Jump to content
IGNORED

Porezi će biti i četiri puta veći


Tale

Recommended Posts

Ako zaista ovo sprovedu, narodu samo ostaje da kupi oružje, pa da sopstvenoj proceni, puca ili u sebe (kao M.M. u filmu "Rane") ili u političare (kao znak zahvalnosti)...
Falling_Down-%5Bcdcovers_cc%5D-front.jpg
Link to comment
  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Hamlet Strašni

    22

  • hazard

    13

  • Tresko

    12

  • gospa buba

    10

ovo je idealna prilika da se dovede 250.000 ljudi pred gradsku skupstinu. bez tome, cede ili bilo kog treceg ko pretenduje na ulicni muscle flexing. bez strajka z gladju i z zedju i bez stiropora i bez nasilja ali sa blokadom centra beograda dok se zuti harac ne ukine. ne znam sta cekamo.treba samo sesti na travnjak, trotoar ili ulicu i cekati.

Edited by gazza1
Link to comment

ne postoji apsolutno nista sto bi moglo izazvati bilo kakav socijalni protest u Srbiji, ta vrsta investicije nije moguca kod nas zato sto ne postoji dovoljno libida za to. ko god da pokusa da organizuje protest, bio bi optuzen da je anarhista i komunista, da je navijac, klerofasista ili nesto osmo. zaboravite na proteste, nece toga biti ove decenije makar porezi bili milion dinara po kvadratu. zasto? zato sto je za delotvoran protest potrebna vera da postoji nekakav sistem koji treba reformisati. ovde sistema jednostavno nema, samo neke tunjave i u biti jadne forme bojkota javnih sluzbi, kao sto je kompulzivno svercovanje u prevozu (da, znam, nisam lud da ne znam koliko je to jadno) i jednostavno neplacanje racuna: mislim da u Srbiji ima nekih 3 miliona nenaplativih racuna za telefon, telekom i telenor i slicne stvari.u slucaju veceg povecanja nameta, ljudi jednostavno nece placati poreze i sudovi ce biti zatrpani "verodostojnim ispravama" i kako se vec zovu te stvari, i za jedno 3 godine ce drzava ponuditi neki kompromis oko placanja i tako dalje.

Link to comment
u slucaju veceg povecanja nameta, ljudi jednostavno nece placati poreze i sudovi ce biti zatrpani "verodostojnim ispravama" i kako se vec zovu te stvari, i za jedno 3 godine ce drzava ponuditi neki kompromis oko placanja i tako dalje.
To je bukvalno jedini način za srpske uslove. Ali to neće tako lako ići. Meni je jedna druga stvar neshvatljiva. Ok, znam da su srpski političari u ogromnoj većini lopovi koji samo gledaju kako da za svog mandata raspolažu što većim parama. Međutim, meni je ipak nejasna tolika nebriga da li ćeš biti ponovo izabran. Ponoviću, ovakvo povećanje poreza na imovinu u predizbornoj godini je čisto političko samoubistvo u odnosu na koje milion dolara za gigi govedinu koji je nokautirao nekoga u Americi deluje kao sjajan politički potez.
Link to comment

Jedini ko ce imati toliko povecanje poreza da ce u apsloutnim ciframa to toliko znaciti za njihov dzep su centar grada vracar savski venac i delovu i nbgda. Tu nema dovoljno biraca ni da se iugubi beograd, a kamoli srbija.

