Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

6 minutes ago, Host said:

Kakva fenomenalna epizoda :hail: Precizno napisana i rezirana, predivno koreografisana, vrhunski usnimljena, napeta i nepredvidiva :hail: 

 

Sve fanovske zamerke proglasam nistavim.

 

 

  Reveal hidden contents

Otvaranje je iznenadjujuce efektno satkalo potku za atmosferu u epizodi. Nadu koju izaziva pojavljivanje Melisandre ubrzo smenjuje desperatnost na licima vojnika. Atmosferu dodatno pojacava vizuelna diskrecija u prikazu nestanka elitnih jedinica Dotrakija. Osim te svrhe, uvod sluzi i da opovrgne, sada vec jasno naivne i detinjaste, spekulacije o ucinkovitosti odabira strategije i taktike bojovanja protiv nemrtvaca - ne postoji vojnicka sila koja moze da se odupre najezdi neustrasivih zombija. Sad dolazimo do trenutka tajsonovske etike koji briljantno podcrtava reci briljantnih mislilaca da se na temelju briljantnih strategija ne gradi prica. Drugim recima, svako ima plan dok ne dobije po njonji.

 


 

Bubilina crvena linija je pretnja da nestankom vojne sile izgubi buducnost na prestolu i  tu plan za odBranu zavrsava, a pocinje devedeset minuta kvalitetnog programa. 

 

Oko samih scena borenja se ne bih previse zadrzavao. Rekoh vec da je to sve briljantno koreografisano u diptihu masovki i krupnih planova u kjaroskuro tehnici stilom italijanskih majstora.

 

Raspletu se tek nema sta zameriti! Ispunjavajuce (hehe) je bilo gledati kako se prorocanstvo pokazuje apokrifnim i ustupa mesto razumnom postupku zrelog scenariste. 

 

Mogu da razumem frustracije svih koji su o deus ex machini ucili iz epsko-fantasticnih prirucnika za bubuljicave, mada mi pomalo smeta negativna kampanja prema literarnoj tradiciji koja je postavila osnove nase civilizacije. Za potrebe diskusije treba naglasiti da smaknuce NJKVa zapravo nije DeM. Narativ o necujnom borcu treniranom vestinama nindza asasinstva u elitnom dojou u zabitom delu sveta je gradjen od pocetka serijala, te mesto, trenutak i odabir izvodjaca radova nisu mogli bolje biti pogodjeni. Nacin smaknuca je vrlo primeren. Bacanje bodeza bi u uslovima smanjene vidljivosti bilo bespredmetno (proverite accuweather, FFS). Ovako smo dobili savrsen omaz finalu ekranizacije jednog mnogo ozbiljnijeg literarnog predloska autora sa kojim Martin ne moze u istu recenicu. Posto je vec naredna recenica, naravno da mislim na obracun Paula Atreida i Fejd-Rauta po zamisli Frenka Herberta. 

 

Ostaje jos pitanje motivacije NJKVa cime cu se pozabaviti cim mi se predstave motivacije Aliena, Pennywisea, Michaela Myersa i Nebojse Covica.

 

Sve u svemu, vrlo sam zadovoljan. Serija je zaista mnogo bolja od knjiga. 
 

 

 

 

:Hail:

 

Zakljucajte topic!

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Na Hostovo mrsomuđenje samo bih dodao materijalističku dekonstrukciju ideje oličene u pitanju "zašto Arya nije bacila bodež". 

 

Kao što nas uče Tomas Hobs i Đaraši Bata (koji u svom čuvenom delu Tattvopaplavasimha efektno opovrgava epistemologiju Njaja Sutre, preporuka ako neko slučajno nije čitao), zakrivljene bodeže je nemoguće precizno bacati. Oni služe samo za ručno ubadanje/zasecanje, za bacanje nikako jer ne poseduju adekvatan dizajn - rotacija im je potpuno nepredvidiva.

 

Ne biste gađali metu seckalicom za povrće, nadam se? Onda je nemojte gađati ni ručnim bodežom od nerđajućeg valirijanskog čelika.

Link to comment
39 minutes ago, Host said:

Kakva fenomenalna epizoda :hail: Precizno napisana i rezirana, predivno koreografisana, vrhunski usnimljena, napeta i nepredvidiva :hail: 

 

Sve fanovske zamerke proglasam nistavim.

