Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

4 hours ago, zorglub said:
7 hours ago, noskich said:

 

 

41589666_754988678166022_629324460906564

 

Prvo sam pomislio da je persipic s novim kolegama :blush:

 

To je ta "postena telegencija", tehnokrati, C-ovo, C-ono, koji krvare ruke u ime vlasnika. Partijski aparatchici. Nema razlike, Kom. partija, Dem. partija, USSR, Australija, C ovo ono... klimoglavci se traze!

 

Nema razlike, malo rade u privatnom sektoru, pa malo u javnom, tamo-vamo. Upravo zato sto nema razlike u odjevanju. U plutokratiji nema razlike izmedju drzave i korporacije. Bivsi PM bio glava Goldman Sachs-a. Prvo se dokazu u korporacijama, pa im se onda dodeli neka pozicija u javnom sektoru. 

 

Nikad manjkalo telegencije da za malo povece mrvice sa stola krvare ruke za vlasnike. A ni ovih sto sa manjim mrvama srecni i zadovoljni, pa pljuju po onima koji ni mrve nemaju.

 

1atvxpythfhy.jpg

 

Zavadi pa vladaj. 

Edited by noskich
Link to comment
12 minutes ago, noskich said:

 

 1atvxpythfhy.jpg

 

Ovo kako mali Perica zamišlja bankara. U stvarnosti, bankar bi sa prezrenjem pogledao kolačiće, pustio radnika i emigranta da se nažderu, dobiju dijabetes i onda im pomogao oko lečenja. Mislim, kreditom :) 

Link to comment

U stvarnosti radnik brani sistem jer mu je nominalno porasla cena kuce za koju je uzeo taj kredit od bankara. Bankar je svakako zaradio, a taj radnik koji 30 godina placa za kucu plus kamatu i na papiru ima neki profit koji ne moze da ostvari jer jelte mora da zivi negde, onda dodje na forum pa pljuje po ljudima koji ni taj kredit ne mogu da uzmu jer su usli u kockarnicu nesto kasnije od tog radnika. I pisalo se onda godinama, cene ne mogu da padnu, mora samo gore. 

 

I hate paying off the mortgage... but I need to sleep somewhere to get to work

I hate my job, but I gotta make mortgage payments.

 

cr1yali6hlvz.png

 

Edited by noskich
Link to comment

Ne moze batice prosperitet da se bazira na dugu, mnogo puta je pokusano, uvek je propalo. Raznorazni carevi, imperatori, diktatori, predsednici i ostali su stvarali novac bez pokrica, uvek se zavrsilo isto. Na stetu raje. Isto kao i ratovi. Sve namesteno unapred. Kuca ne moze da izgubi. Samo smislja hiljadu i jedan nacin da odere raju, a da ova to ne primeti.

 

Cannon fodder.

 

Isto kao i ekonomski rast. Ne moze rast biti X% svake godine na planeti sa ogranicenim resursima. Prosta matematika. To je moglo prvo genocidom nad lokalnim stanovnistvom sirom planete od strane kolonijalnih sila, pa zatim genocidom nad ekosistemima planete. Na kraju se uvek udari o zid. Neodrzivo. 

 

Samo je jedan nacin ka prosperitetu, da se opruzis prema guberu. Radis, stedis, i zivis sa koliko imas. U svakom smislu, i finansijskom i resursnom - koliko moze da se potrosi resursa, a da se oni obnove.

Ali cemo to izgleda morati da naucimo na tezi nacin. Jer raja sledi sta joj se kaze, daje sve na komfor da bi ovi profitirali, sve vise i vise, po nekoliko automobila, nekoliko kreditnih kartica, mesa i mesa, kuce na kredit po 15 bruto godisnjih zarada domacinstva pre poreza...

 

To kao kada su bile navale na kopanje zlata, dodje masa ljudi, ostavi tamo zdravlje, neki i zivote, a ko zaradi? Nakupci, prekupci. Oni iskopaju zlato pa direkt tamo u prodavnicu da kupe nov alat, odelo, pa kafanu da propiju i prokockaju.

 

Vlasnik ti da novce u dzep, ti te novce izvadis pa mu vratis odmah. 

 

Edited by noskich
Link to comment
52 minutes ago, noskich said:

So far... so good...

 

Ne moraš meni o slobodnom padu, stari sam ja padavičar, od onih praaaaavih što su na Lisičjem Jarku učili da padaju. Naučio sam tamo zanimljive stvari, na primer da ako pažljivo spakujem padobran on ima tendenciju da se otvori svaki put. Ili da za svaki slučaj nosim i rezervni, to ti je ova budža napred. Tako da ne brini mnogo kako ću ja da tresnem. Bolje probaj malo (evo ti i reklama ispod), uz pobrojane mudrosti još i garantovano smanjuje kukanje i bedake.     

 

20181105001.jpg.c94747e4a8e4456d07b472fc101676f5.jpg

 

 

Link to comment

E pa kada sam napunio 18, jer mi tada nije trebalo odobrenje majke koje ne bih dobio, otisao sam u Paracin na mali privatni aerodrom sa avijaticarskim klubom i skocio dva puta iz Cesne jer nije bilo novaca za vise. A do tih 18 smo trenirali. Do tada nikada pre nisam leteo avionom, tako da u sali kazem - prvi avion u koji sam krocio, iskocio sam iz njega... Bilo lepo druzenje, putovali onim raspadnutim Zastava kombijem, a spavali po satorima.  

 

Ali ovo je nesto drugo, cela ova planeta je u slobodnom padu...

Edited by noskich
Link to comment

Gde si kolega padavičar! Da li si skakao ovde? Ja na žalost ne, u međuvremenu se navukao na skijanje koje mi daje bolji prinos adrenalina po jedinici vremena i dolara tako da pade padanje na tužno drugo mesto.

Znam da si mislio na planetu, ali nisam mogao da odolim da ne skrenem razgovor na temu koja mi se više sviđa. Izvini :)

Link to comment
3 hours ago, noskich said:

E pa kada sam napunio 18, jer mi tada nije trebalo odobrenje majke koje ne bih dobio, otisao sam u Paracin na mali privatni aerodrom sa avijaticarskim klubom i skocio dva puta iz Cesne jer nije bilo novaca za vise. A do tih 18 smo trenirali. Do tada nikada pre nisam leteo avionom, tako da u sali kazem - prvi avion u koji sam krocio, iskocio sam iz njega... Bilo lepo druzenje, putovali onim raspadnutim Zastava kombijem, a spavali po satorima.  

 

Ali ovo je nesto drugo, cela ova planeta je u slobodnom padu...

 

Svaka čast. Meni izazov da izađem iz tuš kabine bez proklizavanja.

 

Mada, cela priča me podseća pomalo na Grunfa iz grupe TNT... Ono, avion na pedale i tako to. (Ne da je to loša stvar, jer tko leti - vrijedi!)

Link to comment
13 hours ago, Indy said:

Ovo je Ostrelija... (Fat Pizza nije za svakoga, ali je moj gilti plezir...) Zipa, ovde ima i titlovi po srpski:laugh:

 

 

 

 

ja sam sad to gledala :rolf:

 

jesu bube stvarno tolike? :hihi:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...