Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

1 hour ago, kurjak92 said:

Ne znam za vas , al meni se noksich sa ovim drkanjem na sk i propagandnim trovanjem toliko popeo na kurac(ignor ne radi na tt , stalno mi iskace), da samo cekam prvu priliku kada ce kim da upadne u centar svetske i bezbednosne paznje pa da sibnem njihovim sluzbama mejl o jednom tvrdokornom severnokorejskom agitatoru i linkove na sve sta je pisao :fantom:

bravo.

još jedna drukara

Link to comment
3 hours ago, peralozac said:

Godinama iz prikrajka voajerišem po forumima, ali ti si uspeo da me izvučeš na svetlo dana.

Sad te chikam da vidim da li u toku radnog vremena voajerises.

Imas svoj krov nad glavom al ne smijes da prdnes dok si na poslu batice?

Link to comment
8 hours ago, MilenaS said:

gde to tačno u Tajlandu imaju svoje škole kada im je i religija zabranjena?

 

Kome je zabranjena religija? Na svakom velikom aerodromu na Tajlandu postoji prostorija za molitvu za muslimane. NE postoji za budiste za meditaciju i chanting, a postoji za muslimane. Dzamija na sve strane.

 

DSC_1298.jpg

 

 

Link to comment
6 hours ago, peralozac said:

A avion da dodaš na listu pored mesa i kola? Koliko si kerozina spržio da doletiš u Australiju? Kažem, licemer. Izvini ako si doplovio jedrenjakom, sve povlačim.

 

Vrlo dobro znaš da popuniš ATO prijavu svake godine i uzmeš slatke parice od povraćaja poreza, pritom zgodno zaboravljajući da prijaviš sav prihod. Kažem, licemer.

 

Dobro ti je ovo za trola. Specijalno me Saruman kreirao 2011. i držao u hibernaciji sve ove godine pa me u trenutku kad se lomi rezultat nahuškao na Noskiča Belog. Mada, donekle si u pravu. Godinama iz prikrajka voajerišem po forumima, ali ti si uspeo da me izvučeš na svetlo dana. Bio si mi zanimljiv dok si živeo za dž, jeo iz kontejnera i slične akcije, ali u zadnje vreme si postao običan sredovečni kukator koji pritom širi lažnu sliku o zemlji u kojoj živim pa sam morao da reagujem. Dobar je osećaj, hvala ti što izađoh iz klozeta :)

 

Ovo za VPN ne znam šta bulazniš.

 

Kakav povracaj poreza trolu? Uvek, svake godine placam dodatno porez. I sve je prijavljeno. Na osnovu cega ti mene optuzujes da ne placam porez?

 

Edited by noskich
Link to comment
4 hours ago, Zverilla said:

 

kao neki vajni EPMO bi valjao znati da firme uredno placaju porez na promet/uracunavaju ga u cenu usluga i robe, a onda i poseban porez na profit ako ga ostvare.

 

Kakav promet? Svaki dolar rente cimera ide direktno na kiriju i racune. Ja sam tu kao propusna cev. 

Edited by noskich
Link to comment
3 hours ago, Moracikus said:

https://www.ato.gov.au/General/Property/Your-home/Renting-out-part-or-all-of-your-home/

Mene Noskich malo zabrinuo sa onim "necu da cackam mecku"

Nacekacemo se mi dok procitamo prvi izvjestaj sa farme u sjevernom Tajlandu izgleda.

 

S tim sto ovo nije moja kuca. Ovo je kuca vlasnika koji na nju placa porez.

 

"you must declare your rental income in your income tax return, and you can claim deductions for the associated expenses, such as part or all of the interest on your home loan"

 

Jeste, rental income je nula. Prema tome nema ni poreza da se plati.

Link to comment
2 hours ago, Moracikus said:

Sad te chikam da vidim da li u toku radnog vremena voajerises.

Imas svoj krov nad glavom al ne smijes da prdnes dok si na poslu batice?

Jel' to deo neke forumske inicijacije?

Evo jednog posta sa posla pa nek ide život, da me ne pita starost gde mi je bila pozna mladost :)

 

Link to comment
54 minutes ago, noskich said:

 

S tim sto ovo nije moja kuca. Ovo je kuca vlasnika koji na nju placa porez.

 

"you must declare your rental income in your income tax return, and you can claim deductions for the associated expenses, such as part or all of the interest on your home loan"

 

Jeste, rental income je nula. Prema tome nema ni poreza da se plati.

Mislim da mora da se prijavi bez obzira na to da li posjedujes ili ne. Kao trosak uzimas jedan dio rente + sve ostale troskove.

Ali je tacno da kad pokupis sve racune u tvom slucaju ostaje neka miki maus suma profita.

Za kucu u QLD moras da platis znatno vise ako je izdajes, posebno jer nemas interest jer si je iskesirao. Ako je rentas duze od 7 godina moras da platis i capital gain tax ako je slucajno prodas.

Link to comment
1 hour ago, noskich said:

 

Kakav povracaj poreza trolu? Uvek, svake godine placam dodatno porez. I sve je prijavljeno. Na osnovu cega ti mene optuzujes da ne placam porez?