 

 

  Reveal hidden contents

Otvaranje je iznenadjujuce efektno satkalo potku za atmosferu u epizodi. Nadu koju izaziva pojavljivanje Melisandre ubrzo smenjuje desperatnost na licima vojnika. Atmosferu dodatno pojacava vizuelna diskrecija u prikazu nestanka elitnih jedinica Dotrakija. Osim te svrhe, uvod sluzi i da opovrgne, sada vec jasno naivne i detinjaste, spekulacije o ucinkovitosti odabira strategije i taktike bojovanja protiv nemrtvaca - ne postoji vojnicka sila koja moze da se odupre najezdi neustrasivih zombija. Sad dolazimo do trenutka tajsonovske etike koji briljantno podcrtava reci briljantnih mislilaca da se na temelju briljantnih strategija ne gradi prica. Drugim recima, svako ima plan dok ne dobije po njonji.

 


 

Bubilina crvena linija je pretnja da nestankom vojne sile izgubi buducnost na prestolu i  tu plan za odBranu zavrsava, a pocinje devedeset minuta kvalitetnog programa. 

 

Oko samih scena borenja se ne bih previse zadrzavao. Rekoh vec da je to sve briljantno koreografisano u diptihu masovki i krupnih planova u kjaroskuro tehnici stilom italijanskih majstora.

 

Raspletu se tek nema sta zameriti! Ispunjavajuce (hehe) je bilo gledati kako se prorocanstvo pokazuje apokrifnim i ustupa mesto razumnom postupku zrelog scenariste. 

 

Mogu da razumem frustracije svih koji su o deus ex machini ucili iz epsko-fantasticnih prirucnika za bubuljicave, mada mi pomalo smeta negativna kampanja prema literarnoj tradiciji koja je postavila osnove nase civilizacije. Za potrebe diskusije treba naglasiti da smaknuce NJKVa zapravo nije DeM. Narativ o necujnom borcu treniranom vestinama nindza asasinstva u elitnom dojou u zabitom delu sveta je gradjen od pocetka serijala, te mesto, trenutak i odabir izvodjaca radova nisu mogli bolje biti pogodjeni. Nacin smaknuca je vrlo primeren. Bacanje bodeza bi u uslovima smanjene vidljivosti bilo bespredmetno (proverite accuweather, FFS). Ovako smo dobili savrsen omaz finalu ekranizacije jednog mnogo ozbiljnijeg literarnog predloska autora sa kojim Martin ne moze u istu recenicu. Posto je vec naredna recenica, naravno da mislim na obracun Paula Atreida i Fejd-Rauta po zamisli Frenka Herberta. 

 

Ostaje jos pitanje motivacije NJKVa cime cu se pozabaviti cim mi se predstave motivacije Aliena, Pennywisea, Michaela Myersa i Nebojse Covica.

 

Sve u svemu, vrlo sam zadovoljan. Serija je zaista mnogo bolja od knjiga. 
 

 

 

Jer da gledam? 

Aj mi namesti mrdalicu

Link to comment

preston će bukvalno da napravi klip od osamdeset minuta, vrednije od epizode 

 

sa reddita

 

'Sir dont you think charging our cavalry straight at an enemy we can barely see is a bad idea?'.

"Nah we will shoot a volley of burning rocks from the trebuchets to light the sky"

'Sir, and when the dothraki all get slaughtered should we keep firing the trebuchets?'

"Nah just the one volley and lets make sure the trebuchets are way infront of our battlements so theyre completely useless the whole battle"

Link to comment
36 minutes ago, Host said:

Jebogati Weenie, opet se necemo sloziti.

 

Nećemo kad voliš da kontriraš realnosti više nego leba da jedeš. Ja ti dam savršeno razuman metod da odjebeš kritičare, a ti preferiraš tamo neke uslove smanjene vidljivosti...

 

36 minutes ago, Host said:

Naime, a to je jedna od vecih zamerki seriji, nigde nije opisan tacan metod kako valirijski celik ostecuje NJLVa - da li je jedini materijal dovoljno cvrst da probije oklop od plota, da li deluje otpustanjem antikoagulacionog otrova koji brzodejstvujuce otapa ledne arterije Night Kingova ili pak magijskim svojstvom koruptivno apeluje na karakter NJLVa (al to necemo jer je Deus ex Machina) :fantom:  

 

Šta tek reći o knjigama, gde se posle trista šesto hiljada strana još ni ne zna da li Valyrian steel uopšte ima ikakvo posebno dejstvo na White Walkers. Lenjo i neefikasno pisanje, jbg.

