Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

15 minutes ago, MilenaS said:

a predgrađa Hanoja i zaseoci Vijetnama su tako kvalitetna mesta za život.

 

Pa eto pogledaj slike malo iznad kako su predgradja Melburna primamljiva.

Link to comment
33 minutes ago, MilenaS said:

Celta je jednomesečni kurs??? CELTA/Trinity CertTESOL su jednomesečni kurseviCELTA/Trinity CertTESOL?CELTA/Trinity CertTESOL

Pitam se kakve su im bolnice i koliko je maksimum coverage? Welfare assistance je isto što i penziono?

 

Tacno: http://ihsydney.com.au/teach-english/cambridge-celta/

Study Mode 4 weeks Full Time

 

Iz postovanja prema sagovornicima pri ucescu na temama se treba informisati o temi, a ne pisati netacne informacije 'iz glave' i postavljati nesuvisla pitanja.

 

U Australiji se placa prilicno visok porez na prihod, plus dodatni porez na medicinsko osiguranje i extra poreze ko ima vishu platu. 

Zauzvrat, samo ovako da pomenem sta mi prvo pada na pamet, drzavno zdravstvo NE pokriva:

- Hitnu pomoc (cena je 1000 dolara)

- Stomatologiju

- Oftalmologiju

- Ortopediju

- Fizio...

Za bilo sta sto podrazumeva specijaliste i boravak u bolnici pacijenti se stavljaju na liste na kojima mogu cekati godinama za neka oboljenja.

 

Socijalna pomoc - ne dobija se automatski kada se neko povredi ili izgubi posao. Vec se prvo gleda imovinsko stanje. Ako to imovinsko stanje nije bukvalno 0 dolara u dzepu onda se na tu pomoc ceka i pola godine. Ako ti partner nije izgubio posao i ima solidnu platu diskvalifikovan si za mnoge vrste pomoci. 

 

Penziono - penziju (super) ne obezbedjuje drzava, vec se novac izdvaja iz plata i ostavlja po strani u investicionim fondovima.

Na drzavnu starosnu penziju pravo imaju samo gradjani loseg materijalnog stanja, a neprestano pomeraju starosnu granicu za primanje iste u nadi da ce primaoci pre pocrkati nego sto ce je primiti.

 

Ukratko, poreza se itekako naplacas, sta od tog poreza dobijes to smo videli koju stranu na ovoj temi pre. Novac odlazi investitorima u nekretnine (negative gearing, umanjen capital gains tax), privatne bolnice i skole... nesto blizu 70 milijardi, dok isplacena socijalna pomoc je samo oko 17 milijardi.

 

Prema tome prosla su ta vremena kada se moglo racunati na drzavno zdravstvo i socijalnu pomoc. Danas se od tebe ocekuje em da platis porez, em da uplacujes privatno zdravstveno, income insurance u slucaju da izgubis posao, osiguranja za slucaj invaliditeta i smrti, kucu, kola... SVE. Sve se mora privatno uplacivati jer se uopste ne moze racunati na drzavno. Racuna samo onaj ko mora jer nema drugog izbora.

4 weeks Full Time

 

Edited by noskich
Link to comment
1 hour ago, noskich said:

 

Pa eto pogledaj slike malo iznad kako su predgradja Melburna primamljiva.

Pogledala i bila, videla kako kolju pse da bi se prehranili, i svoju decu prodaju turistima.

Link to comment
51 minutes ago, noskich said:

 

Tacno: http://ihsydney.com.au/teach-english/cambridge-celta/

Study Mode 4 weeks Full Time

 

Iz postovanja prema sagovornicima pri ucescu na temama se treba informisati o temi, a ne pisati netacne informacije 'iz glave' i postavljati nesuvisla pitanja.

 

U Australiji se placa prilicno visok porez na prihod, plus dodatni porez na medicinsko osiguranje i extra poreze ko ima vishu platu. 

Zauzvrat, samo ovako da pomenem sta mi prvo pada na pamet, drzavno zdravstvo NE pokriva:

- Hitnu pomoc (cena je 1000 dolara)

- Stomatologiju

- Oftalmologiju

- Ortopediju

- Fizio...

Za bilo sta sto podrazumeva specijaliste i boravak u bolnici pacijenti se stavljaju na liste na kojima mogu cekati godinama za neka oboljenja.

 

Socijalna pomoc - ne dobija se automatski kada se neko povredi ili izgubi posao. Vec se prvo gleda imovinsko stanje. Ako to imovinsko stanje nije bukvalno 0 dolara u dzepu onda se na tu pomoc ceka i pola godine. Ako ti partner nije izgubio posao i ima solidnu platu diskvalifikovan si za mnoge vrste pomoci. 

