Jump to content
IGNORED

Karijera


Indy

Recommended Posts

  • Replies 413
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    54

  • Leia

    20

  • noskich

    20

  • rajka

    19

Top Posters In This Topic

najgore su velike birokratizovane firme. velike firme su ispunjene death eaterima. mislim da su mi danas isisali dusu. sada ocu da se ubijem :(
... true. Velika firma je 1beznadje.
Можда сам, како рекох горе, имао среће, али ми се већ годинама догађа да баш кад радим оно што ми се свиди, од тога буде користи. Јесте, има ту и доста посла који баш не волим да радим, јер је пипаво, споро и пуно којекаквих произвољних ситница, али отамбурам и то да бих се онда частио нечим што ми лежи. И после испадне да ме понајвише држе управо због тога што направим за време тих излета (узлета?)
+1s tim sto ovo vazi i za freelancing, odnosno za klijente.
To svakako. Mada na njima ljudi manje misle o meni.
:lol: Edited by CowBoy
Link to comment
... true. Velika firma je 1beznadje.
Ima i nekih (velikih) koje su dosta dobro organizacijski poslozene. Npr. NASA (frend mi tamo radi pa znam) ima princip da su projekti na kojima se radi (a ima ih mnogo) odvojeni u manje grupe ljudi koje su neovisne jedne o drugima i nema suvisne hijerarhije. Navodno je jako dobro i u Googlu. Ali, to su na zalost vjerojatno iznimke.
Link to comment
sto bi takva organizacija bila iznimka, to postoji dosta dugo ali ne odgovara svakoj djelatnosti
Nisam se dovoljno precizno izrazila, mislila sam na velike firme u kojima je generalno dobro, nadovezujuci se na recenicu o Googlu, a ne organizaciju u NASI. Naravno da isti princip ne radi svugdje.
Link to comment
1. visoko obrazovanje obezbedjuje posao (i natprosecnu platu)2. unapredjenja ce doci vremenom, jedno po jedno3. radicete dozivotno za jednu firmu4. karijera ce vam biti izvor zadovoljstva & srece5. u toku radnog veka bavicete se jednom istom specijalnoscu6. u penziju cete otici sa maksimalne plate8. moci cete da se penzionisete sa ocekivanim godinama starosti9. vasa privatno uplacena penzija ce vas cekati kad se penzionisete10. vasa drzavna penzija ce biti tu kada vam bude trebala
1. adekvatno i dobro visoko obrazovanje obezbedjuje brze nalazenje posla. da.2. hm. zavisi od osobe i mogucnosti unapredjenja u datoj firmi. mada, mozda se zbog toga firme i menjaju.3. necu, to sam znala jos od srednje skole... mada volim da pustim korenje i da napravim prijatno i harmonicno radno okruzenje. dosta truda ulagala u to, dok sam mislila da negde nisam privremeno.4. srecu nikad nisam povezivala sa karijerom. zadovoljstvo... pa onako. imperativ je da mi ne bude dosadno, monotono i mucno. 5. necu. napravila sam jednu veliku promenu, mislim da cu da napravim jos jednu, jos vecu.6 (8, 9 10). gledacu da makar umrem u pravo vreme, ako sam vec za sve ostalo kasnila :D.edit. odnos prema karijeri mi se promenio potpuno. ali potpuno. sad tripujem da idem u dubai da radim u bolnici... samo da nije jebena velika kompanija i ta gusenja... ne mogu da se prilagodim... :D Edited by PointTaken
Link to comment
1. adekvatno i dobro visoko obrazovanje obezbedjuje brze nalazenje posla. da.
Sta je "adekvatno"?Danas se najvise traze programeri za iPad, eksperti za socijalne medije, "environmental" naucnici, eksperti za promenu klime... to kao obrazovni profil nije postojalo pre 5 ili 10 godina.
Link to comment

Pa u tome i jest trick sa brojem 1. (Po treci put) nekada je bilo visokoskolska diploma = sigurna karijera. Dopustite da se mi iz nekog drugog vremena danas osecamo malo pwned po tom pitanju.

Link to comment
Pa u tome i jest trick sa brojem 1. (Po treci put) nekada je bilo visokoskolska diploma = sigurna karijera. Dopustite da se mi iz nekog drugog vremena danas osecamo malo pwned po tom pitanju.
ma slobodno se osećaj kako želiš. ja svakako ne pripadam baš ovom vremenu, samo ga živim :)...juče sam pričala sa ženom koja je studirala biologiju, a doktorirala na orijentalistici i godinama je valjda slobodni konsultant iz oblasti projektnog upravljanja, interkulturalnih pregovaračkih timova, veština učenja, pisanja teza i sličnog. biografija sumanuta skroz. a kladim se da je starija od tebe :)
Link to comment
Pa, super, posebno ako joj muz placa racune.
nemoguc si. :Dzapravo, ona placa racune i planira da ostavi muza v uskoro.ne zbog racuna, nego zbog nedostatka komunikacije.
Link to comment
edit. odnos prema karijeri mi se promenio potpuno. ali potpuno. sad tripujem da idem u dubai da radim u bolnici...
Da, da... pekar, lekar, apotekar. :D. Taj prvi semestar postdiplomskih studija zna bude gadan. Svakakve soul searching ideje su mi padale na pamet u to doba.
Link to comment
editor je poludeo.@obi w: i ti si nemoguc. al si u pravu.
Sve te patnje & kreativne 'carrier path' ideje ćeš zaboraviti već u drugom semestru. Očekuj sledeći nalet soul searchinga za 2-3 godine, kada budeš ulazila u finiš doktorata ("odbrana & poslednji dani").
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...