Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

On 13.8.2021. at 14:18, peralozac said:

Drugari Sidnisajderi, šta nije u redu sa novinarima koji dolaze na Gledisine kzš? Gledam relativno redovno i svaki put bezveze pitanja, a i kad postave neko konkretno puštaju je da spinuje do mile volje. Ovde su u sličnoj situaciji premijeru po bukvalno 10 puta ponavljali isto pitanje. Spinovao je i on za medalju, ali morao je bar dobro da se oznoji svaki dan. Mnogo me nerviraju. Mislim, nervira me ustvari Gledis tj. pristup NSW vlade pa bih da gledam kako je čereče, ali ništa od toga iz nekog razloga. Sedam nedelja ste već zatvoreni (meko, ne daj bože da bude čvršće pa da zaliči na VIC), sa 20 zaraženih dnevno skočili na 400, virus se širi po Sidneju i regionalnom NSW, umiru ljudi, sve zicer do zicera, ali novinari muk dok Gledis gusla o "50 do 70 do 80% vakcinisanih u avgustu, septembru, najkasnije oktobru".

 

Još jednom odgovor na ovaj post - ako gledaš konferenciju za štampu koja je u toku, video si kako su danas novinari skočili na Gledis pitajući zašto strožije mere koje je danas najavila nisu uvedene znatno ranije, kao što je to vaš Den radio. Kao i kasnija objašnjavanja glavnog policajca Fulera - po prvi put (da sam ja video) je policajac otišao u detalje o razmerama nepoštovanja propisa na snazi u krajevima gde ima najviše novih slučajeva. Na SBS-ovim TV kanalima se KZŠ pušta sa prevodom na arapski i vijetnamski. Za dodatnu liustraciju kako to može da izgleda pogledaj na FB kuda vodi ovaj aramov post (ako imaš stomak za to) - ovo nije laka zajebancija koju sprovodi noskich, ali ne mislim (nažalost) ni da je ova što piše ćirilicom trenutno najgora iz tog kraja:

 

On 18.8.2021. at 21:22, aram said:

 

SaE

Link to comment
13 minutes ago, Gojko & Stojko said:

gledaš

 

Gledam, gledam, ako još jednom čujem "no stone unturned" slošiće mi se. Slažem se, danas prelazna ocena za novinare. Ima tu i Gledisine "sposobnosti", kada su svi skočili na nju, ona se jednostavno povukla i uvalila mikrofon policajcu i doktorki, posle se sve razvodni, a to im ja zameram. Njeno je da izvrdava odgovore, njihovo je da kidišu. I evo ga, upravo ide "dajte last questions pa da se razilazimo" i opet ništa od moje "zabave". 

Link to comment
 
Uh, izgleda da nemam. Pročitao sam do kraja, ali jedva.
Svaka čast, ja nisam uspeo do kraja. Samo sam pročitao deo o "mučenom Melburnu".

U komentarima je gospođa najavila povratak u Srbiju čim ulovi priliku, bilo bi interesantno da vidimo kada se ukaže prilika hoće li je iskoristiti ili će ko mučeni Noshkich da ostane još koju godinu i da čeka sledeću priliku...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
7 minutes ago, magi said:

Svaka čast, ja nisam uspeo do kraja. Samo sam pročitao deo o "mučenom Melburnu".

U komentarima je gospođa najavila povratak u Srbiju čim ulovi priliku, bilo bi interesantno da vidimo kada se ukaže prilika hoće li je iskoristiti ili će ko mučeni Noshkich da ostane još koju godinu i da čeka sledeću priliku...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

Ja sam iz komentara saznao da gospođa živi u WA, odakle pretpostavljam palantirom ima uvid u detalje sa sidnejskih ulica.

 

Nego, on topic, nije Noškić nego Noskič. Tc, tc, tc, zaspao si na jednom od 895 časova kada nam je naš junak to pojasnio. No-skič, no-svinjče, vegetarijanac, kontaš, kontaš? :) 

  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

Au stvarno sam prevideo, izvinjavam se Noskichu, tebi i široj javnosti - kasno sam stigao na žurku [emoji846].

Vidiš nisam provalio da je iz WA a sigurno je to promaklo i mnoštvu ljudi iz Srbije koji sa njom (i svima nama!) u komentarima jako saosećaju, savetuju da se vrati i spasi sebe i porodicu te u svemu što se dešava vide ostvarenje (kremanskog?) proročanstva prema kome će Srbi bežati iz inostranstva nazad u Srbiju.

Htedoh da je malo trolujem ali odustadoh kad videh da piše na svom profilu a ne na nekoj grupi.

Od teško svarljivih stvari izdvojio bih i Alan Jonesa da Sky News, juče mi ga algoritam izbacio na jednoj društvenoj mreži, zahvalan sam što nemam kablovsku televiziju (gledam samo free to air).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Ja nisam imao vremena za budalu al' me ovo bash pozanimalo(tm): 

 

Quote

Research has shown that Comirnaty (Pfizer Australia Pty Ltd) is safe for pregnant people. This research has not yet been carried out for COVID-19 Vaccine AstraZeneca. (V 5.1 2021/08/19)

Izvor: covid-19-vaccination-shared-decision-making-guide-for-women-who-are-pregnant-breastfeeding-or-planning-pregnancy-covid-19-vaccination-shared-decision-making-guide-for-women-who-are-pregnant-breastfeeding-or-planning-pregnancy.

 

Ovo "this research has not yet been carried out..." je ok sve dok vam se ne desi da ste trudna zena (sesti mesec) kojoj je doktor preporucio da se vakcinise jer je - logicno - "benefit od vakcine veci nego rizik da fasujete bolest nevakcinisani" - koja uredno ode da se vakcinishe i naleti na neku koja odradjuje najmanje drugu ili trecu smenu (preko svoje prve smene) koja onda - ono - greshkom (sorry, mate) - umesto Comirnaty™ ili neke druge koja je 'istrazena' vakcine - izadministrira - koju drugu nego AstraZenec... Sorry mate

Najcrnje je sto u narodnom predanju™ (Karen & co) za AZ kazu da nije ni odobrena za trudnice. To prema gornjem dokumentu nije tacno al' ko te pita za detalje, ne? 

Buduci muski roditelj - nek' je ziv i zdrav i on i gospodja i nerodjeno dete - radi kod moje tetkesestru u timu, za one koji je slucajno znaju a zalaze ovde. :)

Ime/prezime i adresa poznati (ovom) autoru. 

 

 

Link to comment
22 minutes ago, magi said:

Htedoh da je malo trolujem ali odustadoh kad videh da piše na svom profilu a ne na nekoj grupi.

 

Profil sam joj na kraju uzeo kao olakšavajuću okolnost. Karlovačka gimnazija pa Curtin Uni, ko zna koja (tužna?) životna priča ju je bez pitanja bacila među Australce.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...