Link to comment

to je klasicno deeseovsko razmisljanje o proceni koristi/stete koje jako podseca na milosevicevo rezonovanje u godini vlasti izmedju bombardovanja i odlaska sa vlasti. nece doveka ni retardi poput nikolica biti opozicija.anyway, ne slazem se sa dabom oko nemogucnosti protesta, naprotiv. zapravo upravo zbog toga sto se gore pise, da je na najvecem udaru ove mere srednja klasa centra beograda, mislim da je protest ne samo moguc nego bi mogao biti vrlo efektan i sa dobrim rezultatom. prvo radi se o ljudima koji imaju nekakvo protestno iskustvo iz devedesetih, drugo centar grada je izuzetno zahvalan za medijsko kasapljenje vlasti. trece to nisu krezubi nesretnici koji ne znaju na koju stranu idu pokretne stepenice nego ljudi koji su u svojim mladjim godinama od protesta u beogradu pravili ozbiljan dogadjaj i medijski spektakl. siguran sam da bi pametno organizovan protest ispred gradske skupstine, organizovan potpuno alternativnim metodama - fejsbuk - u dobro vreme, sa vrlo plasticnim i konkretnim objasnjenjem sta harac znaci (ukratko, da za zivota platis pola vrednosti svoje nekretnine drzavi na ime danka na vlasnistvo), petak popodne pred kraj radnog vremena, sa nekom catchy forom, bez govornika, sa masovnim odzivom - >10k ljudi - mogao da se pretvori u ozbiljan cirkus koji bi vodio ili povlacenju ovog haraca namenjenog daljem odrzanju DS na vlasti ili prilicno neprijatnim posledicama po njih. jedina dva otvorena pitanja su kako spreciti da se tako nesto izmanipulise od strane bilo koje politicke strane, ukljucujuci tu i samog djilasa i njegovu demagogiju.

