Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

On 12/19/2017 at 5:14 PM, dragance said:

Sad mi je jasno zašto nigde drugde neće da te zaposle, a i to gde si mi nije jasno kako opstaješ, no to je večita boljka javnih ustanova gde se trutovi i nesposobni udome koje je nemoguće oterati bez neke velike restrukturacije.

 

Lazi lazi. Radio u banci 3 godine. Otisao svojevoljno jer su mi ponudjeni bolji uslovi u laznom sektoru. 

Na osnovu cega tvrdis da sam nesposoban? Jel me poznajes? jel znas kako radim?

Link to comment
On 12/19/2017 at 5:33 PM, MilenaS said:

OMG, to je internacionalna škola, nema odobrenje ministarstva, nemoj da se blamiraviš više, prebanalan si! Svaka reć je suvišna od tebe, jer nemaš pravi presek stanja.

 

http://www.tcis.ac.th/about

 

TCIS is also accredited through the Private Education Commission of the Thai Ministry of Education, and also is accredited by the Ministry of Education, Republic of China.

 

Ko nema odobrenje ministarstva? 

Link to comment
1 minute ago, noskich said:

 

Svi slucajevi u ovom dokumentu se odnose na komercijalnu upotrebu nekretnina od strane vlasnika.

Ja niti sam vlasnik, niti upotrebljavam iznajmljenu kucu za komercijalne svrhe.

 

Jos gore po tebe.

 

Inace, na osnovu tvog javnog kukanja na forumu zakljucujem (veoma lako) da si nesposoban i pijavica, koja se ugurala na sisu poreznika kao project coordinator.

Link to comment
On 12/19/2017 at 6:09 PM, ObiW said:

Nije mi jasno zasto se ovoliko raspravljate oko rente i izdavanja.

 

Recimo da je izdavanje kuce 1000 dolara mesecno, da kuca ima 4 sobe. Tu ispada da je svaka soba 250 dolara. Recimo da noskich izdaje 3 sobe za 750, a sam placa 250. U ovom slucaju on nema prihod od izdavanja, jer je sobe izdao po ceni po kojoj bi ih i vlasnik izdao. Ali, on u ovom slucaju ne zivi za dz, kao sto nam je svojevremeno pricao.

 

Recimo da on te 3 sobe izdaje za 1000. U ovom slucaju on zaista zivi za dz, ali ima dodatni prihod jer je izdao sobe po vecoj ceni nego sto bi izdao gazda. U tom slucaju treba da prijavi porez na prihod od tog izdavanja.

 

Referenca nije to da li "je on kupio za xxx dolara, pa prodao za isto toliko dolara", vec cena izdavanja po sobama, ili po kvadratnom metru ako hocete. Ako je noskichev sublet po kv metru veci od gazdinog, to je prihod koji treba da se prijavi.

 

Tacno, a nije veci vec je identican. Kao sto vec napisah kirija za kucu je vrednost X. Ukupna renta koju placaju cimeri je X. X-X=0 Porez na nulu je nula.

Link to comment
On 12/19/2017 at 7:41 PM, Moracikus said:

Vjerovatno rjetko ko prijavljuje taj subletting u ATO ali to ne opravdava baticu sto nesvjesno krsi zakon.

Neznanje nije validan izgovor

 

Ne krsim zakon jer je porez na nula prihod nula. 

Edited by noskich
Link to comment
2 minutes ago, dragance said:

 

Jos gore po tebe.

 

Inace, na osnovu tvog javnog kukanja na forumu zakljucujem (veoma lako) da si nesposoban i pijavica, koja se ugurala na sisu poreznika kao project coordinator.

 

A ja zakljucujem da si ti covek koji veoma lako laze i izmislja neistine o drugima koje ne poznaje i koji ne diskutuje argumentima vec optuzivanjima na licnoj osnovi. 

