Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

7 minutes ago, Time Crisis said:

 

Trt, imaš koliko hoćeš plutokrata koji takođe rade s dve ruke, kao da je to nešto posebno. Inače naravno da nisu svi takvi, ne pričam o pravim profesorima, ali ti što se u životu nisu bavili jezikom i realno nemaju pojma i onda reše da završe jednomesečni kurs i sad su kao profesori (kao što ti zdušno preporučuješ), to je sramota.

 

Idi pogledaj sta znaci pojam o kojem se diskutuje pre sto se ukljucis u razgovor: http://www.vokabular.org/?lang=sr-lat&search=PLUTOKRATIJA

Kome to vladaju predavaci engleskog u Vijetnamu? 

 

Sta je sramota? To sto rade posao? 

Ne mora svako ko predaje engleski da bude profesor strucan za predavanje na univerzitetu. Engleski se predaje na mnogo razlicitih nivoa za raznolike potrebe. Danas je apsolutno prihvaceno kao svetski standard da neko sa zavrsenim osnovnim studijama i CELTA-om (cetiri nedelje full time
) ili ekvivalentom moze da predaje engleski. Da li oni mogu da predaju engleski na Oksfordu ili Kejmbridzu? Ne mogu.

Da li u vrticu/osnovnoj-srednjoj skoli u Kini/Vijetnamu/Kambodzi... u kojima su deca pocetnici jesu neophodni predavaci univerzitetskog nivoa? Nisu.

Edited by noskich
Link to comment
10 minutes ago, noskich said:

 

Idi pogledaj sta znaci pojam o kojem se diskutuje pre sto se ukljucis u razgovor: http://www.vokabular.org/?lang=sr-lat&search=PLUTOKRATIJA

Kome to vladaju predavaci engleskog u Vijetnamu? 

 

Sta je sramota? To sto rade posao? 

Ne mora svako ko predaje engleski da bude profesor strucan za predavanje na univerzitetu. Engleski se predaje na mnogo razlicitih nivoa za raznolike potrebe. Danas je apsolutno prihvaceno kao svetski standard da neko sa zavrsenim osnovnim studijama i CELTA-om (cetiri nedelje full time
) ili ekvivalentom moze da predaje engleski. Da li oni mogu da predaju engleski na Oksfordu ili Kejmbridzu? Ne mogu.

Da li u vrticu/osnovnoj-srednjoj skoli u Kini/Vijetnamu/Kambodzi... u kojima su deca pocetnici jesu neophodni predavaci univerzitetskog nivoa? Nisu.

 

Jeste, sramota je što rade posao za koji su nekvalifikovani i uzimaju pare od dece/njihovih roditelja, osnovne studije ekonomije ili nekog tralala menadžmenta te ne čini stručnim za predavanje jezika. Mesec dana (full time, wow) u školi koja te neće oboriti ni u ludilu, već će ti praktično prodati sertifikat jer si platio kurs xxxx evra/dolara te takođe ne čini stručnim. Ali ok, slobodno opravdavaj to sebi svetskim standardom, u krajnjoj liniji i to što plaćaš porez u Australiji je svetski standard, što se onda žališ? :)

Link to comment
 
Jeste, sramota je što rade posao za koji su nekvalifikovani i uzimaju pare od dece/njihovih roditelja, osnovne studije ekonomije ili nekog tralala menadžmenta te ne čini stručnim za predavanje jezika. Mesec dana (full time, wow) u školi koja te neće oboriti ni u ludilu, već će ti praktično prodati sertifikat jer si platio kurs xxxx evra/dolara te takođe ne čini stručnim. Ali ok, slobodno opravdavaj to sebi svetskim standardom, u krajnjoj liniji i to što plaćaš porez u Australiji je svetski standard, što se onda žališ? [emoji4]
Kako su nekvalifikovani kada koliko se ja secam celta i slicni kursevi upravo sluze tome, pise da onaj koji polozi ima pravo da predaje engleski na tom nivou, obdaniste, osnovna i srednja skola. Polozio je kurs, znaci kvalifikovan je.
Link to comment
40 minutes ago, palikaris said:
2 hours ago, Time Crisis said:
 
