Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Ovo je malo understatement (mislim na 'stolar/parketar' deo) al' nema veze... 

Inace, rariteta radi - Grk je navodno skolski drug lika koga u Srbalja znaju kao "Dane Kondic, Chief executive for Air Serbia"... :)

Da znaš da sam počeo da pišem "purveyor of the fine wood products" i odustao - lakše drugima što čitaju.

 

Idete li Sidnijevci na fudbal nocas?

Ja se bas naostrio da gledam i navijam.

Ja sad doveo decu sa plivanja, dobro si me podsetio za gledanje.

 

SaE

Link to comment

E, sestro... 

Onaj nash grk - na moje pitanje - gde ce njegov sestric da se venca sa buducom snajkom hrvaticom - odgovara lakonski (bez da se informisao u tazbini) - u crkvi na Redfernu, tamo su se moji roditelji vencali, tamo su se moj stric i strina vencali, tamo smo i brat i ja krsteni, a i mali sestric... Posto se informisao u tazbini - samo je ponovio ovo sto je i meni rekao i dodao - ne znam zasto njeni roditelji i brat nece da dodju, pa nismo mi Srbi, ne? Niste, brate, al' ste faken jednako pravoslavni... Elem, dosla je na kraju majka na svadbu, otac i brat su bojkotovali. ne znam ljude al' mi kaze bash grk da obojica imaju tetovirane shahovnice/vukovar i taj rad... U prologu pise da je i otac 'dosao' da vidi unuka... Koji je, pogadjate vec, rutinski krsten u toj istoj crkvi na Redfernu. 

I, btw, Grci su preziveli i preturili Turke duze od nas sa Balkana sa otprilike 99,99 procentom tvrde vere pravoslavne na kraju turske vladavine a i danas imaju zakon (i 2 zuta i jedan crveni od UNa) po kome dete ne moze u skolu ni da se upise ako nije krsteno (i - naravno - dobilo grcko/pravoslavno ime). Otuda i ovaj Giannis Antetokounmpo (nekako najpoznatiji Grk u amerikama na danasnje vreme, ne) i tako dalje... 

Da ne duljim, treba na burek i pecivo da idem - da su vernici - jesu - i istorijski i na danasnje vreme - da l' su (i) homofobi - nemam pojma... 

ovo za promenu imena i prezimena sam čula od Makedonaca,

 

i to je kao jedan od glavnih ragloga na koji oni temelje nekakav kulturni genocid prema Makedoncima (skopljanima, vardarcima,) na teritoriji današnje grčke.

 

A ovo da je nama riščanima bilo teško pod Turcima, tj Osmanlijama, ne verujem... Pečka patrijaršija i čuvena povelja Carigradskog patrijarha sultanu, da nikako ne izjednačava vere u carstvu.

Link to comment

Ima logike da su Grci religiozni - jevandjelja su pisana na Grckom pa su im zato i mnogo bliza nego drugim narodima.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

jevanđelja su pisana na srpskom

Link to comment

Na fudbal familijarno, neka i klinci osjete atmosferu punog stadiona. Naročito u utakmici veće važnosti kao večeras, kojih i nema tako često. Definitivno je najbolja atmosfera ikada bila protiv Urugvaja prije 12 godina. Tad se poslije penala bukvalno cijeli stadion grlio, svi mokri od prosutog piva.

 

Najjače večeras je što lokalni Oziji Mileta Jedinka zovu Džedaj. I svaki crnomanjasti bradati hipster s viškom kila u publici je bio zvijezda.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Na fudbal familijarno, neka i klinci osjete atmosferu punog stadiona. Naročito u utakmici veće važnosti kao večeras, kojih i nema tako često. Definitivno je najbolja atmosfera ikada bila protiv Urugvaja prije 12 godina. Tad se poslije penala bukvalno cijeli stadion grlio, svi mokri od prosutog piva.

 

Najjače večeras je što lokalni Oziji Mileta Jedinka zovu Džedaj. I svaki crnomanjasti bradati hipster s viškom kila u publici je bio zvijezda.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Domaćinski.

 

Sent from my SM-G900I using Tapatalk

Link to comment

Na fudbal familijarno, neka i klinci osjete atmosferu punog stadiona. Naročito u utakmici veće važnosti kao večeras, kojih i nema tako često. Definitivno je najbolja atmosfera ikada bila protiv Urugvaja prije 12 godina. Tad se poslije penala bukvalno cijeli stadion grlio, svi mokri od prosutog piva.

 

Najjače večeras je što lokalni Oziji Mileta Jedinka zovu Džedaj. I svaki crnomanjasti bradati hipster s viškom kila u publici je bio zvijezda.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Osim toga, nadam se da deca znaju a ako ne znaju da ih naucis - ko je i kada (moze i gde) prvi put odveo Australce na SP...

Bila posle susha od 30+ godina al' dobro - nisu Ozi krivi sto ne znaju. A i deca da ne misle da su fudbal u Australiji izmislili Hiddink i Lowy.

Link to comment

Osim toga, nadam se da deca znaju a ako ne znaju da ih naucis - ko je i kada (moze i gde) prvi put odveo Australce na SP...

Bila posle susha od 30+ godina al' dobro - nisu Ozi krivi sto ne znaju. A i deca da ne misle da su fudbal u Australiji izmislili Hiddink i Lowy.

Misliš na 74-tu i Raleta Rašića? To su lekcije za malo veći uzrast.

Pričekaj prvo da nauče šta je aut, korner, za šta se dobija žuti karton... Sinoć smo tek raščlanili šta znači igranje za klub vs državnu repstaciju. I dođosmo do filozofskog pitanja šta je država i zašto postoje. I tad je naišao voz...

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...