Jump to content
IGNORED

Karijera


Indy

Recommended Posts

... ima li jos koji kofer koje je cuo da prodajem u 1/5 cene (koferi koje kupujem u kini i u kojima donosimo uzorke u rusiju, a posle ziv ne znam sta da radim sa njima :P ) ...
0105.jpg
Link to comment
  • Replies 413
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    54

  • Leia

    20

  • noskich

    20

  • rajka

    19

Top Posters In This Topic

on topic imam trilemu: 1. bolje mesto/funkcija/plata u glavnom ofisu, prelazak porodice iz pekinga u moskvu. profesionalno + privatno - jer necu da moji ive u moskvi2. rad na relaciji headoffice-predstavnistvo-putovanja kao sada. profesionalno = privatno = manje bi vidjao decu/zenu ali bi oni ziveli mnogo bolje i u boljoj sredini3. dati otkaz i krenuti privatno. profesionalno ? (moze biti mnogo bolje ako krene posao ili frka) privatno zavisi kako krene finansijski, ali bi navise vremena provodio sa klincima u ovoj opciji
Ako tražiš forumska mišljenja, ja bih u takvoj situaciji za početak sveo trilemu na dilemu tako što bih eliminisao prvu opciju i nastavio da se premišljam oko naredne dve.
Link to comment
Ako tražiš forumska mišljenja, ja bih u takvoj situaciji za početak sveo trilemu na dilemu tako što bih eliminisao prvu opciju i nastavio da se premišljam oko naredne dve.
prva opcija je nasto na cemu insistira vlasnik kompanije i ako se ne dogovorimo eto mene na trecoj. druga je nesto sto imam i sto mi odgovara. verovatno ce biti neki miks izmenju prve i druge ili treca ako pukne film meni ili sefu. kod nas je u kompaniji je trenutno seca knezova (sto objasnjava objasnjava testiranje na poligrafu) pa cu se verovatno malo primiriti i smugnuti za par nedelja na sajam, obilazak predstavnistva i odmor. nista cudno kada radis za ruse, kod njih je zagarantovana zabava
Link to comment

Ovaj, a koja je uloga poligrafa u seči knezova? To neka FSB zaostavština, još im nije javljeno za Performance Management alate?

Link to comment
Ovaj, a koja je uloga poligrafa u seči knezova? To neka FSB zaostavština, još im nije javljeno za Performance Management alate?
poligraf koriste da provere da li ih krades, curi li informacija preko tebe i sl. neka od pitanja kojih se secam su da li ste ugovarali poslove po zavisenoj ceni zbog licne koristi, trosili budzetna sredstva za licne potrebe, dobijali poklone/novac, lagali rukovodstvu, napijali se i blamirali firmu :isuse: i sl. naravno, bila su i tehnicka pitanja za kalibrazu reakcije. performance management se sprovodi paralelno i ne utice znacajno na izbacivanje 40-50% ljudi prisutnih od osnivanja kompanije koja je za 20 godina postala najveca u svojoj bransi.
Link to comment

nemam pravo da se mesam, ali prijatelj (pilot) odbio ponudu da leti po belom svetu+US mainland i odlucio da leti od ostrva do ostrva 9-5 da bi bio sa zenom i 4 dece