 

36 minutes ago, Host said:

Previse je likova opstalo, sto mozda nije lose za popunu preostalog sadrzaja. Jel se zna sta je bilo sa Poldrickom™?

 

Poldrick plodi camp followers zombi vojske, MMW. Izveo ga Sir Twenty Goodmen u kurve stealth sabotažu dok se ostali makljaju. He's a lover, not a fighter.

 

Link to comment

Suva prosekčina od epizode. Cool mi je što je Arja odradila Night Kinga, ja  bi da Starkovi vladaju (samo ne Sansa pls), simple as that, al sve ostalo je toliko zbrzano, toliko patetično, toliko loše napisano, da boli jbt. 

Link to comment
Spoiler

Ja ne razumem da je nekome, koji je gledao seriju (knjige ne mora) cool sto je Arya resila NK. I ti I brat Zoki sa Vozdovca ste napisali to. Kako je to cool, jbt?

 

Link to comment
9 minutes ago, mandingo said:
  Hide contents

Ja ne razumem da je nekome, koji je gledao seriju (knjige ne mora) cool sto je Arya resila NK. I ti I brat Zoki sa Vozdovca ste napisali to. Kako je to cool, jbt?

 

 

Spoiler

Ne znam kako bih ti objasnio zašto mi je nešto cool. Neko je svakako morao da ga rokne, ko? Deneris? Džon? Džora Mormont? Zmaj? Džejmi Lanister sa levom rukom? Briena? Bren iz stolice? Sem? Koga zabole za njih. Kao što rekoh, Starkovi su mi omiljena kuća, časna, poštena i najebali su dosta, prosto čovek želi malo nešto zauzvrat, a na mladima svet ostaje...

 

Link to comment

Manite se spojlera, romani su ispisani vec :D

 

Meni je ok sto je ona bila ta, to nije problem, malo neocekivano, malo nadrealno, ali nema veze. Ali prejako boli nacin na koji je to uradila.

Link to comment
10 minutes ago, Mil@n said:

 

  Reveal hidden contents

Ne znam kako bih ti objasnio zašto mi je nešto cool. Neko je svakako morao da ga rokne, ko? Deneris? Džon? Džora Mormont? Zmaj? Džejmi Lanister sa levom rukom? Briena? Bren iz stolice? Sem? Koga zabole za njih. Kao što rekoh, Starkovi su mi omiljena kuća, časna, poštena i najebali su dosta, prosto čovek želi malo nešto zauzvrat, a na mladima svet ostaje...

 

Okay, bez spoilera. Trebalo je Jon da ga ubije. Mislim, covek je jedno 5 sezona uvucen u tu pricu. Arya ne zna kako NK izgleda. Da je neki white walker otisao do Brana, mozda bi njega ubila. Radi se o jednostavnom narativu, kad si vec potrosio 5+ sezona na Jona I NK - onda zavrsi kako treba. Ajde sad da Misandei ubije Cersei, mislim to je isto sranje l.....  

 

Plus je Jon Stark po majci. :)

Link to comment
19 minutes ago, Mil@n said:

 

  Hide contents

Ne znam kako bih ti objasnio zašto mi je nešto cool. Neko je svakako morao da ga rokne, ko? Deneris? Džon? Džora Mormont? Zmaj? Džejmi Lanister sa levom rukom? Briena? Bren iz stolice? Sem? Koga zabole za njih. Kao što rekoh, Starkovi su mi omiljena kuća, časna, poštena i najebali su dosta, prosto čovek želi malo nešto zauzvrat, a na mladima svet ostaje...

 

Dzon bi bio po mojoj zelji taj koji mu presudjuje, posebno od onog zurenja jednog u drugog kod Hardhome.

 

Link to comment

Da, završi onako kako velika većina ljudi očekuje i kako je "najlogičnije" i to bi bilo baš zanimljivo... Not :) Mislim, bolje mi je ovako. Meni. 

Edited by Mil@n
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...