Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

50 minutes ago, Ayatollah said:

Serija će se završiti onako kako se završi, a kraj je već sasvim lako naslutiti jer se već tri sezone sve odvija po najprostijim klišeima, a kad se bude završila svi će OČEKIVATI da se i knjiga završi na manje-više sličan način. Kako je to biznis, tu manje-više prestaje da bude bitno šta Martin ŽELI da uradi i kako želi da završi knjigu, već će biti bitnije šta on MORA da uradi pod pritiskom izdavača i raznih drugih stakeholdera koji tu imaju svoj interes, uključujući i HBO.

 

Ma nema šanse. Boli dupe i HBO i Bantam Books da li će se poklapati knjige sa serijom. Prvi su osnovnu franšizu već izmuzli, sad će pokušati spin-offs ali pitanje je da li će to biti isplativo. Drugih se rasplet serije apsolutno ne tiče, oni bi Martina rado pritisnuli da požuri sa pisanjem ali ne mogu ni to - svakako ga neće pritiskati da se poklopi sa Cock Merchants.

 

Arheolog je u pravu, GRRM je sam svoj najveći neprijatelj, njegovo beskonačno meandriranje rastopilo je svaki narativ koji je imao. Nema on vremena a reklo bi se ni volje da to sad vezuje u neki smislen kraj. Ako sjebe rasplet (što je realna mogućnost) biće za to kriv sam, neće mu ni HBO ni Bantam Books ni Cock Merchants poslužiti kao izgovor.

Link to comment

Dakle, Arja je Azor Ahai, ona je pobedila tamu i donela zoru :) Više se ni ne sećam koja proročanstva pominje serija, znam da su mnoga iz knjiga izostavili al ovo nisu :) Izgleda da su tupavci doneli odluku da Arja ubije NK još pre tri godine jer bi bilo suviše očigledno da Džon bude heroj. Dakle zbog shock value su se pokenjali na sedam sezona :) Tačno Marvel meets Westeros by Glupan&Tupan :D S obzirom kako 90% komentara daje 9 i 10 ovoj epizodi i na redditu i na Watchers on the wall (Instagrame neću ni pominjati) dobar ćemo kraj i dobiti.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment

GRRM ce sebi najvecu uslugu uciniti ako mu knjige budu poptuno drugacije od ovoga jer ce ljudi to radije kupovati.

 

Sve ste vec rekli, samo Marvelove filmove ne dirajte :angry: 

Betl of Bastards >>>>> Betl of vinterfel, epilog preglup, ostatak sezone u najavi preglup. I cela epizoda je bila pretamna, malo sta se moglo videti, sto mozda nije objektivna zamerka ali meni smetalo :huh:

Link to comment
4 minutes ago, Escalade said:

jedva cekam Prestona, osecam da nas ceka najbolji rivju do sad

Cenim da Preston sada istovremeno doživljava i orgazam i moždani udar. Pazi kada sam ja video hrpu gluposti koje mi idu na živce, a inače gledam relativno površno na stvar, šta će on tek videti, ima materijala da mu review bude duži od epizode. Jbt, deus ex i na početku i na kraju epizode, pa samo to je dovoljno za pola sata hejta, da ne govorim o ostalim budalaštinama...

 

Spoiler

- paljenju mačeva Dotraka (za koje ispostavi da je čista kozmetika) i njihov juriš u mrak bez ikakvog smisla, sa sve Duhom (!) i Džorom Mormontom...koji se nekako jedini vraća iz juriša (!) i nikome ne kaže apsolutno ništa, ko da je išao da jaše po ranču;

- desetinama White Walkera koji ništa ne rade celu epizodu, i samo umru na kraju;

- Night Kingu koji iz nekog razloga mora LIČNO da ubije Brana, iako to može da uradi nekoliko desetina WW-a i zombija koji su se okupili oko Brana... i koji iz nekog razloga ne može da iskoristi Viseriona da ga ubije, nego mora da sjaše i to uradi mačem;

