Jump to content
IGNORED

Karijera


Indy

Recommended Posts

Koliko ima smisla raditi doktorat? Osim sto se tako postaje pametan, sta se desava na kraju doktorata? Dobar posao u industriji (vec imam), sako sa zakrpama na faksu (ne zvuci lose), sta jos moze da se ocekuje?
malo veće pare u industriji nego bez doktorata?
Link to comment
  • Replies 413
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    54

  • Leia

    20

  • noskich

    20

  • rajka

    19

Top Posters In This Topic

Koliko ima smisla raditi doktorat? Osim sto se tako postaje pametan, sta se desava na kraju doktorata? Dobar posao u industriji (vec imam), sako sa zakrpama na faksu (ne zvuci lose), sta jos moze da se ocekuje?
pa ne znam. ja sam imala izbor izmedju firme u srbiji u kojoj sam uspela da se debelo zamerim direktoru i njegovoj partijskoj bagri, dobro placenog ali kratkorocnog posla nizeg ranga u becu, i doktorata ovde. odabrala sam doktorat, mada nisam nacisto da li sam sposobna za sve ovo.da sam imala ponudu za solidno placen posao u industriji, ne bih isla na doktorat. ali nisam.moje kolege nemci iz grupe (cenim da je 85% njih u tom fazonu, na osnovu prica) doktoriraju samo iz jednog razloga - da bi dobili vodece pozicije u industriji. navodno bez doktorata ne moze da se napreduje (njihova prica, ja pojma nemam).@obi - ono s bolnicom nije skroz lupetanje izgubljenog studenta. meni je to potencijalna struka (pod uslovom da je bolnica takva da imaju ta radna mesta) Edited by PointTaken
Link to comment
@obi - ono s bolnicom nije skroz lupetanje izgubljenog studenta. meni je to potencijalna struka (pod uslovom da je bolnica takva da imaju ta radna mesta)
Aj PT nemo zajebavaš ti si pametno i vredno dete, kakav crni Dubai. Dubai je vazda bio 2nd chance za ljude koji nisu umeli po zapadnim Evropama, Amerikama i Ozilendima.
Link to comment
nemoguc si. :Dzapravo, ona placa racune i planira da ostavi muza v uskoro.ne zbog racuna, nego zbog nedostatka komunikacije.
Nisam imao nameru da zvucim sovinisticki, vec mi spisak stvari kojima se tvoja poznanica bavi nije zvucao kao nesto od cega moze da se placa hipoteka ("pomoc pri izradi teza?")Ali, ko umije njemu dvije.
Link to comment
moje kolege nemci iz grupe (cenim da je 85% njih u tom fazonu, na osnovu prica) doktoriraju samo iz jednog razloga - da bi dobili vodece pozicije u industriji. navodno bez doktorata ne moze da se napreduje (njihova prica, ja pojma nemam).
ukoliko su vec u industriji taj doktorat je ok (ne znam sta radis, nisam bas pomno pratio :D) ali ukoliko su na faksu ili nekom institutu, imace ozbiljan problem prekvalifikovanosti prilikom prelaska u industriju tj. zapocinjanja prave karijere.sa mog faksa (nemackog) je gomila ljudi otisla na doktorat, jer nisu mogli da se zaposle (tamo negde 2003/2004, trziste rada je bilo zajebano za masince bez radnog iskustva, ja se tada vratio u srb da skupim iskustvo, pa 2006 natrag u nemacku ;) ) Edited by Parsons
Link to comment
moja najnovija shefica je bila medicinska sestra, a sada razvija ERP sisteme i prodzekt menadzuje.
kod mene u firmi je covek koji ima zanat (monter gasnih turbina) sad menadzer prodaje za jugoistocnu evropu.i to jedan od najboljih koje imamo, a nije nista dodatno zavrsavao od skole.bosanac :lol: Edited by Parsons
Link to comment
