Jump to content
IGNORED

Porezi će biti i četiri puta veći


Tale

Recommended Posts

Imas obavezu da kvartalno uplacujes porez po resenju od prethodne godine dok ne dobijes novo resenje. Ako tako radis ne placas kamatu.

Link to comment
  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Hamlet Strašni

    22

  • hazard

    13

  • Tresko

    12

  • gospa buba

    10

Meni stiglo stan 70 kvm blokovi nbgd 2x veci...
kazi cifru :porezometrija: :lol:meni doshlo 80kvm staaari novi beograd 15k5 dinara. recimo samo 35% veci. mrem od srece, naravno :P Edited by thermal bug
Link to comment
A to je kradja, kako?by tapatalk
Jednostavno.Citiram Ajgora :"Meni je čestitka stigla danas, potrajalo je tričavih 18 dana da poštom dostave rešenje doneto 6. maja."Koji se iznos placa ?Stari,jer ti nije dosao pre 16. ili novi jer na resenju pise da je donet 6. maja.
Link to comment
Jednostavno.Citiram Ajgora :"Meni je čestitka stigla danas, potrajalo je tričavih 18 dana da poštom dostave rešenje doneto 6. maja."Koji se iznos placa ?Stari,jer ti nije dosao pre 16. ili novi jer na resenju pise da je donet 6. maja.
Ni jedno ni drugo. Čekaš da ti dodje opomena pa onda prinudna naplata zaplenom stvari. Tako si siguran da su ti precizno obračunali.
Link to comment
Ni jedno ni drugo. Čekaš da ti dodje opomena pa onda prinudna naplata zaplenom stvari. Tako si siguran da su ti precizno obračunali.

Hajde da prvo sacekam uzvestaje o uplatama za proslu i n godina unazad i da vidim da mozda nisam u pretplati?Po mojoj racunici,za proslu sigurno jesam.

Poreska uprava ne salje izvestaje o tome da li sam uplatio,koliko sam uplatio,kada su stigle uplate.Tamni vilajet odakle se prema potrebi mogu ocas posla isfabrikovati dugovi.Nesto slicno smo imali za Infostan pre par godina,kada je trebalo namaknuti pare za Univerzijadu.

Link to comment

Hajde da prvo sacekam uzvestaje o uplatama za proslu i n godina unazad i da vidim da mozda nisam u pretplati?Po mojoj racunici,za proslu sigurno jesam.

Poreska uprava ne salje izvestaje o tome da li sam uplatio,koliko sam uplatio,kada su stigle uplate.Tamni vilajet odakle se prema potrebi mogu ocas posla isfabrikovati dugovi.Nesto slicno smo imali za Infostan pre par godina,kada je trebalo namaknuti pare za Univerzijadu.

Pa možeš i da odeš i da tražiš ispis o stanju na tvom poreskom računu, i proveriš.Ako ti novo rešenje stigne posle 15-og, uplatiš po starom, ako je novo rešenje veće, doplatiš razliku.Ili, možeš da pizdiš kako je sve kradja i ništa ne valja.
Link to comment
Da li broj ljudi prijavljenih na toj adresi utice na iznos poreza?
Ne više. Ako je vlasnik prijavljen na stanu placa 50% utvrdjenog poreza, stim da to smanjenje ne moze da predje 20k dinara u apsoluznom iznosu.Ako je porez 80k placas 60, ako je 25 placas 12,5by tapatalk
Link to comment
kazi cifru :porezometrija: :lol:meni doshlo 80kvm staaari novi beograd 15k5 dinara. recimo samo 35% veci. mrem od srece, naravno :P
75kvm 2010=4600rsd 2011=7600rsd
Link to comment

i ja sam dobio neocekivano niske racune, 17k za uknjizenih 80m2 u centru iz 1938. 10k za 56m2 za mamin stan na 18. spratu na banjici iz 1979 pokazuje da oni nemaju pojma. ta 2 stana imaju odnos vrednosti 1 prema 4

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...