Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Ljudi šta je to MyWiFi, i zašto je to velika stvar da ti dozvoli da se preseliš iz Ciriha u BGD? 

 

Bilo nešto jutros na Bljucu, gde se je on kao preselio i ovde osnovao super IT kompaniju, i hvali srbiju do zla Boga. Da li je to on?

Link to comment

Kuba? Vidim da se pominju neke nenormalno niske prosecne plate koje sigurno nisu bas takve. Troskovi zivota sigurno nisu veci nego u Beogradu?

 

Deluje mi interesantno da se presaltam tamo na sto duze. Da li bi bio problem da me US firma placa? Valjda su poceli da skidaju te sankcije...

 

Mada bi se to verovatno dalo zaobici jer su gazde firme iz Argentine.

 

Ne znam da li bih mogao da odem na stalno al nije da me ne vuce...  Moram prvo jednom da odem turisticki.

Link to comment

Sto?

 

Kolko vidim najvise bi me na netu osisali :)

 

https://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Cuba

 

Komunalije ispod 8 dolara :)

 

rentiranje gajbe u centru je skupo po ovome (zabole me za centar, hocu negde na plazu gde je sto manja guzva)

 

al zato kupovina...

 

Buy Apartment Price[ Edit ]

Price per Square Meter to Buy Apartment in City Centre413.21 $

 

Definitivno zanimljiva destinacija. A da ne pricam koliko mi Kuba generalno lezi (iako jos nisam bio :( )

 

Dzamejka bi isto dosla u obzir.

 

edit: nesto skuplja al izvodljivo. Ako je sudeci po ovome jos gori net

 

https://www.expatistan.com/cost-of-living/country/jamaica?currency=USD

Edited by katamaran
Link to comment

Zato sto je brzina neta ko kod nas u doba dial-upa, a i za to moras da odes tamo gde ima neta. Neupotrebljiv je ako ti treba za posao. Bar je tako bilo pre godinu i koji mesec u doba Fidelove smrti kad sam bio tamo.

Edited by Delija67
Link to comment

Ovde pominju nesto do 60mbps. Meni u sustini i ne treba prebrz net(bar ne za glavnu sljaku na koju se sve vise koncentrisem). Mada pitanje je kakva je situacija sa netom van centra

 

Moracu da ispitam detalje. Definitivno deluje izvodljivo i zanimljivo.

 

edit: ovi moji (ljudi sto rade online) svi nesto sanjaju (a mnogi vala i realizovase) Tajland. Ja bih pre na ovu stranu.

Edited by katamaran
Link to comment

Hajmo jedno konkretno poredjenje. Puno radno vreme predavanje engleskog u Hanoju plata 2000 USD. Prosecna plata u Sidneju 80k.

Mesecno u Hanoju to je cirka 2600 AUD, nakon poreza prosecna mesecna plata u Sidneju je 5000 AUD.

 

Sta imamo? U Hanoju primas pola plate koju bi primao u Sidneju, ali su zato zivotni troskovi oko 10 puta jeftiniji (renta, hrana, transport, odeca...).

 

Izuzeci su uvozni proizvodi poput tehnike recimo, tu je cena uporediva. I takodje sto je visa nominalna plata to teoretski imas vise lufta za ustedu (kazem teoretski jer zivotni troskovi lako anuliraju ili cak preinacavaju ovu prednost).

 

Zasto sam i dalje u Sidneju? Pa zato sto u mom slucaju to sto je nominalna plata visa nije samo teoretska usteda, vec realna usteda zato sto anuliram troskove rente deleci kucu sa cimerima, smanjujem troskove hrane kuvajuci kod kuce, nemam kola, ne zivim konzumeristickim zivotom...

Link to comment
1 minute ago, katamaran said:

mene bi u Meksiku plasio kriminal. Kuba mi bas deluje po meri. Kod Meksika bi me najvise privlacila klopa :)

 

A cime se bavis online ako nije tajna?

Link to comment

Upwork, ne preterano usko specijalizovan. Sad sam se uvalio na jedan online radio agregator pa mi je to u sustini glavno. Uzmem usput jos poneku tezgu da me zelja mine.

Edited by katamaran
Link to comment
4 hours ago, noskich said:

Hajmo jedno konkretno poredjenje. Puno radno vreme predavanje engleskog u Hanoju plata 2000 USD. Prosecna plata u Sidneju 80k.

Mesecno u Hanoju to je cirka 2600 AUD, nakon poreza prosecna mesecna plata u Sidneju je 5000 AUD.

 

Sta imamo? U Hanoju primas pola plate koju bi primao u Sidneju, ali su zato zivotni troskovi oko 10 puta jeftiniji (renta, hrana, transport, odeca...).

 

Izuzeci su uvozni proizvodi poput tehnike recimo, tu je cena uporediva. I takodje sto je visa nominalna plata to teoretski imas vise lufta za ustedu (kazem teoretski jer zivotni troskovi lako anuliraju ili cak preinacavaju ovu prednost).

 

Zasto sam i dalje u Sidneju? Pa zato sto u mom slucaju to sto je nominalna plata visa nije samo teoretska usteda, vec realna usteda zato sto anuliram troskove rente deleci kucu sa cimerima, smanjujem troskove hrane kuvajuci kod kuce, nemam kola, ne zivim konzumeristickim zivotom...

Ma totalna neistina, samo ako imaš AUS, CND, US, UK pasoš i diplome. Dakle to je jedan mali broj ljudi koji imaju takve plate.

Link to comment
1 minute ago, MilenaS said:

Ma totalna neistina, samo ako imaš AUS, CND, US, UK pasoš i diplome. Dakle to je jedan mali broj ljudi koji imaju takve plate.

 

Ako imas sve to onda mozes da dobijes 2000 USD i za pola radnog vremena. Lepo je napisano puno radno vreme - 40 casova sto pokriva i non-native speakere.

Edited by noskich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...