Jeste, sramota je što rade posao za koji su nekvalifikovani i uzimaju pare od dece/njihovih roditelja, osnovne studije ekonomije ili nekog tralala menadžmenta te ne čini stručnim za predavanje jezika. Mesec dana (full time, wow) u školi koja te neće oboriti ni u ludilu, već će ti praktično prodati sertifikat jer si platio kurs xxxx evra/dolara te takođe ne čini stručnim. Ali ok, slobodno opravdavaj to sebi svetskim standardom, u krajnjoj liniji i to što plaćaš porez u Australiji je svetski standard, što se onda žališ? emoji4.png

Kako su nekvalifikovani kada koliko se ja secam celta i slicni kursevi upravo sluze tome, pise da onaj koji polozi ima pravo da predaje engleski na tom nivou, obdaniste, osnovna i srednja skola. Polozio je kurs, znaci kvalifikovan je.

 

Ljudi prosečno studiraju 4 godine na faksu da bi bili profesori jezika, u Srbiji ne znam da li i u osnovnoj školi može da predaje neko ko nije profesor (eventualno ako ne mogu nikog da nađu, pa privremena zamena), u principu ne treba ti onda ni taj 1 mesec, ako poslodavac pristane može zaposliti i nekog sa "majke mi odlično znam" diplomom. :)

Link to comment

https://www.theguardian.com/news/datablog/ng-interactive/2018/mar/27/how-socio-economic-disadvantage-varies-area-by-area-in-australia

 

Zanimljiva mapa sa razlicitim kategorijama podataka. Kada se ukrte podaci o median household income i median rent, Sydney je otprilike na 4:1. Prilicno pravilna distribucija po suburbs, na nasumicnom uzorku od 15ak. U nekim manje popularnim gradovima je ovaj odnos 5:1 

 

Edited by pacey defender
Link to comment
 
Ljudi prosečno studiraju 4 godine na faksu da bi bili profesori jezika, u Srbiji ne znam da li i u osnovnoj školi može da predaje neko ko nije profesor (eventualno ako ne mogu nikog da nađu, pa privremena zamena), u principu ne treba ti onda ni taj 1 mesec, ako poslodavac pristane može zaposliti i nekog sa "majke mi odlično znam" diplomom. [emoji4]
TESOL i TEFL su sertifikati koji omogućavaju da predaješ engleski kao non-native language, ili kako je to već formulisano. Piše na sertifikatu koji se dobije da možeš da radiš kao nastavnik jezika do tog i tog nivoa. I ne radi se o osnovnim i srednjim školama nego o privatnim školama i institutima na koje deca idu da uče engleski nezavisno od škole. Kao kod nas ove škole stranih jezika. Nema tu nikakve prevare.

https://www.internationalteflacademy.com/faq/bid/102043/what-is-tefl-and-what-is-tefl-certification

The field of TEFL/TESOL represents one of the fastest growing educational fields in the world. The field presents thousands of excellent professional opportunities for teaching English abroad in all corners of the globe to native and fluent English speakers who earn their TEFL/TESOL certification.
Link to comment
53 minutes ago, palikaris said:

TESOL i TEFL su sertifikati koji omogućavaju da predaješ engleski kao non-native language, ili kako je to već formulisano. Piše na sertifikatu koji se dobije da možeš da radiš kao nastavnik jezika do tog i tog nivoa. I ne radi se o osnovnim i srednjim školama nego o privatnim školama i institutima na koje deca idu da uče engleski nezavisno od škole. Kao kod nas ove škole stranih jezika. Nema tu nikakve prevare.

https://www.internationalteflacademy.com/faq/bid/102043/what-is-tefl-and-what-is-tefl-certification

The field of TEFL/TESOL represents one of the fastest growing educational fields in the world. The field presents thousands of excellent professional opportunities for teaching English abroad in all corners of the globe to native and fluent English speakers who earn their TEFL/TESOL certification.

 

Sreća pa ne piše stomatolog ili kardiolog, kad već ima privatnih klinika, već samo prof. engleskog. :P

Link to comment
 
Sreća pa ne piše stomatolog ili kardiolog, kad već ima privatnih klinika, već samo prof. engleskog. [emoji14]
Jbt, ne razumem u čemu je problem, to je zvaničan kurs za nastavnika engleskog kao drugog jezika (nastavnika, ne profesora, mislim da mešaš ta dva pojma). Nije neka velika filozofija učiti decu od 5-6 godina izgovor osnovnih reči na engleskom.
Link to comment
2 hours ago, palikaris said:
2 hours ago, Time Crisis said:
 
Sreća pa ne piše stomatolog ili kardiolog, kad već ima privatnih klinika, već samo prof. engleskog. emoji14.png

Jbt, ne razumem u čemu je problem, to je zvaničan kurs za nastavnika engleskog kao drugog jezika (nastavnika, ne profesora, mislim da mešaš ta dva pojma). Nije neka velika filozofija učiti decu od 5-6 godina izgovor osnovnih reči na engleskom.

