Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

@noskich

Да ли сам ја добро разумјео? Ти имаш своју приватну кућу у којој не станујеш, него је издајеш неком другом?

Link to comment

@noskich

Да ли сам ја добро разумјео? Ти имаш своју приватну кућу у којој не станујеш, него је издајеш неком другом?

 

Tacno. Na nekoliko hiljada kilometara udaljenosti na lokaciji na kojoj nema posla za mene.

To je osiguranje da ako budem poziveo jednog dana ne budem starac na ulici ma sta se desilo.

 

Edit: kad smo vec o tome:

 

http://www.homelessnessaustralia.org.au/sites/homelessnessaus/files/2017-07/Homelessness%20in%20Australiav2.pdf

 

On any given night in Australia 1 in 200 people are homeless
 
There are 105,237 people homeless in Australia
Edited by noskich
Link to comment

 

Ni grejanja, ni izolacije.

 

 

https://www.adelaide.edu.au/news/news68322.html

 

South Australia has a higher rate of deaths from extreme cold compared with the northern European nation of Sweden, according to new research from the University of Adelaide.

 

The study, by a team from the University's School of Medical Sciences, analysed forensic cases of hypothermia deaths from 2006-2011 in both South Australia and Sweden.

 

The results show that South Australia had a rate of 3.9 deaths for every 100,000 people, compared with Sweden's 3.3 deaths per 100,000.

 

In total, there were 62 fatal cases of hypothermia in South Australia and 296 cases in Sweden over the six-year period.

 

"Despite considerable demographic, geographic and climate differences, the death rate from hypothermia was slightly higher in South Australia than in Sweden, which is a very surprising result," says the leader of the project, the University's Professor Roger Byard, AO.

 

Hypothermia is defined as a decrease in core body temperature below 35°C, with fatal hypothermia occurring at body temperatures of 26°C to 29°C.

 

"In addition to the many underlying medical conditions involved in these cases, it's likely that poor heating and insulation, and lack of energy efficiency, are playing a role here. For example, only 2.6% of Australian homes have double-glazed windows compared with 100% of homes in Finland and Sweden," Ms Bright says.

Edited by noskich
Link to comment

Ja bi se ubio da znam (sigurno) da Ms Bright i njeni "istrazivaci" trose na "istrazivanje" pare koje ja uplacujem kroz porez jer ovakav nivo neznanja i gluposti skoro nisam video (kod akademskih gradjana). 

 

Dakle, mainland Australija nema bash nista zajednicko sa zemljama kao sto su Sweden/Finland. Vise nekako izgleda kao da bi joj Grcka bila par i, mozda, Liban... 

A svi znamo koliko ima double-glazed windows u Grckoj i Libanu...

I u Turskoj.

Zajedno... 

 

ps. brate, ovo je vec opasno ludiranje, ne? 

DNcZiRjUMAAJ3sN.jpg

Link to comment

Nije mi jasno zašto je vlada kriva što su stanovi tj nekretnine u Melburnu preskupe? i što ih neko ne može priuštiti?

Ista situacija je i u Evropi, šta već gora, probaj u Amsterdamu da kupiš stan... a socijalna država je sigurno 300 puta više od AUS.

 

Kako to ostali ljudi u AUS ovde žive, ako Nosckih ne može da živi pristojno? A kupio kuću, iznajmljuje stan, ima bebu i suprugu kojoj nedaje da radi. Šta tu nije pristojno? sasvim normalan prosečan život, samo eto vidim u njegovom stilu životu dozu luksuza. 

Link to comment

 

 

To je plan, samo kao što vidiš iz onog članka sa linka koji sam preneo to se ne očekuje skoro. Konstrukcija tramvajske linije im se odužila, a imaju i par velikih zahvata na voznim linijama u toku, teško da će skoro da grade i tu metro liniju sa vozovima kompletno različitim od sadašnjih. Čak i da sve ide po planu, stanica treba da bude puštena u rad 2024, ovde imaju detalji, oni soliteri nisu tu - oni treba da se ruše u paketu sa predloženom novom izgradnjom u blizini buduće stanice. Taj deo je predložen u periodu od 10-20 godina, i za razliku od stanice nije još odobren. Moj utisak na osnovu iskustva sa Green Square izgradnjom je da će oni ljudi komotno da se nažive u tim socijalnim stanovima, a da će neki stari tamo i da umru, kao što se i sami nadaju.

 

 

Nisam stigao ranije da komentarišem u vašoj raspravi oko 30% - bez ikakvih dodatnih poreza ili olakšica, porez skače na 30% pri plati od malo preko 136000$ godišnje - ovde imaš ATO mesečni kalkulator za odbijanje poreza za PAYG, tabela ide do 130000$ godišnje ali za preko možeš lako da izračunaš. Međutim, noskich je već pominjao da ne plaća privatno zdravstveno osiguranje, što znači da mora da plati Medicare Levy surcharge od 1.25% (sa platom od 120000$ godišnje i prihodom od rente za kuću koju kaže da izdaje, upada u Tier 2). Tako da noskich lako plaća porez od preko 30%.

