Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

strane skole su uglavnom u diapazaonu od 20 do 40K eura. tamo idu deca bogatih kineza, diplomata i expata koji rade za dobre firme. pricao sam sa novinarom sa BBC, on covek ima troje dece skolskog uzrasta i svi idu u british intl school of beijing. kaze da samo skola njegovu firmu kosta preko 100K funti

pogledao malo  ove youtube izvestaje iz pekinga i sangaja. jeste kina sada popularna kao destinacija za nase ljude spremne da rade kao nastavnici engleskog, sportski treneri i slicna zanimanja, takvih ljudi je ovde sve vise, ali generalno broj stranaca se smanjuje jer se povecavaju troskovi i zaostravaju zakoni (visa laws included). odusevljavanje uslovima i perspektivom je vise pokazatelj situacije u maticnoj drzavi na zalost.

Link to comment

Licno ne bih voleo da zivim u Kini, ali mi je sasvim jasno zasto privlaci ljude moje generacije. Ne samo u Srbiji, vec sirom sveta fakultetsko obrazovanje je devalvirano, nekretnine nepristupacne, tesko je naci posao u struci... Jos pre dolaska u Australiju sam u Koreji upoznao dosta mladih ljudi iz US, UK, Kanade, Australije... koji su se kleli da takve uslove zivota kakve su imali u Koreji kao predavaci engleskog kod kuce nisu mogli da nadju. Pocetna plata 2000USD, bonus na kraju godine, besplatno obezbedjen stan I rezije na 5-10 minuta hoda od posla, medicinsko osiguranje, povratna avionska karta do kuce svake godine, lagan posao sa ne previse sati... Tako da sam taj 'writing on the wall' procitao pre nego sto sam Australiju I video. Nisam bio u poziciji tada da im se pridruzim pa sam produzio dalje.

Kod jednog od tih drugara sam ziveo jedno vreme besplatno. On je kao obican predavac dobio na koriscenje stan sa 2 spavace sobe u delu Seula koji je ekvivalent Skadarlije. Tada nije bilo Airbnb-a, a ne sumnjam da bi danas samo za iznajmljivanje te prazne sobe u stanu preko Airbnb dobio vise od svoje plate.

Edited by noskich
Link to comment
On 12/1/2017 at 1:00 AM, noskich said:

Nema sta da se pitas jer sam na to odgovorio vec nekoliko puta. Imam preference prema klimi, ishrani i specificne spiritualne potrebe zbog kojih Srbija ne odgovara.

ima i u srbiji kontejnera

6 hours ago, noskich said:

http://www.newsweek.rs/svet/72147-newsweek-vam-predstavlja-kako-zive-srbi-u-kini-konfucije-na-balkanski-nacin.html?page=1

Mesto pod suncem u Kini dosad je našlo oko 300 Srba nastanjenih uglavnom u Pekingu i Šangaju, kao i na samom jugu, u gradu Šendženu

Posebno je na ceni nastavni kadar iz inostranstva, a najviše nastavnici engleskog jezika, koji se u Kini obavezno uči počev od predškolskog uzrasta. Zavisno od grada i fonda časova, nastavnik engleskog u Kini zarađuje od 800 do 2.000 evra.

Predrag je krenuo da traži drugi posao i, nakon nekoliko intervjua, prešao u školu za platu od oko 2.000 evra, uz besplatan smeštaj i plaćene komunalije. Predragov primer potvrđuje pisanje Tajmsa da je Kina prvorangirana po kvalitetu života stranih prosvetnih radnika.

 

nisam citao tekst, ali naslov koji kaze da u kini boravi/radi 300 srba, budi sumnju da je sranje

licno znam za desetak ljudi odavde na radu u kini, a i kroz razgovor se dovoljno cesto puta provuce kao opcija pa sam ubedjen da se mora raditi o vise hiljada ljudi

1 hour ago, noskich said:

Licno ne bih voleo da zivim u Kini, ali mi je sasvim jasno zasto privlaci ljude moje generacije. Ne samo u Srbiji, vec sirom sveta fakultetsko obrazovanje je devalvirano, nekretnine nepristupacne, tesko je naci posao u struci... Jos pre dolaska u Australiju sam u Koreji upoznao dosta mladih ljudi iz US, UK, Kanade, Australije... koji su se kleli da takve uslove zivota kakve su imali u Koreji kao predavaci engleskog kod kuce nisu mogli da nadju. Pocetna plata 2000USD, bonus na kraju godine, besplatno obezbedjen stan I rezije na 5-10 minuta hoda od posla, medicinsko osiguranje, povratna avionska karta do kuce svake godine, lagan posao sa ne previse sati... Tako da sam taj 'writing on the wall' procitao pre nego sto sam Australiju I video. Nisam bio u poziciji tada da im se pridruzim pa sam produzio dalje.

