Jump to content
IGNORED

Karijera


Indy

Recommended Posts

Ovo je isto u mojoj firmi. Zasto ti to odgovara?
odgovara meni licno. ako si u ekipi sa puno alibi igraca lakse iskocis i napravis nesto u firmi.problemi koji zahtevaju ucesce kolega se teze i sporije resavaju, u tom smislu mi ne odgovara.
Link to comment
  • Replies 413
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    54

  • Leia

    20

  • noskich

    20

  • rajka

    19

Top Posters In This Topic

da li je neko dao otkaz a da nije imao drugi posao?moj se pretvorio u bukvalni zatvor. nemam ni šansu da se profesionalno razvijam. što je najgore za ovih nekoliko godina prilično sam nazadovala.e sada mi se poslednje kapi prelile pa ozbiljno razmišljam da dam otkaz i u medjuvremenu dok tražim novi posao obnovim neka korisna znanja&veštine i učim nove koje me odavno zanimaju, steknem koji sertifikat.zanimaju me iskustva. važem pro vs cons ali imam i dosta nepoznatih. naročito oko pravne i zakonske strane. da li moram da se prijavim na biro za nezaposlene (sa IT strukom deluje mi besmisleno)? kako da održim kontinuitet penzionih doprinosa (ok, skeptična sam prema penzionom sistemu ali ne bih da mi propadnu ovolike godine)? šta je sa zdravstvenim (nisam ga koristila godinama, za ono malo što je trebalo idem privatno ali opet... pu-pu)? ima li još nekih začkoljica? eto gomila ??? i onako usput: da li kod nas uopšte postoji nešto što se možda nekad zvalo "neplaćeno odsustvo"? @radisa: srećno i ne gledaj unazad :)
Dva puta, ali bio mlađi i luđi a i nisu bili neki poslovi.U oba slučaja nisam imao ništa. Ali sam imao leđa. Mama i tata :wub: Pa sam mogao da priuštim da sedim kući par meseci.A i uvek sam mogao, a pomalo i radio mada ne volim, sa strane sa kompovima.Nego, trebala bi se prijaviti na biro da bi imala zdravstvenu. A staž ti ne ide dok si na birou.Trebaš ići redovno kod savetnika i prihvatati njihove ponude da bi to funkcionisalo. U principu može se i tu naći neki posao.Ali, pošto si IT, možeš lakše naći sama ono što te interesuje. Naravno, najbolje je početi sa slanjem CV-jeva i razgovorima.To što kaže indi, možeš ti i sertifikat uzeti i unapređivati svoje znanje i na ovom poslu, zavisi od tebe i koliko si spremna sebe uložiti i pokrenuti se, ponekad je otkaz samo ono što te nagoni, ali ako možeš sama sebe motivisati to bi ti za početak bilo bolje da koristiš ovaj posao kao bazu za dalji razvoj.EDIT: nema smisla...obrisao nepotrebno Edited by Vapad
Link to comment

Lucia, nemoj davati otkaz dok nemas nesto drugo obezbedjeno. Ovo oko biroa ne bih znao, ali za prvi deo pitanja sam siguran da ti je bolje da nastavis da radis to (sta god da je) sto sad radis, dok ne obezbedis nesto bolje. Mislim tako cak i ako imas sredstva za zivot kao nezaposlena (a ako nemas, onda to valjda i nije dilema). Moja 2 centa...PS. Zasto ne iskoristiti postojeci posao (ako mozes, tj. ako su spremni da te podrze) za sticanje novih sertifikata?

Link to comment

lucia, ja nikako ne bih otkaz pre nalazenja drugog posla.ne samo zbog egzistencije, vec i zbog toga sto 'nezaposlen'losije zvuci kad trazis drugi posao. pregovaracka moc ti je veca kad si vec zaposlen, pa oni treba da te privole na svoju stranu. trece, proces pronalazenja posla moze da se oduzi, pa tokom tog vremena mozes da ispadnes malo van tokova.

