Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Oko 3 cm, australijska buba-švaba

 

australian-cockroach.jpg

 

Imamo takođe i američku buba-švabu, ona je oko 4 cm i leti kada je vreme vrlo toplo.

 

amer-cockroach.jpg

One najpoznatije (svuda u svetu, valjda i na našim prostorima) su nemačke buba-švabe (malo su manje, oko 1.5 cm)... i te žive ovde.

 

german-cockroach.jpg

 

 

 

Edited by Indy
Link to comment

au! nisam ni znala da je ta monstruozno velika zapravo americka. mada mogla bih da se zakunem da sam ih vidjala i vece od 4cm... ili mi je u strahu i gadjenju samo tako delovalo:)) (they're bloody enormous!! a nemam vecu fobiju nego od bubasvaba - ni zmije, ni pauci, ma nista ne moze da se poredi sa gotovo iracionalnom odvratnoscu prema tim insektima. super sam odabrala kontinent) :D

Link to comment

Nije isklučeno da ima i neke veće bube koje možda nisu baš bubašvabe, ali su vrlo slične - premda uglavnom borave napolju. Posebno se viđaju leti kad je toplo (zato mislim da to možda i jesu ove američke, mada ko će ga znati... zarđala mi australijska entomologija.) Mislim da te velike ne žive po stanovima, samo zalutaju (kad nađu otvoren prozor.)

 

EDIT. Ne viđam ih nešto ove godine. Možda im je suviše hladno, ili ih mačak uoči pre mene, pa ne prežive.:D

Edited by Indy
Link to comment

ughh :D ni ja, falasvemu - poslednji susret mi je valjda bio prosle godine... omg.. dok sam upsela da je dokrajcim... ne sumnjam da je komsijama zvucalo kao da se borim sa slonom.. dzizs.. posle me je bilo sramota, izbegavala sam komsije neko vreme. i have to work on this shit :lolol:

Link to comment
4 hours ago, Indy said:

One najpoznatije (svuda u svetu, valjda i na našim prostorima) su nemačke buba-švabe (malo su manje, oko 1.5 cm)... i te žive ovde.

Najbolje sto ih i ovi iz Bangladesha zovu isto tako.. I kod kuce i ovde.

Link to comment

Ja sam u Ložača zadužen za borbu protiv paukova i buba. Manje primerke rešavam po uhodanom sistemu: nekoliko tissues u ruku, stisnem zube (što fizički što psihički) da suzbijem nelagodu, odradim posao, šolja, puštanje vode i knjiženje nove pobede tate/muža heroja. Veći primerci, logično, veći problem. Bube zbog, što Roksi kaže, iracionalne odvratnosti koju izazivaju, krckanja kada ih uhvatim i slično, a paukove mi žao da ubijam (huntsmani grozno izgledaju, ali su bezopasni i ustvari korisne živuljke) pa su za njih radile čaše, tanjiri i druge doskočice. Sve dok mi jednog dana nije sinula spasonosna misao da sigurno nisam jedini na svetu sa ovim problemom. Posle toga je bilo pravac ebay, kupio sam alatljiku ispod i od tada je sve kul, nepoželjne stanare hvatam žive bez problema i nelagode pa izvežbanim bekendom lansiram preko tarabe u komšijinu baštu :) 

 

s-l1600.jpg 

Link to comment

@peralozac ni ja paukove nikada (vise!). samo sam jednom, prvih godina od dolaska ovde. i to u neznanju jer nisam znala da su huntsmeni dobrice. a taj jadnik sto je stradao je bio pozamasan a i sleteo mi je na list desne noge (dobro se secam, nikada to necu moci da zaboravim :D) dok sam lezala potrbuske na krevetu. OMFG, kad sam ukapirala sta mi laza po nozi, skocila sam kao katapultirana!! patika je tada odradila posao. nakon toga poklopim s necim pa sledi izbacivanje napolje.

 

a ta alatka deluje odlicno! mada meni to gde sada stanujem ne treba toliko, prilicno sam visoko pa retko da mi svrati bilo kakav insekt.

 

@beta kentauri ijaoo mene bi bilo strah da mi posle izmile iz usisivaca :laugh: 

Link to comment
7 hours ago, Indy said:

Imamo takođe i američku buba-švabu, ona je oko 4 cm i leti kada je vreme vrlo toplo.

 

amer-cockroach.jpg

 

E ovo je kucni ljubimac u Teksasu. Voli drvece, a narocito Southern Oak, Live Oak i sve vrste hrastova kojih ima kolko hoces. Hoce da udje u kucu kada puno pada kisa, hoce da udje u kucu kada je susa, hoce da udje u kucu ako ne zoves exterminatora svaka 3 meseca da poprska u kuci i oko kuce.... Iznosene, prljave kaubojske cizme od milja zovemo "cockroach stompers".

Edited by ObiW
Link to comment

stigao leuca

 

 
 
Quote

Welcome to this handsome little munchkin who has recently begun peeping out of the pouch! 

Born to first-time parents Hazel and Noojee, we're excited to announce that Healesville Sanctuary's new koala joey has been named Leuca after the native plant melaleuca.You can now see him at the Sanctuary!

 

Edited by roksi
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...