Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

On 24.4.2018. at 7:39, Delija67 said:

Mene interesuje kako izgleda kad neki tako nejtiv spiker probisvet pokusava da Kineza nauci Engleski, a da pri tom ne zna rec kineskog jezika. Zamisljam da dodje sad neki Kinez da me uci kineski tako sto mi prica nesto na kineskom da ne bih naucio nista.

 

Pa ne, u savremenoj lingvistici dominantna je struja koja se zalaze za "total language exposure", to jest da se upravo strani jezik u ucionici koristi 100%. Logika je da sto si vise izlozen stranom jeziku to ces ga brze nauciti. Pohadjao sam svojevremeno u Srbiji kurs nemackog po ovom metodu i iako je predavacica bila nasha nikada tokom casa nije koristila nas jezik. Samo pre i posle casa.

Link to comment
On 24.4.2018. at 5:12, Time Crisis said:

 

+1000

 

Da, predaju u obdanistu, osnovnim i srednjim skolama uglavnom. Cak i u drzavnim skolama.

Obrazovanje je odavno svuda postala komercijalna aktivnost pa prema tome zarada je primarna, kvalitet je sekundaran. 

Edited by noskich
Link to comment

http://www.news.com.au/finance/work/statistics-show-australia-doesnt-need-these-migrants/news-story/07dd10011562641d3ff257f9b3ceafbf

 

Statistics show Australia doesn’t need these migrants

 

Census 2016 results showed just 24 per cent of educated migrants aged 25 to 34 years old from non-English-speaking countries arriving between 2011 and 2016, were able to find professional level jobs by 2016. Five per cent had found managerial jobs.

Link to comment
On 24.4.2018. at 10:18, Indy said:

Vidiš, ono gde ti mene izgubiš su ova tvoja zaošijana poređenja Melburna i Hanoja (u korist Hanoja, naravno.) Prosto ne znaš gde da staneš i da se povučeš kad više ne praviš nikakvog smisla i nemaš dodirne veze sa realnim životom.

 

Cinjenica je da podatke o zagadjenosti vazduha iz Hanoja imamo samo sa dve lokacije, obe su u centru. Ako uporedis rezultate - podne po lokalnom vremenu kada je vrhunac zagadjenja sa usred noci kada se to zagadjenje prepolovljava jasno je da je glavni uzrok zagadjenja u Hanoju transport. A transport je u Hanoju veoma koncentrisano zagadjenje jer imas centar i mali broj auto puteva koji vode ka centru. Prema tome, a i na osnovu toga sto sam bio u hanojskim predgradjima, zakljucujem da u predgradjima mora biti znacajno cistiji vazduh.

 

S druge strane, gledao sam zagadjenje u Melburnu i tu nema varijacija, konstantno je ako poredis podne sa usred noci. Znaci kao sto si i sam napisao, moze se pretpostaviti da je industrija tu glavni faktor po tim predgradjima gde se zagadjenje meri i do malo ispod stotke. 

 

Slike ovih raspalih milk barova sam postavio jer eto u tom momentu sam bas citao taj clanak i to da vide ljudi na sta to lici, jer imamo na diskusiji vecinu ljudi koji u Australiji nikada nisu bili i zamisljaju da sve lici upravo na taj Docklands cije si slike postavio. Diznilend. 

Edited by noskich
Link to comment
1 hour ago, noskich said:

 

Da, predaju u obdanistu, osnovnim i srednjim skolama uglavnom. Cak i u drzavnim skolama.

Obrazovanje je odavno svuda postala komercijalna aktivnost pa prema tome zarada je primarna, kvalitet je sekundaran. 

Мислиш на Аустралију или? 

Link to comment
2 hours ago, noskich said:

 

Da li tebi ulazi u glavu da kada ne placas porez ne mozes ni da dobijes penziju/socijalno igde na ovoj planeti?

Stanarska prava postoje gde? U Australiji svakako ne postoje. 

Netacno je da stranci ne mogu posedovati nekretnine, to zavisi od zemlje do zemlje, konkretno u Vijetnamu mogu posedovati.

 

Ma nemojte? mogu dobiti vizu i drzavljanstvo naosnovu toga? Mogu zaraditi tu nekretninu predavanjem jezika? 

Ne postoje jer mogu ljudi sebi da priušte nekretninu.

Link to comment
On 15.10.2017. at 18:23, noskich said:

Novi luksuzni kondoi od 70 kvadrata u daljem predgradju Hanoja 35K USD:

 

https://search.savills.com/au/en//list/property-for-sale/vietnam/ha-noi#/r/detail/vn60021000000005

 

Ko zaradjuje 2000 USD to je 17,5 plata iliti godinu I po rada od 18 sati nedeljno.

 

Vizu radnu naravno da mozes da dobijes. Boravak nije nikakav problem, bilo radna bilo turisticka viza mogu da se produzavaju do u nedogled bez izlaska iz zemlje. Drzavljanstvo, cemu bi bilo kome iz Srbije sluzilo vijetnamsko drzavljanstvo? Mogao bi da putuje u zemlje ASEAN-a bez vize. I to je to. Znaci ustedis neku sitninu za vize. 