Link to comment

ima li šanse u ovoj jebenoj državi da neko bez iskustva nadje posao?ja zaista postajem očajan, ne znam više šta da radim, skoro dve godine tražim i ništa. vezu nemam, a jedini kriterijum koji sam imao je da je posao bar donekle u struci. više čak ni to nije bitno.što je najgore, svi ti konkursi, i poneki razgovor učine da se osećaš zaista jadno i bedno, izgubiš samopouzdanje i veru u sebe. koliko god sam se trudio da bude suprotno, imam osećaj da sam za to vreme traženja posla "zaglupeo" i da znam i vredim manje nego ikad, a teoretsko znanje koje sam stekao tokom studiranja ionako nije previše primenjivo u praksi.skoro su me primili u jednu firmu preko Prve šanse, mislim da sam već piao o tome. iako mi je od samog starta tu nešto bilo sumnjivo, i pored svih negativnih priča i primera koje sam čuo vezano za taj program, nadao sam se da će ipak biti nešto od toga. rekoše mi da trebaju mlade ljude, da sam ostavio dobar utisak i da počinjem sa radom čim im država odobri sredstva. posle prvomajskih praznika me nazovu, kažu da im je država odobrila sredstva, da otvorim račun u banci i donesem im da kopiraju, dodjem da potpišem ugovor i da od ponedeljka (9. maja) počinjem da radim. uradim to sutradan i odnesem im, na moje pitanje o ugovoru, kažu da još nije spreman i da nisu sigurni da li ću početi da radim od ponedeljka, čekaju da im jave, zvaće me čim saznaju nešto. pošto nisu zvali nedelju dana, nazovem ja da pitam ima li novosti i znaju li kad počinejm da radim, na šta mi oni rekoše da neće biti ništa od Prve šanse za mene, da više ne postoji potreba za radnim mestom.zanima me zna li neko nešto više o ovome, kako to funkcioniše sa gledišta poslodavca i šta su oni mogli da zloupotrebe u celoj priči, pošto sam siguran da nikad nije ni bilo namere da me prime?garantujem da su na ime toga što su me pokupili sa biroa uzeli neka sredstva od države, i šta znam, možda me čak negde fiktivno prijavili, ništa mi se više ne čini nemoguće, pa čak ni falsifikovanje mog potpisa koji je bio na kartici iz banke koju su kopirali... verujem da su spremni na sve, jer im država to omogućava, i niko ih ne može ili ne želi sprečiti.jedino što ja mogu je da odem u NSZ i kod moga savetnika za zapošljavanje (ili kako se to već zove) se malo raspitam i proverim neke stvari, ali on je na odmoru još sledeće nedelje...

Link to comment

@mr@ki:Prvo, koji si fax i smer zavrsio? Za neke je lakse naci posao a za neke nemoguce. Ja mogu da ti dam samo jedan savet - bezi iz zemlje (zavrsi megatrend i pali :D ). Gubiti godine ne radeci nista je veliki minus. Nije isto gristi ko klinac il pokusavati razviti karijeru ko matorac (+ familija i sl.). Ako znas bilo koga ko moze u nekoj inostranoj zemlji da ti nadje zaposlenje (ne nuzno zapad, samo da je zemlja normalna i da se razvija) onda skupljaj za kartu i raspituj se za radne dozvole i ostalo. Normalno je da ces da izgubis samopouzdanje kad te razni bizgovi sikaniraju i traze od tebe nobelovu nagradu ne bi li razmislili dal da te zaposle. A kad te zaposle onda ti vise nad glavom, pretrpavaju te poslom i stalno te podsecaju da jos 100 njih ceka da ih muce tako za taj kikiriki od plate. Na srecu ima normalnih zemalja gde se radnik ceni i gde je firma spremna npr. da potrosi par desetina hiljada evra na obuku novozaposlenog (sa kojom ces ti moci kasnije da konkurises u konkurentskoj firmi ako ti se ova ne svidi), gde su tvoji saradnici obavezni da ti pomognu a vodja tima da resi svaki konflikt i vodi racuna da si srecan, i gde ti sef nikada ne kenja ako nesto ne mozes da stignes na vreme a pohvaljuje svaki put kad zavrsis posao kako treba. Naravski kako radis se manifestuje kroz manju il vecu platu al nema onog srBskog stresa a to je bitna razlika.Ako ti se pak ostaje na rodnoj grudi onda... pitaj nekog snalazljivog, ne znam sta da ti kazem :(

