Jump to content
IGNORED

Karijera


Indy

Recommended Posts

moja strategija je napravi pare i trazi bonus, nisam pricao o plati ima vec par godina. trazim povisice za tim, a dobro je sto kad dignu podcinjenima, posle dignu i meni platu.ja sam istureno odeljenje (centrala u moskvi, ja vodim pekinski ofis). nadcinjeni pate da te kontrolisu, podcinjeni da ne naprave gresku. imam dovoljno minulog staza da pokrenem neke stvari sam, napravim pare preko postojece infrastrukture u firmi i posaljem centrali kes, posle trazim procenat od zarade za koju nisu ni znali da moze da se napravi. meni odgovara sto su rusi generalno alibi igraci i kada se pojavi problem prvo je da se nadje ko je kriv i kazni, a resavanje samog problema je u drugom planu (mislim na obicne sluzbenike i menadzere/direktorcice, ne na vlasnike firmi).

Link to comment
  • Replies 413
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    54

  • Leia

    20

  • noskich

    20

  • rajka

    19

Top Posters In This Topic

+1Identicna prica, cak mi je trebalo 3 dana da mi poveruju da odlazim i da shvate da sam zaista dala otkaz... Na pitanje koliko da ponudimo da ostanes ja se zahvalila i rekoh da nisam dala otkaz da bih se cenjkala... Kao što reče jedan stariji i iskusniji kolega, povišica se dobija tako što promenite posao.@Zabalujev: Ovako sam i ja izdejstvovala sve svoje povisice :Dedit: brzi prsti
Hvala svima na lepim željama... :)Samo ovo za tri dana... Mene još ubeđuju, treći dan je, valjda će sutra prestati...Ja sam se bojao ostanka u firmi, čak i da sam na cenjkanju izboksovao sve što sam tražio, jer je to ipak Grčka banka, sa jedne strane(a tu bog otac ne zna šta će se dešavati, kolege u Atini su tri dana vezano štrajkovali, a zahvaljujući pametnim zakonima ove zemlje, mi smo imali ogromih problema da se to ne primeti u poslovanju... Šta će biti u nastavku, samo mogu da zamislim... Imamo dva zemaljska linka, plus satelitski, ka centrali... Ako budu sekli kablove, valjda neće lomiti antene kad budu rušili Atinu sledeći put), a sa druge strane direktor IT-ja je jako, jako sujetan čovek i bojao sam se da bi mi iz čistog ćefa, za par meseci nešto smestio... Možda sam bio u krivu, ali to što mi nisu oprostili ovih par hiljada evra, a koje sam višestruko odradio, govori o tome, da se, da sam ostao, ne bi baš proveo najbolje...No sve u svemu, otkazni rok je do 20. marta, pa Bubo, ako ti nešto mogu pomoći dok sam još tu, javi :)
Link to comment
No sve u svemu, otkazni rok je do 20. marta, pa Bubo, ako ti nešto mogu pomoći dok sam još tu, javi :)
Samo 15. dana otkazni rok? :D Carevi! Toliko je meni bio početnički otkazni rok. Ali to ti je onaj šabanski rezon da mere otkazni rok tako da te oni što lakše i brže otpuste, ali ne razmišljaju o otme šta se dešava ako ti hoćeš prvi napolje. cool.gif
Link to comment

@ RadisaI ja se pridruzujem lepim zeljama na sledecem radnom mestu :)Ni meni se nije ostajalo sta god da ponude te sam izdrzala stoicki tih par dana. Ne znam da li ce na sledecem mestu biti bolje koliko se nadam ali svakako je pomak napred.

Link to comment

ja čestitam obično samo kad ljudi postignu ultimativni cilj, a to je da 24/7 rade samo ono što hoće, ali svaka čast za napuštanje korporativne aždaje.