 

Odgovoriću ti (po cenu toga da se odazivam na trol) mada nakon ATO linka koji ti je poslao Moračikus nisu potrebna nikakva dalja objašnjenja.

 

Izdavanje sobe je poslovna transakcija kao i svaka druga i prihod moraš prijaviti državi. Državi prijavljuješ i sve rashode vezane za ovo poslovno ulaganje tj. deo kirije koju ti plaćaš gazdi, deo računa za struju, vodu, gas itd. (proporcionalno veličini sobe u odnosu na celu kuću). Razlika je poreska osnovica na koju plaćaš porez. Ako su ti troškovi veći od investicije država ti dopušta "negative gearing" tj. možeš minus da odbiješ od ostale zarade ako je imaš i tako smanjiš porez. U svakom slučaju, nije na tebi da vršiš ove obračune već na državi. Ko propusti ovo da uradi je, što se države tiče, kriminalac. U svemu ovome je smešno što bi, s obzirom kako je australijski poreski sistem organizovan i šta je sve moguće prijaviti kao poslovni trošak, verovatno bolje finansijski prošao da si sve uredno prijavio.

 

Wage slaves kao što smo ti i ja koji dobijaju PAYG platne listice (na kojima se po pravilu porez računa više nego treba) u 99.9% slučajeva završe sa povraćajem poreza na kraju godine. Jul je nacionalni mesec radosti u Australiji :).  Kad kažeš da uvek plaćaš dodatni porez ili si neiskren ili radiš nešto pogrešno, npr. zaboravio si Centrelinku da javiš svoju novu veliku platu pa ti daju više pomoći nego ti sleduje što je lepo tokom godine, ali zaboli na kraju.

 

Popričaj sa nekim knjigovođom i nemoj ovde da se sramotiš pred ljudima, hobitima, vilenjacima, čarobnjacima, entima, orcima, trolovima...

Link to comment
59 minutes ago, peralozac said:

Odgovoriću ti (po cenu toga da se odazivam na trol) mada nakon ATO linka koji ti je poslao Moračikus nisu potrebna nikakva dalja objašnjenja.

 

Izdavanje sobe je poslovna transakcija kao i svaka druga i prihod moraš prijaviti državi. Državi prijavljuješ i sve rashode vezane za ovo poslovno ulaganje tj. deo kirije koju ti plaćaš gazdi, deo računa za struju, vodu, gas itd. (proporcionalno veličini sobe u odnosu na celu kuću). Razlika je poreska osnovica na koju plaćaš porez. Ako su ti troškovi veći od investicije država ti dopušta "negative gearing" tj. možeš minus da odbiješ od ostale zarade ako je imaš i tako smanjiš porez. U svakom slučaju, nije na tebi da vršiš ove obračune već na državi. Ko propusti ovo da uradi je, što se države tiče, kriminalac. U svemu ovome je smešno što bi, s obzirom kako je australijski poreski sistem organizovan i šta je sve moguće prijaviti kao poslovni trošak, verovatno bolje finansijski prošao da si sve uredno prijavio.

 

Wage slaves kao što smo ti i ja koji dobijaju PAYG platne listice (na kojima se po pravilu porez računa više nego treba) u 99.9% slučajeva završe sa povraćajem poreza na kraju godine. Jul je nacionalni mesec radosti u Australiji :).  Kad kažeš da uvek plaćaš dodatni porez ili si neiskren ili radiš nešto pogrešno, npr. zaboravio si Centrelinku da javiš svoju novu veliku platu pa ti daju više pomoći nego ti sleduje što je lepo tokom godine, ali zaboli na kraju.

 

Popričaj sa nekim knjigovođom i nemoj ovde da se sramotiš pred ljudima, hobitima, vilenjacima, čarobnjacima, entima, orcima, trolovima...

 

Deljenje kuce sa cimerima nije poslovno ulaganje. Sasvim jasno sa ATO linka da je rec o porezu koji se placa na kucu u vlasnistvu i na prihod od toga. Niti je kuca moja niti imam ikakav prihod pa ne treba ni da prijavljujem. Porez na izdavanje ove kuce vec placa njen vlasnik, a ja placam porez na izdavanje svoje.

 

- If you rent out part or all of your home, the rent money you receive is generally regarded as assessable income. 

- you must declare your rental income in your income tax return, and you can claim deductions for the associated expenses, such as part or all of the interest on your home loan

 

Evo za Zverulju o porezu na promet:

Good and services tax (GST) doesn't apply to residential rents, so you're not liable for GST on the rent you charge, and can't claim GST credits for associated costs. Cak i da je moja kuca opet ne bi bilo nikakvog poreza na promet sto on karikira.

 

Gde si nasao 99.9%, daj link? Ne radim nista pogresno, vec imam dva posla.

Od ove drzave nikada nisam dobio ni jednog jedinog dolara. Samo smo zena i ja naplacali sada skoro 350,000 dolara poreza i od toga dobili "besplatne" posete doktoru opste prakse.

 

Kako se sramotim, cime?

 

Edited by noskich
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...