Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

7 minutes ago, Uskebasi said:

Kad smo kod mindfucka, meni je ostalo nejasno kakav je plan bio sa NK, da ga namame na Brana i sta onda? Da cekaju da se neplanirano pojavi Arya i proda mu foru sa bodezom? Jbg, ocekivao sam da bar na drvetu sedi Tyrion sa samostrelom :D

plan je bio da ga sacekaju deni i jon na zmajevima, al je deni povuklo™ kako su ww lagano obrisali dotrakije.. a kao sto smo vidli, ni vatra nije sprzila nk-a..

 

27 minutes ago, Uskebasi said:

Sta je pobilo one silne dothrakije na pocetku za cca 10 sekundi? Ista ona vojska koja se pola sata tukla ispred zamka? Covek bi rekao da ce ako nista drugo konjanici izgaziti bar 10 redova mrtvih dok ih ne obore sa konja.

I da, koja je poenta vatrenih maceva, jel to znaci da dothrakiji nisu imali adekvatno oruzje i da nenadano nije naisla Melisandra ovi bi isli "u proboj" bez sanse da ista urade (stradali bi za 5 sekundi :huh:)?

da, to zaboravio spomenuti, na stranu sto nisu imali promil sansi ni sa vatrenim macevima, al slati ih onako.. missim lol

no, cenim da je redatelj slanjem konjice i paljenjem maceva, hteo da priblizi™, kakva sila napada zamak :coffee:

al interesantam mi je i pace ww-a, kad napadaju jednog onda su u fazonu ladjare, dok recimo konjicu od cca  10k, pretrce u roku od 5 sekundi.. 

Edited by Shaq
Link to comment
El se neko seća kolko je bilo koje vojske (dotrakija i evnuha)?
 
Videh ponovo kraj: Arya ko leteća veverica 
Barem 100k Dotraka i barem 10k Unsullied. To je po seriji, ne mislim na knjige :) Jedno 3000 je jurišalo na mrtve, gde se ostatak krije ne znamo :D

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
33 minutes ago, Uskebasi said:

Sta je pobilo one silne dothrakije na pocetku za cca 10 sekundi? Ista ona vojska koja se pola sata tukla ispred zamka? Covek bi rekao da ce ako nista drugo konjanici izgaziti bar 10 redova mrtvih dok ih ne obore sa konja.

I da, koja je poenta vatrenih maceva, jel to znaci da dothrakiji nisu imali adekvatno oruzje i da nenadano nije naisla Melisandra ovi bi isli "u proboj" bez sanse da ista urade (stradali bi za 5 sekundi :huh:)?

mrzi me sad da opet gledam, al zar nije i djora krenuo u napad sa kozojebima? kako se on spasa0?

Link to comment

čitava poenta ovakvog razvoja bitke je bio da mau, nelegitmna kraljica :happy: ostane bez vojske, tj samo sa zmajevima i par stotina evnuha i dotrakija koji su pretekli, te da će sada zavisiti od severnjaka i vejla

- kao što je i čitava poenta bitke kopiladi bio da se sandri da u ruke poluga moći u vidu vitezova vejla, svo to domuđavanje sa njenim komandantom čisto da bi i ona imala neku moć koja stoji iza nje, šta je bilo sa malim robinom, naprasno su zaboravili na svog gospodara i rešili da se bore za lady sandru...

Link to comment

Dotraki na konjima u odbrambenoj fazi su beskorisni. Da ih strpaš u zamak - nema mesta. Za njih je stvar ponosa da izginu u bici jurišati na konjima.

Kad su već dovučeni sa kraljicom toliko duboko na sever, pa daj im onda priliku. Njihova pozicija na početku bitke u prvoj liniji ne znam zašto čudi kad su već tu, a ne sačuvani negde južno jer sa konjima slabo mogu da pomognu u odbrani tvrđave.

Sa vatrom u maču imaju časnu priliku da pokose bar 20 redova, bez vatre su mogli da osakate 5-6 redova. Naravno da nikakve šanse nisu imali za 200 redova armije mrtvih skroz okolo Winterfela.

 

Pozicija evnuha u odbrani je mogla biti racionalnije postavljena ako su imali već plan da pale šančeve. Postaviš ih između šančeva i zidina.

Link to comment

ovi resise da upropaste Deneris, u trejleru sva hepi najavljuje pohod na kings landing

ocigledno je death and destruction ovih razmera nisu dotakle

Link to comment

Nema nikakvog razloga da iko ostane van zidina pre napada. Zato su i došli do zamka, da se brane iz njega.  Za otvorenu bitku su mogli da izaberu zilion drugih mesta. Kao što su dogovorili na ratnom savetu, Brijen reče da iskoriste high ground i iskoristili su ga tako što su izašli u ravnicu van zidina :happy:. Oruđa koja pucaju preko zidova staviš ispred zidova - da li je moguće da niko nije rekao tvorcima serije da se to tako ne radi? Jedino gluplje što mi pada na pamet je da su otišli da se sakriju iza zamka, da puste mrtve da uđu u zamak i da onda oni napadaju zamak, i to prvo puste Dotrake da se konjima zaleću u bedeme.

Link to comment
1 minute ago, čekmeže said:

 Jedino gluplje što mi pada na pamet je da su otišli da se sakriju iza zamka, da puste mrtve da uđu u zamak i da onda oni napadaju zamak, i to prvo puste Dotrake da se konjima zaleću u bedeme.

:Hail:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...