Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Pazi ti koliko tebi treba da bude plutokratski ispran mozak da se ovde pisu desetine postova o placanju poreza na deljenje stana/kuce gde se pokrivaju troskovi a eno teme o izbegavanju poreza u trilionima dolara na svetskom nivou Ostrva sa blagom zvrji prazna. 

 

https://www.actu.org.au/actu-media/media-releases/2017/732-companies-pay-no-tax-cost-australia-134-billion

 

Data from the ATO reveals that in the 2015/2016 financial year, 732 companies failed to pay a cent of tax. These include household names like Bluescope Steel, Leandlease, CSL, Alcoa, Glencore, Qantas, Sony, Origin Energy, Energy Australia, Exxon Mobil, Auspost, Vodaphone, IBM AU/NZ, Ford, Foxtel, Virgin Australia and Seven Group.

There can be no disputing the fact that there is one rule for the rich and one for the workers in this country, when companies don’t even pay tax on their massive, and ever-increasing profits, while workers struggle with record-low wage growth and exponentially increasing cost of living.

Many of these companies have engaged in attacks on the basic rights of workers and attempted to strip pay and conditions.

 

“The 732 companies that paid no tax had a combined income of $506 billion and a taxable income of $4.87 billion.”

“732 companies out of 2043 listed in this data paid no tax. That means more than one third (36%) of companies with more than $100 million in income in 2015-16 paid no tax.”

“In this report, taxes lost due to businesses not paying the 30% corporate rate is $4.62 billion more than in 2014/15. $13.4 billion was lost in 2015-16 and $8.77 billion was lost in 2014-15.”

Edited by noskich
Link to comment

Ja sam na tvojoj strani batice.

I ja bi volio da ne placam porez, ali propisi su propisi.

 

Company tax veliki ne placaju jer im se vise isplati da profit investiraju.

To je sustina price a smanjenje te takse bi mozda natjeralo njih da im se ipak vise isplate da ga plate.

Link to comment

A ti to troluješ Noskichu? Ko te pita za muslimane, mada su i njih skoro u hladnjacu zatvorili i žive ugušili.

Gvorili smo o tvojim lažima da kinezi u Tajlandu imaju očuvan svoj identitet i kuturu, kao i religiju.

 

Link to comment
1 minute ago, MilenaS said:

A ti to troluješ Noskichu? Ko te pita za muslimane, mada su i njih skoro u hladnjacu zatvorili i žive ugušili.

Gvorili smo o tvojim lažima da kinezi u Tajlandu imaju očuvan svoj identitet i kuturu, kao i religiju.

 

 

Koja je to religija zabanjena na Tajlandu?

I koja je to jos konkretnije religija zabranjena Kinezima? Kinezi su po veroispovesti prevashodno budisti, taoisti i konfuchijanci. Hramova sve ove tri denominacije imas po celom Tajlandu svuda. I svaki praktikant ponosno istice i ispred svoje kuce i unutar svog malog biznisa to. Gomile restorana imaju male oltare ispred kojih se pali tamjan i ostavlja voce:

23a910a0e0682ac294eb0a72d896df39--free-s

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, peralozac said:

Odgovoriću ti (po cenu toga da se odazivam na trol) mada nakon ATO linka koji ti je poslao Moračikus nisu potrebna nikakva dalja objašnjenja.

 

Izdavanje sobe je poslovna transakcija kao i svaka druga i prihod moraš prijaviti državi. Državi prijavljuješ i sve rashode vezane za ovo poslovno ulaganje tj. deo kirije koju ti plaćaš gazdi, deo računa za struju, vodu, gas itd. (proporcionalno veličini sobe u odnosu na celu kuću). Razlika je poreska osnovica na koju plaćaš porez. Ako su ti troškovi veći od investicije država ti dopušta "negative gearing" tj. možeš minus da odbiješ od ostale zarade ako je imaš i tako smanjiš porez. U svakom slučaju, nije na tebi da vršiš ove obračune već na državi. Ko propusti ovo da uradi je, što se države tiče, kriminalac. U svemu ovome je smešno što bi, s obzirom kako je australijski poreski sistem organizovan i šta je sve moguće prijaviti kao poslovni trošak, verovatno bolje finansijski prošao da si sve uredno prijavio.

 

Wage slaves kao što smo ti i ja koji dobijaju PAYG platne listice (na kojima se po pravilu porez računa više nego treba) u 99.9% slučajeva završe sa povraćajem poreza na kraju godine. Jul je nacionalni mesec radosti u Australiji :).  Kad kažeš da uvek plaćaš dodatni porez ili si neiskren ili radiš nešto pogrešno, npr. zaboravio si Centrelinku da javiš svoju novu veliku platu pa ti daju više pomoći nego ti sleduje što je lepo tokom godine, ali zaboli na kraju.

 

Popričaj sa nekim knjigovođom i nemoj ovde da se sramotiš pred ljudima, hobitima, vilenjacima, čarobnjacima, entima, orcima, trolovima...

