Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

nazalost sam poslednjih godina imao mnooogo iskustva sa PMO kancelarijama u projektima cija je vrednost tog ili veceg reda velicine.

mogu reci samo jedno: 50% su aktivne stetocine koje misle da su svu pamet sveta popili i pritom se svojski trude da sjebu sve

45% su paraziti koji uzimaju pare i nista ne rade

5% su ljudi cije postojanje je bilo opravdano (oni su uvek bili najblizi realnosti projekta i nisu palamudili po ekselima, nego pokusavali da spasu ono sto je 95% njihovih kolega majstorski usralo)

 

tako da... 

 

https://www.pmi.org/-/media/pmi/documents/public/pdf/learning/thought-leadership/pulse/pulse-of-the-profession-2017.pdf

 

PMI's Pulse of the Profession

 

Strana 3:

 

Among organizations in our survey that have a PMO, half report having an enterprise-wide project management office (EPMO). And those that align their EPMO to strategy (i.e., have a strategic EPMO), report 38 percent more projects meet original goals and business intent and 33 percent fewer projects are deemed failures.

 

Strana 8: PMOs are well-placed to be the conduit for executing an organization’s portfolio of projects and strategic initiatives. And, the percentage of organizations with a PMO continues an upward trend—from 61 percent in 2007 to 71 percent today (see Figure 5: PMOs).

 

Strana 9: PMOs are also playing a greater role, compared to previous years, in many aspects of project management. For example, the percentage of PMOs that establish and monitor project success metrics has grown substantially—from 62 percent in 2007 to 80 percent today. Among organizations that have a PMO, half have an EPMO. And those that align their EPMO to strategy report 38 percent more projects meet their original goals and business intent and 33 percent fewer projects are deemed failures. The strategic role of the PMO and EPMO is vital. That role often includes responsibility for aligning the project portfolio to strategy, monitoring progress and optimizing delivery of strategy, navigating risk, driving benefits realization, enhancing governance and accountability, and managing talent. Champions recognize the strategic importance of the PMO—81 percent have a PMO, compared to 59 percent of underperformers. Additionally, 56 percent of champions have their EPMO highly aligned to the organization’s strategy, compared to just 12 percent of underperformers.

Link to comment

Ti si obican project admin, ne laskaj si.

Nisam.

Na tvom mestu da se u nesto ne razumem ne bih se stalno gurkao I pisao gluposti. Da iole razumes sta su funkcije EPMO-a bilo bi ti jasno da project admin nije posao za EPMO. To je posao koji se obavlja u okviru tima koji radi na projektu. EPMO je na portfolio nivou I uopste se ne bavi projektima. Najnizi nivo koji EPMO uopste razmatra je program.

Edited by noskich
Link to comment

https://www.pmi.org/-/media/pmi/documents/public/pdf/learning/thought-leadership/pulse/pulse-of-the-profession-2017.pdf

 

PMI's Pulse of the Profession

 

Strana 3:

 

Among organizations in our survey that have a PMO, half report having an enterprise-wide project management office (EPMO). And those that align their EPMO to strategy (i.e., have a strategic EPMO), report 38 percent more projects meet original goals and business intent and 33 percent fewer projects are deemed failures.

 

Strana 8: PMOs are well-placed to be the conduit for executing an organization’s portfolio of projects and strategic initiatives. And, the percentage of organizations with a PMO continues an upward trend—from 61 percent in 2007 to 71 percent today (see Figure 5: PMOs).

 

Strana 9: PMOs are also playing a greater role, compared to previous years, in many aspects of project management. For example, the percentage of PMOs that establish and monitor project success metrics has grown substantially—from 62 percent in 2007 to 80 percent today. Among organizations that have a PMO, half have an EPMO. And those that align their EPMO to strategy report 38 percent more projects meet their original goals and business intent and 33 percent fewer projects are deemed failures. The strategic role of the PMO and EPMO is vital. That role often includes responsibility for aligning the project portfolio to strategy, monitoring progress and optimizing delivery of strategy, navigating risk, driving benefits realization, enhancing governance and accountability, and managing talent. Champions recognize the strategic importance of the PMO—81 percent have a PMO, compared to 59 percent of underperformers. Additionally, 56 percent of champions have their EPMO highly aligned to the organization’s strategy, compared to just 12 percent of underperformers.

 

pmi kaze da je pmo super...

kim dzong un kaze da je kim dzong un super...

 

jedino sto se izmeni uvodjenjem PMO i EPMO je da postoji jos jedan layer u strukturi kompanije koji mora da opravda svoje postojanje pa proizvodi ulickane prezentacije koje od fail.ova "prave" uspesne projekte

sve sam strateg do stratega koji nikad nista nije napravio, ali zna kako to treba da se napravi

Link to comment

pa to su privatne stvari. on ti prica iz ugla statistike, kako bi to izgledalo kada bi imao kucu negde van sidneja ili melburna, i kako bi statisticki izgledalo kad bi imao 120 hiljada platu, nezaposlenu zenu i dete. 