Link to comment
On 12/19/2017 at 7:55 PM, bradilko said:

noskič jebe ne vadi

živi kao u socijalizmu u sred australije, forumaši na poslu,već ima svoje kvadrate,ne želi da bude samleven u mašini kao o ostali,snovi mu postaju java brže nego drugima koji su ukaalupljeni,ignoriše glupa pravila koliko može,štedi tamo gde on misli da može i treba,ne jebe poreze kao prosečni italijan i ne zanima ga politička forma u kojoj je zapakovan život u australiji..

da nema ovde ljubornih i građana pokornih?

drukara evo ima i to ponosnih kao u mne šifra "pircio biroli" 

 

Bradilko, ovi ljudi ovde sto sada pljuju po SFRJ i zapad dizu u nebesa bi bili prvi informanti UDBE pre par decenija, cak ne bi trazili nikakvu nagradu za to. 

Bakunjin je to predvideo jedan vek unapred.

Ta "postena inteligencija" koja se preko noci preobrazava iz ortodoksnih marksista u neoliberale. Potpuno bezbolna konverzija. Samo da se brani sistem, to im je u krvi. 

 

 

Edited by noskich
Link to comment
 
Ne krsim zakon jer je porez na nula prihod nula. 
Pa nije prihod nula ako cimeri plaćaju ukupnu kiriju.
U tom slučaju vrijednost prihoda je jednaka onoj koju bi hipotetički naplatio sebi u situaciji da si na mjestu cimera.
Inače ne možeš drugačije opravdati stanovanje za dž u tuđem stanu.
Osim ako sam preduslov tvog stanovanja nije da ono bude za dž. Sumnjam da je ucrtano u zakonu tako nešto.
Link to comment
10 minutes ago, noskich said:

 

A ja zakljucujem da si ti covek koji veoma lako laze i izmislja neistine o drugima koje ne poznaje i koji ne diskutuje argumentima vec optuzivanjima na licnoj osnovi. 

 

Slabo ti ide zakljucivanje, a dovoljno si o sebi pricao i ofirao se kao najgora stipsa. Da si iole sposoban, ne bi morao da radis dva posla i seres u kofu.

 

Link to comment
23 hours ago, peralozac said:

Noskiču, sve najbolje u Novoj godini uz mali poklon - besplatan savet od mog knjigovođe. Umesto mašnice primeti da figuriraš kao prijatelj :)

 

Hi Pero Ložaču,

 

I contacted the ATO in relation to your friend's question and was advised that if the rent is received periodically such as fortnightly or monthly it would have to be reported as income, but if received as a lump sum it would not have to be reported.

 

If the first scenario applied and he had to declare the rent as income it would be reported as other income and not as rent since he is not the house owner and he would not be able to claim any deductions.

 

Kind regards,
Knjigovođa


On Juče, Pera Ložač wrote:

 

Hi Knjigovođo,

 

Hope you are well.

 

I have a quick question - I have a friend who is renting a house (he is not the house owner) and also subletting one of the rooms. Is he required to declare the rent he receives from his subtenant as income to ATO?  

 

Kind regards,
Pera Ložač

 

 

"Ne mora da se placa porez ako je lump sum, a mora ako je periodicno." A da li je ostvaren prihod ili ne se uopste ne postavlja kao pitanje. 

Bolje ti proveri poreske prijave koje ti je ovaj "knjigovodja" podneo. 

Edited by noskich
Link to comment
30 minutes ago, dragance said:

 

Jos gore po tebe.

 

Inace, na osnovu tvog javnog kukanja na forumu zakljucujem (veoma lako) da si nesposoban i pijavica, koja se ugurala na sisu poreznika kao project coordinator.

 

Project coordinator radi u Enterprise PMO.

Mislim da ni project coordinator ne bi mogao da lupi tako nesto. A kamoli dragance sa 20 godina iskustva u IT-ju koji tvrdi da je radio u PMO pre.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...