 

Penziono - penziju (super) ne obezbedjuje drzava, vec se novac izdvaja iz plata i ostavlja po strani u investicionim fondovima.

Na drzavnu starosnu penziju pravo imaju samo gradjani loseg materijalnog stanja, a neprestano pomeraju starosnu granicu za primanje iste u nadi da ce primaoci pre pocrkati nego sto ce je primiti.

 

Ukratko, poreza se itekako naplacas, sta od tog poreza dobijes to smo videli koju stranu na ovoj temi pre. Novac odlazi investitorima u nekretnine (negative gearing, umanjen capital gains tax), privatne bolnice i skole... nesto blizu 70 milijardi, dok isplacena socijalna pomoc je samo oko 17 milijardi.

 

Prema tome prosla su ta vremena kada se moglo racunati na drzavno zdravstvo i socijalnu pomoc. Danas se od tebe ocekuje em da platis porez, em da uplacujes privatno zdravstveno, income insurance u slucaju da izgubis posao, osiguranja za slucaj invaliditeta i smrti, kucu, kola... SVE. Sve se mora privatno uplacivati jer se uopste ne moze racunati na drzavno. Racuna samo onaj ko mora jer nema drugog izbora.

4 weeks Full Time

 

Šteta što od toga nema ništa u Vijetnamu.

Link to comment
1 hour ago, MilenaS said:

Pogledala i bila, videla kako kolju pse da bi se prehranili, i svoju decu prodaju turistima.

 

http://www.news.com.au/national/western-australia/wa-mum-facing-93-child-abuse-charges/news-story/cc27ac177ff97ccea56e1ea81b5109c6

 

A PERTH mother accused of the gang rape of her young daughter has been hit with another 81 charges over allegations she repeatedly sexually abused both her children and a teenage girl.

http://www.news.com.au/world/the-secret-sex-and-labour-trade-in-australia/news-story/4d5f52d2f8bc89a731816ee6fb0a4b36

 

WELCOME to Australia, destination for sex workers, forced labour, arranged marriage and child sex trafficking.

 

https://www.smh.com.au/national/nsw/six-charged-over-sydney-child-prostitution-ring-20120525-1z8hz.html

 

Six charged over Sydney child prostitution ring

 

https://www.theaustralian.com.au/news/nation/client-paid-10-for-12-year-old-girl/news-story/ead4095415d119f46b0555519d5006ff?sv=b565fe53a099776961258f80732437ab

Child prostitution ring victims 'given food and drugs'

 

http://www.abc.net.au/news/2010-04-01/child-prostitute-case-sparks-criticism-of-sex/389596

 

A former Tasmanian sex worker has blamed the state's ban on brothels for a child prostitution case that has shocked the state.

 

 

Link to comment
1 hour ago, MilenaS said:

Šteta što od toga nema ništa u Vijetnamu.

 

Opet da ponovim, ja da sam napisao toliku kolicinu netacnih informacija, i da mi je pod nos svaki put gurnuto crno na belo kako sam pisao sasvim netacne stvari, i to se desilo nebrojeno puta, mene bi bilo sramota. 

 

Potpuno je nebitno da li se kolju i jedu svinje, krave, psi ili macke. Sve je ubistvo bez razlike.

 

Edited by noskich
Link to comment
3 hours ago, noskich said:

 

Pa eto pogledaj slike malo iznad kako su predgradja Melburna primamljiva.

 

Šta čekaš onda? :laugh: Inače svakom ko misli da će Celtu spi*kati za mesec dana i onda predavati punom razredu dece/odraslih kao da to nije ništa, puno sreće. :)

Edited by Time Crisis
Link to comment
9 minutes ago, Time Crisis said:

 

Šta čekaš onda? :laugh: Inače svakom ko misli da će Celtu spi*kati za mesec dana i onda predavati punom razredu dece/odraslih kao da to nije ništa, puno sreće. :)

 

On 20.4.2018. at 9:20, noskich said:

Zasto sam i dalje u Sidneju? Pa zato sto u mom slucaju to sto je nominalna plata visa nije samo teoretska usteda, vec realna usteda zato sto anuliram troskove rente deleci kucu sa cimerima, smanjujem troskove hrane kuvajuci kod kuce, nemam kola, ne zivim konzumeristickim zivotom...