Ovo je istina i takva je praksa i u Evropi, moja svekrva izdaje sobu svom trosobnom stanu, kako bi time pokrila režiju, da prijavi to, morala bi da plaća 20 posto poreza. Neka Noskich pita svoje preozne službe u AUS; da li mora da prijavi subelasing.

Link to comment
Just now, noskich said:

 

Koja je to religija zabanjena na Tajlandu?

I koja je to jos konkretnije religija zabranjena Kinezima? Kinezi su po veroispovesti prevashodno budisti, taoisti i konfuchijanci. Hramova sve ove tri denominacije imas po celom Tajlandu svuda. I svaki praktikant ponosno istice i ispred svoje kuce i unutar svog malog biznisa to. Gomile restorana imaju male oltare ispred kojih se pali tamjan i ostavlja voce:

23a910a0e0682ac294eb0a72d896df39--free-s

 

 

 

ajd mi reci koliko je njihovih monaha u Tajlandu i koliko imaju škola na kineskom??

Pa sama frakcija unutar Tajske crkve se odcepila, slali su policiju i vojsku da ih isteraju iz Hrama. Čuti i ne lupaj gluposti, bolje pitaj sebe zašto nemaš 250 dolara za kartu povratnu do Darwina, pa pljuješ po Australiji a zemlju monolitnu i jednoličnu kao Tajland uzdižeš

Link to comment
22 minutes ago, Moracikus said:

Ja sam na tvojoj strani batice.

I ja bi volio da ne placam porez, ali propisi su propisi.

 

Company tax veliki ne placaju jer im se vise isplati da profit investiraju.

To je sustina price a smanjenje te takse bi mozda natjeralo njih da im se ipak vise isplate da ga plate.

 

Koja moja strana? Nemam ja nista protiv da placam porez drzavi koja vodi racuna o svojim gradjanima. Ja bih da sam gradjanin Singapura rado placao 80% porez. Imam HDB stanarsko pravo. Imam najbolji sistem javnog prevoza na svetu za dolar-2. Imam hawkere da jedem za 2-3-5 dolara. Savrsenu infrastrukturu. Osnovnu zdravstvenu negu i drzavno skolstvo.

Ovo ovde drzava nije, vec korporacija. Za sta da joj placas? Da ne samo oslobadja poreza najvece korporacije, vec ih subvencionise, a da gradjane penalizuje ako nemaju privatno zdravstveno osiguranje i da je nije briga uopste da li imaju krov nad glavom kao najosnovniju ljudsku potrebu.

Edited by noskich
Link to comment
4 minutes ago, MilenaS said:

Ovo je istina i takva je praksa i u Evropi, moja svekrva izdaje sobu svom trosobnom stanu, kako bi time pokrila režiju, da prijavi to, morala bi da plaća 20 posto poreza. Neka Noskich pita svoje preozne službe u AUS; da li mora da prijavi subelasing.

 

Svekrva je vlasnica stana koja ubira prihod od izdavanja sobe. Ja niti sam vlasnik niti ubiram prihod.

 

Ima li ovde neke osnovne logike? Na sta da se plati porez na nula prihod? Kirija za kucu je X. cimeri placaju rentu X. X-X=0 Na sta da se plati?

 

Link to comment
1 hour ago, noskich said:

 

Svekrva je vlasnica stana koja ubira prihod od izdavanja sobe. Ja niti sam vlasnik niti ubiram prihod.

 

Ima li ovde neke osnovne logike? Na sta da se plati porez na nula prihod? Kirija za kucu je X. cimeri placaju rentu X. X-X=0 Na sta da se plati?

 

Sad mi je jasno zašto nigde drugde neće da te zaposle, a i to gde si mi nije jasno kako opstaješ, no to je večita boljka javnih ustanova gde se trutovi i nesposobni udome koje je nemoguće oterati bez neke velike restrukturacije.

Link to comment

Nije mi jasno zasto se ovoliko raspravljate oko rente i izdavanja.

 

Recimo da je izdavanje kuce 1000 dolara mesecno, da kuca ima 4 sobe. Tu ispada da je svaka soba 250 dolara. Recimo da noskich izdaje 3 sobe za 750, a sam placa 250. U ovom slucaju on nema prihod od izdavanja, jer je sobe izdao po ceni po kojoj bi ih i vlasnik izdao. Ali, on u ovom slucaju ne zivi za dz, kao sto nam je svojevremeno pricao.

 

Recimo da on te 3 sobe izdaje za 1000. U ovom slucaju on zaista zivi za dz, ali ima dodatni prihod jer je izdao sobe po vecoj ceni nego sto bi izdao gazda. U tom slucaju treba da prijavi porez na prihod od tog izdavanja.

 

Referenca nije to da li "je on kupio za xxx dolara, pa prodao za isto toliko dolara", vec cena izdavanja po sobama, ili po kvadratnom metru ako hocete. Ako je noskichev sublet po kv metru veci od gazdinog, to je prihod koji treba da se prijavi.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...