Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

ali pazi kako njemu i hanumi ne pada na pamet da pozovu vodoinstalatera (skupo, bato!) kad vec numeju sami da oprave a vlasniku se ocite jebe da opravlja, nego ladno koriste kofu. I tako mesecima. Pune kofu i gundjaju.  :lolol:

 

Ne moze da se popravi. Mora da se potpuno zameni mehanizam jer je u pitanju stari mehanizam za kojeg vise nema delova.

Inace, kada iznajmljujes stan ti nisi odgovoran za popravke, vec vlasnik nekretnine.

Link to comment

Jebem ga, ja bih platio 50 AUD nov kotlić i montirao ga, pa da serem kao čovek, i rekao "jebeš ROI, konačno normalno da odem u WC", ili bi promenio gajbu...

 

Nema šanse da bi duže od 1 dana kofao™ u wc šolju...

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Link to comment

Sta god da je u pitanju - vazno da se para vrti, ne?

Istina, nije para al' je ono - da predjemo 450 pa onda i 500 'strana'... 

 

A moze da bude i ono kad neko ko ima svoju kucu u kojoj zivi sa porodicom objasnjava nekome ko nema da to nije nikakav problem.

Link to comment

Ne moze da se popravi. Mora da se potpuno zameni mehanizam jer je u pitanju stari mehanizam za kojeg vise nema delova.

Inace, kada iznajmljujes stan ti nisi odgovoran za popravke, vec vlasnik nekretnine.

 

Pa zameni ga, da nema možda ugrađen GPS u njemu pa će da ga traži po deponiji? :lolol:

Link to comment

Pa zameni ga, da nema možda ugrađen GPS u njemu pa će da ga traži po deponiji? :lolol:

 

Mozda bih trebao da sagradim vlasniku i novu kucu? Obijem zidove, stavim izolaciju u zidove. Renoviram sve.

A on mi daje otkaz bilo kada za 2-3 nedelje.

Link to comment

Mozda bih trebao da sagradim vlasniku i novu kucu? Obijem zidove, stavim izolaciju u zidove. Renoviram sve.

A on mi daje otkaz bilo kada za 2-3 nedelje.

 

Koja si ti stipsa, ti ćeš radije da ga puniš kofom mesecima nego da potrošiš 10$ na novi? Pretpostavljam kad ti pregori sijalica čekaš vlasnika da zavrne novu? :lolol:

Link to comment

Koja si ti stipsa, ti ćeš radije da ga puniš kofom mesecima nego da potrošiš 10$ na novi? Pretpostavljam kad ti pregori sijalica čekaš vlasnika da zavrne novu? :lolol:

 

Za sijalicu sam ja odgovoran, za popravke i kvarove on.

 

Pises ovde o Australiji a da pojma nemas o lokalnim cenama. 10 dolara ti je ovde velika Sturbucks kafa, kakva crna popravka.

 

To je ta vladavina prava. Sve se zna ko je za sta odgovoran. Ali de fakto je sasvim drugacije. Samo para vrti.

Edited by noskich
Link to comment

Za sijalicu sam ja odgovoran, za popravke i kvarove on.

 

Pises ovde o Australiji a da pojma nemas o lokalnim cenama. 10 dolara ti je ovde velika Sturbucks kafa, kakva crna popravka.

 

To je ta vladavina prava. Sve se zna ko je za sta odgovoran. Ali de fakto je sasvim drugacije. Samo para vrti.

 

8 dolara ti je novi vodokotlić na Alibabi, ako ti je toliko žao svakog centa dosad si mogao skontati i kako sam da ga ugradiš. Ali eto i da platiš vodoinstalatera sat vremena, a neće mu trebati više od sat vremena, koliko to može da bude u Australiji, 100$, 200$? Šta bi sa onom spikom kako je vreme najvažnija stvar na svetu? :)

Link to comment

Ja ti kazem da u vladavini prava svako ima svoja prava i obaveze. Na papiru.

A u praksi ko ima pare on radi sta hoce. 

Mogu da se zalim drzavnoj agenciji za stanare koja bi vlasnika prisilila da popravi vodokotlic, i onda bi on mogao da mi jos vise poveca kiriju ili trazi da se iselim.

 

Ti bi sam popravljao sve sto se u tudjoj kuci kvari iz svog dzepa, tvoja stvar.

Ja necu.

Link to comment

Koliku si rentu zacepio, dužina ugovora, da li obnoviš redovno kad istekne pod istim uslovima, da li si podigao kiriju kod obnavljanja ugovora?

 

Ili si dobra duša pa sve popravke snosiš iz svog džepa i ne odbijaš od poreza?

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...