Jump to content
IGNORED

Karijera


Indy

Recommended Posts

Sve zavisi od posla. U mom poslu ja prakticno nikad nista ne kreiram, nista novo ne izmisljam, ne pomeram granice, ne otvaram nove horizonte... Samo uzimam kreaciju ljudi pametnijih i inovativnijih od mene i prilagodim je datoj situaciji, i malo dodam zvonca i pistaljke™. I to radi 90% ljudi u mojoj struci. Ne znam za druge, ali ja recimo bas uzivam u tome.
ma naravno. ja sam pricala o svom poslu, kukala u svoje ime itd. a na kraju krajeva neke od nas to konstantno nezadovoljstvo i motivise, a preveliko zadovoljstvo postignutim je cesto kontraproduktivno
Link to comment
  • Replies 413
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    54

  • Leia

    20

  • noskich

    20

  • rajka

    19

Top Posters In This Topic

ma naravno. ja sam pricala o svom poslu, kukala u svoje ime itd.
Meni su još ćevapi u glavi. A jesi razmišljala da kreativno redezajniraš ćevape? Nešto su mi onako poprilično minimalistički kreirani, imalo bi tu prostora za neke zvončiće i pištaljke, a?
Link to comment
Meni su još ćevapi u glavi. A jesi razmišljala da kreativno redezajniraš ćevape? Nešto su mi onako poprilično minimalistički kreirani, imalo bi tu prostora za neke zvončiće i pištaljke, a?
sto da ne. postmoderni cevapi u obliku shajkace pa da ih valjamo cetnicima po ohaju, eto nas u fortune 500 dok si rekao desetslukom!
Link to comment
A jesi razmišljala da kreativno redezajniraš ćevape? Nešto su mi onako poprilično minimalistički kreirani, imalo bi tu prostora za neke zvončiće i pištaljke, a?
E sad si meni probudio 1 kreativnost :) Npr, fusion food, SRBMEX - cevap tacos. Ili im rknes bulgogi sauce, scallions, i green peppers i napravis Korean BBQ :Hail:
Link to comment
sto da ne. postmoderni cevapi u obliku shajkace pa da ih valjamo cetnicima po ohaju, eto nas u fortune 500 dok si rekao desetslukom!
Pa jel' bi umela da predstaviš taj dizajn narodnim masama? Onako multimedijalno, 1 fotošop 1 četničkog ćevapa na 1 forumu, rajt nau?
Link to comment
E sad si meni probudio 1 kreativnost :) Npr, fusion food, SRBMEX - cevap tacos. Ili im rknes bulgogi sauce, scallions, i green peppers i napravis Korean BBQ :Hail:
:pera: pa ti se uopšte nisi zajebavao kad si rekao da ti je dodavanje bells & whistles dnevni posao! Brao'! Edited by ObiW
Link to comment
Pa jel' bi umela da predstaviš taj dizajn narodnim masama? Onako multimedijalno, 1 fotošop 1 četničkog ćevapa na 1 forumu, rajt nau?
jesam li stvarno toliko zaludna..izgleda jesam :D malo su spicasti i tanki jer su to specijalni chips cevapi, zdravlje na prvom mestu!21lrfup.jpg
Link to comment
jesam li stvarno toliko zaludna..izgleda jesam :D malo su spicasti i tanki jer su to specijalni chips cevapi, zdravlje na prvom mestu!21lrfup.jpg
Lepo si to napravila, ali šta su ti oni listići pored lepinje?
Link to comment
hm, pa koliko sam ja upucena u pravila i smisao forumske komunikacije, a i sire, ako kvotujes neciji post valjda i tvoj odgovor treba da ima neke veze sa onim sto tu pise, a ne da dajes generalne procene o necem desetom. ne?
Ja i nisam davala generalne procjene koje se ne odnose na tvoj konkretan slucaj samo sto toga nisi svjesna.
izvinjavam se ako je svaki moj post govorio o modi i karijeri vezanoj za istu, ali ja ne zelim da dajem ocene o necemu o cemu ne znam dovoljno. probaj, mozda ti se svidi ;)
Pa hvala na savjetu, svakako cu probati, ali ti si to vec uradila prije mene. Mozda se ne razumijem u modu, ali se nesto malo razumijem u princip funkcioniranja trzista, a i marketinga. Ti si krenula sa pricom da u modnom dizajnu nema vise kreativnosti i da je sva kreativnost prebacena u advertising, dok je dizajnerska neinventivnost posljedica mediokretske proivodnje za potrebe trzista koje se ispituje kroz ciljne skupine. To je otprilike to, zar ne? Evo tvog posta:
znaci situacija se okrenula, vise nije dizajner taj koji nesto smislja i plasira, nego se njegov posao zasniva na uglavnom mediokritetskim zeljama i potrebama trzista. tako rade i luksuzni brendovi, princip je isti samo je ciljna grupa naravno malo ekskluzivnija.
Na sto sam ti odgovorila da ispitivanje trzista uopce nije lose (kao sto i nije) zato jer je isplativije. Ti zatim u pricu ubacujes cevape i kukas o uniformiranosti iako je to zapravo dokaz da modnim dizajnerima ide sasvim dobro posto ocigledno ogroman broj ljudi moze pratiti svjetske trendove - u protivnom uniformiranost ne bi bila moguca. Ali da se maknem od mode; tvoj posao dizajnera je da stvaras i kreiras proizvod, a ne da ga prodajes ni reklamiras. Posao marketinga je da iskreira kampanju kroz koju ce kupci upoznati i (ne)prihvatiti tvoju kreaciju, a da bi ju prihvatili rade se istrazivanja trzista ciji cilj nije da ti onemoguce kreativnost, nego da ti pomognu u stvaranju. Ukratko, evidentno je da nemas pojma o elementarnim marketinskim principima. Citav tvoj doprinos na ovoj temi se svodi na kukanje o "krizi modne estetike", mada tebe zaista nitko ne moze sprijeciti da osmislis najljepsu haljinu na svijetu. (Kao uostalom ni bilo kojeg drugog dizajnera).Sto se tice razlika izmedju plasiranja i reklamiranja telefona i haljine, razlike ne postoje, princip je identican. Postoje jedino drukcije strategije samog advertisinga koji je samo jedan (manji) segment marketinga. I najbitnije - dobar marketing moze savrseno uspjesno plasirati kvalitetan proizvod, ali ni jedan marketinski strucnjak danas vise ne moze prodavati smece (odnosno moze, ali samo jednom) na dugorocne staze cime se stice vjernost kupca, a sto je danas svima primaran cilj. Na kraju krajeva, to sto je i modna industrija pocela osluskivati potrebe trzista je samo dobra stvar; bit ce manje nakaradnih i ruznih odjevnih predmeta na ulici. :)josipa_lisac_limited.jpg
Link to comment
ade se istrazivanja trzista ciji cilj nije da ti onemoguce kreativnost, nego da ti pomognu u stvaranju.
e pa sa stanoviste dizajnera, podilazenje trzistu je upravo definicija ubijanja kreativnosti. umesto da neko sa estetskim kriterijumima malo visim od prosecnih diktira trendove i inspirise one sa manje smisla ili interesovanja za to kako izgledaju, situacija je postala obrnuta.niko nije chanelki pomogao da obuce zene u muska odela, nego je smislila a svet prihvatio. da bi sada lagerfeld prekrajao te njene modele u nedogled jer se to trazi.
Citav tvoj doprinos na ovoj temi se svodi na kukanje o "krizi modne estetike", mada tebe zaista nitko ne moze sprijeciti da osmislis najljepsu haljinu na svijetu. (Kao uostalom ni bilo kojeg drugog dizajnera).
kako bi bilo da malo odmoris sa procenama sta ja mogu i savetima sta bih mogla? ili bilo ko iz moje profesije, koju po sopstvenim recima ne pratisevo po drugi put, mozda upali
Na kraju krajeva, to sto je i modna industrija pocela osluskivati potrebe trzista je samo dobra stvar; bit ce manje nakaradnih i ruznih odjevnih predmeta na ulici.
problem solved :Hail:
Link to comment
e pa sa stanoviste dizajnera, podilazenje trzistu je upravo definicija ubijanja kreativnosti.
Suvise bukvalno shvacas pojam "podilazenje trzistu". To niposto ne znaci da trziste kreira, niti da te sprecava da budes inovativna.
niko nije chanelki pomogao da obuce zene u muska odela, nego je smislila a svet prihvatio.
Nije svijet rekao ni da hoce mobitele, pa ih je netko (ipak) smislio. Inace, istrazivanje trzista se u svijetu provodi malo duze nego sto ti to zamisljas. Pitaj Lagerfelda, on to sigurno jako dobro zna. ;)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...