Jump to content
IGNORED

Karijera


Indy

Recommended Posts

Posto mi se cini jako racionalnim vecina stvari, sto ste predlozili na ovoj temi i posto sam nemoniman iznecu svoju dilemu.Treba izabrati izmedju ove dve opcije:1. Banka u kojoj trenutno radim kao programer:+ jako, jako siguran posao (nase odeljenje planira zaposljavanje jos dosta radnika, a takodje se nalazim u svim planovima narednih 5 god)+ izasli su u susret jer su me zaposlili bez isksutva a takodje su sredili sve papire + beskamatni krediti za sve (auto,stan ...) i dr. prednosti u banci+ odlicno sam se uklopio u tim, i sam tim nema nikakve likove nego su stvarno svi vise nego korektni+ relativno dobra plata ( + 20% od standarda za moju poziciju i iskutvo)- malo mi postaju dosadni projekti + nemanje kontakta sa klijentima- malo mogucnost napredovanja ( eventualno kad sef ode u penziju za nekih 15 god.)2. Medjunarodna organizacija u Becu kao potencijalno novo mesto:+ 110 % veca zarada od sadasnje (oslobodjeni placanja poreza na platu)+ za 4 godine uplate u penzioni fond kao za 40 u banci (abnormalne penzije)+ projekti se cine barem na papiru zanimljiviji+ sedmica odmora vise i vise neradnih dana- najveci problem je sto daju ugovore samo na 6 meseci i upitno je svako dalje produzenje. Da li ce ili nece produziti ugovor ne zavisi od mene nego od toga da li imaju dovoljno novca.- dress code => strogo odela i tako taj stil- fiksno radno vremeNaginjem ka drugoj varijanti, ali ovi ugovori na 6 meseci su mi nocna mora...Sta bi vi uradili?

Link to comment
  • Replies 413
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    54

  • Leia

    20

  • noskich

    20

  • rajka

    19

Top Posters In This Topic

@bagsja bih se odlučio za drugu opciju, bez obzira što u sebi nosi rizik.ako sam dobro razumeo, mlad si prilično, što ti ostavlja prostora i da pokušaš nešto što u sebi nosi i neku dozu rizika, ali ti donosi i mnogo šansi za dalje.sam si napisao da te čeka jedna ravna respektiva u firmi u kojoj si sad, a koja će ti sigurno smoriti još više, kako vreme bude odmicalo, plus će te kopkati crv da li je trebalo da pokušaš s tim poslom u beču.uostalom, sve i da ne bude mogućnosti da ostaneš na tom poslu u beču, možda ti se tamo u međuvremeno otvori nešto novo, a i da se vratiš ovde nećeš početi od nule, već kao neko sa iskustvom u struci, za koju i sam kažeš da traži nove ljude

Edited by spin&doktors
Link to comment

ja kao neko ko tek traži posao i nema radnog iskustva nisam baš pozvan da dajem savete na ovu temu, ali verujem da bi u tvom slučaju odabrao 2. opciju, iako to sa sobom nosi određene rizike.što reče Del Boj, ko reskira profitira! jedino mi u celoj toj priči nije jasno gde se ti sad nalaziš, da li opcija br. 2 podrazumeva selidbu u Beč? koliko bi ti to povećalo troškove života i koliko bi ti to uopšte teško palo?da li imaš u planu podizanje nekog većeg kredita, recimo stambenog? u tom slučaju su ove povlastice u banci i siguran posao neprocenjivi...

Edited by mr@ki
Link to comment
Posto mi se cini jako racionalnim vecina stvari, sto ste predlozili na ovoj temi i posto sam nemoniman iznecu svoju dilemu.Treba izabrati izmedju ove dve opcije:1. Banka u kojoj trenutno radim kao programer:+ jako, jako siguran posao (nase odeljenje planira zaposljavanje jos dosta radnika, a takodje se nalazim u svim planovima narednih 5 god)+ izasli su u susret jer su me zaposlili bez isksutva a takodje su sredili sve papire + beskamatni krediti za sve (auto,stan ...) i dr. prednosti u banci+ odlicno sam se uklopio u tim, i sam tim nema nikakve likove nego su stvarno svi vise nego korektni+ relativno dobra plata ( + 20% od standarda za moju poziciju i iskutvo)- malo mi postaju dosadni projekti + nemanje kontakta sa klijentima- malo mogucnost napredovanja ( eventualno kad sef ode u penziju za nekih 15 god.)2. Medjunarodna organizacija u Becu kao potencijalno novo mesto:+ 110 % veca zarada od sadasnje (oslobodjeni placanja poreza na platu)+ za 4 godine uplate u penzioni fond kao za 40 u banci (abnormalne penzije)+ projekti se cine barem na papiru zanimljiviji+ sedmica odmora vise i vise neradnih dana- najveci problem je sto daju ugovore samo na 6 meseci i upitno je svako dalje produzenje. Da li ce ili nece produziti ugovor ne zavisi od mene nego od toga da li imaju dovoljno novca.- dress code => strogo odela i tako taj stil- fiksno radno vremeNaginjem ka drugoj varijanti, ali ovi ugovori na 6 meseci su mi nocna mora...Sta bi vi uradili?
da imam sitnu decu i kredit za stan sedeo bih tu gde sam jer po ovom sto si napisao tu ti je i dobro i sigurno. da sam bez navedenih obaveza, isao bih na drugu opciju. ko zna sta se moze izroditi iz toga. sve i da se vratis kuci posle prvog ugovora, mozes da dodas u cv iskiustvo u stranoj firmi na interesantnom projektu i da se (nadam se) bolje prodas. zaradio bi dovoljno da imas neko vreme da trazis posao koji ti odgovara. a ako te krene, ako se ugovor produzi a ti ne dangubis nego uz to dobro savladas jezik i odvojis kintu i vreme za par pristojnih sertifikata - ko zna gde to vodi! to sam, doduse, ja... kakogod, ne vidim da te i jedna od ove dve odluke moze unazaditi sto je samo po sebi pozitivno.
Link to comment