- Arji koja doleće ka NK-u kao Brus Li iz najboljih dana, umesto da ga gađa iz daljine bodežom dok svi gledaju ka Branu;

- oluji i mećavi, koja iz nekog razloga deluje samo na zmajeve u vazduhu, ali je nema na zemlji, već sve čisto i mirno, čak i bez vetra;

- braniocima Winterfella koji ne koriste vrelo ulje, kamenje, čaklje i sve ostale sprave korišćene u srednjem veku;

- zombijima koji se penju zidovima Winterfella kao da su pauci, lepe im se ekstremiteti za kamen;

- undead Starkovima koji pesnicama probijaju debele kamene sarkofage (setiti se samo scene iz Kill Bill i Umom Turman koji lomi drveni kovčeg, a i ta scena je bila mindfuck. Ova je to isto, samo na kub.)

- glavnim junacima koji se bore sami protiv 36 zombija u svakom trenutku, i na kraju izađu neogrebani, itd.

 

Stvarno, što je mnogo, mnogo je...

Link to comment
12 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Ma nema šanse. Boli dupe i HBO i Bantam Books da li će se poklapati knjige sa serijom. Prvi su osnovnu franšizu već izmuzli, sad će pokušati spin-offs ali pitanje je da li će to biti isplativo. Drugih se rasplet serije apsolutno ne tiče, oni bi Martina rado pritisnuli da požuri sa pisanjem ali ne mogu ni to - svakako ga neće pritiskati da se poklopi sa Cock Merchants.

 

Arheolog je u pravu, GRRM je sam svoj najveći neprijatelj, njegovo beskonačno meandriranje rastopilo je svaki narativ koji je imao. Nema on vremena a reklo bi se ni volje da to sad vezuje u neki smislen kraj. Ako sjebe rasplet (što je realna mogućnost) biće za to kriv sam, neće mu ni HBO ni Bantam Books ni Cock Merchants poslužiti kao izgovor.

Uz to što je sada mali problem što će sada ciljna grupa za knjige biti gledaoci serije, a ne čitači knjiga, jer je prvih jedno 30 puta više nego drugih. Cilj će biti što veći tiraž, a ne smislen kraj, pa će knjiga da se prilagođava narativu serije, a ne obratno.

Link to comment
1 minute ago, Ayatollah said:

Uz to što je sada mali problem što će sada ciljna grupa za knjige biti gledaoci serije, a ne čitači knjiga, jer je prvih jedno 30 puta više nego drugih. Cilj će biti što veći tiraž, a ne smislen kraj, pa će knjiga da se prilagođava narativu serije, a ne obratno.

 

Ne verujem ja u to, znam puno ljudi koji gledaju seriju a knjige nisu pipnuli niti imaju nameru.

Da ne pominjem da je u knjigama sve mnogo kompleksnije.

Link to comment

A ti misliš da će gledaoci biti emotivno vezani za papazjaniju od raspleta koju im ova dvojica poture pod nos? Da će pohasati to i tražiti još, da će Martin morati da im piše novelizaciju serije inače mu neće kupovati knjigu?

 

Daj, molim te. Volim ja apokaliptična predviđanja, ali ovo ti je baš nategnuto.

 

@Ayatollah

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Just now, goofs said:

 

Ne verujem ja u to, znam puno ljudi koji gledaju seriju a knjige nisu pipnuli niti imaju nameru.

Da ne pominjem da je u knjigama sve mnogo kompleksnije.

Hajde videćemo. Nadam se da si ti u pravu, a ne ja...

Link to comment
1 minute ago, Weenie Pooh said:

A ti misliš da će gledaoci biti emotivno vezani za papazjaniju od raspleta koju im ova dvojica poture pod nos? Da će pohasati to i tražiti još, da će Martin morati da im piše novelizaciju serije inače mu neće kupovati knjigu?

 

Daj, molim te. Volim ja apokaliptična predviđanja, ali ovo ti je baš nategnuto.

