Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

 

1 hour ago, goofs said:

 

Kakav sam mag i vizionar :fantom:

 

Meni ok epizoda, deluje opet kao filer, ali jednom kad krene picvajz nema prestanka. Malo su produbili odnose medj likovima, plemenski savet je fun i konacno je Bubili rekao glavatoj gde joj je mesto, ali nije ostalo vremena za reakciju.

 

Taktiziranje ne bih komentarisao (zasto uopste izlaze van zidina zamka?), ali smesno je kako je uvod u svaku scenu bio xy lik koji stoji/sedi mirno i gleda zamisljeno u daljinu. Svi smo mi Bren.

 

Mora knjiga dosta drugacijim putem da krene od svega ovoga.

Prvi bold: Ja sam u tom trenutku očekivao da ona izvadi neki bodež i da ga zabode Džonu u grudi. Pala mi je na pamet mogućnost da će Deni pokušati da iskoristi bitku da ubije Džona, ali je ta ideja verovatno suviše smela.

 

Drugi bold: Meni isto nije baš jasno zašto izlaze van zidina zamka, ne bi li svi napolju izginuli i tako uvećali NK armiju. Tim pre nema smisla ako znamo da NK jaše Viseriona (znaju i oni), pa ga nikakva kopnena vojska ne može uhvatiti, ako je to bila namera. Štaviše, bilo bi milion puta logičnije da se zatvore u utvrđenje, a onda da Deni i Džon na Drogonu i Regalu roštiljaju NK armiju pre nego što stigne do zidova, dok ih iz zamka zasipaju obsidian strelama. Btw, poseban mindfuck je Theon, koji sa Ironbornima čuva Brena od Night Kinga koji jaše zmaja, ne znam samo kako će da se odbrane od tog zmaja u Bogošumi koja je potpuno otvorena za napad iz vazduha.

Link to comment

Dobro sad, dozvoljeno je da postoje dva vizionara :sleep:

 

7 minutes ago, Ayatollah said:

Btw, poseban mindfuck je Theon, koji sa Ironbornima čuva Brena od Night Kinga koji jaše zmaja, ne znam samo kako će da se odbrane od tog zmaja u Bogošumi koja je potpuno otvorena za napad iz vazduha.

 

To. Pritom Teon nema valirijski celik koji takodje ubija ledene, jelte.

Link to comment
6 minutes ago, Ayatollah said:

Pala mi je na pamet mogućnost da će Deni pokušati da iskoristi bitku da ubije Džona, ali je ta ideja verovatno suviše smela.

E, al' reci što je dobra kad priča Sansi kako ona cijeli život sanja kako odlazi uz rijeku tj da osvoji Iron Throne a otprilike joj nije ni palo to na pamet dok Viseris nije dobio zlatnu periku. 

Link to comment
1 hour ago, Shaq said:

jos je rano za reci dal je proslogodisnji leak legit posto se jos nista znacajnije nije dogodilo, al deluje da jeste

 

Bio je onaj leak za celu sezonu iz 2017, ako na to mislis, tu je bitka za WF bila u drugoj epizodi

Link to comment
21 minutes ago, Ayatollah said:

Drugi bold: Meni isto nije baš jasno zašto izlaze van zidina zamka, ne bi li svi napolju izginuli i tako uvećali NK armiju. Tim pre nema smisla ako znamo da NK jaše Viseriona (znaju i oni), pa ga nikakva kopnena vojska ne može uhvatiti, ako je to bila namera. Štaviše, bilo bi milion puta logičnije da se zatvore u utvrđenje, a onda da Deni i Džon na Drogonu i Regalu roštiljaju NK armiju pre nego što stigne do zidova, dok ih iz zamka zasipaju obsidian strelama. Btw, poseban mindfuck je Theon, koji sa Ironbornima čuva Brena od Night Kinga koji jaše zmaja, ne znam samo kako će da se odbrane od tog zmaja u Bogošumi koja je potpuno otvorena za napad iz vazduha.

 

Ne postizu mnogo ni da se svi povuku iza zidina, NK moze samo da saceka da svi crknu od gladi unutra za par nedelja, ne mora da ih napada.