Link to comment
 Kapiram da mooožda žele da rasele centar grada, da tu ostane samo poslovni prostor itd, ali, da neko plaća prvo visoku cenu kvadrata pri kupovini stana pa onda još toliko da plaća državi što uopšte ima stan (kao da je imati krov nad glavom luksuz a ne osnovno pravo) - malo je reći da je idiotarija. Ako zaista ovo sprovedu, narodu samo ostaje da kupi oružje, pa da sopstvenoj proceni, puca ili u sebe (kao M.M. u filmu "Rane") ili u političare (kao znak zahvalnosti)...
Da. Lomim se evo vec desetak dana da li da kupim nove farmerice. To bi mi bio cetvrti par pa se bojim da mi ne oporezuju garderobu kao luksuz. Neke starije kosulje i majice sam skoro bacio pod okriljem noci a cipele sam odneo u podrum i zakljucao, valjda tamo nece da ih nadju. Odela i kravate srecom ne nosim tako da sam tu dobar, ustedecu verovatno 100-200 evra poreza. Jos samo da prestanem da jedem i mislim da ce mi plata izaci da zatvori porez.
Link to comment
to je klasicno deeseovsko razmisljanje o proceni koristi/stete koje jako podseca na milosevicevo rezonovanje u godini vlasti izmedju bombardovanja i odlaska sa vlasti. nece doveka ni retardi poput nikolica biti opozicija.anyway, ne slazem se sa dabom oko nemogucnosti protesta, naprotiv. zapravo upravo zbog toga sto se gore pise, da je na najvecem udaru ove mere srednja klasa centra beograda, mislim da je protest ne samo moguc nego bi mogao biti vrlo efektan i sa dobrim rezultatom. prvo radi se o ljudima koji imaju nekakvo protestno iskustvo iz devedesetih, drugo centar grada je izuzetno zahvalan za medijsko kasapljenje vlasti. trece to nisu krezubi nesretnici koji ne znaju na koju stranu idu pokretne stepenice nego ljudi koji su u svojim mladjim godinama od protesta u beogradu pravili ozbiljan dogadjaj i medijski spektakl. siguran sam da bi pametno organizovan protest ispred gradske skupstine, organizovan potpuno alternativnim metodama - fejsbuk - u dobro vreme, sa vrlo plasticnim i konkretnim objasnjenjem sta harac znaci (ukratko, da za zivota platis pola vrednosti svoje nekretnine drzavi na ime danka na vlasnistvo), petak popodne pred kraj radnog vremena, sa nekom catchy forom, bez govornika, sa masovnim odzivom - >10k ljudi - mogao da se pretvori u ozbiljan cirkus koji bi vodio ili povlacenju ovog haraca namenjenog daljem odrzanju DS na vlasti ili prilicno neprijatnim posledicama po njih. jedina dva otvorena pitanja su kako spreciti da se tako nesto izmanipulise od strane bilo koje politicke strane, ukljucujuci tu i samog djilasa i njegovu demagogiju.
+1, skroz
Link to comment
Ne radi se samo o tome tj. o mogućnosti protesta. Hamlet kaže da tu nema dovoljno glasača da se izgubi Beograd. Ako se setimo kako je prošli put na jedvite jade sastavljena gradska vlast, a kad uzmemo u obzir koliko vlast u beogradu na svaki način znači DS-u, meni se čini da oni ne bi smeli da se igraju ni sa jednim glasom u prestonici, a kamoli sa hiljadama. Drugo, ja za dlaku izbegavam tu ekskluzivnu zonu, kao i još mnogo mnogo ljudi, ali bez obzira na to meni ostaje da razmišljam - ako su uveli ovo, ko mi će mi garantovati da sledeći potez meće biti proširivanje ekskluzivne zone ili da me nateraju da platim 5k evra za popravku fasade, ili, kad su upitanju oni koji žive još dalje od centra, da neće parking zonu prožiriti i na Zvezdarsku šumu. Mislim, kad ljudi jednom zaključe da je nešto "pattern" ponašanja neke vlasti postaju jako nepoverljivi. I ne moraju da glasaju za SNS/DSS/SRS, mogu samo da ne izađu na gradske izbore i da dovoljno povrede šanse DS za ostajanje na vlasti. Treće, u politički iole zrelim zemljama, svaka stranka zna gde im je i ko im je "core" birača i, u principu, bar ekonomski, tetošu tu populaciju, jer sve može da se desi ali gubljenje ovih birača je nešto što nijedna iole pametna politička snaga ne sme da dozvoli jer time izborni proces postaje potpuno nepredvidiv. Naravno, pred same izbore uslediće obećanja, nekakva potkupljivanja i standardna demagogija, ali DS bi morao da ima u vidu (kao i LDP, recimo) da je, u proseku gledano, njihovo biračko telo unekoliko politički inteligentnije i obrazovanije (politički rekao sam) od glasača najvećih konkurenata.
Link to comment
Drugo, ja za dlaku izbegavam tu ekskluzivnu zonu, kao i još mnogo mnogo ljudi, ali bez obzira na to meni ostaje da razmišljam - ako su uveli ovo, ko mi će mi garantovati da sledeći potez meće biti proširivanje ekskluzivne zone ili da me nateraju da platim 5k evra za popravku fasade, ili, kad su upitanju oni koji žive još dalje od centra, da neće parking zonu prožiriti i na Zvezdarsku šumu. Mislim, kad ljudi jednom zaključe da je nešto "pattern" ponašanja neke vlasti postaju jako nepoverljivi. I ne moraju da glasaju za SNS/DSS/SRS, mogu samo da ne izađu na gradske izbore i da dovoljno povrede šanse DS za ostajanje na vlasti.
pa to. zaspala na livadi, osvanula u centru elitnog dela novog beograda, gdegod to bilo :s_w:da ne pominjem da je ta fantastichna luksuzna gradjevina od chvrstog materijala pod kreditom/hipotekom - nasha sve do trenutka dok ne smisle kombinaciju kako da postane njihova, chime ne sumnjam da se predano bave, kao i u mnogo drugih sluchajeva...tu je samo nebo granica.
Link to comment

mislim da nema puno 'leba od milionitog ponavljanja onoga sto znamo - da nama vladaju bezobrazni retardi. dok im se ne pokaze govnjiva motka u formi koju ce razumeti, nece biti nikakve promene. ovim haracem se direktno placa djilasovo politicko kurcenje, stranacka patkometrija i priprema terena za njegovu narednu poziciju, jer cemo mi sa 0.6% izmedju ostalog platiti i njegovu proslogodisnju donaciju KK partizan. ovo je samo jedan primer. sa druge strane sve gradske ustanove imaju ogromnu kolicinu nepotrebnog kadra cije bi trenutno otpustanje proizvelo nekakav efekat ali se za to ne nalazi resenje. najlakse je doneti zakon a mi cemo kao stoka spustiti glavu i krenuti na klanje. sta je sledece?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...