Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Braća priča o ceni koštanja, tj,izgradnje stana po kvadratu. Sad što razne regulative, propisi i dozvole (kao i alava želja za brzim bogaćenjem investitora i banaka) taj kvadrat poskupljuju i do 2,000 jevreja (u Srbijij npr), Bože moj, to je nevidljiva ruka tržista.

Link to comment

Pa valjda je logično da i lokacija nešto vredi, ne samo regulative, propisi i “želja za brzim bogaćenjem”? Tj, dok ima ko da plati traženu cenu onda nije preskupo.

Link to comment

Koliko vredi neka lokacija i kako izmeriti njenu vrednost. i ubaciti je u cenu? Suviše mi je to apstraktna kategorija da toliko utiče na cenu nekretnine, 

Meni je ta "tržišna cena" i "nevidljiva ruka tržista" teška prevara i izgovor za podizanje cena

Link to comment

pa sve nešto vredi, samo zavisi sa kojim vrednostima barataš i šta je u njih uključeno,

 

svaka firma ima troškove uključene u proizvod koji cenu povećavaju na tužan način, sve i da vadiš pesak iz pustinje, u njegovoj ceni je i ceo firme i trošak marketinga i trošak menadžera prodaje i koječega dodatnog, kreirali smo kao civilizacija ogroman broj neproduktivnih poslova koje na kraju plaćamo preko nečijih leđa

 

najgora boja za zidove može da se napravi za desetak centi po kg, a najbolja za nekih tridesetak, a onda u farbari imam šta da vidim, a tako je i za sve živo

 

ma zanemarite šta pišem, zahteva previše kalkulacija i drugi ekonomski sistem

Link to comment

Naravno da slucajnost nema veze. Ali najbolji primer ponude vs potraznje je real estate. Sto je vise izbora, a manje kupaca, odnosno ekonomska situacija nije pogodna za kupovinu, to su cene manje. Obrnuto takodje. To je previse simplisticki tvoj kolega liberal objasnio, odnosno vise ideoloski. 

 

Jos jedan primer i to veoma uproscen: Svi bi voleli da gledaju Zvezda Arsenal na Miticu, ali mnogima seva paja da se cimaju za Zvezda BATE i Arsenal.

Resenje? Ponudi samo paket. Ako se ne rasproda sve u paketu, onda pustas pojedinacno ili smanjis cene paketu prvo.

Slažem se sa ovim, i duboko sam verovala da je ovo tačno a najviše primer Evrope mi je potvrdio...

Mada sada trenutno čitam nešto o Kini i gledala sam neku emisiju o Kineskim real estate boom-u... i tako da ne razumem zašto taj zakon ekonomije ne važi tamo?

druga zemlja gde sam privremeno sa suprugom, isto azijska, sve se više gradi, jako puno praznih kuća, ali cena nekretnina ne pada, natalitet je negativan već preko deset godina, ne mogu da verujem da zbog turističkog upliva na tržište cene nekretnina rastu?

tipa turisti ili idu u hotele/motele, ili ako su penzionisani idu u takozvane Gated communities. Ništa mi nije jasno iskreno.

Link to comment

Koliko vredi neka lokacija i kako izmeriti njenu vrednost. i ubaciti je u cenu? Suviše mi je to apstraktna kategorija da toliko utiče na cenu nekretnine,

Meni je ta "tržišna cena" i "nevidljiva ruka tržista" teška prevara i izgovor za podizanje cena

Cena se izmeri tako sto se lokacija stavi na prodaju i koliko su ljudi spremni da plate toliko lokacija vredi.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment

Mene uvek nasmeju tipovi koji i posle 10-20 godina zivota u #normalnijoj zemlji imaju snage da se iscudjavaju nad cinjenicom da je neka stracara (koja fakat ni za psa vise nije) prodata za 2-3 miliona. Pa idu price - bla, bla... Pa stracara, pa lose, pa ko je budala da plati toliko... Alo, kumovi, niko tu stracaru ne gleda nego gleda ili kako ce da napravi kucicu za 300e po kvadratu i da je posle proda za 5-6 miliona... Ili - jednostavno - da napravi zgradu od xy stanova od kojih ce svaki da vredi tricavih 700-950 'iljada... I tako... Sad bi rek'o nesto kao "zivot tece dalje" al' ne mogu - smucila se i meni ova grdna plutokratija, ne? 