 

Moj drugar je CELTA predavac u International House Sydney - link iznad, i gotovo nikada se ne desava da neko ne zavrsi kurs u predvidjenom roku kada pohadja full time. A itekako nalaze poslove po koledzima koje pohadjaju strani studenti odmah nakon zavrsetka CELTE i to ovde u Sidneju/Australiji. A kamoli po Aziji gde nasi ljudi koji nikada nisu ziveli van Srbije pre toga sa osrednjim znanjem engleskog predaju po Kini, Vijetnamu, Kambodzi... Po Aziji native mogu da zarade prosecnu australijsku platu full time lako. Ili ako hoce da rade pola radnog vremena pola australijske prosecne plate. Sa kojom tamo zive 5-10 puta bolje nego ovde.

Edited by noskich
Link to comment
7 minutes ago, noskich said:

 

 

Moj drugar je CELTA predavac u International House Sydney - link iznad, i gotovo nikada se ne desava da neko ne zavrsi kurs u predvidjenom roku kada pohadja full time. A itekako nalaze poslove po koledzima koje pohadjaju strani studenti odmah nakon zavrsetka CELTE i to ovde u Sidneju/Australiji. A kamoli po Aziji gde nasi ljudi koji nikada nisu ziveli van Srbije pre toga sa osrednjim znanjem engleskog predaju po Kini, Vijetnamu, Kambodzi... Po Aziji native mogu da zarade prosecnu australijsku platu full time lako. Ili ako hoce da rade pola radnog vremena pola australijske prosecne plate. Sa kojom tamo zive 5-10 puta bolje nego ovde.

da samo ti naši radnici koji rade tamo rade na crno, bez ikakvih prava

Link to comment
Just now, MilenaS said:

da samo ti naši radnici koji rade tamo rade na crno, bez ikakvih prava

 

Ne rade svi na crno. A kakva prava im manjkaju? 

Link to comment
Just now, noskich said:

 

Ne rade svi na crno. A kakva prava im manjkaju? 

ko naprimer.

 

Penziono, stanarska prava, mogucnost nekretnina posedovanja,socijalno, bilo kakava prava

Link to comment
11 hours ago, noskich said:

 

 

Moj drugar je CELTA predavac u International House Sydney - link iznad, i gotovo nikada se ne desava da neko ne zavrsi kurs u predvidjenom roku kada pohadja full time. A itekako nalaze poslove po koledzima koje pohadjaju strani studenti odmah nakon zavrsetka CELTE i to ovde u Sidneju/Australiji. A kamoli po Aziji gde nasi ljudi koji nikada nisu ziveli van Srbije pre toga sa osrednjim znanjem engleskog predaju po Kini, Vijetnamu, Kambodzi... Po Aziji native mogu da zarade prosecnu australijsku platu full time lako. Ili ako hoce da rade pola radnog vremena pola australijske prosecne plate. Sa kojom tamo zive 5-10 puta bolje nego ovde.

 

Bilo ko sa osrednjim znanjem jezika moze da predaje samo deci u obdanistu i nikome drugom jer hedino od te dece zna vise.

Ako neko sa osrednjim znanjem predaje odraslima to je kriminal jer ih nikada nece nauciti sta treba. 

Ali koga briga za kvalitet nastave, bitno je svoju guzicu uvaliti.

Link to comment
39 minutes ago, nera said:

 

Bilo ko sa osrednjim znanjem jezika moze da predaje samo deci u obdanistu i nikome drugom jer hedino od te dece zna vise.

Ako neko sa osrednjim znanjem predaje odraslima to je kriminal jer ih nikada nece nauciti sta treba. 

Ali koga briga za kvalitet nastave, bitno je svoju guzicu uvaliti.

 

+1000

Link to comment
2 hours ago, nera said:

 

Bilo ko sa osrednjim znanjem jezika moze da predaje samo deci u obdanistu i nikome drugom jer hedino od te dece zna vise.

Ako neko sa osrednjim znanjem predaje odraslima to je kriminal jer ih nikada nece nauciti sta treba. 

Ali koga briga za kvalitet nastave, bitno je svoju guzicu uvaliti.

 

Ja koliko sam shvatio ti likovi u Kini upravo deci u obdanistu i predaju. Imam nekoliko prijatelja tamo, predaju u nekim privatnim skolama bas maloj deci, ono, basic english, mama, tata, pas, taj nivo. 1500-1600 evra mesecna plata, plus skola placa stan i racune i sredjuje vizu, i placa avion tamo i nazad. Uslov je da imas zavrsen bilo koji faks i polozen TEFL mislim, ili nesto od tih sertifikovanih kurseva, nisam siguran. Native speakers pocinju sa 2000 eur plus isto ovo ostalo. To je u nekom "malom" gradu od par miliona ljudi nekih sat-dva od Sangaja, bio sam kod njih letos, jeftino je bas. I Sangaj nije skup uopste, a ovo je bas dzabe. Koji je k tim kinezima, zasto se to toliko placa, nemam pojma.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...