Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

2 minutes ago, Host said:

Mislim da je ideja da serija zavrsi kako treba - zombije pobiju, prestolonaslednici se pokolju, SANSA pobedjuje - a da se Martinu ostavi odstupnica za placipickasti epilog: cirkularnost prirode i drustva, jinjangovanje ljudi i zombija i ostale njuejdz gluposti.

 

Martin je poznat kao pedo dedo. U seriji bi Arja mogla da bude seksualno zrela jer su klinci u startu nekoliko godina stariji plus prodje vise godina nego u uratku za insele. 

 

Meni super sto su demistifikovali sve te prepametne likove. Besmislena je premisa da postoje mentati koji igraju game theory bolje od Raduleta i imaju punu kontrolu nad stohastickim uslovima rata ziliona porodica, zombija, madjionicara i dazdevnjaka. Najdrazi momenat serije kad je SANSA skratila malokurskog za glavu :by:

 

Takodje mi je odlicno prikazano sazrevanje koje su prikazale Deneris i SANSA koje pojedinci ovde tumace kao nekonzistentnost narativa jer su tinejdzeri valjda poznati po nepromenjivim stavovima. 

 

Bio je u prosloj sezoni, samo si propustio super fazon dok si studirao udzbenike strategije sa West Pojnta.

 

 

  Hide contents

 

 

 

Pravi vodja sa vizijom, strategijom da to postigne i taktikom da strategiju sprovede u delo. Having said that, TEAM SANSA.

 

Ovako zbori pravi konosijer serijskog programa :thumbup:

 

Nego, jedan detalj me malo buni oko raspleta. Ako su zonbiji vec stigli na zakazani fajt, kad ce John i Daenerys stici da se pomnoze i da li ce?

 

Koja ti najbolja riba?

Link to comment
Sta uradise od Tirionovog lika :isuse:
 
Nadam se da ce GRRM ako ikad zavrsi knjige napisati nesto sto ce odvesti pricu u dovoljno dalekom smeru da nema veze sa ovim. Makar Džon morao da ostane mrtav.
Čekaj tek da vidiš šta su smislili u nastavku za Tiriona :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment

Sansa je najmanje inspirativan lik. Cersei je barem zrtva svog roditelja i u nedostatku supermoci pod evolutivnim pritiskom je razvila intelekt i pravila nekakvu dinamiku.

Kalisi nije morala da razvija intelekt i pravi strategije jer ima supermoc i onda samo prati instinkt i plus su je jebiga u formativnom periodu hardkodovali da mora da povrati presto. 

Sansu su sve vreme drugi nosili. Neki i bukvalno, poput mucenog Teona. 

 

Link to comment
1 hour ago, Host said:

Meni super sto su demistifikovali sve te prepametne likove. 

 

 

 

 

Ma daj. Tirion je jezivi, ogavni midzet za koga je Dinklidž maneken i jedino sto ga odvaja od lepih, snaznih, visokih je cinična inteligencija. Bez toga mu je lik nebitan i nepotreban, bas kao u ove dve epizode. Ajde da ti i sazrevanje tinejdzera razumem al’ pretvaranje praktično Čerčila u emotivnog Tupka Miška je :yawn2:

Link to comment



 
Nije fer porediti Cersei i Sansu. Cersei je znatno starija i imala je vise prilike da se iskaze, dok Sansu posmatram u kljucu bildungs romana. Tacno je da ih povezuju haoticne prilike u formativnom dobu. Cersei je bila zrtva helicopter parentinga, a Sansa toxic masculinityja. Ipak su obe sazrevanjem, spretnim nalazenjem i eliminisanjem saveznika i pravilnim koriscenjem porodicnog nasledja uspele da stave stvari pod kontrolu. 
 
Khaleesi je vise dete determinizma, neka vrsta force majeura, pa je manje zanimljiva. Ima gustere, porodicno stablo, folklor i sudbinu uz sebe, klasicna Oxbridge prica. Odlican je bio momenat njene zbunjenosti u poslednjoj epizodi.. "pa kako sad to kad sam celog zivota predodredjena da budem kraljica, smrc". 
 
Ja sam vise za entropiju, tako da TEAM SANSA.


Da, tako nešto kao u spojleru :) Naravno da nema smisla... al to su Glupan i Tupan tako da sve može. Jedva čekam da vidim tu splačinu :D

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
5 hours ago, Giggsy said:

Sto se kripte tice, ja sam vec rekao da nisam citao romane, ali vec su mi rekli da po onim hodnicima postoji nekoliko tajnih prolaza. Ovi ne moraju cak ni na glavnu kapiju da udju, mogu uci preko jednog od tih izlaza i eto picvajza, tako da je realno da tamo bude ozbiljan masakr

 

Kripte imaju mnogo nivoa, ali ne sećam se da su spominjali tajne prolaze.

U onoj sporednoj knjizi, koja je kao enciklopedija Westerosa, piše da se 1 Targaryenski zmaj pre 100-200 godina zavukao dole u te nivoe u koje niko ne silazi i možda je izlegao jaja.

Link to comment

Ako se dobro secam, Bren, Hodor i kompanija kad su se krili dole, tokom Teonovog osvajanja Vinterfela, su izasli nazad u zamak, tek kada su gvozdeni i Remzi otisli. Sto znaci da nema nekih izlaza koji vode van zidina zamka.

Link to comment
1 hour ago, MayDay said:

Sansa je najmanje inspirativan lik. Cersei je barem zrtva svog roditelja i u nedostatku supermoci pod evolutivnim pritiskom je razvila intelekt i pravila nekakvu dinamiku.