Link to comment

mislim da je covek hteo reci da se nesto sto kosta lupam 300e, prodaje po 1000e

u startu, bez obzira na lokaciju

 

zato sto su na onih 300e nakalemljeni razni "troskovi", a onda se sve to uvije u cene lokacija i "lokacija"

Link to comment

Što se mene tiče, samo napred, dok se ne uruši ovaj sistem, kao onomad kad je došla velika recesija iz Amerike, izazvana tržištem nekretnina.

 I onda spasavaj banke i investitore kešom poreskih obveznika. Bussines as usual :fantom:  

Link to comment

mislim da je covek hteo reci da se nesto sto kosta lupam 300e, prodaje po 1000e

u startu, bez obzira na lokaciju

 

zato sto su na onih 300e nakalemljeni razni "troskovi", a onda se sve to uvije u cene lokacija i "lokacija"

Ja se sa tom 'pretpostavkom' slazem - ovo gore su vise - ono - "price iz zivota"...

Link to comment

Što se mene tiče, samo napred, dok se ne uruši ovaj sistem, kao onomad kad je došla velika recesija iz Amerike, izazvana tržištem nekretnina.

 I onda spasavaj banke i investitore kešom poreskih obveznika. Bussines as usual :fantom:  

E, to ja zovem "market ce to da regulishe".

Link to comment

Malo o minimalnoj ceni rada širom zemljinoga šara, što bi rekli sportski komentatori:

 

image.jpg

 

(ceo tekst ovde)

 

Pa malo o srednjem bogatstvu srednje klase po istom tom šaru:

 

Credit Suisse analysts found the average wealth per Australian adult was $US364,900, just below New Zealand's $US400,800 and significantly less than $US567,100 in Switzerland. Australia was followed by the United States with $US353,000, Norway with $US321,000 and the United Kingdom with $US320,400.

 

If $US364,900 sounds a little high, it is an average and therefore distorted by fewer considerably higher figures. The median wealth is $US168,300, which is the second highest in the world after New Zealand.

Credit Suisse said all three nations had relatively low levels of wealth inequality, which helped contribute to a higher average in their growing middle classes.

 

(ceo tekst ovde)

 

 

A sada malo slika sa terena, juče čekam autobus da me odveze do fizioterapeuta (teška plutokratija, pucaju kosti i mišići od samara na leđima), kad ono preko puta gradilište, srušen hotel da se gradi biznis centar iznad stanice metroa, a na ogradi od gradilišta Reg Mombassa (ko je gledao novogodišnji vatromet pre par godina video je njegove kreacije na mostu i okolo, ko je gledao otvaranje i zatvaranje OI pre sedamnaest godina video je njegove kreacije na stadionu, a možda je neko nekad i video Mambo majice sa njegovim slikama / crtežima, a ko je slušao PIL (ili Mental As Anything) imao je prilike da vidi njegov rad na omotu albuma). Ubi plutokratija.

 

hIT8gq4.jpg

 

5WQV6hY.jpg

 

ldSMaEQ.jpg

 

Li4z0Mr.jpg

 

Share & Enjoy

Link to comment

Primanja ne znace ama bas nista dok se ne uporede sa troskovima. 

Jos jednom; http://www.news.com.au/finance/money/budgeting/research-shows-aussie-families-suffering-under-rising-living-costs/news-story/3aac0dbcb89ddec10db145ed8e35acd9

 

The study, undertaken by McCrindle Research, found 3.6 million Australians, a staggering 15 per cent of the population, has experienced food insecurity at least once in the last 12 months, with three in five of those individuals experiencing it at least once a month.

Food insecurity is defined by the United Nations as having physical, social and economic access to sufficient, safe and nutritious food to meet dietary needs for a productive and healthy life.

The concept of food insecurity is something that Australians often associate with developing nations, according to social researcher Mark McCrindle.

“We think of it as third world, but it’s alive and well in Australia,” Mr McCrindle said. “Two in five of those affected are in families, mostly with kids under 12 and it impacts their education, concentration and maybe even their behaviour.”

The situation impacts a wide range of groups in the community, with 48 per cent of food insecure Australians employed full time, part time or casually.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...