Link to comment
Samo 15. dana otkazni rok? :D Carevi! Toliko je meni bio početnički otkazni rok. Ali to ti je onaj šabanski rezon da mere otkazni rok tako da te oni što lakše i brže otpuste, ali ne razmišljaju o otme šta se dešava ako ti hoćeš prvi napolje. cool.gif
Ma da, budale...Ja sm imao jedan komplikovan projekat, koji sam hteo da završim, pa da odem, ali sad neću stići, da ga ušminkam, jer od ujtru predajem poslove i objašnjavam poslovnu logiku u programima, kolegama koji to sa poslovne strane nisu nikad radili...A programa zilion...Da ne pričam, da imam dosta programa, napisanih u programskom jeziku koji niko u banci ne razume (VB.NET :lol:), te da je sad problem ko će to preuzeti... A to je nastalo, jer su se neki pravili jako pametni i nisu dali alate koje smo tražili, uterujući jedni drugima na nekom višem nivou(a, nemože ORACLE SQLloder ili njegov pandan na MSSQL-u, to NE SME da se koristi, snađi se... I ja se snašao...), pa sam ja napisao te alate u VB-u, jer mi je za to trebalo najmanje vremena(imao, manje-više gotove template, od vremena kad sam učio da programiram)... I sad, ti programi šljakaju godinama, niko nije ni znao da rade, sve do ponedeljka... Kad je nastala opšta frka... :)Za 15 dana neću uspeti ni oproštajnu žurku da osmislim, a ne da sve predam... <_<Uzgred, danas sam bio na nečemu što se zove "Izlazni Intervju"... Da ga jebeš, nisam znao da to postoji... Sve u svemu, pitali zašto odlazim, da li su se šefovi borili za mene, da li mi je ponuđena veća plata, zašto nisam hteo da ostanem ako mi je ponuđena i tako... U napomeni sam dodao, da će svi koji nešto znaju otići ako im ne dignu plate, sa nadom da će to neko pročitati i da ću pomoći kolegama...Al' slaba vajda, verovatno...
Link to comment

Tja, ako ne napravim neki novi Cut the Rope ili nešto slično, vidim sebe za desetak godina u tako nekoj banci :D..a dosad sam od njih ba[ bio daleko, jelte ... :fantom:

Edited by Zabalujev
Link to comment
meni odgovara sto su rusi generalno alibi igraci i kada se pojavi problem prvo je da se nadje ko je kriv i kazni, a resavanje samog problema je u drugom planu (mislim na obicne sluzbenike i menadzere/direktorcice, ne na vlasnike firmi).
Ovo je isto u mojoj firmi. Zasto ti to odgovara?
Link to comment
ne znam zasto tolika drama, stavili su u oglas ono sto vecina takvih firmi zapravo i radi, ali niko ne objavi kada traži zaposlenike. ljudi rade po mesec, dva, tri, "probno" i neplaćeno, onda dolaze sledeći isti takvi, i tako izrabljivač može u krug. ovde je bar pošteno napisano, a baška što je ceo taj koncept "probnog rada" i potpuno promašene upotrebe termina "volontiranje" kod nas odvratno primenjen.
U svemu tome nesebično im pomaže i NSZ sa svojim programima za zapošljavanje, koji su vrlo pogodni za zloupotrebu.
Link to comment

srecno radisa i obavezno da prijavis kad te ovi Grci budu molili da se vratis i sta su ti nudili, posto cenim da ce do toga da dodje, prije ili kasnije, no te preocupes cool.gif

Link to comment
Kao što reče jedan stariji i iskusniji kolega, povišica se dobija tako što promenite posao.
A ima i druga strategija: cekaj da se garnitura tih sto menjaju posao obrne i pokazi da mozes da radis umesto njih (a danas u mnogim firmama to nije preterano dugo vreme posto ima mnogo skakaca) pa ti onda dobij unapredjenje na njihove pozicije.Meni licno je ovo bolja opcija posto za ovo sto radim sada veoma tesko bih mogao da nadjem posao za istu platu drugde, a kamoli za vecu na ovom trzistu.Ako mnogo skakuces to ti mogu zameriti potencijalni poslodavci kasnije kad budes trazio posao (tipa sto da ga zaposlimo kad ce da ode za par meseci?). Izuzetak je ako radis kao kontraktor, onda se to ne odnosi na tebe. Edited by noskich
Link to comment

da li je neko dao otkaz a da nije imao drugi posao?moj se pretvorio u bukvalni zatvor. nemam ni šansu da se profesionalno razvijam. što je najgore za ovih nekoliko godina prilično sam nazadovala.e sada mi se poslednje kapi prelile pa ozbiljno razmišljam da dam otkaz i u medjuvremenu dok tražim novi posao obnovim neka korisna znanja&veštine i učim nove koje me odavno zanimaju, steknem koji sertifikat.zanimaju me iskustva. važem pro vs cons ali imam i dosta nepoznatih. naročito oko pravne i zakonske strane. da li moram da se prijavim na biro za nezaposlene (sa IT strukom deluje mi besmisleno)? kako da održim kontinuitet penzionih doprinosa (ok, skeptična sam prema penzionom sistemu ali ne bih da mi propadnu ovolike godine)? šta je sa zdravstvenim (nisam ga koristila godinama, za ono malo što je trebalo idem privatno ali opet... pu-pu)? ima li još nekih začkoljica? eto gomila ??? i onako usput: da li kod nas uopšte postoji nešto što se možda nekad zvalo "neplaćeno odsustvo"? @radisa: srećno i ne gledaj unazad :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...