Jump to content
IGNORED

Karijera


Indy

Recommended Posts

Pa pricamo valjda o realnom svetu a ne kako bi valjalo da bude. A to za roletne imas pravo. Ako je neki veci projekat (ucenje novog alata il master ko u mom slucaju) ima da ga stalno odlazes dok ne zavrsis jos neku malu stvar na poslu <_<

Link to comment
  • Replies 413
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    54

  • Leia

    20

  • noskich

    20

  • rajka

    19

Top Posters In This Topic

moguce, vi sveznadari joj objasnite, moje nek zanemari. najbolje je trpeti dok ti mozak ne iscuri na poslu koji te izludjuje. a u medjuvremenu tako vedrog i veselog duha konkurisati i pregovarati sa drugima. i paziti da se ti drugi obavezno pridrzavaju svih glupavih stereotipa, jer u takvom ambijentu je uvek lepo raditi.
Neki ljudi su depresivniji kad su nezaposleni, nego kad su zaposleni na lošem mestu, pa i to nije srećna pozicija za konkurisanje i pregovaranje. Da ne pominjemo da nema svako pare za to planinarenje zvano nezaposlenost na neodređeno vreme.U Luciinom slučaju, kao što rekoh, ja sam optimista, IT struka i u Srbiji ima manjak ljudi a posla ima, i sigurna sam da će naći nešto bolje za sebe. :) Edited by Evi_
Link to comment

Ko je pustio ovog na forum, ko ne ume da razlikuje licna iskustva (koja su trazena od Lucije) od nekakvih "stereotipa" i fantaziranja o tome kako bi svet trebalo da izgleda?Zasto se uopste deca petljaju u price odraslih, wtf?

Edited by Indy
Link to comment
Neki ljudi su depresivniji kad su nezaposleni, nego kad su zaposleni na lošem mestu, pa i to nije srećna pozicija za konkurisanje i pregovaranje. Da ne pominjemo da nema svako pare za to planinarenje zvano nezaposlenost na neodređeno vreme.
veruj da nema goreg osecaja nego odlaziti na posao na kom ti je sve postalo odvratno.@indy: jasno je da ti i koleginice nastupate iz odraslije pozicije nego ja, ali sam jasno napomenuo jos na pocetku da sam otkaz dao jer nemam porodicu, neko duznicko ropstvo i sl. da nije tako, verovatno bih morao da trpim svasta. Edited by garoviks
Link to comment

Zanemarite moje postove ovde, zaboravio sam s kakvim balavcima imam posla. Nisam dovoljno mlad da bih sve znao, lepo je rekao Oskar Vajld.Over & fuckin' out.

Link to comment

Deluje mi prezahtevno narocito u ova gadna vremena kada ljudi imaju prevelika ocekivanja od posla. Hteli bi i da se stalno usavrsavaju i uce nove stvari sa jedne strane, ali i da ne rade previse i da posao ne bude jako zahtevan sa druge strane plus da naravno bude natprosecno placen. Dostici takav balans jako je tesko i koliko vidim po sebi i ljudima u okruzenju vrlo retko.Tako da mislim da ako ubodes dve od ove tri stvari trebas se smatrati srecnim. Ako je samo jedna onda razumem da hoces da menjas posao ako mozes, a ako je nijedna onda razumem otkaz bez druge ponude.