Kalisi nije morala da razvija intelekt i pravi strategije jer ima supermoc i onda samo prati instinkt i plus su je jebiga u formativnom periodu hardkodovali da mora da povrati presto. 

Sansu su sve vreme drugi nosili. Neki i bukvalno, poput mucenog Teona. 

 

To. Sansici isključivo author fiat učitava taj neki identitet oštroumne, sposobne ribe koja gets things done in a man's world, svi je potcenjuju a ona u stvari dominira iz senke... Apsolutno ništa od toga nismo videli na ekranu.

 

Nego, meni je u ovoj epizodi bilo fenomenalno kako Vinterfelđani™ drže dva sasvim suprotna narativa u glavi. Sa jedne strane sve je doom & gloom, spasa nam nema, neprijatelja je mnogo a mi sami sa dva zmaja i par desetina hiljada vojnika. Sa druge strane, žene i decu zatvaramo u podrume where it's safe. Kako je bezbedno koju PM, ako gore planirate da junački izginete? Kako je bilo koja lokacija u raspalom WF bezbedna? Zašto nisu organizovali neki zbeg južno, ostaje potpuno nejasno.

 

Još jedno pitanje za sve stručnjake i apologete - šta se to desilo "the last time the Targaryens brought dragons up North"? U knjigama se nije desilo ništa strašno, naprotiv, kraljevski par Jahaerys i Alysanne i njihovi zmajevi bili su vrlo lepo primljeni, sagradili im puteve, ostali severnjacima u prijatnom sećanju. Ali u seriji se evidentno desilo nešto baš loše ako se sad mršte na samu ideju zmajeva dok su im pred vratima zombiji, a neposrednoj prošlosti Bolton strahovlada.

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Brat Jahara znači po Severu pravio puteve duge 50.000 kilometara, a kotkuće nije mogao jednu običnu ćupriju? :sad:

 

btw ovi nemaju čime da dopreme vojsku u Winterfell a treba da troše konje, kola i ostalo na zbeg prema jugu.

Poenta sklanjanja baba, žena i sitne dijece u kripte da ne gledaju šta se dešava. Da ih poštediš toga. Kao u Helms Deep.

Link to comment



 
To. Sansici isključivo author fiat učitava taj neki identitet oštroumne, sposobne ribe koja gets things done in a man's world, svi je potcenjuju a ona u stvari dominira iz senke... Apsolutno ništa od toga nismo videli na ekranu.
 
Nego, meni je u ovoj epizodi bilo fenomenalno kako Vinterfelđani[emoji769] drže dva sasvim suprotna narativa u glavi. Sa jedne strane sve je doom & gloom, spasa nam nema, neprijatelja je mnogo a mi sami sa dva zmaja i par desetina hiljada vojnika. Sa druge strane, žene i decu zatvaramo u podrume where it's safe. Kako je bezbedno koju PM, ako gore planirate da junački izginete? Kako je bilo koja lokacija u raspalom WF bezbedna? Zašto nisu organizovali neki zbeg južno, ostaje potpuno nejasno.
 
Još jedno pitanje za sve stručnjake i apologete - šta se to desilo "the last time the Targaryens brought dragons up North"? U knjigama se nije desilo ništa strašno, naprotiv, kraljevski par Jahaerys i Alysanne i njihovi zmajevi bili su vrlo lepo primljeni, sagradili im puteve, ostali severnjacima u prijatnom sećanju. Ali u seriji se evidentno desilo nešto baš loše ako se sad mršte na samu ideju zmajeva dok su im pred vratima zombiji, a neposrednoj prošlosti Bolton strahovlada.
 


Pa nisu ni objasnili šta se desilo tako loše da ih sever po zlu pamti :) Izvukli iz dupeta rečenicu koja nema smisla da popune epizodu :) Čak i u prvobitnom osvajanju je Kralj na severu klekao kad je video kako su ostali prošli...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
18 hours ago, Valkyrie said:

@Pečorin

Pa jednog je ubio Sem a dvojicu Džon. Kad je bila scena sa odnošenjem Krasterovog sina u njihov realm, bilo ih je tamo puno.

 

Kraster bio mnogo vredan poslednjih 50 godina... 

 

1 hour ago, Mos said:

 

Ma daj. Tirion je jezivi, ogavni midzet za koga je Dinklidž maneken i jedino sto ga odvaja od lepih, snaznih, visokih je cinična inteligencija. Bez toga mu je lik nebitan i nepotreban, bas kao u ove dve epizode. Ajde da ti i sazrevanje tinejdzera razumem al’ pretvaranje praktično Čerčila u emotivnog Tupka Miška je :yawn2:

 

Ima teorija na netu da je Tirion namerno oglupeo da bi nekako naveo Olujnu da ode na sever, te čak i da je u te svrhe dogovorio sa Sersi, off screen, da ona kaže da će poslati Lankastere ne bi li otišli u pomoć Aegonu. 

Link to comment
24 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Nego, meni je u ovoj epizodi bilo fenomenalno kako Vinterfelđani™ drže dva sasvim suprotna narativa u glavi. Sa jedne strane sve je doom & gloom, spasa nam nema, neprijatelja je mnogo a mi sami sa dva zmaja i par desetina hiljada vojnika. Sa druge strane, žene i decu zatvaramo u podrume where it's safe. Kako je bezbedno koju PM, ako gore planirate da junački izginete? Kako je bilo koja lokacija u raspalom WF bezbedna? Zašto nisu organizovali neki zbeg južno, ostaje potpuno nejasno.

 

 

 

ovi kao da ocekuju bombardovanje:Jova:

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...