 

Ono u čemu se ja sa njim temeljno ne slažem (a i ja paćam porez fino preko 30%) je šta od toga ja dobijam - za početak socijalni mir od davanja za penzije (u Australiji svi imaju starosnu penziju, bez obzira da li su ikad igde radili), nezaposlene, socijalne stanove kao što su tih hiljade stanova u mojoj blizini u širem centru grada, a dalje idu razne forme dečijih dodataka i plaćanja za decu. No dobro, ako neko nije planirao da živi ovde i da se uklopi u društvo, onda mu je svaki dolar koji mu država kao radno sposobnom uzima (da bi pomogla svojim stanovnicima kojim treba pomoć) - dolar previše. U tom slučaju, ima boljih zemalja za gastarbajtere, USA i Rusija mi padaju na pamet.

 

Share & Enjoy

Nisam stigao pročitati članak, a imao sam u vidu da metro treba početi sa radom 2023-će pa mi je ostalo nejasno kako sad pa 7 godina..

 

Što se tiče drugog dijela posta, medicare levy surcharge za porodice se plaća za zajedničke zarade preko $180,000 (base tier).

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Evo matematike jos jedanput:

 

Kad dodas Medicare i Medicare levy to ti dize sve navedene procente za oko 3%. 

Uzimajuci njih u obzir placas 30% porez vec sa malo vise od 120K plate bruto.

Ovaj je mnogo zgodniji: https://www.paycalculator.com.au/

 

Znaci za 120K porez je 34,432 ukljucujuci Medicare plus Medicare levy surcharge neka je Tier 1 samo 1% cini 1200, ukupno 35,632.

35,632/1200=29.69%

 

Za ove van Australije da pojasnim, prvo se placa progresivni porez na prihod, pa onda dodatni porez na zdravstvo, pa onda dodatni dodatni porez na zdravstvo za one koji nemaju privatno osiguranje.

Edited by noskich
Link to comment

noskichu, el si se nekad zapitao odakle dolazi tvojih 120.000$ koje primas u drzavnoj sluzbi?

 

@svi: konstantno mesate porez na prihode, i ukupne dazbine na platu, sto je besmisleno (jer je neuporedivo vec i unutar iste drzave, a kamoli na nivou sveta). 

Link to comment

Više sam mislio na medicare levy surcharge koji sigurno ne plaćaš ako ti supruga ne radi.

 

A za onaj komentar o 300 hiljada plaćenog poreza... daleko bolje životne uslove ima neko ko plati debeo porez nego neko ko čeka u redu za mrvicu socijalne pomoći od tvog poreza. Budi sretan da imaš priliku da radiš i zaradiš od poštenog rada, mnogi nisu te sreće i pored najveće volje i znanja. I još imaš mogućnost da ispišeš par čaršafa na forumu sve u sklopu radnog vremena. I opet ne valja...

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

noskichu, el si se nekad zapitao odakle dolazi tvojih 120.000$ koje primas u drzavnoj sluzbi?

 

@svi: konstantno mesate porez na prihode, i ukupne dazbine na platu, sto je besmisleno (jer je neuporedivo vec i unutar iste drzave, a kamoli na nivou sveta).

 

Можеш ли мало разјаснити, ако ти није тешко о дажбинама на плату?
Link to comment

 

 

noskichu, el si se nekad zapitao odakle dolazi tvojih 120.000$ koje primas u drzavnoj sluzbi?

 

@svi: konstantno mesate porez na prihode, i ukupne dazbine na platu, sto je besmisleno (jer je neuporedivo vec i unutar iste drzave, a kamoli na nivou sveta).

Govori se o porezu na zaradu ili prihode plus zdravstveni doprinos. Doprinos na penzije ili nezaposlenost je obračunat u porez, barem u Aus.

 

Kako definicišeš ukupne dažbine na platu? Još na svjetskom nivou...

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Можеш ли мало разјаснити, ако ти није тешко о дажбинама на плату?

to je ja mislim, odnos bruto vs neto plato. To razumem, e sada porez na prihod bi trebalo da se plati na godišnjem nivou? up to fiskal year..neka me neko ispravi ako loše razumem.

Link to comment

Više sam mislio na medicare levy surcharge koji sigurno ne plaćaš ako ti supruga ne radi.

 

A za onaj komentar o 300 hiljada plaćenog poreza... daleko bolje životne uslove ima neko ko plati debeo porez nego neko ko čeka u redu za mrvicu socijalne pomoći od tvog poreza. Budi sretan da imaš priliku da radiš i zaradiš od poštenog rada, mnogi nisu te sreće i pored najveće volje i znanja. I još imaš mogućnost da ispišeš par čaršafa na forumu sve u sklopu radnog vremena. I opet ne valja...

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

To, to. Vidis ja kao uspeli emigrant ne mogu da resim stambeno pitanje.

 

A ovi koje sad pominjes na socijali ili sto rade nekvalifikovane poslove za 30k kako oni zive?

 

Edited by noskich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...