Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

 Ako se pogleda statistika, vidi se da su bolesti zavisnosti jedan od najvecih uzroka beskucnistva, 

 

nadam se da na listi nije i forumska zavisnost  :mellow:

Link to comment

Aha sad je jasno.

Beskucnik moze biti samo normalni obojeni ili nadrogirani bijelac.

Angry white male nema apsolutno nikakve sanse da zavrsi na ulici. Sjajno

Link to comment

Nije nista netacno rekla, naprotiv. Niti je generalizacija. Aboridzini zaista imaju mnogo problema, koji su (bili) institucionalni i te gadosti prema njima su vecinom ostale, da je veoma ogroman deo njih na raznim drogama i alkoholicari. Suprotno su (na zalost) izuzetak. 

 

Imigrant koji nije prosao kroz ta sranja u Australiji, osim ako i sam ne postane ovisnik necega - sto naravno moze da se dogodi, bi skoro niklad zavrsio na ulici.

Ne zato sto su sposobniji ili bolji, vec sto ne nose teret koji Aboridzini nose - a to je ono sto im je cinjeno i dalje se cini u neku ruku od drustva i drzave.

Link to comment

Btw, mrzi me sad da trazim i kvotujem, ali ova brojka o beskucnicima u AUS, kojom noskich ovde barata kao da ona ima.neke veze sa cenom nekretnina - jako malo veze ima sa tim. Ako se pogleda statistika, vidi se da su bolesti zavisnosti jedan od najvecih uzroka beskucnistva, kao i rak-rana australijskog drustva, bivanje Aboriginom, a oni protiv sebe imaju mnogo, mnogo vise faktora od cene nekretnina.

 

Hocu reci, verovatnoca da noskich kao zdrav i prav belac, established immigrant, zavrsi kao homeless u AUS je taman tolika kao i da ja sa svojim sivacom masinom postanem poznati modni kreator. Ono, moze da se desi nekim extraodinary spletom okolnosti, al sanse su minimalne. Tako da je potezanje tog broja homeless in AUS u kontekstu cena nekretnine cisto spinovanje.

 

 

Aha sad je jasno.

Beskucnik moze biti samo normalni obojeni ili nadrogirani bijelac.

Angry white male nema apsolutno nikakve sanse da zavrsi na ulici. Sjajno

 

 

Gde sam to napisala?

 

 

2 posta gore

 

Sent from my Moto G (5) using Tapatalk

 

Za Moracikusa  (a izgleda i teachera), ako im slike bolje idu: slikovni prikaz

 

Dakle:

- % aboridzina u homless populaciji je 25%, u opstoj populaciji 3%

- dok je "1 u 200" u AUS homeless, to nije bas uniformno rasporedjeno po drzavama (tj nije uopste)

- sledecih 30% su ljudi koji nisu rodjeni u AUS, opet vise nego u opstoj populaciji. pretpostavljam, imigranti koji nisu zavrsili na $100k+ poslovima, kao noskich

- najveci procenat ljudi navodi porodicno nasilje kao uzrok svog homeless statusa - znamo da angry white male bas i nije tipicna zrtva porodicnog nasilja

- housing affordability stress, sto bi otprilike bilo najblize ovoj noskichevoj tezi da nemanje kuce u vlasnistvu povecava verovatnocu da budes homeless, je na poslednjem mestu (5% to navodi kao uzrok)

 

Tako da, da, angry white male u AUS zaista ima najminimalnije sanse da postane beskucnik. Te sanse ni priblizno ne opravdavaju ovoliko pominjanje broja AUS beskucnika na ovom topiku. 

Link to comment

Nisi to rekla ja samo karikiram.

Ali ja nikada necu prihvatiti da je za problem kriminalaca iz Sudana i pijanih Aboridzina glavni krivac angry white male.

Meni se vise cini da problem lezi u roditeljima

Link to comment

Aboridzini su kroz generacije prolazili kroz ubijanje, ropstvo, nasilna usvajanja i iseljavanje, diskriminaciju, nipodastavanje kulture, institucionalizovanu asimilaciju i sasvim otvoren i dozvoljen rasizam na drzavnom nivou... Sve to od strane angry white male. Ne mozes za 30-40 godina da ispravis nepravde nanosene generacijama unazad. I ne zaboravi da se radi o jednom od najstarijih naroda na svijetu.

 

Najmanje sto angry white male danas moze da uradi je da:

 

1. Promjeni ustav u kojem treba da stoji da su prvi stanovnici ove zemlje

2. Da usvoji aboridzinske motive na zvanicnim drzavnim simbolima 

3. Da uvede drzavni praznik tokom kojeg bi se promovisao i proslavljao njihov kulturni znacaj

4. I mozda najznacajnije, mnogo veci budzet od trenutnog za pomoc zajednicama u najudaljenijim dijelovima zemlje. 

 

Bar toliko im svi dugujemo koji sebe smatramo drzavljanima ove zemlje. 

 

Nisam upoznat sa statistikama, ali mislim da su i mentalna oboljenja jedan od razloga beskucnistva. Potpomognuto sa razlicitim bolestima zavisnosti. 

Link to comment

 

 

Nije nista netacno rekla, naprotiv. Niti je generalizacija. Aboridzini zaista imaju mnogo problema, koji su (bili) institucionalni i te gadosti prema njima su vecinom ostale, da je veoma ogroman deo njih na raznim drogama i alkoholicari. Suprotno su (na zalost) izuzetak.

U Melbourne nisam video Aboridzina za godinu i po dana ali zato belaca pijanih i drogiranih homeless kolko oces.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment

U Sidneju koliko hoces. NT pogotovo, Deo QLD.

Pijani i drogirani belci i ostali pijani i drogirani jesu tema. Niko nije rekao da ih nema. Ali da ces ako ostanes bez posla da zavrsis na ulici, to nije bas tako, osim u ekstremnim slucajevima - sto je i bila poenta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...