Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

11 minutes ago, peralozac said:

Nema potrebe tako ružno da pišeš.

 

  Reveal hidden contents

Kecanje lepše zvuči :) 

 

Eh, "bonking" se ovde uredno piše i u ozbiljnim novinama povodom čitave afere, recimo da bih ja to preveo na moj način, a "shagging" na tvoj :-) (da ne bude zabune, i ovaj drugi su koristili u ozbiljnim novinama).

 

10 minutes ago, Moracikus said:

Mogu samo da zamislim pritisak na diktatora ako ona Tzarica podnese ostavku.

On sjebo cijelu AUS sa dodgy karantinom i jos ga predstavljaju kao heroja :twak:

E pa sad, stvar je u tome da su Carica i njena vlastela s namerom uzimali narodne pare i mimo zakona ih usmeravali tamo gde njima odgovara i onda uklanjali tragove čitave rabote (u nameri da nas upropaste a sebi i svojima gurnu plastične dolorese), što je no-no. Dok je neko od Diktatorovih pomoćnika odlučio (temeljno su ispitivali Diktatora, da su nešto mogli da nađu već bi dosad o tome Peta trubila bez prestanka tražeći njegov skalp) da na brzinu sklepa obezbeđenje za koje se ispostavilo da ne valja (a naravno da ne valja, ali to je već druga  priča, privatno u stvarima od javnog značaja obično ne valja, voleo bih da ti liberalni kritičari Diktatora uporedno pokažu brojeve obolelih i umrlih u staračkim domovima Viktorije u državnom vlasništvu i u privatnom, gde su za ovo drugo odgovorni savezni liberali, ScoMo i onaj nesposobni Kolbek), to već nije kažnjivo.

 

Nemam u principu ništa protiv ni Carice ni Diktatora, za mene su oboje po pitanju pandemije ispali daleko bolji od ScoMoa, ali igra je takva kakva je i neka pravila postoje, jebi ga i Beri O'Farel je pao zbog flaše vina.

 

SaE

Link to comment

Ti stvarno vjerujes da Andrews nije znao nista o karantinu i odbijanju vojne pomoci :blink:

A jos i pen&paper tracing system dje nisu znali povezat 10tak slucajeva sve do prije par nedjelja kad im Tzarica poslala par likova da im odrze seminar kako se to radi.

Posto je LNP u VIC totalni raspad sa histericnim O'Brianom na celu iskreno se nadam se da ce Gladdy nakon ostavke preselit u VIC da malo pocisti govna u nasim redovima.

Link to comment

Gojko, svaka ti je na mestu!

Moračikus, apropo kmarta i dešavanja naroda ispred istog - pitali novinari te ljude u fazonu "šta ste navalili" a ovi rekli u fazonu "konačno živimo život". Realno i nije neki život ako ga provodiš noću u kmartu...(jel postoji neki smajli koji se krsti?)

Isto mi nisu jasni ovi što su navalili na kafiće i restorane prvi dan, pa diktator samo to čeka pa da nas ponovo zatvori [emoji1]

Manje je poznato da sam ja prvi dan "slobode" proveo igrajući tenis!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
On 28.10.2020. at 13:23, Moracikus said:

Ti stvarno vjerujes da Andrews nije znao nista o karantinu i odbijanju vojne pomoci :blink:

A jos i pen&paper tracing system dje nisu znali povezat 10tak slucajeva sve do prije par nedjelja kad im Tzarica poslala par likova da im odrze seminar kako se to radi.

Posto je LNP u VIC totalni raspad sa histericnim O'Brianom na celu iskreno se nadam se da ce Gladdy nakon ostavke preselit u VIC da malo pocisti govna u nasim redovima.

Meni je upalo u oči kad je Endrjuz jednom rekao da kod vas neće da teraju ljude u obaveznu izolaciju ako se detektuje da su bili u bliskom kontaktu sa zaraženim. Pa baš to je osnova uspeha ovde. Plus, pisao sam ranije gore na opštoj temi koja je bila razlika između odbijanja da se testira u karantinu po dolasku iz inostranstva tu i ovde. Za ovo praćenje kontakata, mislim sada je već i očigledno kakav je klovn u UK, ali pre možda desetak dana sam video u nekom članku da je jedna poznata kuvarica (Australijanka) iz Londona pričala kako oni ne mogu da jure svoje goste da im uzimaju podatke. Khm, sad će da nema goste. Ja sam u subotu bio u pozorištu prvi put od marta, obavezne maske sve vreme predstave a dosad sam samo jednom stavio masku kad sam vodio klinca u dečju bolnicu u Rendviku. Kada ćerka igra košarku i dalje me ne  puštaju u salu, kao ni kod sina na trening borilačkih veštine. Na bazen mogu da idem kad plivaju, ali se upisujem kao u bilo kom restoranu. Šta je teško da svi restorani i javne ustanove imaju QR kod, to mi nije jasno.