 

Ne mešam, predaju oni kome stignu i kome god škola može da naplati, naravno ne samo deci od 5 godina, ne znam odakle takva ideja.

Link to comment
On 29.3.2018. at 21:07, peralozac said:

 

Tačni kao satić...

 

  Hide contents

...da pomere prognozu. En-be-nu pe-de-ru! En-be-nu pe-de-ru!

 

20180329001.JPG.321e7adc71bc5a275ec898ae2dd07aed.JPG

 

 

Mesec dana posle ovog izliva emocija vidim neki radnici počeli da se motaju po kraju. Razvlače kablove, kopaju, uništavaju negovane travnjake. Ja brže bolje na sajt, a tamo:

 

20180503001.JPG.9785a936c814aebac8869e23e7f5924c.JPG

 

Neka mi se smeje odsutni Jojogi koliko hoće sa svojim japanskim gigatatamijima u sekundi (i treba da se smeje), ali ja se radujem kao malo dete da srčem mojih strayanskih preskupo plaćenih i predugo čekanih sto megabita.

 

Cela ova nbn priča inače lepo oslikava Ozi pristup stvarima. Nema ni teoretske šanse da bilo šta bude tačno na vreme, ali se na kraju ipak desi. Oni odrasli ovde kašnjenje ni ne primećuju, a iako primete ne nervira ih. Ja sam tek na pola puta, još je jaka ****** u meni.

 

Link to comment
On 25.4.2018. at 13:18, noskich said:

 

Vizu radnu naravno da mozes da dobijes. Boravak nije nikakav problem, bilo radna bilo turisticka viza mogu da se produzavaju do u nedogled bez izlaska iz zemlje. Drzavljanstvo, cemu bi bilo kome iz Srbije sluzilo vijetnamsko drzavljanstvo? Mogao bi da putuje u zemlje ASEAN-a bez vize. I to je to. Znaci ustedis neku sitninu za vize. 

Pre ces u Vijetnamu zaraditi za nekretninu nego u Australiji. Link vise ne radi, radio je kada je post bio postavljen,

jao pazi molim te kako da ne... u Vijetnamu jedino sto mozes da zaradis je HepC od losih uslova po bonicama.

 

Ti si za deset godina zarradio za stan i kucu u Australiji, kao i podizez bebu...supruga koja ne radi, a imate nekretnine po Tajlandu... bas vam je tesko bilo. 

 

Link to comment

Fraser-web1.jpg

20 hours ago, MilenaS said:

jao pazi molim te kako da ne... u Vijetnamu jedino sto mozes da zaradis je HepC od losih uslova po bonicama.

 

Ti si za deset godina zarradio za stan i kucu u Australiji, kao i podizez bebu...supruga koja ne radi, a imate nekretnine po Tajlandu... bas vam je tesko bilo. 

 

 

Uopste nije problem kupiti kucu tamo gde posla nema. Eto ti u Srbiji kuca za ispod 10k eura koliko hoces.

A stan nemam sto sam ponovio mali milion puta. Nikada nisam napisao to drugo sto pominjes, to je privatna stvar. 

Edited by noskich
Link to comment
On 2.5.2018. at 6:16, pacey defender said:

https://www.theguardian.com/news/datablog/ng-interactive/2018/mar/27/how-socio-economic-disadvantage-varies-area-by-area-in-australia

 

Zanimljiva mapa sa razlicitim kategorijama podataka. Kada se ukrte podaci o median household income i median rent, Sydney je otprilike na 4:1. Prilicno pravilna distribucija po suburbs, na nasumicnom uzorku od 15ak. U nekim manje popularnim gradovima je ovaj odnos 5:1 

 

 

Ovo ti je prava stvar. Ovde se tacno vidi crno na belo gde je geto a gde "gated communities without gates".

Nesto izmedju je tanusno. Uglavnom je eurokrem u pitanju...

Edited by noskich
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...