Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

18 hours ago, noskich said:

 

Postoje stvari koje se rade iz uverenja, a ne radi novca. 

Evo danas, potpun kolaps autobuskog saobracaja u centru. Pnom Pen bre ima daleko bolji autobuski transport od Sidneja. Dedica do mene na klupi kaze hoce da ide u bolnicu na pregled ne moze.

CsaVizu.jpg

 

To juče su presekli cev za dovod gasa na gradilištu trase tramvaja (iz 21. veka) pa je sve stalo dok nisu utvrdili o čemu se radi - a za ove ostale trvdnje za buseve, khm, jesi li ikad probao da se voziš žutim B-line busem na dva sprata do severnih plaža, ili nazad?

 

Opet od ovog vikenda, ja sam se sa decom parkirao (besplatno) na tri minuta hoda do plaže, a žena posle došla od BJ plutokratskog šoping centra busem, nedelja, idu na svaka tri minuta ...

 

F9uqRmW.jpg

 

Share & Enjoy

Link to comment

Svaka 3 minuta :laugh:

Bolje bre bilo u Beogradu za vreme sankcija kada se svercovao benzin.

Cim malo grane sunce nema tebi ulaska u autobus od Bondi beach do centra. Mozda ako se uguras kao sardina. I to iz nekog X pokusaja...

 

9720300-3x2-700x467.jpg

 

Nebitno da li je cev ili sta je, uglavnom svako malo je "putare opet iznenadio sneg ".

Samo kisica treba da padne pa ceo sistem javnog transporta padne na teme, i nestane internet pristup...

 

A ta cuvena izgradnja tramvaja traje koliko vec? Ja se vise ni ne secam kada je to pocelo. Preko godinu dana svakako ako me secanje ne vara.

 

Pazi batice sta se radi u Pekingu za 43 sata:

 

 

Edited by noskich
Link to comment
12 minutes ago, noskich said:

Svaka 3 minuta :laugh:

Bolje bre bilo u Beogradu za vreme sankcija kada se svercovao benzin.

Cim malo grane sunce nema tebi ulaska u autobus od Bondi beach do centra. Mozda ako se uguras kao sardina. I to iz nekog X pokusaja...

 

9720300-3x2-700x467.jpg

 

Jeste, baš tako izgleda čekanje na bus sa Bondaj plaže vikendom kad je izložba Sculpture by the Sea, kad se sjate desetine hiljada ljudi za vikend (obrati pažnju, ovi ljudi sa tvoje slike u tavoj odeći i sa rancima nisu išli na plažu da se kupaju - evo ovde kako izgledaju na zvaničnom sajtu izložbe, uz informacije za prevoz).  Evo još slika sa izložbe, da ti bude jasno zašto toliko ljudi dolazi (a ovde na zvaničnom sajtu ima i kraći spot, koga interesuje)

 

yJBTg1Q.jpg

 

kPJGxI3.jpg

 

FypPwlF.jpg

 

V11pG2P.jpg

 

RGv3luU.jpg

 

LdtxDHt.jpg

 

K4gFknQ.jpg

 

AhkLWKn.jpg

 

JSSHQuH.jpg

 

b7nm5pE.jpg

 

 

Share & Enjoy

Link to comment

Ma kakva crna izlozba, ovako je uvek cim malo grane sunce. Moja zena imala part time posao u tom kraju. Jedva je uspevala da se vrati kuci jer su svi autobusi bili puni sa plaze. Ceka tako nekad i preko sata, nijedan autobus ne staje. 

 

Evo cuvenog postavljanja tramvajskih shina od preko godinu dana:

LQLZMWA.jpg

 

U Srbiji se zale kako je sve raskopano i saobracaj se ometa leti na sve strane.

Ljudi, u Sidneju ovo je preko godinu dana ovako i ko zna koliko ce jos trajati!

 

Nema razlike u odjevanju!

Edited by noskich
Link to comment
9 minutes ago, noskich said:

Ma kakva crna izlozba, ovako je uvek cim malo grane sunce. Moja zena imala part time posao u tom kraju. Jedva je uspevala da se vrati kuci jer su svi autobusi bili puni sa plaze. Ceka tako nekad i preko sata, nijedan autobus ne staje. 