Link to comment
4 minutes ago, Pečorin said:

 

Ne postizu mnogo ni da se svi povuku iza zidina, NK moze samo da saceka da svi crknu od gladi unutra za par nedelja, ne mora da ih napada.

Za to vreme Drogon i Regal naprave pepeo od undead armije. Obzirom da nemaju nikakve ranged trupe, NK vojsku je potrebno držati što više na distanci, a ne izlaziti u neki melee na otvorenom polju gde ih ima 5 puta više. Jedino što NK jaše Viseriona pa bi mogao da smeta, ali je valjda i cilj da ga se izamami na otvoreno protiv dva veća zmaja i strelaca iz Winterfella.

Link to comment
27 minutes ago, Valkyrie said:

E, al' reci što je dobra kad priča Sansi kako ona cijeli život sanja kako odlazi uz rijeku tj da osvoji Iron Throne a otprilike joj nije ni palo to na pamet dok Viseris nije dobio zlatnu periku. 

Tako i ja lažem na razgovorima za posao, da sam baš ceo život želeo tu da radim, a nisam do juče ni znao da postoje...

Link to comment

Jbg, nisam sigurna da je Deneris spremna da tek tako šalje Drogona I Regala u blizinu Night Kinga kad je videla šta ovaj ume s kopljem. A da su se ukopali u Winterfel, prošli bi manje više kao u Hardhome jer ove gamadi ima ko skakavaca i navaljivali bi dok se ne probiju. A možda im i Undead Rickon otvori kapiju. 

 

@Ayatollah

I to još dok ne dobiješ posao kreneš sa zahtevaš 1 poštovanje i bendovanje kolena or else! :lolol:

 

Edited by Valkyrie
Link to comment
 
 
 
3 hours ago, porucnik vasic said:

Ово као кад Покојини Руксо тролује на фудбалу ekspertski objašnjava dok mi prdimo u prazno i sablažnjavamo se sablažnjavanja radi.

 

 

+1000 :fantom:

Link to comment
6 minutes ago, Ayatollah said:

Za to vreme Drogon i Regal naprave pepeo od undead armije. Obzirom da nemaju nikakve ranged trupe, NK vojsku je potrebno držati što više na distanci, a ne izlaziti u neki melee na otvorenom polju gde ih ima 5 puta više. Jedino što NK jaše Viseriona pa bi mogao da smeta, ali je valjda i cilj da ga se izamami na otvoreno protiv dva veća zmaja i strelaca iz Winterfella.

2 minutes ago, Valkyrie said:

Jbg, nisam sigurna da je Deneris spremna da tek tako šalje Drogona I Regala u blizinu Night Kinga kad je videla šta ovaj ume s kopljem. A da su se ukopali u Winterfel, prošli bi manje više kao u Hardhome jer ove gamadi ima ko skakavaca i navaljivali bi dok se ne probiju. A možda im i Undead Rickon otvori kapiju. 

 

 

Ovo, NK bi imao 3 zmaja, umesto jednog

moraju da izadju i navuku kralja negde samog (bar da imaju neki PVO kao zamku umesto 10tak Ironborna), ili bar dotraki konjica da proba da se probije/zaobidje glavnicu i pobije sto vise walkera-komandanata

 

btw ja se iznenadio brojem WW-a na kraju, mislio sam da ih je ostalo jos samo nekoliko

Link to comment
3 minutes ago, Valkyrie said:

Jbg, nisam sigurna da je Deneris spremna da tek tako šalje Drogona I Regala u blizinu Night Kinga kad je videla šta ovaj ume s kopljem. A da su se ukopali u Winterfel, prošli bi manje više kao u Hardhome jer ove gamadi ima ko skakavaca i navaljivali bi dok se ne probiju. A možda im i Undead Rickon otvori kapiju. 

