Jump to content
IGNORED

Porezi će biti i četiri puta veći


Tale

Recommended Posts

sta je sledece? pa prodaja EDB Rusima i "ekonomska cena struje", naravno
To je sledeći Telekom™...I poslednji komad porodične srebrnine... Posle toga će svaka vlada morati da živi samo od onoga što prikupi kroz poreze i od onoga koliko bude mogla da se zaduži...Sve u svemu, jadni mi, štogod bude od ta dva... :(
Link to comment
  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Hamlet Strašni

    22

  • hazard

    13

  • Tresko

    12

  • gospa buba

    10

...
+2 :Hail: U tome i jeste caka. Ako su iole pametniji, povući će ovo, iz vrlo prostog razloga što ljudi sa Vračara, Starog grada i Savkog Venca JESU u prilici da svaki dan prave proteste ispred gradske skupštine, jer svakom treba cca 3 km da do iste dođe, za razliku od nezadovoljnog radnika iz Vladičinog Hana, kojem treba prevoz, klopa, dobra volja i šta još sve ne da bi se za svoje pravo mogao izboriti. Da ne ispadne kako pravim razliku između ljudi iz unutrašnjosti i nas iz centra, logistička osnova za proteste je nama iz centra je daleko povoljnija nego njima. Nažalost, imam utisak da čak i ako dođe do smanjenja poreza nama u centru, to će biti isključivo zbog izborne kalkulacije u ove tri (od četiri) objektivno rečeno najbogatije opštine u zemlji, a ne zbog opravdanog stanja stvari.Glede "bogatstva" opština, mislim da nikome nije stalo da izgubi poziciju na Starom gradu, Vračaru i Savskom Vencu (čitaj: Dedinje), jer brat bratu tu ima najviše prihoda od: poslovnog prostora/kafića/muljanja/rentiranja/reketiranja/građenja najskupljih kvadrata/ (dodati po volji...), te niko ne želi da izgubi zlatnu koku od koje ima mali milion prihoda, što legalnih što nelegalnih.Prvi sam ja spreman na debele proteste zato što neko hoće da mi rebne debeo namet iz razloga što sam tu gde sam, poredeći centar Londona, Njujorka i Pariza sa ovim centrom sastavljenim od betona, čelika, stakla, te psećih govana, izrovarenih trotoara, gužve...
Link to comment
to je klasicno deeseovsko razmisljanje o proceni koristi/stete koje jako podseca na milosevicevo rezonovanje u godini vlasti izmedju bombardovanja i odlaska sa vlasti. nece doveka ni retardi poput nikolica biti opozicija.anyway, ne slazem se sa dabom oko nemogucnosti protesta, naprotiv. zapravo upravo zbog toga sto se gore pise, da je na najvecem udaru ove mere srednja klasa centra beograda, mislim da je protest ne samo moguc nego bi mogao biti vrlo efektan i sa dobrim rezultatom. prvo radi se o ljudima koji imaju nekakvo protestno iskustvo iz devedesetih, drugo centar grada je izuzetno zahvalan za medijsko kasapljenje vlasti. trece to nisu krezubi nesretnici koji ne znaju na koju stranu idu pokretne stepenice nego ljudi koji su u svojim mladjim godinama od protesta u beogradu pravili ozbiljan dogadjaj i medijski spektakl. siguran sam da bi pametno organizovan protest ispred gradske skupstine, organizovan potpuno alternativnim metodama - fejsbuk - u dobro vreme, sa vrlo plasticnim i konkretnim objasnjenjem sta harac znaci (ukratko, da za zivota platis pola vrednosti svoje nekretnine drzavi na ime danka na vlasnistvo), petak popodne pred kraj radnog vremena, sa nekom catchy forom, bez govornika, sa masovnim odzivom - >10k ljudi - mogao da se pretvori u ozbiljan cirkus koji bi vodio ili povlacenju ovog haraca namenjenog daljem odrzanju DS na vlasti ili prilicno neprijatnim posledicama po njih. jedina dva otvorena pitanja su kako spreciti da se tako nesto izmanipulise od strane bilo koje politicke strane, ukljucujuci tu i samog djilasa i njegovu demagogiju.
+3Iako mi ponesto lici na pisaniju Fedje Dimovica,sa vecim delom teksta se slazem.
Link to comment
Hamlet kaže da...
:lol:
... a mi cemo kao stoka spustiti glavu i krenuti na klanje.
juče sam na ulici videla momka koji je imao odštampanu sliku vašeg lika sa perspika na majici a ispod je pisalo, pravedeno na forumski jezik, 'ja sam gazza1'.hoću da kažem, vaš uticaj je velik.a pesma koja nosi naziv 'svete krave' ustvari govori o anonimnim kravama. to je najteža deonica!
Link to comment