 

@Ayatollah

Moguće da je nategnuto, ali Martin nije uradio apsolutno ništa da me uveri da će biti suprotno. Prošlo je 8 godina (!) od izdavanja Plesa (izdat je po okončanju prve sezone serije, sada zaključujemo osmu), a i on je bio upitnog kvaliteta, i sad se očigledno čeka sa izdavanjem knjige do okončanja serije. Ne mislim da je postojao neki pakleni plan da se to desi, ali mislim da je Martin izgubio konce i kontrolu nad projektom u jednom trenutku, i da je mašinerija to uzela pod svoje, profita radi. Rekoh gore, nadam se da grešim, ja bih bio najsrećniji da je tako...

Link to comment
11 minutes ago, Weenie Pooh said:

A ti misliš da će gledaoci biti emotivno vezani za papazjaniju od raspleta koju im ova dvojica poture pod nos? Da će pohasati to i tražiti još, da će Martin morati da im piše novelizaciju serije inače mu neće kupovati knjigu?

 

Daj, molim te. Volim ja apokaliptična predviđanja, ali ovo ti je baš nategnuto.

 

@Ayatollah

 

Tu s u pravu nece

Edited by Giggsy
Link to comment

Budale... Bildovali su narativ 7 sezona o opasnosti from the Night King beyond the wall, I onda tu sve sjebu u jednoj klasično holivudskoj papazjaniji... Pa bolje bi bilo da su odma od druge epizode bežali ka King's Landing, tri epizode da gube lika po lika i da tamo bude završnica između svih antagonista u seriji. 

Link to comment
Spoiler

Slo-mo uz klavir i orkestar dok Night King ide ka Branu kao spot za neku pesmu ovih popularnih pevaljki. :puke:

 

Ostalo ste sve rekli. Mislim i ja (tj. nadam se) da su Vini i Goofs u pravu i da ce Martin knjige zavrsiti (ako ih zavrsi) onako kako je mislio. Jbg, meni deluje kao lukrativniji potez da knjige budu, i da se reklamiraju kao, drugacije od serije, jer jer to onda hajp broj 2 za istu, a opet novu stvar. Ako neki od gledalaca rese da kupe i citaju knjige (a bice i takvih, odn. takvih vec ima sigurno), cekace ih ipak nova avantura u poznatom svetu. 

 

Meni je brightness monitora podesen na 40% pa sam sve video lepo :D  To nije bilo strasno. 

 

Spoiler

 

Niko bitan nije zaginuo, jer plot armour. Cak je dosta nebitnih ili manje bitnih preteklo, Davos recimo. Epizoda je inace IMO bila nepotrebno ovoliko dugacka, i pored toga nisu stigli sve da isprate, pa tako pomenutog Davosa nema prakticno celu epizodu i onda se samo na kraju pojavi, jedva ogreban, kao eto, preziveo je. Mislim, ok, neka ga, ali ono. 

 

Kriptu ne bih komentarisao, nebitniji deo verovatno ne postoji. 

 

Ostali, zaginuo Djora, Ed, Drndarion, mala Mormonka, Teon i to je to. Ispade da je poenta svega ovoga bila da alijansa severa i Deni ostane bez vojske. Sersi ce ih lagano srediti, a onda ce nju da sjebe neka ostroumnost ili "prorocanstvo". Sto se tice mitskog dela zapleta, jedino kako ovo moze da se ispravi jeste da ta prica u stvari nije zavrsena i da Bran i dalje ima neku ulogu tu, samo sto ce bas biti glupo sad je uvesti i objasnjavati. Da ih recimo Bran i Tirion sve raznesu u vazduh i ociste svet od (vecine) ljudi za neka nova, bolja pokoljenja :fantom:

 

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Ne znam sta kenjate odlicna epizoda. Malo sam oslepo dok sam je gledao al vredelo je. Drago mi je zbog male arije. Dobar je i onaj momenat kad rahmetli nk digne ruke ozivi sve koji su pali u 45 minuta klanja i kaze dzabe ste krecili. Zmajevi smaraci.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...