Pre ces u Vijetnamu zaraditi za nekretninu nego u Australiji. Link vise ne radi, radio je kada je post bio postavljen,

Edited by noskich
Link to comment
6 hours ago, noskich said:

 

Da, predaju u obdanistu, osnovnim i srednjim skolama uglavnom. Cak i u drzavnim skolama.

Obrazovanje je odavno svuda postala komercijalna aktivnost pa prema tome zarada je primarna, kvalitet je sekundaran. 

 

Hah, lepo videti posle svih onih "anti-plutokratskih" naklapanja srdačne preporuke da priučeni paceri treba da uzimaju pare od dece po Aziji. :)

Link to comment
18 hours ago, Time Crisis said:

 

Hah, lepo videti posle svih onih "anti-plutokratskih" naklapanja srdačne preporuke da priučeni paceri treba da uzimaju pare od dece po Aziji. :)

 

Porediti plutokrate sa ljudima koji zaradjuju 2000 USD mesecno predavajuci engleski "sa svoje dve ruke" je za nemam reci.

Druga stvar nisu svi "priuceni paceri". Na primer, znam za zenu u Kini koja iako ima osrednje znanje jezika ima desetogodisnje iskustvo u srpskoj prosveti koje je lepo primenila na svoj novi posao. To sto je necije poznavanje engleskog osrednje ne mora da znaci da oni ne mogu da odrade odlican posao sa decom koja su pocetnici po poznavanju jezika.

 

Niti svi koji predaju engleski po Aziji imaju osrednje poznavanje jezika. Niti postoji profesija u kojoj su sve sami profesionalci. Naprotiv, svuda je rec o Gausovoj krivi, imamo masu ljudi koji svoje poslove rade osrednje i mali broj potpuno nekompetentnih i brilijantnih. 

Edited by noskich
Link to comment

Ajmo malo opet o plutokratiji, kako u Australiji plutokrate pisu zakone koji bi trebalo da ih "regulisu":

 

http://www.abc.net.au/news/2018-04-25/asic-james-wheeldon-corporate-regulator-banking-royal-commission/9693488

 

Regulator ASIC has a 'culture of subservience to the big banks', says former employee

"If I wanted to get a job with a bank, I'd go work for a bank instead of doing the banks' work through ASIC," he said.

 

According to him, the main problem with ASIC is that it defers to the banks, lawyers and their lobbyists.

"I thought my job as a lawyer within the regulatory policy branch at ASIC would be to enforce the law, because that's what it says in the ASIC Act, [what] ASIC is supposed to do," Mr Wheeldon said in an interview with the ABC's PM program.

But while there he said he saw exactly the opposite.

"I saw ASIC literally changing the law, amending the Corporations Act to benefit the banks and the lobby groups for the banks," he said.

ASIC has the power to take the law as drafted by Parliament and make certain changes, within strict rules.

But Mr Wheeldon said ASIC made changes to the law to benefit the banks, at the request of what is now known as the Financial Services Council.

 

E to su plutokrate, oni koji sede na Board sastancima banaka, a ne ljudi koji predaju engleski u Vijetnamu za 2000 USD mesecno.

Edited by noskich
Link to comment
On 25. april 2018 at 6:14, noskich said:

Svuda gde je komercijalizovano, gotovo ceo svet sa malim brojem izuzetaka. 

Као и обично претјерујеш, није готово цијели свијет. Образовање још увијек у поприлично доста земаља се ипак заснива на квалитету. 

Link to comment
3 hours ago, noskich said:

 

Porediti plutokrate sa ljudima koji zaradjuju 2000 USD mesecno predavajuci engleski "sa svoje dve ruke" je za nemam reci.

Druga stvar nisu svi "priuceni paceri". Na primer, znam za zenu u Kini koja iako ima osrednje znanje jezika ima desetogodisnje iskustvo u srpskoj prosveti koje je lepo primenila na svoj novi posao. To sto je necije poznavanje engleskog osrednje ne mora da znaci da oni ne mogu da odrade odlican posao sa decom koja su pocetnici po poznavanju jezika.

 

Niti svi koji predaju engleski po Aziji imaju osrednje poznavanje jezika. Niti postoji profesija u kojoj su sve sami profesionalci. Naprotiv, svuda je rec o Gausovoj krivi, imamo masu ljudi koji svoje poslove rade osrednje i mali broj potpuno nekompetentnih i brilijantnih. 

 

Trt, imaš koliko hoćeš plutokrata koji takođe rade s dve ruke, kao da je to nešto posebno. Inače naravno da nisu svi takvi, ne pričam o pravim profesorima, ali ti što se u životu nisu bavili jezikom i realno nemaju pojma i onda reše da završe jednomesečni kurs i sad su kao profesori (kao što ti zdušno preporučuješ), to je sramota.

Edited by Time Crisis
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...