Link to comment
da li je neko dao otkaz a da nije imao drugi posao?moj se pretvorio u bukvalni zatvor. nemam ni šansu da se profesionalno razvijam. što je najgore za ovih nekoliko godina prilično sam nazadovala.e sada mi se poslednje kapi prelile pa ozbiljno razmišljam da dam otkaz i u medjuvremenu dok tražim novi posao obnovim neka korisna znanja&veštine i učim nove koje me odavno zanimaju, steknem koji sertifikat.zanimaju me iskustva. važem pro vs cons ali imam i dosta nepoznatih. naročito oko pravne i zakonske strane. da li moram da se prijavim na biro za nezaposlene (sa IT strukom deluje mi besmisleno)? kako da održim kontinuitet penzionih doprinosa (ok, skeptična sam prema penzionom sistemu ali ne bih da mi propadnu ovolike godine)? šta je sa zdravstvenim (nisam ga koristila godinama, za ono malo što je trebalo idem privatno ali opet... pu-pu)? ima li još nekih začkoljica? eto gomila ??? i onako usput: da li kod nas uopšte postoji nešto što se možda nekad zvalo "neplaćeno odsustvo"? @radisa: srećno i ne gledaj unazad :)
Ако га још немаш, отвори профил на LinkedInu... Скаути, поготово домаћи, га обилато користе.
Link to comment
moze da se desi (ne nuzno) da se prorede kontakti sa drugim ljudima u profesiji, da se prorede prilike da se saznaju novosti i prilike, da se ostane van tokova informacija, pa ako je period van posla duzi i da se zardja po pitanju poslednjih znanja neophodnih na terenu. moze to sve da se postigne i van radnog mesta, ali kad si zaposlen onda si vec u tom loop-u, pa prakticno to sve dolazi do tebe, ne moras toliko da kopas sam.
Ovo je vec stvar svakog pojedinacno, i njegovog pristupa poslu. Neki i kad su full time zaposleni ne vide dalje od nosa i samo odradjuju to sto im se dnevno servira bez neke ideje kako da kapitalizuju na svom trudu i eventualno dobace dalje, dok neki i od nezadovoljavajuceg posla uzmu sta im je korisno i produze negde gde im je bolje, s novim iskustvom i stecenim kontaktima.Ni pauza nije nuzno losa ako se upotrebi konstruktivno.
Link to comment
Zanemarite moje postove ovde, zaboravio sam s kakvim balavcima imam posla. Nisam dovoljno mlad da bih sve znao, lepo je rekao Oskar Vajld.Over & fuckin' out.
Are you serious da se ustrucavas i sklanjas s topika zbog garoviksa? Hellloooo!!! Pa on se kerebeci kad neko upotrebi rec 'projekat' misleci da je to iskljucivo mladoliderski fenomen. Plus, ima izvanredno mizogini manir.
Link to comment
Deluje mi prezahtevno narocito u ova gadna vremena kada ljudi imaju prevelika ocekivanja od posla. Hteli bi i da se stalno usavrsavaju i uce nove stvari sa jedne strane, ali i da ne rade previse i da posao ne bude jako zahtevan sa druge strane plus da naravno bude natprosecno placen. Dostici takav balans jako je tesko i koliko vidim po sebi i ljudima u okruzenju vrlo retko.Tako da mislim da ako ubodes dve od ove tri stvari trebas se smatrati srecnim. Ako je samo jedna onda razumem da hoces da menjas posao ako mozes, a ako je nijedna onda razumem otkaz bez druge ponude.
Odličan post, generalno vrlo koristan za sve dileme sa ovog topika,. Recimo da mi je bilans po stavkama 1.0 + 0.5 + 0.5.
Link to comment

Cisto da resimo nedoumicu, ne moras biti prijavljen/a na biro zbog zdravstvenog jer su to odvojili pre neku godinu. Prijava na birou je jedino neophodna ako ti treba mesecna za prevoz jer ne mozes da izvadis povlasticu za nezaposlene ako nisi na birou. Meni su jedino za to i trebali.Ja sam trenutno u fazi odlaska iz jedne i prelaska u drugu firmu. Razmisljala sam i da dam otkaz pre nego sto je iskrsla druga ponuda iz previse razloga ali sam ipak odlucila da sacekam samo zbog finansija. Ne mogu da priustim da nemam redovne prihode iako nemam decu, kredite i sl. Ali, desilo mi se pre tri godine da ostanem bez posla kao 'finansijski' visak (obim posla je drasticno pao te su ostavili samo jednu osobu). Narednih godinu i po nisam mogla da nadjem posao, samo nesto honorarno. Jos uvek se oporavljam od tog finansijskog soka... Nisam za to da se ostaje po svaku cenu tamo gde si nezadovoljna ali ipak treba smisliti plan B

Link to comment

Nera, jesi li sigurna za to zdravstveno? Moje kolege ugovorci moraju redovno da idu na zakazane razgovore sa gospođama koje ih "vode" da bi mogle da overavaju knjižicu, pošto su "o delu" pa se u principu vode kao nezaposleni (samo nemojte da kažete Helli da država kvari statistiku o nezaposlenima i na ovaj način)

Link to comment

Sigurna, do pre godinu dana sam bila nezaposlena, a imam jos ljudi koji su trenutno nezaposleni. Moras da poneses radnu knjizicu i kopiju iste ali ti ne treba nista od biroa osim ako ne dobijas naknadu od njih. I da, popunjava se neka izjava o tome s kim i od cega zivis, napises da zivis sam i od vazduha i to je to... Ranije jeste bilo obavezno da si na birou ali su to izmenili pre dve-tri godine, u smislu da svako ima pravo na zdravstveno bez obzira na status... Za povlasticu i sve ostalo moras biti redovan na birou...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...