Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

5 minutes ago, ObiW said:

Nije mi jasno zasto se ovoliko raspravljate oko rente i izdavanja.

 

Recimo da je izdavanje kuce 1000 dolara mesecno, da kuca ima 4 sobe. Tu ispada da je svaka soba 250 dolara. Recimo da noskich izdaje 3 sobe za 750, a sam placa 250. U ovom slucaju on nema prihod od izdavanja, jer je sobe izdao po ceni po kojoj bi ih i vlasnik izdao. Ali, on u ovom slucaju ne zivi za dz, kao sto nam je svojevremeno pricao.

 

Recimo da on te 3 sobe izdaje za 1000. U ovom slucaju on zaista zivi za dz, ali ima dodatni prihod jer je izdao sobe po vecoj ceni nego sto bi izdao gazda. U tom slucaju treba da prijavi porez na prihod od tog izdavanja.

 

Referenca nije to da li "je on kupio za xxx dolara, pa prodao za isto toliko dolara", vec cena izdavanja po sobama, ili po kvadratnom metru ako hocete. Ako je noskichev sublet po kv metru veci od gazdinog, to je prihod koji treba da se prijavi.

a vi nemate VAT u Australiji?

Link to comment



 
Deljenje kuce sa cimerima nije poslovno ulaganje. Sasvim jasno sa ATO linka da je rec o porezu koji se placa na kucu u vlasnistvu i na prihod od toga. Niti je kuca moja niti imam ikakav prihod pa ne treba ni da prijavljujem. Porez na izdavanje ove kuce vec placa njen vlasnik, a ja placam porez na izdavanje svoje.
 
- If you rent out part or all of your home, the rent money you receive is generally regarded as assessable income. 
- you must declare your rental income in your income tax return, and you can claim deductions for the associated expenses, such as part or all of the interest on your home loan
 
Evo za Zverulju o porezu na promet:
Good and services tax (GST) doesn't apply to residential rents, so you're not liable for GST on the rent you charge, and can't claim GST credits for associated costs. Cak i da je moja kuca opet ne bi bilo nikakvog poreza na promet sto on karikira.
 
Gde si nasao 99.9%, daj link? Ne radim nista pogresno, vec imam dva posla.
Od ove drzave nikada nisam dobio ni jednog jedinog dolara. Samo smo zena i ja naplacali sada skoro 350,000 dolara poreza i od toga dobili "besplatne" posete doktoru opste prakse.
 
Kako se sramotim, cime?
 


Da li piše your home ili residential property you own? Mada bi se ovi iz ATO čudom čudili da i ti i vlasnik stana prijavite rental income za istu gajbu...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

noskič jebe ne vadi

živi kao u socijalizmu u sred australije, forumaši na poslu,već ima svoje kvadrate,ne želi da bude samleven u mašini kao o ostali,snovi mu postaju java brže nego drugima koji su ukaalupljeni,ignoriše glupa pravila koliko može,štedi tamo gde on misli da može i treba,ne jebe poreze kao prosečni italijan i ne zanima ga politička forma u kojoj je zapakovan život u australiji..

da nema ovde ljubornih i građana pokornih?

drukara evo ima i to ponosnih kao u mne šifra "pircio biroli" 

Link to comment
1 hour ago, ObiW said:

Nije mi jasno zasto se ovoliko raspravljate oko rente i izdavanja.

 

Recimo da je izdavanje kuce 1000 dolara mesecno, da kuca ima 4 sobe. Tu ispada da je svaka soba 250 dolara. Recimo da noskich izdaje 3 sobe za 750, a sam placa 250. U ovom slucaju on nema prihod od izdavanja, jer je sobe izdao po ceni po kojoj bi ih i vlasnik izdao. Ali, on u ovom slucaju ne zivi za dz, kao sto nam je svojevremeno pricao.

 

Recimo da on te 3 sobe izdaje za 1000. U ovom slucaju on zaista zivi za dz, ali ima dodatni prihod jer je izdao sobe po vecoj ceni nego sto bi izdao gazda. U tom slucaju treba da prijavi porez na prihod od tog izdavanja.

 

Referenca nije to da li "je on kupio za xxx dolara, pa prodao za isto toliko dolara", vec cena izdavanja po sobama, ili po kvadratnom metru ako hocete. Ako je noskichev sublet po kv metru veci od gazdinog, to je prihod koji treba da se prijavi.

Ako ne zivi za dz zahvaljujuci naplacivanju svog dela rente od tih kojima naplacuje sobe, onda mi nije jasno zasto se uopste bakce s tim, mogao bi i sam da iznajmi sobu za sebe negde a ne veliki stan gde organizuje iznajmljivanje ekstra soba za dz.

 

Dok ako zivi za dz u tom stanu jer mu iznajmljivanje soba pokriva sopstvene troskove koje bi inace placao ne kapiram kako to moze smatrati nekakvom snalazljivoscu i negirati da je to profit za sebe, jer zapravo i zaradjuje za svoj deo rente i racuna petljajuci s tim iznajmljivanjem u sivoj zoni.

 

Bilo bi zanimljivo cuti da li sa tim ljudima sklapa neki ugovor o subletu, kako je njihov odnos pravno definisan, da li im on daje neki papir prilikom isplate njihovog dela ili mu samo tutnu cash u ruke - onda mozda budemo na tragu resenja u cemu je logika cele te transakcije, i ko i koliko od iste ima koristi....

