Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

3 minutes ago, Ayatollah said:

 

 

Bolje da je Night King pobedio, više bi imala smisla ledena pustara u kojoj lutaju bezumni zombiji...

 

 

 

Odavno tvrdim da je ovo jedini smisleni kraj serijala (i knjiga)

Link to comment
8 minutes ago, Ayatollah said:

Martinov svet je svet jada, bola, spletki, patnje i smrti, i veliko pitanje je ima li ikakvog smisla da takav svet na kraju ostane neizmenjen - znači ratovali smo, ginuli, ubijali žene, decu i bebe u kolevkama, dovodili ih do toga da umru od gladi, masakrirali trudnice, itd. da bi na kraju sve ostalo potpuno isto govno i sranje. Toliko patnje ni oko čega, i opet nazad u isto sranje?? 

 

 

 

što je kudikamo realističnije od Tolkinovih cveće-proleće tripova, da se ne lažemo.

Link to comment
6 hours ago, Valkyrie said:

Moram naći jedan Vinijev stari post o CGI Dubrovniku, čovek je genije. 

 

Šta sam rekao?

 

(Pitam,  ne likujem.)

Link to comment
 
Bittersweet sadistički završetak je OK, GoT / ASoIaF je takav od početka i u srži. Martin bi ovo mnoooogo bolje napisao, problem sa ovim sranjem je što nema nikakve interne logike, nikakvog zapleta, nikakve 2 trunke pameti, samo je mega-retardirano, to je sve.

Ok, ja sam se nadao drugačijem kraju sage, nije mi prihvatljivo da Deni ubiju jer je luda kao otac a da Džon ode u izgnanstvo. Čemu buildup da je R+L=J pre svega? Da ne pričamo o ostalom. Sersei, koju Martin u knjigama predstavlja kao užasno glupu čiji svaki sledeći potez je još više zakopava da bude do samog kraja glavni antagonista, neka hvala. Jedino ako je fEgon zbaci s trona i ubije pa možda dam šansu knjigama. O avanturama Sersei i Kiburna ne želim da čitam :) A ne sviđa mi se ni dodatak Eurona koliko god bolje bio napisan u knjigama... deluje mi kao Deus ex machina sa rogom i magijom. Al ajde tu još mogu da očekujem da Martin iznenadi.



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Prebaci se na Lord of the Rings serije topic, pa da čekamo zajedno Saurona u Numenoru... [emoji3] Valjda Amazon neće zasrati baš ovoliko kao što je uradio HBO...
 
Ako je ovo zaista Martinova zamisao bittersweet kraja, onda Martin ne zna baš šta ta reč znači. Nema ničeg sweet u ovakvom kraju - izginule stotine hiljada ljudi, spaljeno pola zemlje, uništena prestonica i većina najvećih gradova, zbog čega? Da jednog ludaka na prestolu zameni drugi i da se baš ništa ne promeni u ustrojstvu sveta koji je inače gadan i odvratan?? Pa šta je tu sweet?  Kraj kod Tolkina je bittersweet jer je svet opstao i bitka dobijena, ali je svet izmenjen, i glavni junaci osećaju da je njihovo vreme prošlo i da su se oni lično žrtvovali da bi svet preživeo, pa simbolički i umiru na kraju priče (ne svi, ali dosta njih). Međutim, Tolkinov svet je svet lepote i plemenitosti, i boriti se za opstanak takvog sveta ima smisla, makar i svet i junaci ne izašli skroz neoštećeni iz te borbe. Sa druge strane, Martinov svet je svet jada, bola, spletki, patnje i smrti, i veliko pitanje je ima li ikakvog smisla da takav svet na kraju ostane neizmenjen - znači ratovali smo, ginuli, ubijali žene, decu i bebe u kolevkama, dovodili ih do toga da umru od gladi, masakrirali trudnice, itd. da bi na kraju sve ostalo potpuno isto govno i sranje. Toliko patnje ni oko čega, i opet nazad u isto sranje?? Ja tu vidim samo bitter and more bitter, the pure essence of bitterness... Bolje da je Night King pobedio, više bi imala smisla ledena pustara u kojoj lutaju bezumni zombiji...
 
 
+1000
Ne znam ni dal da se nadam nečemu u vezi Amazonovog Gospodara Prstenova.. ne pišu sigurno za fanove knjiga već za fanove Avendžersa. To donosi pare, provereno :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment

ubi ih deni ko granom :coffee:

a sto i dalje pisate u spojlerima, a kraj se zna vec jedno 3 nedelje.. koga ne interesuje buducnost, taj nece otvarati ni topinge :coffee: 

Link to comment
58 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Šta sam rekao?

 

(Pitam,  ne likujem.)

Spoiler

Kad si tvrdio da do kraja mora da odleti CGI Dubrovnik u pm u još jednoj wildfire eksploziji. Ok, nije još bila ali tu i tamo po gradu izlete zeleni plamičci kad Drogon potrefi hidden stash. 

 

Link to comment
1 hour ago, Anduril said:

 

Ha, ha, meni je zapravo drago - neverovatni komercijalni hajp sa jedne strane i totalno gubljenje vremena gikova hejtovanjem sa druge. 

Kings Lending je baza fenova serije a Deni i Drogon su D&D pisci. Odlicno.

Jbg, Andurile - k'o da si Colin Quinn. On je jednom izjavio: "art and commerce, an unholy alliance."  

 

Ja razumem "subverting expectations." The Last Jedi mi se svideo, mozda zato sto sam casual SW fan. Ovo je duplo gore od toga (a tamo je bio jak backlash,) zato sto je GoT imao solidnih 4 sezona (bez obzira na Uinijevo prorocanstvo,) dok je TLJ bio nastavak verovatno najgore korporativne, nostalgicarske splacine (the force awakens.) Nije beznacajno napisati i snimiti epsku pricu od pocetka do kraja kako zasluzuje. Jbg....

Link to comment

Nemam sta dodati na ono sto sam pisao. Srljanje Deni u ludilo je ludilo. Kal Drogo se bori u prvoj sezoni sa onim likom jer Deni spasava one zene silovanja. Po slaver bayu spasava ljude robstva, sad konacno dobije ono sto je zelela svo vreme i ajmo 180 stepeni. No way amigo, sto se kaze they did her dirty. A tek Jamie. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...