Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

On 28.10.2018. at 19:34, iDemo said:

@Gojko & Stojko, vidjen si danas negde na potezu Tamarama - Bondaj (plaza).

To sam bio za vikend sa ženom i decom, bilo je oblačno i velika gužva. Posle sam otkinuo sunčan dan od mrskog kapitaliste da odem ranije dok je mnogo manja gužva, Kao i uvek, odlična izložba. Ti nisi otišao zbog svastike? Propustio si Slobu Miloševića dole ...

 

nkKNdJr.jpg

 

MktwU4e.jpg

 

RZqmHvR.jpg

 

AbBMuVv.jpg

 

8yMfUrD.jpg

 

hI8VvIA.jpg

 

cMPmyuV.jpg

 

o9OnfQz.jpg

 

q3Yu1dQ.jpg

 

QqTR6fB.jpg

 

Share & Enjoy

Link to comment

Razmisljao sam ovo da stavim na politics in the UK ili Brexit, ali mislim da je bolje ovde, posto se ovde dosta pricalo o ovim temama. Dakle, UN ispituje ekstremno siromastvo u, na papiru, jednoj od najbogatijih zemalja na svetu, UK:

 

https://edition.cnn.com/2018/11/05/uk/uk-austerity-un-rapporteur-intl/index.html?fbclid=IwAR2KWIltXWXbMheuUStqDQrqXf05ppVvpZw4DLIH_gtFtBoVeLEuS0tlGRw

 

Quote

Alston, known for his no-holds-barred critiques, will gather evidence on the impact that changes to welfare benefits and local government funding as well as the rising costs of living have had on British families.

Quote

nearly 4 million children in the UK were living in households that struggle to afford fruit, vegetables and other foods conducive to healthy living, according to a report by the Food Foundation.

Link to comment

Viktorijanci, kakvi su vam utisci posle "republičkih" izbora? Moj dragi sandbelt bit će u ruke partizana (i) naredne četiri godine... Liberali zglajzali tako da @Moracikus i moja malenkost nemaju puno razloga za radovanje, a ništa bolje nisu prošli ni zeleni pa su u sličnoj situaciji @roksi i @Indy (ako se dobro sećam pisali su pozitivno o njima, izvinjavam se ako grešim). @magi, izjasni se čoveče pa ili da čestitamo ili da tugujemo zajedno :)
 
S druge strane, ako krenem da se propitujem i preispitujem, ispada da podržavam sve projekte koje Labor izvodi, a što i ne bi - brže ću stizati i na posao (proširivanje Monasha i gradnja Mordialloc freeway), a i do plaže (spuštanje pruge pod zemlju na prelazu gde se stvara zagušenje). Uz to, NBN mi se mnogo više sviđao u inicijalnoj Labor varijanti u odnosu na liberalsko krpljenje optike bakrom.

 

Ah, kakva samospoznaja. Ja sam ustvari glasač ka-pe-au, ali još nisam izašao iz ormara!

 

Sidnisajderi, šta očekujete u martu, sličan pokolj liberala ili možda sličan pokolj liberala?

Link to comment
2 hours ago, peralozac said:

Viktorijanci, kakvi su vam utisci posle "republičkih" izbora? Moj dragi sandbelt bit će u ruke partizana (i) naredne četiri godine... Liberali zglajzali tako da @Moracikus i moja malenkost nemaju puno razloga za radovanje, a ništa bolje nisu prošli ni zeleni pa su u sličnoj situaciji @roksi i @Indy (ako se dobro sećam pisali su pozitivno o njima, izvinjavam se ako grešim). @magi, izjasni se čoveče pa ili da čestitamo ili da tugujemo zajedno :)
 
S druge strane, ako krenem da se propitujem i preispitujem, ispada da podržavam sve projekte koje Labor izvodi, a što i ne bi - brže ću stizati i na posao (proširivanje Monasha i gradnja Mordialloc freeway), a i do plaže (spuštanje pruge pod zemlju na prelazu gde se stvara zagušenje). Uz to, NBN mi se mnogo više sviđao u inicijalnoj Labor varijanti u odnosu na liberalsko krpljenje optike bakrom.

 

Ah, kakva samospoznaja. Ja sam ustvari glasač ka-pe-au, ali još nisam izašao iz ormara!

 

Sidnisajderi, šta očekujete u martu, sličan pokolj liberala ili možda sličan pokolj liberala?

 

pero, nema, gotovo ti je, autovao si se i ovekovecio ovde crno-na-belo da nisi liberal. svedoci smo! cestitke! :D 

 

iskreno, uopste se nisam udubljivala u ove izbore jer sam bas razocarana u stanje stvari ne samo ovde vec i globalno - bljuje mi se od ovog globalnog preokreta ka desnici i euforije pravdanja iste zamaskiranom "slobodom govora" i averziji prema takozvanom pc-u (koji zapravo nije nista drugo nego zdrav razum vodjen empatijom van okvira sopstvene guzice). zato izbegavam politiku svih meridijana i to vrlo aktivno. zbog toga sam i ovaj put glasala klasicno, po automatizmu. i jeste, dobro pamtis, za zelene (mada daleko od toga da su cvecke, pa sam na granici da i njih ozbiljno dovedem u pitanje). ali onako, ofrlje gledano, nisam preterano nezadovoljna sto su laburisti pobedili. 