Link to comment
32 minutes ago, bradilko said:

noskič jebe ne vadi

živi kao u socijalizmu u sred australije, forumaši na poslu,već ima svoje kvadrate,ne želi da bude samleven u mašini kao o ostali,snovi mu postaju java brže nego drugima koji su ukaalupljeni,ignoriše glupa pravila koliko može,štedi tamo gde on misli da može i treba,ne jebe poreze kao prosečni italijan i ne zanima ga politička forma u kojoj je zapakovan život u australiji..

da nema ovde ljubornih i građana pokornih?

drukara evo ima i to ponosnih kao u mne šifra "pircio biroli" 

Jeste, ljubomorni i pokorni, kukamo što ne jedemo iz kontejnera i što je korupcija baš zbog reda na minimumu - ista ona korupcija o kojoj sereš na CG temi. Aj sad nastavi da licemerno trabunjaš suprotno na domaćoj politici.

Link to comment
21 minutes ago, dragance said:

Jeste, ljubomorni i pokorni, kukamo što ne jedemo iz kontejnera i što je korupcija baš zbog reda na minimumu - ista ona korupcija o kojoj sereš na CG temi. Aj sad nastavi da licemerno trabunjaš suprotno na domaćoj politici.

znao sam ko će prvi da se javi da bude glup i vređa..

 

 

Link to comment
1 hour ago, Moracikus said:

Samo mi nije jasno zasto se toliko muci sa prevozom. Zbog faking 1000 dolara mjesecne razlike u renti on se pati kao rijetko ko

Kako ti nije jasno, Noskič je na nivou "stomak dozubio", lepo je to tvoj zema objasnio. Biće bolje u narednim nivoima.

 

Biologija, neurofiziologija
Moral demagogija, pedagogija
Velika riba guta manju
Al' i manja veću, ako je u stanju
Odiseju šaltuj, važna je navigacija
I na Silu i na Haribdu vuče gravitacija
bar si siguran da Penelopa
neće pasti na šarm Kiklopa

Dok si mlad ništa ne mora, 
ništa ne treba,
Po koja piva i džabe treba
Ni krevet, jer moš' s noga
Biologija radi za tebe

Anarhija je cool
Because nothing to lose
Anarhija je cool
Because nothing to lose
Lotrek

Tandrlagi, tandrlagi

Biologija, neurofiziologija
Moral demagogija, pedagogija
Velika riba guta manju
Al' i manja veću, ako je u stanju
Odiseju šaltuj, važna je navigacija
I na Silu i na Haribdu vuče gravitacija
bar si siguran da Penelopa
neće pasti na šarm Kiklopa

Onda si se zaljubio, 
stomak dozubio,
troškovi rastu, prioriteti se mijenjaju
vrtić, škola, dječiji dispanzer,
uletiš u sistem, 
papirologija, birokratija,
ta kukaš đe je demokratija,
pravo na rad,
pravo na život,
pravo na to da te glupa masa nadglasa

Tandrlagi, tandrlagi

Napokon si savladao pravila igre
pa te krenulo
našao si pravila unutar pravila
odradio si akciju
sad treba sačuvati kombinaciju
kuća, bazen, stomak, šofer, 
ljubavnice, ženini jebači,
a sve to košta, burazere,
pa loša ti je demokratija,
još gora anarhija
da te ne bi plašila mafija
treba ti oligarhija

Sve si veći, sve si jači,
ljudi ti se dive,
monopol na tržištu,
sva obradiva i zelena površina je tvoja,
šumski turistički kompleksi
ušća, bare, izvori, 
gasovodi, kanalizacija,
akcije u zdravstvu i školstvu,
asfaltna baza parlament držiš u šaci
ti si car, imperator, vođa i kralj,
tad ti ne valja ni oligarhija, 
još gora je anarhija, 
ti si car 
i treba ti monarhija

Biologija, neurofiziologija
Moral demagogija, pedagogija
Velika riba guta manju
Al' i manja veću, ako je u stanju
Odiseju šaltuj, važna je navigacija
I na Silu i na Haribdu vuče gravitacija
bar si siguran da Penelopa
neće pasti na šarm Kiklopa

Mog'o bih da nastavim da pjevam
Šta se dalje zbiva
Kad starost krene guzicu da steže
Ali nisam Gete, treba ipak neko
Omladini da prodaje kasete

Tandrlagi, tandrlagi

Link to comment
1 hour ago, bradilko said:

noskič jebe ne vadi

živi kao u socijalizmu u sred australije, forumaši na poslu,već ima svoje kvadrate,ne želi da bude samleven u mašini kao o ostali,snovi mu postaju java brže nego drugima koji su ukaalupljeni,ignoriše glupa pravila koliko može,štedi tamo gde on misli da može i treba,ne jebe poreze kao prosečni italijan i ne zanima ga politička forma u kojoj je zapakovan život u australiji..

da nema ovde ljubornih i građana pokornih?

drukara evo ima i to ponosnih kao u mne šifra "pircio biroli" 

u ovo kao da je napoleon napisao novi hit... mojne brate, drukara da zine...

Link to comment
1 hour ago, bradilko said:

noskič jebe ne vadi

živi kao u socijalizmu u sred australije, forumaši na poslu,već ima svoje kvadrate,ne želi da bude samleven u mašini kao o ostali,snovi mu postaju java brže nego drugima koji su ukaalupljeni,ignoriše glupa pravila koliko može,štedi tamo gde on misli da može i treba,ne jebe poreze kao prosečni italijan i ne zanima ga politička forma u kojoj je zapakovan život u australiji..

 

 

To je ok, samo što sve to nafiluje obilnom količinom kukanja, pati se čovek da ti dođe da kreneš da šalješ SMS-ove da jadnik konačno dobije krov nad glavom od 2 miliona dolara. :)

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...