ukoliko su vec u industriji taj doktorat je ok (ne znam sta radis, nisam bas pomno pratio :D) ali ukoliko su na faksu ili nekom institutu, imace ozbiljan problem prekvalifikacije prilikom prelaska u industriju tj. zapocinjanja prave karijere.
Imace ozbiljan problem, kako god da se okrene (osim ako vec nisu u industriji). Nesto je slicno pomenuo i FRhost, pa je ovo indirektni komentar i na to. Bez iskustva u komercijalnom svetu, doktorat vredi jedino u nauci, a od te karijere se samo manji (i sve manji) deo usreci. "Science is a wonderful thing if one does not have to earn one's living at it." -- Albert EinsteinPS. Apropo rajkine sefice, barem u Australiji, med. sestra/brat ima fakultetsku diplomu (tako da to mozda nije onako lose kako vam se cini).
Link to comment
Imace ozbiljan problem, kako god da se okrene (osim ako vec nisu u industriji). Nesto je slicno pomenuo i FRhost, pa je ovo indirektni komentar i na to. Bez iskustva u komercijalnom svetu, doktorat vredi jedino u nauci, a od te karijere se samo manji (i sve manji) deo usreci. "Science is a wonderful thing if one does not have to earn one's living at it." -- Albert Einstein
nesto slicno htedoh reci. koji ce vam moj doktorati ako hocete da pravite pare. samo cete izgubiti novce i vreme. doktorat je potreban u nauci, onde gde od njega zavise zvanja, a u nauci `leba nema. mislim, moze i tu da ga bude, ali mora dusa da se proda djavolu, bez sumnje.
a ja taj soulsearching imam na svake dve nedelje, iako nemam ni d od diplome.
+ 1, kad god imam bar malo viska vremena, ja se odajem soulsearchingu..
Link to comment
nesto slicno htedoh reci. koji ce vam moj doktorati ako hocete da pravite pare. samo cete izgubiti novce i vreme. doktorat je potreban u nauci, onde gde od njega zavise zvanja, a u nauci `leba nema.
napisao sam vec da je pojedinim nemcima doktorat jedan aktivan nacin da se ne bude nezaposlen. zvuci stvarno neverovatno, ali je tako.bolji studenti idu na doktorate, a slabiji na beskrajne prakse, gde ce raditi kao konji za mizerne pare, a neki ce cak i volontirati :isuse: iz srpske perspektive doktorat je ipak sjajno sredstvo da se udje u sistem. Edited by Parsons
Link to comment
iz srpske perspektive doktorat je ipak sjajno sredstvo da se udje u sistem.
Mozda u Nemackoj. Ovde prvo udji u sistem, a posle radi ili ne radi sta ti volja.
Link to comment

Bas jucer razgovaram s kolegicom s posla o ovoj temi i kaze mi da ima frendicu koja ima dva zavrsena fakulteta (pedagogiju i biologiju). Predaje u drzavnoj srednjoj skoli i ima manju placu od vozaca tramvaja.

Link to comment
ukoliko su vec u industriji taj doktorat je ok (ne znam sta radis, nisam bas pomno pratio biggrin.gif) ali ukoliko su na faksu ili nekom institutu
jesu na faksu fizicki, ali ovde se gomila doktorata radi u saradnji sa nekom velikom firmom ili stipendira od strane neke firme. npr moju stipendiju placa kompanija (General Electric), sto mozda ne znaci nista vezano za moju buducu mogucnost zaposljavanja tamo, ali svakako mi je tema nesto sto njih potencijalno zanima da implementiraju i osvoje trziste ako ga bude bilo, tj ako metoda bude konkurentna (i ako ih Philips, koji je vec zapljunuo gomilu patenata na istu temu ne pretekne). [ove zagrade su ograda za sve sto pisem o ovoj temi u ovoj zemlji. zaista sam kratko ovde, i nisam sagledala mnoge aspekte vezane za temu, a o mnogima nemam ama bas nikakvog pojma] Edited by PointTaken
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...