Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

1 hour ago, Gojko & Stojko said:

Imaš li ti neku ilustraciju zašto je Albo jedan jeziv jeziv lik tipa KPJ/SKJ ili je opet "rekla mi šurnjaja"? U kraju (a i šire) je poznat kao pristojan DJ, a to ne zvuči kao stara dobra KPJ/SKJ.

 

SaE

Na Q+A (ABC) gostovanju prije nekoliko sedmica je sasvim fer i korektno bacio komentar na aferu u vezi Gladis. A i od mene ima + za DJ setove kao i za playlistu na Rage-u onomad. Mozda se danas doima kao karijerista (nema mnogo politicara koji to nisu), ali je bar mladost proveo po alt rock svirkama za razliku od Scott Hillsong Morrisona. 

Link to comment
1 hour ago, Indy said:

Meni ne izgleda jeziv, ali mi izgleda kao tipičan karijerista (e, pazi ovu dvojicu kad su se složili u nečemu, izašlo mi prvo na career politician). Kao i Bill pre njega, nema vatre.

Eh, pa ako nisi tipičan političar od karijere (kao što nisu bili Kevin Rad ili Malkolm Turnbul), političari od karijere se udruže da te skinu, tak'a pijaca. Možda se sećaš napisa Aleksandra Molnara u Republici o uticaju Šmita na Đinđića i reakcija koje je to proizvelo, raspravljali smo se tamotm svojevremeno, ja i "veliki nemački fizičar" uz još po nečije dodatke. Decizionizam Rada i Turnbula nije odgovarao ostatku njihovih partija, i tu nije bilo pomoći. Što se tiče Alboa, s moje strane on izgleda kao sasvim ppristoojan lik koji što bi se ovde reklo "prolazi pab test", i ubeđen sam da bi tebi lično baš odgovarao kad bi ga poznavao.

 

Olaka karakterizacija koju je za Alboa upotrebio iDemo mi najviše liči na olaka ispaljivanja na račun Hilari Klinton (Kliptonova žena plebejka) kakvih je bilo koliko hoćeš i na ovom forumu, iniciranih mržnjom republikanaca još otkako je Klinton postao guverner Arkanzasa, raspirivanih u njegovom prvom predsedničkom mandatu i kulminiralih kad je ona bila kandidat za predsednika. A u stvarnosti se ona nije šlepovala uz muža, za ilustraciju njen govor sa diplomske ceremonije njene generacije verovatno najboljeg ženskog koledža u US gde je bila ako ne student generacije onda njen glasnogovornik.

 

1 hour ago, Random said:

Na Q+A (ABC) gostovanju prije nekoliko sedmica je sasvim fer i korektno bacio komentar na aferu u vezi Gladis. A i od mene ima + za DJ setove kao i za playlistu na Rage-u onomad. Mozda se danas doima kao karijerista (nema mnogo politicara koji to nisu), ali je bar mladost proveo po alt rock svirkama za razliku od Scott Hillsong Morrisona. 

Gledao sam i ja, odličan je bio, a i sa ostatkom se slažem.

 

Nego lepo da si nam se vratio - taman dobar tajming, napokon sam nabavio onaj film što nam je iDemo davno spominjao, još samo da odgledam pa da ovde pokrenem temu sa Ozi filmom što sam obećao.

 

SaE

Link to comment
8 hours ago, Indy said:

Nefer, neki od njih su imali ekčual ubeđenja. (Retki, istina.)

Jasno ti je, nadam se, da na te sa ekčual ubeđenjima nisam mislio - zato sam povezao KPJ i SKJ... 

 

5 hours ago, Gojko & Stojko said:

Imaš li ti neku ilustraciju zašto je Albo jedan jeziv jeziv lik tipa KPJ/SKJ ili je opet "rekla mi šurnjaja"? U kraju (a i šire) je poznat kao pristojan DJ, a to ne zvuči kao stara dobra KPJ/SKJ.

 

SaE

Video sam ga izbliza (1 metar) i slusao kako prica na teme o kojima rutinski mogu da mu budem savetnik. Mozda bi se on nekako i provukao tom, prilikom - kao opozicioni "za zivotnu sredinu i prirodne lepote" da aktuelni ministar nije bio drug Malkolm (nije Muharem, nego MT). MT je neka druga struka al' je imao, brt, savetnika - ono - kako bog zapoveda. Ovaj AA - em mlitavo, em dosao samo da odradi pa "izvinite zurim" i dalje redom. Pishu o njemu i lepe stvari al' kad ga vidis sa metar i kad ga pogledash u oci - nema tih para za koje bih ja njemu nesto verovao... Nikad.

Da ne ulazim u njegovu (epizodnu svakako) ulogu u prevratima kad su skidani pa dizani pa opet skidani - pa - ono - nastavite niz - Kevin, ona mlada gospodicna pa opet Kevin... A on (AA) sedi, smrdi i brishe suze... Pa nisam verovato svojim ocima kad sam ga video da brishe suze... A oni - i jedni i drugi i treci tim - koji su tek oni likovi kad je on kroz sve to proshao bez da ga je ista od toga okrznulo. Prashina mu ni na cipele nije pala...

Link to comment
2 hours ago, Gojko & Stojko said:

Olaka karakterizacija koju je za Alboa upotrebio iDemo mi najviše liči na

Moze on da prodje 3 pab testa sto se mene tice - i nek' je ziv i zdrav - a nadam se da sam #objasnio licni utisak sto se njega k'o coveka i k'o komuniste tice. 

Link to comment
2 hours ago, Gojko & Stojko said:

ubeđen sam da bi tebi lično baš odgovarao kad bi ga poznavao

Skoro sigurno kao privatna osoba, ali ipak je on vođa nečega što treba da bude neka opozicija (sa naglaskom na oponiranje) ovom veselom druškanu... 

 

scomo.png

  • +1 1
Link to comment

Gledao sam i ja Alboa na Q&A ali i pored ličnih simpatija delovalo mi je da nije bio spreman za neke teme. Delimično se poklapa sa gornjim utiskom "došao da odradi i ide dalje" pri čemu to ne bih očekivao na nacionalnoj televiziji.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
1 minute ago, magi said:

na nacionalnoj televiziji

Za njega ne glasa nacionalna televizija nego vrlo odredjen geografski prostor koji je - zna G&S detalje - pelcovan od tog tipa razmisljanja. 

Link to comment
On 13.11.2020. at 23:58, zorglub said:

Jbg, meni ni tih 300-400RSD nije malo. Dršte se :happy:

To je glavni izazov svih nas ovdje. Kako prestati uporedjivati cijene u novoj i staroj sredini. Sto prije zaboravis na cijene u zavicaju to su ti vece sanse da izbjegnes sindrom Noskich. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...