Inače, donet je taj famozni pravilnik. Koeficijent za ekstra zonu je smanjen sa 2,0 na 1,4. Verovatno će i prosečna cena novog kvadrata u centru biti utvrđena na nižem nivou, cca 1200evra.. Porez na građevinsko zemljište manje od 10 ari nije ni uveden, prihvaćen je amandman poslanika većine. Da bi neko imao nekretninu koja po pravilniku vredi 2.000.000 evra, mora da ima kuću na dedinju, potpuno novu od oko 1100 m2, sa bazenom i liftom.Porezi neće biti i četiri puta veći...A ti Živana, što se smeješ mom ubogom niku?

Link to comment
  • 3 weeks later...

Nova resenja za porez jos nisu podeljena i ako je prosao 15. maj,dan za uplatu II rate za ovu godinu.Ovako se krade u gradu Beogradu,dok se svi hvataju za satnicu tocenja alkohola.Eto kako se voza ovdasnja raja.

Link to comment
Porezi neće biti i četiri puta veći...
sad mi je lakše. <_< glupo je što uopšte postoji porez na stambeni prostor manji od 30 m2 po osobi koja u njemu živi. to je isto što i porez na vazduh.
Link to comment
Nova resenja za porez jos nisu podeljena i ako je prosao 15. maj,dan za uplatu II rate za ovu godinu.Ovako se krade u gradu Beogradu,dok se svi hvataju za satnicu tocenja alkohola.Eto kako se voza ovdasnja raja.
A to je kradja, kako?by tapatalk
Link to comment
samo 30m2?
zašto "samo"? mislim da je to dovoljno. ti, sam u 30, ja i žena u 60. par sa dva potomka u 120. mislim da je to OK da bude neoporezovano. preko toga, višak nek bude oporezovan. po ovim novim pravilima.
Link to comment

to mi previse lici na zasticene stanare koji su useljavani posle rata. "sta ce nekom 100 kvadrata? hajde da ubacimo jos dvoje u stan." zasto kaznjavati ljude sa velikim stanovima?

Link to comment

nekako mi je logično da bude neoporezovano ono što je neophodno. ovo što sam naveo jeste neophodno. kada se već uzima porez na nekretnine neka ne kači baš sve. kao što su tarife za struju. ono minimalno, neophodno, je jeftino. preko toga, ide se ka tržišnoj ceni.s druge strane, često se navodi, teoretski, primer babe sa malom penzijom koja odvajkada, sada sama, živi u saloncu od 120 m2 kod "londona. velik joj porez sledi. pa, zaboga, neko će da nasledi taj stan. neka plaća porez. ili već neka druga varijanta. prodaja, ugovor o izdržavanju, štagod. nije soc slučaj.sve ovo, kažem, kada su već rešili da oporezuju.

Link to comment

uvek je problem kad neko odlucuje sta je nekom drugom "neophodno". jasno je da covek zivi u jednom stanu, vozi jedna kola... ovo danas u srbiji je bolest u kojoj se oporezuje sve sto moze, da bi posle moglo da se ugradi u sve sto se radi, i sto je jos gore radi se samo ono u sta moze da se ugradi. samo to.

Edited by najgori
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...