Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Auui iDemo sreća tvoja pa to za nekog Terry Venables si prokomentarisao ovdje, a ne na drugom pdf da ti stručnjaci objasne. Mislim jeste čovjek ulazio u problematične biznis transakcije, al daleko od toga da je bio loš fudbalski menadžer. Neuspješan sigurno nije bio.

 

Problem socceroosa je više bio taj što su igrali samo dvije takmičarske biti ili ne biti utakmice svake 4 god. I ništa između toga. Premalo za uigravanje, stvaranje tima itd. Što se promjenilo prelaskom u azijsku konfederaciju.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Ne kazem ja da nije bio uspesan tamo gde je radio glavni posao al' je ovde (u Oz) dolazi onako - kao i svi pre njega - da odradi. A da su ga hvatali u samoposlugama/zi kako krade - to garant imas i na netu - nisam ja izmislio. Na njegove 'poslovne' aktivnosti onako 'po sirini' se ne bi trosio...

Link to comment

Alt medicina je sasvim ok ako stvarno pomaže nekom da se osjeća bolje. Pa bilo to i nadriljekarstvo. A i dobro je za ekonomiju, nek se obrće novac.

 

Samo pod 2 uslova:

1. da konvencionalna medicina isti tretman ne smatra štetnim po zdravlje

2. da se ne trubi cijelom svijetu o tome

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

Nije to baš tako jednostavno. (Apropo "ekonomije", da budem malo jezički nazi, misliš na privredu... sem toga, i drug/people trafficking mogu biti "dobri za privredu", štaviše i jesu skoro cela privreda u nekim zemljama... ne bih to nekritčki hvalio.)

Link to comment

Vidi šta smo ti uradili od teme mama.

 

Na noskichevu žalost cijene nekretnina u Sidneju su pale za 1% u posljednjem kvartalu. Moramo o drugim stvarima.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Vidi šta smo ti uradili od teme mama.

 

Na noskichevu žalost cijene nekretnina u Sidneju su pale za 1% u posljednjem kvartalu. Moramo o drugim stvarima.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

:lolol:

 

dakle, noskicu zapravo dobro dosle ove digresije.

Link to comment

Moj bivši komšija pokazuje da smo sasvim na tragu teme: drži kiropraktorski biznis (on je "doktor" kiropraktike) - ima jako dobra primanja* - smestio se u jako lepom mestu u unutrašnjosti NSW, gde je (svakako za sidnejske pojmove) jeftin real estate. Znači, ako hoćeš da budeš quack, dobiješ 3 jednim udarcem.

 

* -to izgleda ovako: prvo dobar marketing, drugo, kad ljudi dođu u "ordinaciju" na prvi besplatan termin, deo promocije, izvršiti psihološko-propagandnu pripremu terena: ostaviti brošure u kojima se sa kiropraktikom povezuju i najozbiljnije bolesti. Uz osmeh na licu dati mušteriji pardon pacijentu ponudu koju ne može da odbije (jer ako odbije, pretvoriće se u trogrbo čudovište i umreti pre rođenja). I onda se ne zakazuje sledeći (plaćeni) termin, nego se zakazuje "program" (košta u hiljadama dolara, naravno postoje različite opcije plaćanja... ali platiti se mora).

Link to comment

Nije to baš tako jednostavno. (Apropo "ekonomije", da budem malo jezički nazi, misliš na privredu... sem toga, i drug/people trafficking mogu biti "dobri za privredu", štaviše i jesu skoro cela privreda u nekim zemljama... ne bih to nekritčki hvalio.)

Da zaista privredu, zaboravio sam da je na srpskom ekonomija zapravo nauka.

 

Drug/people trafficking u krajnjem smislu prouzrokuju štetu i nanose fizičku i psihičku bol kako pojedincima tako i široj grupi ljudi. Dok alt medicina (pod uslovom da ne prouzrokuje štetu, već ima neko svojstvo placebo efekta) može da koristi u smislu blagotvornog uticaja. Da pojednostavim, ako se ti bolje osjećaš nakon što nosiš čen bijelog luka u džepu zašto bi te ja sprečavao u tome govoreći da su to budalaštine?

 

E sad ako ti potpuno zanemaruješ konvencionalne tretman i vjeruješ strogo samo osteopati, to je već drugi par cipela...

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Problem sa tom logikom je to što čak iako je alternativni tretman potpuno neškodljiv, može da bude štetan jer je propuštena prilika za tretman koji stvarno funkcioniše. Znači, ako ti se umesto pravog leka da šećerna pilula, šećer (u toj maloj količini) ti sigurno neće naškoditi, ali pravi lek nećeš uzeti... što može da ima fatalne posledice možda tek više godina kasnije. 

 

Na stranu što u vezi alternativaca neretko postoji "whiff" da su svesni prevaranti, da znaju da prodaju m. za bubrege i da ih baš briga, jer im je dobro. (Postoje i oni koji su istinski "vernici", a oni su možda i još gori...) Naravno, oni će nastaviti da postoje na ovaj ili onaj način, postoje na kraju krajeva i dobri razlozi zašto oni postoje (neretko oficijelna medicina ne stiže do svakog, ili nema dovoljno vremena za svakoga)... Samo mislim da im se u Australiji daje previše kredita samo po osnovu tržišne uspešnosti, što i jeste sastavni deo oficijelne ideologije zemlje u kojoj živimo...

Link to comment

 

 

Samo mislim da im se u Australiji daje previše kredita samo po osnovu tržišne uspešnosti, što i jeste sastavni deo oficijelne ideologije zemlje u kojoj živimo

Šta ova rečenica znači u tom kontekstu? Da se daju povoljni krediti za privredu? Za startup biznise?

Link to comment

Ovde imamo jedan ogroman generacijski jaz. Kao i jaz izmedju stare i nove imigracije.

Bejbi-bumeri su vlasnici gro nekretnina i akcija iz vremena kada su plate rasle, kada se mogla kuca bez po muke otplatiti od jedne plate i to na pola sata voznje od centra. Kada je svako mogao da nadje posao i da zivi pristojno od njega ma kakav to posao bio. A sa fakultetskim obrazovanjem se moglo ziveti jako dobro. 

 

Sada se kuca na preko sat vremena od centra jedva otplacuje i sa dve plate (obe na poslovima koje zahtevaju fakultetsko obrazovanje). Posao se ne nalazi lako i od njega se placaju racuni i malo sta ostaje da pretekne. 

 

Iz cisto bioloskih razloga ce se desiti taj transfer bogatstva, ali naravno na to mogu da racunaju samo lokalci i stara imigracija.

 

Problem sa novom imigracijom kojoj i neki ovde hoce da se pridruze, jeste sto su uslovi zivota drasticno pogorsani u svakom smislu i kako vreme prolazi su sve gori. Plate stagniraju, cene svega skachu, imigraciona pravila su restriktivnija, socijala se tanji i tanji...

 

Ukratko, dolazak ovde sam po sebi nije garancija bilo cega. Ko nema nista i prema tome nema sta da izgubi onda naravno da je izglednije da ce ovde imati vece sanse za boljitak nego u zemlji kao sto je Srbija. Medjutim kome je sasvim pristojno tamo gde jeste, nije sasvim izgledno cak ni da bi mu ovde bilo isto, a kamoli siguran boljitak.

Link to comment

Uz napomenu da se radi o sidnejskom i, u nešto malo manjoj mjeri, melburnškom iskustvu. Što je po broju stanovnika oko 40% od ukupne populacije Australije.

 

U ostalim regionalnim centrima situacija nije ni približno ovako drastična, s tim da je u njima stopa nezaposlenosti veća.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...