Nije tačno, slika koju si postavio je od vikenda sa izložbe iz prethodnih godina, u članku odakle si je preneo i pominju izložbu. A na linku koji sam ja preneo, i dalje stoji savet da se hoda sa BJ da bi se izbegla vikend gužva (uz druge savete za izbegavanje gužve):

 

With up to 500,000 visitors expected over the 18-day exhibition and limited parking in Bondi, the best way to get to and from the event is by public transport. Buses run regularly between the city and Bondi Junction and between Bondi Junction and Bondi Beach.

 

Visitors are reminded that weekends at Bondi are extremely busy during the event and buses may experience delays due to heavy traffic and large crowds. Avoid the largest crowds by visiting on a weekday, or alternatively consider walking from Bondi Junction down to the beach instead.

 

Moje slike sa izložbe su od jedne srede ujutro, kao što vidiš nigde gužve. Bus 381 sa gornjeg linka (ide na svakih pola sata) prolazi ovom ulicom između plaža Tamarama i Bronte (sa nje su slikane):

 

DaFH6St.jpg

 

NYJSdAe.jpg

 

dYCG2ZT.jpg

 

I9iyqoa.jpg

 

yb1kKGk.jpg

 

Share & ENjoy

 

 

Link to comment
8 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Nije tačno, slika koju si postavio je od vikenda sa izložbe iz prethodnih godina, u članku odakle si je preneo i pominju izložbu. A na linku koji sam ja preneo, i dalje stoji savet da se hoda sa BJ da bi se izbegla vikend gužva (uz druge savete za izbegavanje gužve):

 

With up to 500,000 visitors expected over the 18-day exhibition and limited parking in Bondi, the best way to get to and from the event is by public transport. Buses run regularly between the city and Bondi Junction and between Bondi Junction and Bondi Beach.

 

Visitors are reminded that weekends at Bondi are extremely busy during the event and buses may experience delays due to heavy traffic and large crowds. Avoid the largest crowds by visiting on a weekday, or alternatively consider walking from Bondi Junction down to the beach instead.

 

Moje slike sa izložbe su od jedne srede ujutro, kao što vidiš nigde gužve. Bus 381 sa gornjeg linka (ide na svakih pola sata) prolazi ovom ulicom između plaža Tamarama i Bronte (sa nje su slikane):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share & ENjoy

 

 

 

Sliku sam preuzeo online jer nemam svoju, a tako je uvek bilo kada sam po lepom vremenu isao na Bondi beach, i zena se uvek zalila kada je bila radila tamo.

Verujem ti da sredom ujutru nema guzve, samo ko moze da ide na plazu sredom ujutru? Mislim, moze da ide i u 3 sata nocu, nocnim busem ko hoce da izbegne guzvu... Problem je u tome sto je situacija sa prevozom takva uvek kada je lepo vreme celo popodne, onda kada vecina ljudi moze i ide na plazu... A vikendom kada vecina ljudi ne radi ceka se cesto i preko sata da se uguras u autobus kao sardina. 

Edited by noskich
Link to comment
1 hour ago, noskich said:

 

Sliku sam preuzeo online jer nemam svoju, a tako je uvek bilo kada sam po lepom vremenu isao na Bondi beach, i zena se uvek zalila kada je bila radila tamo.

Verujem ti da sredom ujutru nema guzve, samo ko moze da ide na plazu sredom ujutru? 

Pobogu, ti ko da nikad nisi isao na Adu Ciganliju vikendom. 

 

I uostalom, otkad guzva smeta mladim ljudima? 

Link to comment
1 hour ago, noskich said:

 

Sliku sam preuzeo online jer nemam svoju, a tako je uvek bilo kada sam po lepom vremenu isao na Bondi beach, i zena se uvek zalila kada je bila radila tamo.

Verujem ti da sredom ujutru nema guzve, samo ko moze da ide na plazu sredom ujutru? Mislim, moze da ide i u 3 sata nocu, nocnim busem ko hoce da izbegne guzvu... Problem je u tome sto je situacija sa prevozom takva uvek kada je lepo vreme celo popodne, onda kada vecina ljudi moze i ide na plazu... A vikendom kada vecina ljudi ne radi ceka se cesto i preko sata da se uguras u autobus kao sardina. 