 

Još što se tiče aplikacije (Covid Safe), pre neki dan je bilo u vestima da su dosad detektovali 17 slučajeva koje nisu pre toga ručno (prethodni put kad je peralozac pitao bilo je na dva). Nije rečeno da li je taj podatak samo za NSW ili za celu Australiju, ako je samo za NSW onda to uopšte nije loše, ali nisam siguran koliko je dobro ako je u to ušla i Viktorija - mada ni vi od potpunog zatvaranja niste imali mnogo šanse da imate kontakt sa puno ljudi. Meni danas kolega kaže da je u subotu bio na stadionu na ragbiju i da je bilo oko 30000 gledalaca, a prethodne endelje na finalu Rugby League je bilo celih 40000 gledalaca. Kakva ironija da je vaš tim šampion.

 

Za Caricu - danas su objavili da je njena vlada dala ugovor za prikaz razumevanja ekonomije nakon pandemije, i platila baš onako galantno. I to tek nakon što su se laburisti polomili pozivajući se na FOI zakone. Ne izgleda baš sjajno ova slika kako je raspolagala narodnim parama, i dalje nisam siguran da će da preživi sve ove objave.

 

On 28.10.2020. at 21:35, magi said:

Gojko, svaka ti je na mestu!

Manje je poznato da sam ja prvi dan "slobode" proveo igrajući tenis!

Hvala, služimo narodu, što bi rekli u JNA. Nego imate li vi i dalje praznik sutra, tj. jel' ne radite?

 

SaE

Link to comment

Ovima sto hoce da me posalju u Pjongjang, ja drugovi u Pjongjangu vec zivim:

https://www.smh.com.au/lifestyle/life-and-relationships/on-par-with-north-korea-three-out-of-four-requests-to-leave-australia-refused-20200814-p55luj.html

'On par with North Korea': Three out of four requests to leave Australia refused

(i opet... nema razlike u odjevanju)

Edited by noskich
Link to comment
Hvala, služimo narodu, što bi rekli u JNA. Nego imate li vi i dalje praznik sutra, tj. jel' ne radite?
 
SaE
Imamo praznik, jakako i to neradni. Helios i Eol će biti milostivi pa će da padne plaža, u suprotnom bismo praznik dočekali skromno i u krugu porodice [emoji1]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Ovima sto hoce da me posalju u Pjongjang, ja drugovi u Pjongjangu vec zivim:
https://www.smh.com.au/lifestyle/life-and-relationships/on-par-with-north-korea-three-out-of-four-requests-to-leave-australia-refused-20200814-p55luj.html

'On par with North Korea': Three out of four requests to leave Australia refused

(i opet... nema razlike u odjevanju)
Ne samo da se tera ista moda nego sam čuo i da taj jedan što mu dopuste da ode mora da potpiše izjavu da neće da se vrati dok ne prođe kriza s virusom.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Stampaj ni iz cega punom parom!! Balon puca, duuuuuuvaj 

 

https://www.abc.net.au/news/2020-11-03/rba-cuts-interest-rates-record-low-coronavirus-pandemic/12838760

 

Reserve Bank cuts interest rates to record low of 0.1 per cent during COVID-19 recession

The central bank confirmed it would buy $100 billion worth of Australian government bonds over the next six months to lift inflation and encourage lending and investment — a measure known as quantitative easing.

 

This is in addition to the more than $60 billion the bank has spent since March on buying three-year government bonds.

 

To, to, batice, samo iz supljeg u prazno!

 

 

Link to comment
5 minutes ago, Indy said:

Prosto se plašim da se previše radujem (posebno gledajući Evropu...) Ali, blagodaće, dok traje...

 

slazem se, skroz. upravo to, dok traje... i bas smo se posteno namucili da doguramo dovde.

 

a eto navodno danas na st kildi haos, maltene niko s maskama. plaza, zezanje... ako to postane norma, ponovo smo ga nagrabusili.

Link to comment
On 21.10.2020. at 9:31, Moracikus said:

BB definitivno, jer mora se nagradit najbolji state lider u zemlji sa jednim 7-dnevnim praznjenjem kucnog budzeta i punjenjem njene kasice prasice.

#IstandwithGladdy

23. novembar, počeće da prodaju avionske karte uskoro

 

SaE

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...