Kod jednog od tih drugara sam ziveo jedno vreme besplatno. On je kao obican predavac dobio na koriscenje stan sa 2 spavace sobe u delu Seula koji je ekvivalent Skadarlije. Tada nije bilo Airbnb-a, a ne sumnjam da bi danas samo za iznajmljivanje te prazne sobe u stanu preko Airbnb dobio vise od svoje plate.

ja se najiskrenije nadam da ti nas zajebavas i da sve ovo sto pises zapravo nisu tvoji stavovi/razmisljanja

Link to comment

Sta je neobicno u tome sto te prijatelj koji je stan dobio na koriscenje besplatno ugoscava bez naknade? I ja sam ugoscavao prijatelje naravno besplatno u skladu sa mogucnostima. Kada nije bilo prazne sobe delili smo sobu.

Pa pazi takav stan koji je on dobio na koriscenje besplatno kao obican predavac engleskog ne moze bas prosecan Korejac da priusti da iznajmi. A on ga je dobio za dzabe.

To kao da ti u Beogradu firma dodeli stan sa dve spavace sobe u Gospodar Jovanovoj I placa rentu I rezije. A ti si najobicniji zaposlenik, nikakva visoka funkcija.

Edited by noskich
Link to comment

Stvarno si obsjednut tim besplatnim stanovima. Ponekad mi se cini da bi pristao i na duplo manju platu samo da ne placas rentu.  Evo ti besplatan stan stan u Chatswoodu ali i plata od 60k. Pristajes iili ne?

Link to comment
Stvarno si obsjednut tim besplatnim stanovima. Ponekad mi se cini da bi pristao i na duplo manju platu samo da ne placas rentu.  Evo ti besplatan stan stan u Chatswoodu ali i plata od 60k. Pristajes iili ne?
Najbolje bi bilo kad bi se uvaljivao kod "prijatelja" a parice da meće u banku

Sent from my Moto G (5) using Tapatalk

Link to comment

To je vec pomenuto. Kada su ti osnovne potrebe zadovoljene I nemas cega da se plasis poput iznenadne teske bolesti, onda ti plata sluzi samo kao dzeparac. Niko pod stresom, niko u strahu, svi imaju nuzno. Tu pocinje sloboda.

I da, smatram da ne treba bacati jestivu hranu I da kuce, stanovi, sobe ne treba da zvrje prazne sve dok ima ljudi kojima je problem da se zbrinu.

Jednom kada se svi zbrinu onda mozemo da debatujemo, do tada ovo je moj stav.

Link to comment

@banecare1 ma meni strašno da se neko ubđuje  ljude da ako želiš porodicu ili je imaš bolja ti je kina nego australija. Da sada prosečan srbin u Kini može da uštedi za stan i penziju, a inače ja sam pročitala taj članak, to je sponsor content za jednu firmu agenta koji šalje naše da rade i onda žderu provizijama, 

 

a druga opisana firma je ono bez veze sa predavanjem, export import firma, smejurija od poređenja, jer lično znam naše pilote u Papui koji su otišli da rade, ima nas širom sveta, jbt ni ne znam gde nas nema, ali to nije reprezentativno, više izuzetak

Link to comment

ali da zapalis u nekakav velegrad na drugom kraju planete i tamo besplatno dobijesstan "u skadarliji(???) i prvo sto ti padne na pamet kako da iznajmis deo tog stana (ne vidim zasto stati na sobi, moze se lepo ziveti i sa nekoliko cimera u sobi, ako izdasno placaju) i zgrnes lovu. pa jbt...

Link to comment

A kad sam to bilo koga ubedjivao I govorio sta je bolje? Evo koji post iznad sam napisao da licno ne bih voleo da zivim u Kini za razliku od tebe. Ti si bila napisala da se licno interesujes za preseljenje u Kinu.

Link to comment
8 minutes ago, pbg12345 said:

ali da zapalis u nekakav velegrad na drugom kraju planete i tamo besplatno dobijesstan "u skadarliji(???) i prvo sto ti padne na pamet kako da iznajmis deo tog stana (ne vidim zasto stati na sobi, moze se lepo ziveti i sa nekoliko cimera u sobi, ako izdasno placaju) i zgrnes lovu. pa jbt...

Navedeno kao benefit zaposlenja tamo. Izvrces ono sto sam napisao. Ovde je luksuzom nazivano ziveti u stanu sa dve spavace sobe blizu posla za porodicu sa detetom. E pa tamo ocigledno nije.

Edited by noskich
Link to comment

Ja se ne interesujem ja imam ponude, meni se gadi sama pomisao da idemo tamo. ali šta ćeš, njima treba VK snaga, samo su meni oni lično gadni za saradnju, nemaju mentalitet multikulture, ne nude penziono i zdravstveno, cene su blago rečeno na nivou Zapadnog Sveta... čak je japan jeftiniji.

 

Ovo da se u Koreji bolje živi nego u australiji? zašto je toliko mladih beže iz koreje onda?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...