jedan od najgorih filmova 2014. Time is unity.

Link to comment
  • 2 months later...

"This is where I leave you" 

 

Ovakvu govnjivu pitu od ocajne glume, pateticnih dijaloga, izlizalih fora i jadnog reditelja u zivotu nisam video a nije da se nisam svacega nagledao po africkim bioskopima. 

Link to comment

"This is where I leave you" 

 

Ovakvu govnjivu pitu od ocajne glume, pateticnih dijaloga, izlizalih fora i jadnog reditelja u zivotu nisam video a nije da se nisam svacega nagledao po africkim bioskopima. 

 Lokalni filmovi? Meni je afrička kinematografija potpuna nepoznanica. Hoćeš da otvoriš temu i podeliš iskustva? 

Link to comment

E da pomenem i ovde "Lucy".

 

Ne sećam se kad mi se film asvideo toliko, a pošao sam od prilično niskih očekivanja. I izvršio ekstremno snažan suspension of disbelief. I nije pomoglo ništa. Jedino bi totalna anestezija bila od koristi.

+1

mnogo me iznenadilo da nema konsensuza oko toga, vidim da je ovde dosta gledan. 

ja ne umem ni da opisem sta mi se sve tu ne svidja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...