Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Ne menja sustinu da je gro populusa vise zaradilo od balona nekretnina nego od svog rada. I zato imaju iluziju da im je lepo. Kad bude puklo onda cemo da citamo malo drugacije postove ovde od tebe i ekipe. 

EDIT: za razliku od US neces moci da posaljes kljuceve u koverti postom nego ce da bude -40%. 

Nemam ja bas ceo bogovetni dan da pisem postove na forumu, pa u brzini omasim koju, ali vazno je da pogadja sustinu u metu. 

Edited by noskich
Link to comment

Pravda za azbest!

Jedan projekat sam radio u Melburnu gde je nekad na toj parceli bila gasna elektrana. Toliko je bila zagađena zemlja od tog gasa i deponovanje istog toliko skupo da kada su izvođači (srpski: bilderi) na istoj parceli naišli na azbest nisu ni trepnuli...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, magi said:

Pravda za azbest!

Jedan projekat sam radio u Melburnu gde je nekad na toj parceli bila gasna elektrana. Toliko je bila zagađena zemlja od tog gasa i deponovanje istog toliko skupo da kada su izvođači (srpski: bilderi) na istoj parceli naišli na azbest nisu ni trepnuli...

 

Zvuci kao da ce neko - pre ili kasnije - da zaglavi robiju, ne? Da prostish, koja je tvoja uloga u tom projektu bila i da li i u VIC postoji institucija 'private certifier' kao u NSW? Nemoj posle da kazes da ti nismo rekli, ne? Kad krene 'pranje ruku' ni 'bilderi' ni investitori - ono - nista al' je neko negde nesto potpisao... Mis'im ono - nagledao sam se raznih projekata i kao konsultant i kao 'opshtinar' - tu je neko ozbiljno 'preskocio' neku klasicnu dekontaminaciju (zagađena zemlja od tog gasa) i jos klasicnije uklanjanje azbesta... To su stvari/projekti za izbegavanje.

Link to comment
 
Zvuci kao da ce neko - pre ili kasnije - da zaglavi robiju, ne? Da prostish, koja je tvoja uloga u tom projektu bila i da li i u VIC postoji institucija 'private certifier' kao u NSW? Nemoj posle da kazes da ti nismo rekli, ne? Kad krene 'pranje ruku' ni 'bilderi' ni investitori - ono - nista al' je neko negde nesto potpisao... Mis'im ono - nagledao sam se raznih projekata i kao konsultant i kao 'opshtinar' - tu je neko ozbiljno 'preskocio' neku klasicnu dekontaminaciju (zagađena zemlja od tog gasa) i jos klasicnije uklanjanje azbesta... To su stvari/projekti za izbegavanje.
Ja sam bio na tom projektu structural engineer (projektant konstrukcije) i nisam potpisao skoro ništa [emoji846]
Ovde u VIC ima building surveyor, mislim da je on glavni koji potpisuje ovo i ono a svako od projektanata potpisuje svoj domen. To oko loše zemlje je verovatno otišlo na building surveyora ali mislim da ne može da odgovara jer je parcela prodata investitoru pre nekoliko decenija tako da nije reč o prevari a i da jeste verovatno je već zastarelo. Uglavnom nekim čudom su uspeli da izgrade sve u roku ali je budžet probijen za kol'ko 'oćeš.

Kad smo kod toga šuška se da je slično i na Westgate tunelu u Melburnu - naišli na neku hemikaliju dok su kopali i sad se država i izvođač preganjaju oko love jer je reč o nekoj opasnoj hemikaliji koju niko neće da primi na deponiju.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
4 minutes ago, magi said:

Kad smo kod toga šuška se da je slično i na Westgate tunelu u Melburnu - naišli na neku hemikaliju dok su kopali i sad se država i izvođač preganjaju oko love jer je reč o nekoj opasnoj hemikaliji koju niko neće da primi na deponiju.

Jaoj, to znam... Mislim na takve stvari. Zamisli neki jednostavan 'projekat' - stambena zgrada od 5-6 spratova, Investitor se pogodi sa opstinom da izmesti neku (debelu) cev al' povuce crtu na nekih max 800-900k troskova. To je i kostalo na kraju toliko al' je iznosenje i deponovanje 'materijala' kostalo otprilike 4-5 puta vishe nesto sto je (oko 200-250k) bilo predvidjeno... Malo je opstina 'stetovala'... 

