Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

1 hour ago, noskich said:

 

Ako imas sve to onda mozes da dobijes 2000 USD i za pola radnog vremena. Lepo je napisano puno radno vreme - 40 casova sto pokriva i non-native speakere.

može li neki dokaz da postoji takav posao

Link to comment
20 minutes ago, MilenaS said:

može li neki dokaz da postoji takav posao

 

Pa evo ti dokaz. U mesecu imas 22 standardnih radnih dana. Radni dan opet standardno traje 8 sati. Znaci ako radis full time, to jest 40 sati nedeljno, to je 22x8=176 sati

 

2000 dolara podeljeno sa 176 sati je 11.36 dolara na sat. A toliko nisku satnicu ama bas nigde nisam video oglasenu. Minimum je 15 dolara na sat cak i za non native. A native dobijaju 20-25 na sat po pravilu. Veoma je lako zaraditi 2000 USD ko radi 40 sati nedeljno. Bilo da kombinuje dva part-time posla, radi samo privatne casove ili radi full time za jednu firmu. 

 

Ko god hoce moze da potrazi online i da vidi koliko se krece cena satnice. 

Evo recimo ovde: http://www.eslcafe.com/joblist/ odes na search pa stavi Vietnam

Tu ces videti da to sto ti tvrdis native sa diplomama mogu lako da dobiju 2000 i za pola radnog vremena, pa cak i uz obezbedjen smestaj.

Oglasi su uglavnom za native, ali non-native svakako mogu dobiti to sto sam napisao u najmanju ruku ako rade 40 sati nedeljno.

 

Stvar je u tome da retko koji oglas zvanicno trazi non-native. Uvek se pokusava dobiti sto bolji kandidat. U praksi za non-native je daleko lakse naci posao na licu mesta nego online, makar kada je Vijetnam ovde konkretno u pitanju. U Kini su plate jos vise.

 

Edited by noskich
Link to comment

Evo ti jedan primer: http://www.eslcafe.com/joblist/index.cgi?read=46679

 

Requirements: 
● Bachelor's degree or higher 
● A recognized initial certificate in English language teaching (CELTA/Trinity CertTESOL or equivalent) 
● A clean criminal record in home country and in Vietnam 
● Experience in teaching in a primary, secondary and high school setting with larger class sizes (preferable) 
● Excellent communication, interpersonal, time management and organizational skills 
● Adaptability, flexibility and cultural awareness 
● Professional appearance and conduct 
● 1+ years relevant teaching experience (preferable) 
Salary and Benefits: 
● Salary ranges from US$22 –US$25 per hour with guarantee of at least 60 hours of teaching per month for full-time teacher (after probation) 
● Paid travel allowances 
● Contract completion bonus of US$1/hour for each hour of teaching 
● Visas- run for local hires up to 3,500,000 VND 
● Visa & work permit costs that occurred in Vietnam are fully covered . 
● 9 days paid annual leaves & 2 sick leaves for full time teachers. 
● 10 Paid National holidays 
● Inpatient & Outpatient Bao Viet Medical Insurance covered for full time teachers 
● Welfare assistance 
● On-going training and professional development 

 

Ne traze native kao obavezno. Garantuju ti 60 sati mesecno. Nadjes jos jedan takav posao, iskombinujes i primas minimalno 2640 USD mesecno (22 dolara puta 120 sati) - ovo je samo 28 sati nedeljno! Ne puno radno vreme.

Druga stvar - ti kao aplikant za ovakve poslove mozes sebe veoma brzo uciniti pozeljnijim kandidatom. Recimo TEFL/TESOL sertifikat mozes zavrsiti za do uvrh glave mesec dana. Cak i CELTA, najpriznatiji kurs za TEFL/TESOL je mesec dana full-time. A kad steknes samo godinu dana iskustva to je veoma veliki adut da dobijas jos bolje i placenije poslove.

Edited by noskich
Link to comment
6 hours ago, noskich said:

Pa zato sto u mom slucaju to sto je nominalna plata visa nije samo teoretska usteda, vec realna usteda zato sto anuliram troskove rente deleci kucu sa cimerima, smanjujem troskove hrane kuvajuci kod kuce, nemam kola, ne zivim konzumeristickim zivotom...

 

Za većinu ti svaka čast, ali ovo zadnje ti priznam tek kada prestaneš da konzumiraš forume ;) 

Link to comment
2 hours ago, noskich said:

Evo ti jedan primer: http://www.eslcafe.com/joblist/index.cgi?read=46679

 

Requirements: 
● Bachelor's degree or higher 
● A recognized initial certificate in English language teaching (CELTA/Trinity CertTESOL or equivalent) 
● A clean criminal record in home country and in Vietnam 
● Experience in teaching in a primary, secondary and high school setting with larger class sizes (preferable) 
● Excellent communication, interpersonal, time management and organizational skills 
● Adaptability, flexibility and cultural awareness 
● Professional appearance and conduct 
● 1+ years relevant teaching experience (preferable) 
Salary and Benefits: 
● Salary ranges from US$22 –US$25 per hour with guarantee of at least 60 hours of teaching per month for full-time teacher (after probation) 
● Paid travel allowances 
● Contract completion bonus of US$1/hour for each hour of teaching 
● Visas- run for local hires up to 3,500,000 VND 
● Visa & work permit costs that occurred in Vietnam are fully covered . 
● 9 days paid annual leaves & 2 sick leaves for full time teachers. 
● 10 Paid National holidays 
● Inpatient & Outpatient Bao Viet Medical Insurance covered for full time teachers 
● Welfare assistance 
● On-going training and professional development 

 

Ne traze native kao obavezno. Garantuju ti 60 sati mesecno. Nadjes jos jedan takav posao, iskombinujes i primas minimalno 2640 USD mesecno (22 dolara puta 120 sati) - ovo je samo 28 sati nedeljno! Ne puno radno vreme.