U dva posta na prethodnoj strani sam stavio po jednu sliku od nedelje (pre tri dana), slikao sam mobilnim, između 1 i 2 popodne. Napolju je bilo 35 stepeni, možeš da proceniš kolika je gužva a onda da se zamisliš koliko je to strašno za jednu od dve najposećenije plaže (uz Menli) za grad od 5 miliona stanovnika. Tačno je da bi po danu sa takvom temperaturom u januaru kada su godišnji odmori i kada ima još više turista (na Bondaju uvek ima mnogo turista, posebno se na severnom delu plaže sa kog su slike brazilski portugalski često više čuje nego australijski engleski) posle 5 popodne gužva bila još veća i onda bi ispred busa bilo onoliko ljudi kao na tvojoj slici, samo onda ne bi bili tako obučeni.

 

Ove slike grbavih kitova u prolazu tokom povratka iz Kvinslenda na Antarktik su od prošlog meseca, u pozadini su severne plaže, onim putem sa slika idu oni žuti B-line busevi na 5-7 minuta u špicu.

 

IaxUFbB.jpg

 

CefL6TW.jpg

 

BNqIZVE.jpg

 

jXp2IMY.jpg

 

jR2b73h.jpg

 

2ZUgUck.jpg

 

Share & Enjoy

Link to comment
2 hours ago, Gojko & Stojko said:

Tačno je da bi po danu sa takvom temperaturom u januaru kada su godišnji odmori i kada ima još više turista (na Bondaju uvek ima mnogo turista, posebno se na severnom delu plaže sa kog su slike brazilski portugalski često više čuje nego australijski engleski) p

Cuje se brazilski portugalski, a ti slikas grbave kitove. Aj slikaj malo brazilke na plazi, ziv nam ti. 

Link to comment
26 minutes ago, ObiW said:

Cuje se brazilski portugalski, a ti slikas grbave kitove. Aj slikaj malo brazilke na plazi, ziv nam ti. 

Pa kačio sam ranije na ovoj temi, doduše nije Bondaj nego Šark plaža u zalivu za Uskrs, ovaj post - vidi četvrtu sliku. Evo još jedna od istog tog dana:

 

7ttFC1b.jpg

 

Share & Enjoy

Link to comment
On 4.12.2018. at 15:51, noskich said:

 

Postoje stvari koje se rade iz uverenja, a ne radi novca. 

Evo danas, potpun kolaps autobuskog saobracaja u centru. Pnom Pen bre ima daleko bolji autobuski transport od Sidneja. Dedica do mene na klupi kaze hoce da ide u bolnicu na pregled ne moze.

Poslednji vikend ulazim u voznu stanicu i pitam tipa koji radi tamo, sta je problem. On odgovara: "the trains are shit!"

 

CsaVizu.jpg

 

phnom-penh-bus.jpg?fit=660,495

Pa kad su ti uvjerenja bitnija od novca sto ne zivis u nekom kraju blizu posla nego se patis po zapadnom Sidniju.

Link to comment
10 hours ago, Moracikus said:

Sidniju

 

Love it! I koji nesrećnik ga samo prvi transkribova u Sidnej, da mi je znati pa da mu podjebavam potomke telefonom (;) @noskich). Srećom pa su ga izgleda brzo smenili inače bi danas pričali o Diznej filmovima.

Link to comment
11 hours ago, Moracikus said:

Pa kad su ti uvjerenja bitnija od novca sto ne zivis u nekom kraju blizu posla nego se patis po zapadnom Sidniju.

 

Komfor mi nikada nije bio visoko na listi prioriteta.

Edited by noskich
Link to comment
On ‎2‎.‎12‎.‎2018‎. at 8:25, noskich said:

Prokleta je zemlja u kojoj nista nije sveto i u kojoj je sve na prodaju, to jest plutokratija:

 

https://www.realcommercial.com.au/property-offices-nsw-redfern-502637002

 

UNDER OFFER

A sta predlazes? Da stanovnici ulice pokrenu samodoprinos za odrzavanje? Da drzava odrzava? Da se pusti da se urusi prolaznicima na glavu? Da zgradu otkupi Vatikan?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...