 

i gde nam opet nestade @Indy?? :unsure:

 

 

Link to comment
Viktorijanci, kakvi su vam utisci posle "republičkih" izbora? Moj dragi sandbelt bit će u ruke partizana (i) naredne četiri godine... Liberali zglajzali tako da [mention=5128]Moracikus[/mention] i moja malenkost nemaju puno razloga za radovanje, a ništa bolje nisu prošli ni zeleni pa su u sličnoj situaciji [mention=10185]roksi[/mention] i [mention=263]Indy[/mention] (ako se dobro sećam pisali su pozitivno o njima, izvinjavam se ako grešim). [mention=2512]magi[/mention], izjasni se čoveče pa ili da čestitamo ili da tugujemo zajedno [emoji4]
 
S druge strane, ako krenem da se propitujem i preispitujem, ispada da podržavam sve projekte koje Labor izvodi, a što i ne bi - brže ću stizati i na posao (proširivanje Monasha i gradnja Mordialloc freeway), a i do plaže (spuštanje pruge pod zemlju na prelazu gde se stvara zagušenje). Uz to, NBN mi se mnogo više sviđao u inicijalnoj Labor varijanti u odnosu na liberalsko krpljenje optike bakrom.
 
Ah, kakva samospoznaja. Ja sam ustvari glasač ka-pe-au, ali još nisam izašao iz ormara!
 
Sidnisajderi, šta očekujete u martu, sličan pokolj liberala ili možda sličan pokolj liberala?
Meni su ovi rezultati po volji, mada sam suvise zelen (no pun) da bih mogao reci da sam laburista. Pred izbore sam nacuo da je liberals' cuts guy vidjen u Frankstonu u nekom sumnjivom drustvu pa me je to dodatno skrenulo ka levom taboru. Slazem se za ove infrastrukturne projekte, nama koji smo u gradjevini to direktno ide u korist. S druge strane neki od tih projekata imaju bi partisan support.

Na federalnom nivou liberali nisu losi cini mi se maa malo su nespretni s ovim unutrasnjim prepucavanjima a onaj Shorten mi nekako neubedljiv. Ja izgleda ko svi neuki sam za one sto su vec na vlasti [emoji16]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
9 hours ago, magi said:

a onaj Shorten mi nekako neubedljiv

 

Da, tunjavost Šortena je zadnja slabašna nada za liberale, ali čini mi se da im u ovom trenutku više niko i ništa ne može pomoći. Drago mi je što nisu samo obično izgubili za procenat dva već su ovako potučeni do nogu, izgubili dugogodišnja uporišta, leti perje i ostavke. Potrebno im je da se dobro protresu, pretresu, presaberu i usput nadam se odstrane ili bar marginalizuju tvrde desne frakcije.

Link to comment
On 17.9.2018. at 11:49, peralozac said:
On 9.9.2018. at 12:20, iDemo said:

Je l' idemo??

DmnRUV3UwAATl2f.jpg

 

Mi idemo, vi bolje nemojte. Umoriće se kod nas, spavaće mu se kod vas, a Pert otkazuje 100%. Godine su to...

 

Nije ovo bilo lepo s moje strane, izvinjavam se.

 

Vlatko je veliki majstor, bio i ostao. Moj duboki naklon. Dragi dugajlija sa kačketom prvi put u Australiji. Kaže kako mu je naše Aussie gore list Tommy Emmanuel (kolega iz Kings of Strings) pričao lepe stvari o down under pa je morao da dođe i proveri.

 

Ubio je sinoć boga u gitari. Drndao ju je toliko da je na momente počela da ispušta neke violinske zvuke, kao da je koristio gudalo, a ne trzalicu. Predala se jadna, pripitomljena skroz. Dva i po sata vrhunskih solaža, lebisolovskih hitova, neparnih, ali i parnih (izleti u bluz i kantri) ritmova. Sve to začinjeno neizbežnim prstohvatom nostalgije i žala za mlados'. Publika, očekivano, većinski balkanska, od 40 pa na gore. Pozitivno naelektrisana atmosfera.

 

Rastužio nas Vlatko na kraju. Posle drugog bisa podelio je sa nama da su ga nedavno napustili neki dragi ljudi. Supruga Gordana pre godinu dana i brat Goran pre samo nekoliko. "Nisam smeo da vam kažem na početku, plakao bih ceo koncert" i tu mu pukne glas, a meni se oči napune suzama. Za njih je usledilo emotivno izvođenje Bistre vode i, za kraj, Skoplje, da ne izađemo baš uplakani u melburnšku noć.

 

20181201001.thumb.jpg.6d6c487a99c9fb52b70644e85b07d5cd.jpg

 

       

Link to comment

Toliki covjek pa jos lozac a da te ne primjetim sinoc. Ja svoju tugu nakon izbora pokusao da utulim balkanskom nostalgijom sa svojim kolegom. Prvo posli kod Vasa u Lygon St na mjesano a onda pravac Swanston St.

A da izbori u Red State.

"We paid 1 BN for the road not to build"

or "5BN for the desalt plant not to use"

or "1.5 BN for annoying ticketing system" ....

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...