Druga stvar - ti kao aplikant za ovakve poslove mozes sebe veoma brzo uciniti pozeljnijim kandidatom. Recimo TEFL/TESOL sertifikat mozes zavrsiti za do uvrh glave mesec dana. Cak i CELTA, najpriznatiji kurs za TEFL/TESOL je mesec dana full-time. A kad steknes samo godinu dana iskustva to je veoma veliki adut da dobijas jos bolje i placenije poslove.

ti si svestan da je to za nastavnike native, i da je to minimalna satnica u AUS?

Link to comment

Oziji su interesantni online poslodavci. Ima ih dosta koji super placaju jer su te cifre nista za njih ali bih rekao da ih je cak i vise koji gledaju da ljude plate i po jedva dolar do dva na sat. Cenim da ih je blizina Filipina iskvarila. Muceni Filipinci rade ko roboti za bedu. Verovatno i u RL masovno rade po Australiji (just guessing)

 

edit: al sa Englezima jos ne nadjoh dobru pricu. Oni su valjda i doktorirali autsorsing pa bi i dusu da uzmu za 2 funte mesecno. neverovatno koliko bezobrazne ponude ostavljaju.

Edited by katamaran
Link to comment

Ne vidim sto je nitkovluk ici tamo gde ce tvoj dinar da dobaci dalje. Nije moj posao da razvijam ekonomiju na Kubi.

 

ko brani Kubancu da proba da radi sto i ja?

 

edit: mozda  te nisam razumeo. Valjda su ti nitkovi oni koji rade lokalno za sicu. Ja razmisljam da postanem digitalni nomad i radio bih za iste poslodavce za koje i sad radim. Da su lokalni poslodavci po tim zemljama dobri, i plate bi im valjale.

Edited by katamaran
Link to comment

To je vec drugo. Mada je meni suludo otici da radis na farmi u Vijentamu za 10 puta manje pare nego sto mozes da dobijes kuci.

 

edit: ima li uopste dovoljno takvih Norvezana(il odakle vec) da uopste mogu da uticu na lokalnu cenu rada?

 

Jeste da tamo kruna mnogo dalje dobaci al opet ne vidim rezon. Pretpostavicu (lupam) da u Vijetnamu mozes da kupis 5 puta vise za tu krunu al kod kuce verovatno mozes da zaradis deset puta toliko za isti ulozeni trud. edit: vazda ljudi bezali iz nerazvijenih zemalja u razvijene. Neshvatljivo mi je da znacajan broj ide i u kontra smeru. Kapiram one koji bi tamo da trose, al da rade, to mi vec ne ide u glavu.

 

Meni kod Kube nije samo dobacivanje dinara (kolko videh cak i nesto skuplji zivot nego ovde) nego mi odgovara i klima, priroda, mentalitet ljudi...

 

na kraju verovatno necu ni otici ali one can dream

 

edit: razumem to tvoje sa rastezanjem al mi opet bezveze. Ne svidja mi se ekonomija gde na kraju meseca sigurno imas manji kapital nego na pocetku (pretpostavicu da trose vise nego sto zarade jer tek bez toga cela prica ne bi imala smisla)

Edited by katamaran
Link to comment
45 minutes ago, Host said:

Nitkovi su ljudi koji imaju bolje opcije u zivotu, a biraju da unistavaju zivote ljudi koji nemaju. Npr, Norvezani koji rade za dzabe na farmama u Vijetnamu i na taj nacin ostavljaju lokalce bez posla ili im spustaju cenu rada. 

 

Postoji mnogo sajtova za tzv. volontiranje po SE Aziji koji za nadoknadu povezuju "svetske putnike" sa takvim poslovima. 

Може мало детаљнији инфо о џабном раду Норвежана на фармама у Вијетнаму? 

Link to comment

Pre desetak godina sam preko mladih istrazivaca cuo za neke zanimljive volonterske price. Meni je bilo super zanimljivo jer u sustini za dz vidis neku egzotiku.

 

Zapamtih dva posla (otprilike). Jedan je da cuvas kornjacina jaja na Galapagosu a drugi je da teras vatrometom majmune sa pirincanih polja ili tako nesto.

 

edit: tad su valjda kod nas bili balkanski volonteri da sredjuju Obedsku baru. Projekat Povratak ibisa. Isao kao kamerman na izlet sa njima (nikad mi to nije bio posao, al mi se islo tamo :))

Edited by katamaran
Link to comment

Ја знам конкретно за волонтерски рад у једном дому за дјецу који је ца. 50 километара изван Hanoi, и знам да волонтери сами плаћају пут и храну и минимално морају остати двије седмице. Први пут чујем за ово што спомиње Хост.

Link to comment

Хост не требаш тражити, нашао сам о том раду на фармама, и ко организује. Не пратим ту врсту волонтерском рада па ми је промакло. 

Link to comment
5 hours ago, palikaris said:

samo sto u AUS s tom minimalnom satnicom mozes dupe da obrises, a u Vietnamu radis part-time i uzivas u zivotu. sitna razlika.

da li u australiji ljudi jedu ljude, zagađenje vazduha je na AQI skali preko 200? nema ispravne vode za piče, nikakvi higijenski uslovi i bukvalno ljudski život vredi nula?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...