Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Pogotovo je feministički i womenpowerly bilo ono natačinjanje™ na pramac kojim je domaćin prethodno penetrirao u brod i razjebo im femi momenat jedenja kutije. Pršti epizoda od femdoma. 

Edited by James Marshall
Link to comment

Teorija (mislim Prestonova) je bila, posto se znalo da ce ludi Euron da sjebe nekoga, da su CM prinudjeni da naprave bitku za Iron Throne interesantnom. Da se stvari na terenu razvijaju u skladu sa vojnom moci, Deni bi vec sedela na prestolu. Ovako wild card Euron ce da joj sjebe bar neke planove na pocetak.... treba bar 6 epizoda misterije. U sedmoj je Deni na tronu, I sprema se vitlanje sa Night Kingom u sledecoj sezoni.

Edited by mandingo
Link to comment

Na stranu ti propusti, puna sam nemira zbog epizode.

 

Prvo, cim su uveli onu alatku, bar jedan od zmajeva ce da mi pogine. Ja ipak u seriji najvise volim zmajeva i jezovuke. Drugo, one debilcine Sansa i Littlefinger ce takodje nesto da skrljaju, a taman se onaj muceni Sever koliko toliko konsolidovao. Trece, sto kraljica trnova pali Deni da raspali iz sve snage? Koja je poenta?! Pa nije Olena ranije pokazivala da je budala.

 

Meni mnogo rano za susret Dzona i Deni. Nesto mi onda blizu kraj. Ali kapiram da cim se Deni sad ponasa ko kreten (s posebnim osvrtom gde trazi da Dzon dodje i klekne pred nju) mozda ce stvarno kraj biti kako bi bilo najbolje. Da Dzon bude pomiritelj izmedju Deni i Kralja noci. 

Link to comment

Teorija (mislim Prestonova) je bila, posto se znalo da ce ludi Euron da sjebe nekoga, da su CM prinudjeni da naprave bitku za Iron Throne interesantnom. Da se stvari na terenu razvijaju u skladu sa vojnom moci, Deni bi vec sedela na prestolu. Ovako wild card Euron ce da joj sjebe bar neke planove na pocetak.... treba bar 6 epizoda misterije. U sedmoj je Deni na tronu, I sprema se vitlanje sa Night Kingom u sledecoj sezoni.

Upravo tako. U narednoj epizodi dok Sersei slavi pobedu, Deni osvaja Castely Rock, I onda nam sledi jos samo završna borba u KL, jer ne znam gde i sta bi jos razvukli za borbu.

 

Inace hit je Theon koji se vratio u Reek-a i primenio Tomenov pristup rešavanja problema i stresnih situacija.

Link to comment

Ne bih da kvarim zabavu, ali grešite svi :D mislim spojleri su all over the place po netu. Izvinjavam se ako je to no no za ovu temu, necu vise onda o tome

Link to comment

Da - Theon, jbt. Koja mu je vise svrha. Ubite coveka vise, mozda uhvati zadnji voz za neki mid season pilot, kao Ramsey.

Edited by mandingo
Link to comment

Prvo, cim su uveli onu alatku, bar jedan od zmajeva ce da mi pogine. Ja ipak u seriji najvise volim zmajeva i jezovuke. Drugo, one debilcine Sansa i Littlefinger ce takodje nesto da skrljaju, a taman se onaj muceni Sever koliko toliko konsolidovao. Trece, sto kraljica trnova pali Deni da raspali iz sve snage? Koja je poenta?! Pa nije Olena ranije pokazivala da je budala.

Za to prvo, da su umesto arbalesta uveli onaj Euronov rog iz knjige, mogla bi da očekuješ da ti jedan od zmajeva prebegne kod Grejdžoja, zar je to bolje?

 

Za drugo, Sandrica će se pokazati kao najprosvećenija i najmudrija vladarka u istoriji Westerosa, MMW. Jedino što će joj pokvariti harmoniju je neumrli patrijarhat from Beyond the Wall, ali za to je realno njen brat najviše kriv. Polubrat. Sa muške strane familije.

 

Za treće, Baba Ruža deli sasvim smislene savete. Vrhunski je idiotizam da Dany i Tyrion neće ni Dothrakis, ni Unsullied, ni jebene zmajeve da upotrebe. Queen of ashes my shiny metal ass, apsurdno je doterati onoliku vojsku iz Essosa i onda reći "Ajde sad neka mi Martells i Tyrells i Greyjoys na brzinu osvoje King's Landing, jel' važi?"

 

Meni mnogo rano za susret Dzona i Deni. Nesto mi onda blizu kraj. Ali kapiram da cim se Deni sad ponasa ko kreten (s posebnim osvrtom gde trazi da Dzon dodje i klekne pred nju) mozda ce stvarno kraj biti kako bi bilo najbolje. Da Dzon bude pomiritelj izmedju Deni i Kralja noci.

Ako nešto nije kretenski od tvoje avatarke onda je to zahtev da severnjački autonomaši saviju koleno™. Ja bih samo prvo tražio da dođe Nestor Royce da obrazloži zašto služi King in the fucking North dok mu Sweetrobin čami kod kuće u Vejlu. Njega skuvaš u onom presmešnom oklopu kog sigurno ne skida ni dok kenja, i ostali budu ko bubice -_-

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Biće neka jaka borba na otvorenom, videlo se u trejlerima. CR ce pasti ali ce vrv izgubiti dosta vojske napadači.