Link to comment

ja sve cekam kad ce nam noskic saopstiti da  nam se od pocetka obraca iz neke babusnice, a da je sve ovo samo njegov osvrt na to kako bi mu zivot izgledao da zivi u australiji

zivot k'o zivot, ne?

babusnica ili auburn, u cemu je razlika?? 

Link to comment

https://www.domain.com.au/news/millennial-anger-on-housing-costs-could-have-huge-australian-impact-uk-expert-warns-20171117-gzli3p/

 

Millennial anger on housing costs could have huge Australian impact, UK expert warns

 

In Australia, she sees that problem as particularly acute with Millennial home ownership levels among the lowest in the world, beaten only by the UAE, according to a recent global survey by the HSBC bank. Here, only 28 per cent of young Australians own their home, compared with the average around the world of 40 per cent.

Link to comment

pmi kaze da je pmo super...

kim dzong un kaze da je kim dzong un super...

 

jedino sto se izmeni uvodjenjem PMO i EPMO je da postoji jos jedan layer u strukturi kompanije koji mora da opravda svoje postojanje pa proizvodi ulickane prezentacije koje od fail.ova "prave" uspesne projekte

sve sam strateg do stratega koji nikad nista nije napravio, ali zna kako to treba da se napravi

 

PMI je uradio ozbiljno istrazivanje, ispitao situaciju u velikom broju organizacija shirom sveta, analizirao podatke i dosao do tih zakljucaka.

Ali zasto verovati PMI, kada jedna zverulja na forumu tvrdi drugacije...

Edited by noskich
Link to comment

Ja ga pitam kolko izdaje a on meni prica o SYD i MEL.

Mnogo zaheban ovaj narod iz Auburna

 

Koju stranu nazad moj stojko i ti ste pisali da je suludo kupovati kucu u "zabiti u Kvinslendu", vec da treba uzeti kredit od 900k i kupiti stan u Sidneju.

A sada pises da hoces da kupis kucu u toj zabiti. E pa onda ti vracam tvoj savet, nemoj kupovati tamo. Zasto? Rekli moj stojko i ti.

Link to comment

pa to su privatne stvari. on ti prica iz ugla statistike, kako bi to izgledalo kada bi imao kucu negde van sidneja ili melburna, i kako bi statisticki izgledalo kad bi imao 120 hiljada platu, nezaposlenu zenu i dete. 

 

 

ja sve cekam kad ce nam noskic saopstiti da  nam se od pocetka obraca iz neke babusnice, a da je sve ovo samo njegov osvrt na to kako bi mu zivot izgledao da zivi u australiji

 

Ovaj me ovde godinama vijao za to sto sam pisao da placam porez preko 30% godisnje i onda dodjosmo do matematike crno na belo. Jel se ikada izvinuo i napisao, nisam bio u pravu? Nije.

Onda nakon toga dolazi drugi koji me optuzuje da se hvalim svojim primanjima na forumu a to sve bila posledica preganjanja sa ovim oko poreza.

Pa treci da pise lazi o tome da imam kola i ispituje sta mi zena jede i da li radi.

Pa cetvrti pljuje po mojoj profesiji i drzi da je njegovo anonimno licno misljenje vaznije od globalnog istrazivanja verovatno najuticajnije institucije u profesiji na svetu.

Ovaj sad peti hoce da zna koja je kirija. A malocas predstavljao svoj kredit od 200-ak hiljada kao vrhunski poslovni rizik meni savetujuci da uzmem kredit od milionceta. Ista stvar, manje-vise.

Sesti laze da mi je posao nesto sto mi nije posao.

Sedmi pise da lazem da ne mogu da kupim stan sa sve spavace sobe blizu posla na pola sata vozom od centra od svoje plate, opet bila matematika crno na belo. Nista, tajac. 

I onda evo ga osmi sad da konstatuje kako ne bih bas trebao da stitim privatnost. Sta hocete, da uploadujem kao image poresku prijavu za sve godine boravka u Australiji?

Edited by noskich
Link to comment

Ti prije svega lazes da sam pozajmio 200k.

Ne znam kako si uopste dosao do te magicne cifre. Za 250k se apsolutno nije moglo nista kupiti ni 2011.

Organizovati SMSF i uzeti nesto u QLD mi igleda kao sigurica i znatno bolja opcija od fondova sa 5-10% godisnje dobiti. Zasto QLD?

Zato sto je zemlja jos uvijek znatno jeftinija i moze se uzeti nesto opipljivo za 500k.

Link to comment

Ti prije svega lazes da sam pozajmio 200k.

Ne znam kako si uopste dosao do te magicne cifre. Za 250k se apsolutno nije moglo nista kupiti ni 2011.

Organizovati SMSF i uzeti nesto u QLD mi igleda kao sigurica i znatno bolja opcija od fondova sa 5-10% godisnje dobiti. Zasto QLD?

Zato sto je zemlja jos uvijek znatno jeftinija i moze se uzeti nesto opipljivo za 500k.

 

Koliko si pozajmio za kucu u Melburnu? 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...