 

@Ayatollah

I to još dok ne dobiješ posao kreneš sa zahtevaš 1 poštovanje i bendovanje kolena or else! :lolol:

 

Sumnjam da Night King može da baca ta koplja dok jaše Viseriona, a to ih je tada i iznenadilo, sada bi očekivali. Pored toga, zmajevi se svakako moraju uključiti od samog početka borbe, da bi postojala bilo kakva nada u uspeh. Naime, zmajska vatra je kao napalm, tj. nije mnogo precizna, pa je zmaj najefikasniji kada pegla daleko od tvojih trupa. Kada se vojske izmešaju onda je gotovo, tj. može i tada i pegla, ali će friendly fire protiv sopstvenih trupa biti strahovit. Svakako da undeadova ima dovoljno da preplave Winterfell, ali i onda je bolje da ih čekaš na zidu od kamena visokom 10 metara, nego prsa u prsa, tim pre što zmajeve možeš mnogo duže upotrebljavati za strafing protiv protivničkih trupa.

 

Takođe, postoje ogromne razlike između Hardhome-a i Winterfella. Prvo je divljansko selo okruženo liticama (ako se dobro sećam, undeadovi su skakali sa litica u selo) i branjeno šupljom drvenom palisadom, u kome se nalazila jedva koja stotina Divljana sposobnih za borbu, a i oni su bili očajno obučeni i još gore opremljeni, i uz to nisu ni očekivali napad. Winterfell je kamena tvrđava u ravnici koju brani barem 10.000 iskusnih i odlično opremljenih vojnika, verovatno i duplo više, kao i dva zmaja, i koja je temeljno pripremljena za opsadu.

Link to comment

@Pečorin

Pa jednog je ubio Sem a dvojicu Džon. Kad je bila scena sa odnošenjem Krasterovog sina u njihov realm, bilo ih je tamo puno.

 

@Ayatollah

To stoji, zmajevi svakako kreću prvi što se videlo na bedemima da Džon daje znak glavom Deni da krene. Ona def mora u borbu, no crypts for her. 

 

Edited by Valkyrie
Link to comment
57 minutes ago, Valkyrie said:

E, al' reci što je dobra kad priča Sansi kako ona cijeli život sanja kako odlazi uz rijeku tj da osvoji Iron Throne a otprilike joj nije ni palo to na pamet dok Viseris nije dobio zlatnu periku. 

Тај део кад она прича ту феминаци брљотину и оно кад јој бива јасно је ко је стварно Џон је најслабији део у иначе очајној епизоди. Никакве љубави нема према њему, никакве могућности да се компромис са Сансом нађе...тако једнострано, празно глупо. Скоро као емилија Кларк сама.

Link to comment
4 hours ago, dillinger said:

Nego baš oštra ova zima u Vinterfelu

 

Otprilike kao april u Beogradu, kad dune severac. Apokaliptično do bola.

 

3 hours ago, Valkyrie said:

E, al' reci što je dobra kad priča Sansi kako ona cijeli život sanja kako odlazi uz rijeku tj da osvoji Iron Throne a otprilike joj nije ni palo to na pamet dok Viseris nije dobio zlatnu periku. 

 

E sad, ti očekuješ neku konzistentnost? Cock Merchants ne znaju šta su piskarali u prošloj epizodi, a kamoli pre osam godina.

 

3 hours ago, Ayatollah said:

Obzirom da nemaju nikakve ranged trupe, NK vojsku je potrebno držati što više na distanci, a ne izlaziti u neki melee na otvorenom polju gde ih ima 5 puta više.

 

Nije prvi put u seriji da gledamo siege warfare kakvo zamišlja Mali Perica. Prosto da se čovek zapita zašto uopšte iko zida tolike zidine, ako je battle plan da svi izađu ko na streljanje i postroje se ispred njih :isuse:  

 

Dodao bih samo da su vični branitelji podigli trebušete - to će im toliko pomoći kad krene makljaža prsa u prsa, nemam reči. Kako koga od svojih budu zgnječili kamenjem, tako će da ustaje zombifikovan. 

 

MeekMarvelousAmericanindianhorse-size_re

 

2 hours ago, porucnik vasic said:

Тај део кад она прича ту феминаци брљотину и оно кад јој бива јасно је ко је стварно Џон је најслабији део у иначе очајној епизоди. 

 

Sir Brienne scenu ne pominješ? Dobila riba unapređenje, from lady to sir, sad je valjda viši čin u patrijarhalnoj hijerarhiji.

 

Kad je krenulo, ja držao palčeve da će izmisliti neku feminiziranu varijantu titule, kao što Sansa nije warden nego wardeness™ of the North. Mogla je Brienne da postane serette™? 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...