Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

35 minutes ago, Peter Fan said:

Sjajne slike.

Hvala.

17 minutes ago, Peter Fan said:

I ko tu mijenja crijep na krovu? Da ne kazem popravlja vodokotlic na WC-u?

noskich po običaju zajebava, nego ove godine nije potegao SBS dokumentarnu seriju "Filthy Rich and Homeless", koja je ove godine snimana u Sidneju (prošle godine u Melburnu). Valjda je i njemu jasno da bi posebno iskustvo glumca Kamerona Dada na Bondaj plaži i pisca i scenariste Bendžamina Loa u Severnom Sidneju svuda van Australije izgledalo smešno.

 

Plaža Kemp Kouv iz zaliva od prošlog meseca, ovo je blizu Votsons Beja i dovde iz centra idu autobuske linije 324 i 325, svaka na svakih pola sata.

 

D1KTNa4.jpg

 

TS0nOeJ.jpg

 

urASEbh.jpg

 

Share & Enjoy

Link to comment
1 hour ago, Peter Fan said:

I ko tu mijenja crijep na krovu? Da ne kazem popravlja vodokotlic na WC-u?

 

Ne znam da li si ti ikad bio deo neke religijske zajednice? Eto ja jesam, i sve se sredi bez ikakvih problema. Volonteri koji dolaze u hram poprave, srede, pociste, skuvaju, donesu hranu, daju donacije... 

 

Onaj kome treba i onaj kome je stalo vodi brigu. To je princip koji vazi za sve.

 

 

Edited by noskich
Link to comment
52 minutes ago, magi said:

Noskich mala tajna za tebe: uvatis bus koji ide ka severu, okretnica je na nekom brdu par stanica od Bondi. Tamo udjes i sednes ko covek.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

Znam za to, samo i za to treba vreme, i to poprilicno. Prvo cekas bus u suprotnom pravcu, onda ides do okretnice, pa kad se linija zaustavi, ne vraca se odmah nego pravi pauzu.

Link to comment

Mislio sam da je Sidnej samo nasa stvar dok prije par godina nisam upoznao Cileanca. Ove godine upoznao pravog Grka iz Grcke i ista stvar.

Vjerovatno je u pitanju wogovska kovanica.

Link to comment
11 hours ago, noskich said:

 

Ne znam da li si ti ikad bio deo neke religijske zajednice? Eto ja jesam, i sve se sredi bez ikakvih problema. Volonteri koji dolaze u hram poprave, srede, pociste, skuvaju, donesu hranu, daju donacije… 

Pa znam kako to funkcionise dok zajednica postoji ili je dovoljno velika da moze iznijeti te troskove. Ali sta kad ne moze - sta predlazes kao rjesenje?

11 hours ago, noskich said:

 

Onaj kome treba i onaj kome je stalo vodi brigu. To je princip koji vazi za sve.

 

Ti nisi ni citao link koji si ostavio. Crkvena zajednica se preselila u novu zgradu I ne treba joj stara. I sta sad treba po tebi da se desi?

Link to comment

Sidnej je osnovan pre oko 200 godina, a ova crkva pre oko 150. Ako nema zajednice koja bi je odrzavala mislim da bi trebala da bude kulturnoistorijski spomenik od javnog znacaja.

 

A nije tacno da nije bilo zainteresovanih religijskih zajednica koje su htele da crkvu odrzavaju. Ne samo odrzavaju, vec su i ucestvovale u licitaciji.

Samo sto u plutokratiji samo pare odlucuju...

Edited by noskich
Link to comment

Zemlja prvog sveta, nema sta.

"Prvi svet" je potpuno imaginaran koncept. 

 

Mislim da je ovaj podatak dovoljan: https://money.cnn.com/2018/05/22/pf/emergency-expenses-household-finances/index.html

 

40% of Americans can't cover a $400 emergency expense. The bright side? That's an improvement from half of adults being unable to cover such an expense in 2013. 

 

Otprilike jedna prosecna srpska plata. Nemaju ni toliko ustedjeno...

 

Je li to "razvijena" zemlja?

 

I onda neko prelomi da imigrira u US, Australiju ili gdegod zbog toga sto su to "razvijene" zemlje "prvog sveta"...

A meni se smeju kada pisem o imigraciji na Tajland ili u Vijetnam...

 

Edited by noskich
Link to comment

USA je "first world" i razvijena zemlja po logici da je u nerazvijenim taj procentat verovatno 90-99%.

 

U vezi Australije, pisao sam ti već ranije, ja ne mislim da je savršena zemlja, daleko od toga. Postoji puno problema, ovaj sa vodom je recimo jedan od njih, ali trenutna ponuda na planeti je takva kakva je i Australija je "first world", koliko god trenutno stanje bilo loše u odnosu na neko savršeno teorijsko.

Link to comment
49 minutes ago, noskich said:

A meni se smeju kada pisem o imigraciji na Tajland ili u Vijetnam...

 

Za sada ti se smejem, a kada jednog dana emigriraš počeću da njačem:

 

On 10.1.2018. at 14:02, peralozac said:

Noskiču, već su ti ovde na forumu proricali sudbinu, evo i ja da ti pročitam sa dlana: NIKAD nećeš otići iz Australije. Crno na belo. Ti me razuveri, a ja ću pred svima tri puta reći da sam magarac.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...