Link to comment

jasno mi je sve to, ovde zaista ne vidim budućnost i mislim da dno još nismo dotakli, da će biti sve gore. prosto ne vidim šta je to što može da se desi u doglednoj budućnosti pa da u ovoj zemlji nešto krene na bolje. razmišljao sam o inostranstvu kao opciji, ali nemam nikog toliko bliskog ko bi mi mogao pomoći po tom pitanju. imam par rodjaka, ali nije to to...inače, završio sam Višu elektrotehničku, ali sam shvatio da sam se zajebao što se smera tiče. da sam recimo programer, bilo bi mi dosta lakše.ako nekoga interesuju detalji ili ima bilo kakvu poslovnu ponudu, možemo na pm :)

Edited by mr@ki
Link to comment

Pusti ti pm, pa nije ti tvoje zanimanje skriveni fetis pa da treba da se stidis :P Reci koji si smer pa ce mozda i neki forumas reci neku korisnu. Ipak nas ima 5000 i nisu svi programeri. Ja, npr. kad sam se razmisljao sta cu dalje u zivotu posle mog matematickog sam iscimao par forumasa i forumasica na pm i dobio neku sliku koja mi itekako znaci (ovim putem im se jos jednom zahvaljujem). Ne stidi se, spamuj slobodno :D

Edited by Shan Jan
Link to comment

ma ok, nije nikakva tajna. završio sam e poslovanje na Višoj elektrotehničkoj u Beogradu.znao sam da nije neka "jaka" diploma u pitanu, ali pošto nijedna diploma sama po sebi nije dovoljna garancija za dobar posao i budućnost, računao sam da će se stvari ipak malo promeniti na bolje, i da imam neku osnovu i perspetkivu sa tim... a i ne volim "suvu" elektrotehniku. sad mislim da sam se zajebao, imam osećaj da je diploma potpuno bezvredna, učili smo od svega po nešto, malo elektrotehnike, malo ekonomije i na kraju ništa od svega...baš se grozno i bezvredno osećam u tom nekom "profesionalnom" smislu. sve što mi treba je neka prilika, posao gde bi mogao da steknem iskustvo i naučim nešto. svi ti konkursi za poslove su me totalno ubili u pojam, muka mi je više od svega i ne vidim neko rešenje...

Link to comment

Ok, bitno je sta ti zelis da radis. Ono sto je meni prvo upalo u oko u opisu tvog smera je da (bar kaze da) imate znanje web i aplikativnog programiranja. Ne znam koliko ste i sta konkretno od programskih jezika ucili ali uz malo truda, ako to volis, mozes lepo da se izucis (za pocetak npr. http://www.w3schools.com/, pitaj na racunarskom delu foruma za bolje tutorijale za web). Dobra strana je sto kompanije po netu nude kurseve (microsoft, vmware, ibm...) a osnovni su cesto besplatni a racunaju se kad trazis posao. Poslova za programere ima u Srbiji (za dizajnere mozda malo manje). Ako ti je nesto drugo zelja onda vidi za to drugo al u svakom slucaju ono za sta mislis da si dobar tu zagini pa ce se naci.Usput, da li se sa tvojom diplomom moze ici na master? Ako ne kosta bas bas puno a ceka te mesto asistenta mozda ni to nije los put. Il odes na master na nekom drugom, cenjenijem fakultetu. Mislim cak da su neki radili master na npr. matematickom sa drugih fakulteta.

Link to comment

pa da, mozda mozes prvo da pocnes da pises blog o e poslovanju, koji, ako je ozbiljan, moze dobro da figurise i u prijavi za posao, a ako se odlucis da radis ovo sto ti shanjan predlaze u prvom pasusu, svakako ce ti dobro koristiti kao reklama

Edited by morgana
Link to comment

hvala na savetima i linkovima :)svakako ču gledati da što pametnije iskoristim slobodno vreme i naučim nešto, online kursevi mi trenutno zvuče kao najadekvatnije rešenje.put do mastera jeste dug i skup, pošto su ovo strukovne studije. znači, najpre bi trebao završiti neki četvorogodušnji fax, pa tek onda master.pisanje bloga deluje kao zanimljiva ideja, ali nisam siguran da bi menii to baš išlo od ruke, videću još... prilično sam zbunjen i u nezgodnoj poziciji da ne znam ni sam šta dalje, a vreme leti...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...