@spin&doktor & @mr@ki Ja sam vec u Becu. Tako da bi mi troskovi zivota ostali isti.Kamatu, koju ne bih morao da placam u banci bih samim povecanjem plate poravnao.Nikad ne bih verovao da je sigurnost ovliko bitan faktor. Da sam ovakvu ponudu dobio prije godinu-dve ne bih dvaput razmislio. Medjutim, covek se navikne brzo na dobre stvari. Meni je neverovatno slusati koliko su ljudi neki nezadovoljni na poslu. Najbolji opis moje trenutne pozicije je nesto kao maturant u gimnaziji.Upoznao sam dobro sistem, sve ide svojim tokom, i odlazak na posao mi je poput odlaska na kafu sa drugovima. Bilo bi mi zao sve to izgubiti, zbog 6 meseci. Na drugoj strani otvara se put koji ni u najvecim mastarijama nisam mogao dizajnirati.@adamJos uvek nema dece a ni stana. To je planirano za jos koju godinu... Za referencu u CV si potpuno u pravu. Svakako bi se isplatilo pa da je i 6 meseci.Hvala u svakom slucaju svima. I ja sam blizi 2. opciji. Imam vremen do sledeceg petka da odgovorim.

Edited by bags
Link to comment

samo nemoj, sto se kaze, dupetom zatvarati vrata, pa se mozda mozes i vratiti u staru firmu ako tamo ne bude sve kako treba. kako god, cini mi se da ti je u oba slucaja vrlo ok :)

Link to comment
@spin&doktor & @mr@ki Ja sam vec u Becu. Tako da bi mi troskovi zivota ostali isti.Kamatu, koju ne bih morao da placam u banci bih samim povecanjem plate poravnao.Nikad ne bih verovao da je sigurnost ovliko bitan faktor. Da sam ovakvu ponudu dobio prije godinu-dve ne bih dvaput razmislio. Medjutim, covek se navikne brzo na dobre stvari. Meni je neverovatno slusati koliko su ljudi neki nezadovoljni na poslu. Najbolji opis moje trenutne pozicije je nesto kao maturant u gimnaziji.Upoznao sam dobro sistem, sve ide svojim tokom, i odlazak na posao mi je poput odlaska na kafu sa drugovima. Bilo bi mi zao sve to izgubiti, zbog 6 meseci. Na drugoj strani otvara se put koji ni u najvecim mastarijama nisam mogao dizajnirati.@adamJos uvek nema dece a ni stana. To je planirano za jos koju godinu... Za referencu u CV si potpuno u pravu. Svakako bi se isplatilo pa da je i 6 meseci.Hvala u svakom slucaju svima. I ja sam blizi 2. opciji. Imam vremen do sledeceg petka da odgovorim.
ja bih licno isto opciju 2, ali ono sto sam htela da pitam je:da li imas mogucnost da uzmes neplaceno 6 meseci na prvom poslu? ako imas, iskoristi to. Edited by rajka
Link to comment

Rad na jednom takvom kontraktu od šest meseci vuče naredne takve angažmane. Treba da ih tražiš, ima i dugoročnih od po godinu i više, sa mogućnošću produženja iste akcije. Postoje profesionalci koji rade samo kontrakte za bruto lovu po 10 godina, pa se sa tom zarađenom lovom skrase na jednom mestu, na tzv. stalnom zaposlenju. Taj rad po kontraktima je generalno način života i rada, i ne odgovara svakome.

Link to comment

Za pet, šest, sedam osam hiljada eura, bez da ti plaćaju bilo kakve penzione doprinose, nego ti sam raspolažeš lovom i uplaćuješ tamo gde ti misliš da treba.

Link to comment
  • 5 months later...

ovo je donekle vezano za karijere: ovde pise da danas 1 od 6 amerikanaca nadje posao preko socjalnih mreza, najcesce fesjbuka. posto su srbi, kako kazu statistike, veliki korisnici drustvenih mreza, da li ste ili znate nekog ko je pronasao posao na taj nacin u srbiji? ili, da li ste barem videli da neko oglasava pozicije na fejsu? da li imate poslovne kontakte na fejsu i da li ga koristite u poslovne svrhe uopste?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...