Link to comment
da li je neko dao otkaz a da nije imao drugi posao?moj se pretvorio u bukvalni zatvor. nemam ni šansu da se profesionalno razvijam. što je najgore za ovih nekoliko godina prilično sam nazadovala.e sada mi se poslednje kapi prelile pa ozbiljno razmišljam da dam otkaz i u medjuvremenu dok tražim novi posao obnovim neka korisna znanja&veštine i učim nove koje me odavno zanimaju, steknem koji sertifikat.zanimaju me iskustva. važem pro vs cons ali imam i dosta nepoznatih. naročito oko pravne i zakonske strane. da li moram da se prijavim na biro za nezaposlene (sa IT strukom deluje mi besmisleno)? kako da održim kontinuitet penzionih doprinosa (ok, skeptična sam prema penzionom sistemu ali ne bih da mi propadnu ovolike godine)? šta je sa zdravstvenim (nisam ga koristila godinama, za ono malo što je trebalo idem privatno ali opet... pu-pu)? ima li još nekih začkoljica? eto gomila ??? i onako usput: da li kod nas uopšte postoji nešto što se možda nekad zvalo "neplaćeno odsustvo"? @radisa: srećno i ne gledaj unazad :)
ja sam dao. ali nemam decu ni stambene kredite, ni kuceta ni maceta. ako je tako kao sto kazes, odmah seci. u nastavku si sve sama rekla, rad na sebi. ako mozes da izvuces nesto ostankom, izdrzi jos malo, ako ne mozes i ako se sve pretvori u otezanje koje te jos vise davi, fala dovidjenja. mir nema cenu. neko vreme bez posla nije smak sveta, lednici se nece otopiti, i asteroid nece udariti zemlju. a tamo gde te budu tretirali kao "sugavu" zato sto si nezaposlena, ni ne treba da radis, jer su degenerici.ne moras da se prijavis na biro, ali onda ne mozes da overis zdr. knjizicu. kad se prijavis, nemas pravo na naknadu za nezaposlene, posto si sama dala otkaz. neplaceno odsustvo postoji, ali moras videti kako je regulisano statutom ili nekim pravilnikom drugim u firmi.
Link to comment
tolerancija na takva bulaznjenja mi je nula, sorry.
Ne bih rekao da je Isis pogresila sa komentarom da se (na konkursima za posao, a i inace) nezaposleni tretiraju drugacije od zaposlenih, a za ovo "bulaznjenje" bi trebalo da dobijes po nosu.
Link to comment
Mozes to ponovo da kazes.
moze da se desi (ne nuzno) da se prorede kontakti sa drugim ljudima u profesiji, da se prorede prilike da se saznaju novosti i prilike, da se ostane van tokova informacija, pa ako je period van posla duzi i da se zardja po pitanju poslednjih znanja neophodnih na terenu. moze to sve da se postigne i van radnog mesta, ali kad si zaposlen onda si vec u tom loop-u, pa prakticno to sve dolazi do tebe, ne moras toliko da kopas sam.
Link to comment
da li je neko dao otkaz a da nije imao drugi posao?moj se pretvorio u bukvalni zatvor. nemam ni šansu da se profesionalno razvijam. što je najgore za ovih nekoliko godina prilično sam nazadovala.e sada mi se poslednje kapi prelile pa ozbiljno razmišljam da dam otkaz i u medjuvremenu dok tražim novi posao obnovim neka korisna znanja&veštine i učim nove koje me odavno zanimaju, steknem koji sertifikat.zanimaju me iskustva. važem pro vs cons ali imam i dosta nepoznatih. naročito oko pravne i zakonske strane. da li moram da se prijavim na biro za nezaposlene (sa IT strukom deluje mi besmisleno)? kako da održim kontinuitet penzionih doprinosa (ok, skeptična sam prema penzionom sistemu ali ne bih da mi propadnu ovolike godine)? šta je sa zdravstvenim (nisam ga koristila godinama, za ono malo što je trebalo idem privatno ali opet... pu-pu)? ima li još nekih začkoljica? eto gomila ??? i onako usput: da li kod nas uopšte postoji nešto što se možda nekad zvalo "neplaćeno odsustvo"? @radisa: srećno i ne gledaj unazad :)
Počni odmah da se prijavljuješ na druga mesta, bez davanja otkaza. Pa ako ti bude dobro išlo (dobra si struka, sa ITjem bi to i ponajlakše trebalo da ide), tim bolje. Ali ako ne bude odmah bilo pozitivnih odgovora, uvek možeš tad da odlučiš da li ipak da daš otkaz ili da nastaviš da radiš dok ne pronađeš drugi posao.
Link to comment

to sto se nezaposleni (negde) tretiraju drugacije, kao i nevencani, vencani, razvedeni, kratkokosi, dugokosi, tetovirani, netetovirani, ne znaci da je isto ispravno. ako neko dobije otkaz, ima istoriju pravljena sranja, u redu, a ako neko sam napusti posao koji argumentovano predstavi kao nezadovoljavajuci, u svakoj zdravorazumskoj sredini ce ga prihvatiti ne osvrcuci se na tu okolnost. boravak na (losem) radnom mestu ne mora da ima nikakve veze sa pristupom kvalitetnim informacijama glede struke i mogucnosti. cesce moze da bude roletna od koje se ne vidi daleko. nemojte plasiti ljude.

Link to comment

moguce, vi sveznadari joj objasnite, moje nek zanemari. najbolje je trpeti dok ti mozak ne iscuri na poslu koji te izludjuje. a u medjuvremenu tako vedrog i veselog duha konkurisati i pregovarati sa drugima. i paziti da se ti drugi obavezno pridrzavaju svih glupavih stereotipa, jer u takvom ambijentu je uvek lepo raditi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...