Inace, imam korekciju - sve je, naravno, moguce i mimo svake logike i propisa ako je u pitanju veliki (drzavni) projekat. Tu sve moze. I mora. 

Link to comment
14 hours ago, iDemo said:

Meanwhile, negde dole juzno...

 

 

Veoma mala vjerovatnoca da je u pitanju re-infekcija ali posto jos nisu dokazali suprotno vode je kao takvu.

Tipicna klasifikacija naseg Diktatora.

Inace, nakon 7 dana nestvarno dobrih vijesti danas spustanje na zemlju

https://www.abc.net.au/news/2020-10-21/victoria-coronavirus-case-in-east-preston-melbourne-school/12800092

NOPC komentari opet u najavi.

  • +1 1
Link to comment

 

Lokalna promocija novog Borat filma, savršena lokacija

 

fefc22c19f1384b2b9274d95aa187f19f5e0c92b

 

As scores of amused locals, befuddled tourists, and press in Borat facemasks watched on, a helicopter dramatically delivered the huge statue to Bondi's Marks Park, site of the annual Sculpture by the Sea festival, which would've started this week if not for the ongoing pandemic.

 

"It give me great pleasure to present you with this giant Borat erection at Bondi Beach," said Baron Cohen in character as Borat via a live satellite feed from "Kazakhstan".

 

"This statue was quarantine in a hotel in Melbourne for 14 days. It is free of COVID but probably have syphilis after four of your security guards make sexy-time with it," he added.

 

6cbe666c3bffd36c04ac931751c63a0bad108f28

 

SaE

  • Haha 1
Link to comment
Jaoj, to znam... Mislim na takve stvari. Zamisli neki jednostavan 'projekat' - stambena zgrada od 5-6 spratova, Investitor se pogodi sa opstinom da izmesti neku (debelu) cev al' povuce crtu na nekih max 800-900k troskova. To je i kostalo na kraju toliko al' je iznosenje i deponovanje 'materijala' kostalo otprilike 4-5 puta vishe nesto sto je (oko 200-250k) bilo predvidjeno... Malo je opstina 'stetovala'... 
Inace, imam korekciju - sve je, naravno, moguce i mimo svake logike i propisa ako je u pitanju veliki (drzavni) projekat. Tu sve moze. I mora. 
Pa da, mora da se završi. Danas baš prošao pored tog gradilišta West Gate tunela i rade se te okolne saobraćajnice. Kad su već sipali milijarde nema nazad.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Evo ga neprikosnoveni Kralj azbestosa u ovom univerzumu: 

 

Koliko ovog coveka ja postujem to se ne moze iskazati, ne j.be zivu silu, zivi kako hoce bez ikakvog kompromisa.

 

Inace jos gora situacija u Rhodes, "premijernom" kraju Sidneja gde dvosoban stan kosta milion plus, a gde se za vreme vijetnamskog rata proizvodio agent orange.

Vec sam na ovoj temi postavljao vest, jedan jadni cistac u tom kraju se razboleo i umro par dana nakon duznosti cisteci park tamo. A milioneri stanari ni ne slute na cemu zive. 

 

 Nego da se vratim ja na ovu kucu iznad prodatu za milion i po. Mozda jos fascinantnija racunica je da je vlasnik koju ju je preprodao na godisnjem nivou zaradio cirka 42,000 dolara za tu 31 godinu. Inace rec je o trenutnoj neto medijana plati u Sidneju. Svake godine je u proseku zaradio trenutnu medijana neto platu za sedenje u fotelji i spavanje u krevetu.

Link to comment

 

Je l' zna neko kako stojimo u WA? 

 

Quote

When can COVID-19 be “assumed” to have caused a death?

 

Where a person is known to have suffered typical symptoms of COVID-19, such as fevers, cough, or breathing difficulties, during a COVID-19 pandemic, but has not been formally tested or diagnosed, then it is reasonable to “assume” the death was related to COVID-19 and should be recorded on the death certificate.

 

COVID Medical Certificate Cause Death Guide (WA)

Link to comment

Nulja nuljaaaaaa!

ElNE_4OWkAE_snl?format=jpg&name=medium

 

Dočim meni mozak izgleda prokuvao od lockdowna. Sanjao sam kako su nam vratili ograničenje od 5km oko kuće, ali tako da i kad odeš na google maps sve je zatamnjeno van tog kruga :) 

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...