 

Ne bih da kvarim zabavu, ali grešite svi :D mislim spojleri su all over the place po netu. Izvinjavam se ako je to no no za ovu temu, necu vise onda o tome

Nesto novo procurelo? Salji mi na pm slobodno :D

Link to comment

- Nemoj da ideš Džone, spaliće te, ne možeš da im veruješ

- Idem, i dok me nema ti ćeš upravljati severom

- A je l, pa ajd nek je sasrećom

:D

Link to comment

Biće neka jaka borba na otvorenom, videlo se u trejlerima. CR ce pasti ali ce vrv izgubiti dosta vojske napadači.

 

 

Nesto novo procurelo? Salji mi na pm slobodno :D

Koliko sam ja video u najavi za narednu epizodu unsullied ulecu u grad pored mrtvih crvenih vojnika a nešto posle ih ti crveni gadjaju sa zidina.

Link to comment

Koliko sam ja video u najavi za narednu epizodu unsullied ulecu u grad pored mrtvih crvenih vojnika a nešto posle ih ti crveni gadjaju sa zidina.

Okay, to je trailer. Iverson prica o spoilerima. Dosta stvari je procurilo, mada, koliko sam ja video, nijedan od spoilera ne osporava teoriju da ce Deni (u episode 6) biti protector of the realm, first of her name.... Edited by mandingo
Link to comment

*edited by mod

to je u najavi za sledecu ep, u trejeru za celu sezonu se na kratko videlo kako dotraki jurisaju sa zmajevima na vojsku Lanistera i field of fire

Edited by Pečorin
Link to comment

Dakle, evo omaža strateškom geniju Deneris Targarjen:

 

Na kraju prošle sezone kreneš iz Mirina na čelu armade čiji broj vojnika ne znamo tačno, ali svakako ne manje od 30 hiljada ljudi - barem 20 hiljada Dotraka, plus 5 hiljada Unsullieda, plus deo Grejdžoja, nešto vojske Reacha i Dorne koja vodi njihovu flotu (hajde da zanemarimo to što u knjigama Dorna skoro i da nema nikakvu flotu). Uz to imaš i tri odrasla zmaja, od kojih najvećeg i kontrolišeš.

 

Logično je da sa takvom armadom pristaneš u neku od prijateljskih zemalja na glavnom delu kontinenta, a što je brat bratu skoro cela južna polovina Vesterosa. Tamo razviješ 20 hiljada lakih konjanika i tri zmaja protiv kojih ni jedna od neprijateljskih vojski nema adekvatnu odbranu na otvorenom polju (da ne kažem nikakvu) i potpuno zagospodariš celom unutrašnjošću Vesterosa, i bez pomoći prijateljskih feudalaca koji mogu bez problema da ti isporuče barem još 40 hiljada ljudi (30 hiljada Reach + 10 hiljada Dorna, obe praktično neokrznute ratom), i eventualnih prebega u Riverlandsu i Stormlandsu. Uz to, protivnik ti je najnepopularnija kraljica u istoriji Vesterosa, koja je raznela ceo državni, crkveni i vojni vrh u Belorovoj septi i uzurpirala presto na koji nema nikakvo pravo, za koju neće da ratuju ni njeni vazali, i protiv koje su orijentisana još dva kraljevstva (Sever + Vale), a uz to još ima i pobunu u Riverlandsu i upitnu situaciju u Kings Landingu.

 

Ne, umesto toga, ti odlučiš da skreneš na Dragonstone, golu kamenčinu u sred Uskog mora na kojoj nema nikakvih ljudi ni zaliha, i umesto da produžiš na pedesetak kilometara udaljeni Kings Landing, nespreman za bilo kakvu opsadu, i odmah pokušaš završiš rat, ti ipak odlučiš da sa svom tom silom ipak zauzmeš tu kamenčinu. OK, recimo da ti treba neka baza, ali kada si je već zauzeo, ti ne opet ne napadaš Kings Landing na 15 minuta zmajevog leta i okončavaš rat. Ne, ti nećeš da budeš "kraljica pepela", kao da bi se neko u Kings Landingu borio za Sersei kada bi im zmajevi preleteli preko glava (čak i surovi Rendil Tarli zazire od zmajeva, mogu zamisliti moral Gold Cloaksa kada bi videli Drogona), već briljantnim planom dostojnim Boldrika odlučiš da razdvojiš svoje snage i oploviš pola kontinenta da bi zauzeo Casterly Rock, koji je drugo najbeznačajnije mesto za zauzimanje u Vesterosu, nakon Dragonstone-a, i odakle ne možeš da radiš apsolutno ništa osim da opet prelaziš preko celog kontinenta da bi se vratio do Kings Landinga, koji ti se i tako nalazi ispred nosa.

 

Samo me jedno zanima - da li je ovakvo pisanje posledica retardiranosti Cock Merchantsa, tj. odusustva elementarne logike u njihovim izopačenim umovima, ili pak njihove genijalnosti i želje da prikažu kako ljudi bez relevantnog vojnog iskustva imaju tendenciju da donose sumanute vojne odluke. Sumnjam da je ovo drugo. 

 

Ovaj, nije li takvu strategiju preporucio onaj koji je pobedio Stanisa i odbranio Dzofrija?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...