Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

noskiche, ja sam toliko puta ovde pobijao tvoje laži da više nije ni smešno. Naravno da možeš da kupiš dvosoban stan na dvadesetak minuta vožnje od tvog posla (Hornsbi) ili od centra (Volaj Krik, Rokdejl) za manje od osamsto tisuća, za depozit veći od dvadeset posto već imaš tako da ne moraš da platiš osiguranje kredita. Mislim, smorio si za medalju svojim jadima mladog Vertera ovde, i posle se čudiš što te prozivaju sa svih strana. OK, ne daš da ti plutokratija isisa sve životne sokove, živiš u Oburnu i penzionisaćeš se u ruralni Tajland, odlično. Svestan si da to zvuči kao oni hrišćani iz srednjeg veka što će za nagradu za svoju čestitost da dobiju uživanje u raju kad umru.

 

Indy, kamo još slika murala i grafita iz Melburna? Onaj moj bivši kolega bio u Melburnu juče, između ostalog uslikao i ovo (što bi rekao iDemo, po propisu, pravoslavno):

 

23622370_1517613604940584_53318120429568

 

SaE

Link to comment

Indy, kamo još slika murala i grafita iz Melburna? Onaj moj bivši kolega bio u Melburnu juče, između ostalog uslikao i ovo (što bi rekao iDemo, po propisu, pravoslavno):

 

23622370_1517613604940584_53318120429568

 

SaE

 

Vaistinu pravoslavno!

Link to comment

Srećom nisi u EPMO pa možeš da priuštiš.

Obican privatnik bez otkaznog roka.

Nema ni 30 min batice.

Napravim proizvod i nadam se da ce neko da ga kupi. Ako nece niko pokvari se pa moram da bacim.

A radnike rentu i poreze na vrijeme placam inace stizu penali.

Plutokratija batice

Link to comment

https://www.cio.com/article/2441862/project-management/what-is-a-project-management-office-pmo-and-do-you-need-one.html

 

According to PM Solutions research, 85 percent of companies had a PMO in 2016, up five percent from 2014. They also found that 30 percent of companies without a PMO plan to implement one.

 

nije onda ni čudo što vam tako ide da jedva spajate kraj sa krajem, kad su preko potrebni likovi koji za puno love crtaju nerealne i nikad ostvarive gantove dijagrame na osnovu kojih će neki CEO da održi prezentaciju i unapred pokupi kajmak. 

tebi izgleda milo da radiš za derikože :lol:

Link to comment

Ako je neka bolnica, kao što sam već pretpostavljao, onda je moguće. Ali to je sve koordinacija/administracija. Neko drugi radi pravi posao, on je samo lice koje se kiti tudjim uspehom ili koji okrivljuje provajdera ako je neuspeh.

 

Vidjam takve već 20 godina.

Link to comment

Ako je neka bolnica, kao što sam već pretpostavljao, onda je moguće. Ali to je sve koordinacija/administracija. Neko drugi radi pravi posao, on je samo lice koje se kiti tudjim uspehom ili koji okrivljuje provajdera ako je neuspeh.

 

Vidjam takve već 20 godina.

da li bih mogla da radim to zanimanje, tj da se bavim time?

nemam neka posebna znanja oko IT, sem što znam da upalim komp, i možda R i onaj SPSS

Link to comment

noskiche, ja sam toliko puta ovde pobijao tvoje laži da više nije ni smešno. Naravno da možeš da kupiš dvosoban stan na dvadesetak minuta vožnje od tvog posla (Hornsbi) ili od centra (Volaj Krik, Rokdejl) za manje od osamsto tisuća, za depozit veći od dvadeset posto već imaš tako da ne moraš da platiš osiguranje kredita. Mislim, smorio si za medalju svojim jadima mladog Vertera ovde, i posle se čudiš što te prozivaju sa svih strana. OK, ne daš da ti plutokratija isisa sve životne sokove, živiš u Oburnu i penzionisaćeš se u ruralni Tajland, odlično. Svestan si da to zvuči kao oni hrišćani iz srednjeg veka što će za nagradu za svoju čestitost da dobiju uživanje u raju kad umru.

 

 

SaE

 

Bila je racunica za stan u Woli Creek crno na belo takodje kada je pokazano da se ne moze otplatiti sa jednom jakom platom. 

Pa je onda bila prica zasto zena ne radi, ne radi jer se ne isplati zbog cene vrtica.

 

I na kraju je iDemo bio preporucio da se dovedu baba i deda (bez da je uzeo u racunicu placanje sponzorstva staraca koje je preskupo za useljenje) i zakljucio da u dvosobnom stanu treba da u jednoj sobi zive muz, zena i deca, a u drugoj deda i baba i da oboje rade da otplacuju taj stan 30 godina.

 

Onda sam ja zakljucio da smo tako mogli i da zivimo u Srbiji, kupimo stan u Zelezniku, zivimo od penzije i jedne plate, a od druge plate otplacujemo kredit za stan. Diskusija od pre vise od godinu dana.

Edited by noskich
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...